Powiadomienie

Novae Res
2022-07-12
2022-07-12
9788382199727
sport emocje wypadek literatura obyczajowa formuła 1 rywalizacja powiadomienie bez happy endu wyścig życie

Okładka książki Proste koktajle Agnieszka Maciuła-Ziomek, Patrycja Workun
Proste koktajle Agnieszka Maciuła-Z...
Okładka książki 20 przepisów na szybkie śniadania Agnieszka Maciuła-Ziomek, Patrycja Workun
20 przepisów n... Agnieszka Maciuła-Z...

„Najtrudniejszym wyścigiem, jest wyścig po życie”.

Główna bohaterka Magda, od lat jest wielką fanką wyścigów formuły 1, a Liam Davidson to jej ulubiony zawodnik. Mężczyzna organizuje konkurs, gdzie można wygrać kilka dni w jego towarzystwie. Wygrywa go nie kto inny jak właśnie Magda. Już od pierwszego spotkania los płata im figle i wystawia na różne doświadczenia. W momencie kiedy ich wspólna przygoda dobiega końca, oboje ulegają wypadkowi po którym kobietę czeka długa rehabilitacja. Kiedy wraca do zdrowia i wszystko w jej życiu zaczyna obierać właściwy kierunek, pewne powiadomienie ponownie zmienia bieg wydarzeń.

Od początku historii główni bohaterowie przypadli mi do gustu i z zainteresowaniem przewracałam kolejne kartki. Magda była lunatyczką i spokojną dziewczyną, na temat Formuły 1 mogła mówić i mówić. Liam natomiast czerpał ze swojego życia tyle ile się dało. Był dobrym człowiekiem i starał się zawsze pomóc.

Spodobała mi się w książce informacja, że warto w swoim telefonie mieć numer ICE- , dzięki któremu w razie nagłego naszego wypadku , będzie można skontaktować się z najbliższa rodziną poszkodowanego. Ten wątek jest fajnie ukazany w książce na podstawie postaci Magdy.
Łukasz, czyli bohater książki, który pojawia się po rekonwalescencji Magdy, jest osobą którą bym złapała i przetrąciła przez potocznie mówiąc łeb! Wraz z zakończeniem książki pojawia się też duża ilość pytań.

„Najtrudniejszym wyścigiem, jest wyścig po życie”.

#recenzja
#współpraca

„Najtrudniejszym wyścigiem jest wyścig po życie” to krótkie zdanie z okładki książki jest dla mnie naprawdę idealnym podsumowaniem historii, którą stworzyła pani Agnieszka.

Zainteresowałam się tą pozycją, ze względu na fabułę związaną z Formułą 1, którą uwielbiam. Już od dłuższego czasu chciałam przeczytać książkę, w której królowa motorsportu jest swego rodzaju bohaterem/tłem historii, no po prostu jest 😉 I chociaż z początku trochę ciężko było mi się w książkę wgryźć, i trochę liczyłam, że jednak będzie więcej F1, to muszę przyznać, że wciągnęłam się bardzo. Chłonęłam historię Magdy, bardzo ciekawa jej zakończenia. A muszę was uprzedzić, że nie jest to jakieś romansidło, błaha historyjka o dziewczynie i kierowcy samochodu wyścigowego. Naprawdę nic bardziej mylnego. Chociaż przygoda Magdy zaczyna się wygraną w konkursie, w którym nagrodą jest spędzenie kilku dni z jej ulubionym zawodnikiem F1, to już na starcie możemy się dowiedzieć, że jej życie nie było usłane różami. Teraz ma szansę przeżyć coś wyjątkowego, i faktycznie tak jest, ale do czasu. Magda i Liam ulegają wypadkowi, a jej życie nie tylko staje pod znakiem zapytania, ale ma ulec teraz kompletnej zmianie. Następstwa wypadku mają duży wpływ na to jak zachowuje się Magda, w stosunku do samej siebie jak i do najbliższych jej osób. Nie jest jej łatwo, z wieloma aspektami tego „nowego” życia nie potrafi sobie poradzić, a niestety też nie chce pomocy. A gdy w końcu pojawia się światełko w tunelu, które sprawia, że odzyskuje chęć do życia, znowu pojawiają się przeszkody. Autorka stworzyła bohaterkę, która nie ma lekko, a jednak z wieloma utrudnieniami radzi sobie całkiem nieźle. Niestety momentami trochę mnie Magda wkurzała swoją, hm, depresyjnością? Tak bym to określiła. Dość mocno wycofana, zamknięta, nieskłonna do tego, żeby zaryzykować, zaszaleć momentami, gdy nadarzała się do tego okazja. I muszę przyznać, że brakowało mi ciut więcej romansu, iskierki, namiętności. Zbyt dużo było platonicznych uczuć, co wydaje mi się mało realistyczne w takiej sytuacji. Podsumowując książka mi się podobała i myśle, że warto po nią sięgnąć. Może nakłonić nas do bardzo ważnych refleksji apropk własnego życia. Co powinniśmy bardziej doceniać, a czego zapewne nie robimy i nawet się tym nie zastanawiamy.

#recenzja
#współpraca

Magda od zawsze kochała wyścigi Formuły 1. Ogląda je w telewizji, śledzi gwiazdy tego sportu, m.in. Liama, mężczyznę, który jest wielokrotnym mistrzem i wygrywa większość wyścigów. Kobieta ma pewną przypadłość, lunatykuje i robi wtedy różne rzeczy. Pewnego dnia Liam ogłasza konkurs, a Magda ma zamiar wziąć w nim udział, z tym że postanawia poczekać do rana i wymyślić coś naprawdę ciekawego. Kiedy się budzi, okazuje się, że znowu lunatykowała, a na dodatek wymyśliła i zrobiła wtedy całkiem sensowną pracę konkursową, którą postanawia dodać. Kobieta wygrywa i wraz z siostrą wyrusza na przygodę życia.
Liam okazuje się człowiekiem sympatycznym, a wszystko, czego Magda i jej siostra Gaja się dowiadują, wszystko, co zobaczą, bardzo im się podoba. Między Magdą, a Liamem zaczyna się coś dziać, a wiedza, jaką ona posiada, mocno go zaskakuje. Czuje się w jej towarzystwie bardzo dobrze, dlatego proponuje jej przedłużenie pobytu. Kobieta się zgadza i zostaje, kiedy inni uczestnicy konkursu kończą już swoją przygodę. Czy to będzie dobra decyzja? Dlaczego Liam chciał, aby Magda została? Co takiego się stanie? Jak potoczą się dalsze losy Magdy i Liama?

Książka z początkowo wolniejszą akcją, później znacząco przyspiesza i niejednokrotnie zaskoczyła mnie zwrotami. To historia o kobiecie, która przez pewne zdarzenia tak naprawdę traci wiele, a jej świat znacząco się zmienia. To historia o mężczyźnie, który ciężką pracą osiągnął naprawdę wielki sukces. Mnie się podobała, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele różnych emocji.
Zakończeniem autorka mocno mnie zaskoczyła i sprawiła, że po przeczytaniu ostatniej strony jeszcze długo siedziałam nad zamkniętą książką, myśląc „co tu się właśnie stało”. Nie będę ukrywać, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że historia tak się skończy.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowany, znacząco zmieniają się podczas historii, niestety o tym nic nie mogę powiedzieć więcej. Oboje polubiłam, chociaż nie zawsze zgadzałam się z ich decyzjami. Jacy byli i jacy się stali, musicie odkryć sami (zbyt wiele musiałabym zdradzić z historii, mówiąc o nich coś więcej).

„Powiadomienie” to ciekawa pozycja, która wywołuje emocje podczas czytania. Mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/01/powiadomieniewydawnictwonovaeres.html

Magda od lat jest wielką fanką formuły 1, a w szczególności Liama Davidsona, brytyjskiego kierowcy F1. Gdy jej idol organizuje konkurs postanawia wziąć w nim udział i ku jej ogromnej radości wygrywa. Nagrodą jest wyjazd do Londynu i poznanie Liama osobiście. Dziewczyna jest w euforii, właśnie spełnia się jej największe marzenie. Spędza czas w towarzystwie idola, od podszewki poznaje świat wyścigów. Już od pierwszych chwil odczuwają, że łączy ich jakaś niezrozumiałą więź. Pewnego dnia, gdy Liam chce coś pokazać dziewczynie ulegają wypadkowi samochodowemu. Stan Magdy jest bardzo poważny i czeka ją długa rehabilitacja. Gdy sytuacja ulega poprawie, los ponownie postanawia ją doświadcza.

Książka "Powiadomienie" jest debiutem autorki, która nie boi poruszać trudnych tematów, takich jak mobbing, lunatykowanie, hejt, depresja a nawet gwałt. Nie jest to kolejny płytki romans. Zakończenie książki jest zaskakujące. Polecam!

W tej książce bohaterką jest Magda, która pracuje w reklamie, a od długiego czasu jest ogromną fanką wyścigów Formuły 1. Liam Davidson to jej ulubiony zawodnik!!! Jest wielokrotnym mistrzem świata.🔥Pewnego dnia jej ulubieniec ogłasza konkurs, gdzie do wygrania jest spędzony czas z nim przed kilka dni. Oczywiście Magda bierze udział. Uwaga!!! Winner! (Kto by sie spodziewał?😂) tak, tak Madzia wygrała. Nie może uwierzyć w to, że spełni swoje największe marzenie i pozna kierowcę, który jest jej idolem.
Życie płata figle, a Los funduje im zaskakujące doświadczenia np wtedy, kiedy Magda wpada w kłopoty, wokół jest kto? - LIAM🙈 Super spędzają czas i dobrze się czują wokół siebie. Łączy ich jakaś dziwna więź. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i Magda musi wracać do kraju. Tutaj znowu życie mówi „o nie nie, mam inny plan” i oto on- Oboje mają ciężki wypadek, który zmieni ich życie- wywraca do góry nogami. Aby dojść do siebie, czeka ich długa rehabilitacja. Z czasem okazuje się, wszystko sie zmieni…. I kiedy już wszystko idzie ku dobremu- dostają powiadomienie :) tutaj życie zmieni się jeszcze bardziej.

Super książka, świetna - uwielbiam i w ogóle!!!! Czekam na kontynuacje, bo to zakończenie hmm jeszcze bym troszkę poczytała, z nadzieją :) Pomysł super, cały opis super, czyta się z lekkością, także same plusy moim zdaniem. Choć w książce występują problemy zdrowotne nie tylko fizycznie, ale i psychiczne np bardzo popularny temat- depresja, książka jest przyjemna :) piękna ukazująca wiele emocji.
Polecam i pozdrawiam 🙌🏻🙌🏻🙌🏻

‘Powiadomienie’ to niezwykła książka z gatunku literatury obyczajowej, autorstwa Agnieszki Maciułak-Ziomek. Niepozorna, wciągająca, dająca do myślenia i przede wszystkim bardzo, ale to bardzo emocjonująca. Sięgając po tę lekturę, przygotujcie się na sporą dawkę wylanych łez, gdyż wstrząśnie ona Wami i ten efekt nie zniknie po zakończeniu lektury.
Cóż to było za przeżycie, tak to nie czułam się po żadnej lekturze. Książka musi być naprawdę wyjątkowa, abym przy niej płakała, a w przypadku tej pozycji ja nie płakałam, ja zanosiłam się szlochem i nie byłam w stanie się uspokoić. Dużo czytam różnych historii, ale żadna jeszcze nie wyprowadziła mnie tak z równowagi. Żadna nie zostawiła tyle bólu, nie złamała mi serca oraz nie pozostawiła ogromnej wewnętrznej pustki. Zacznijmy jednak od początku.
Było to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i powiem, że w ciemno biorę jej kolejne książki. Historia przemyślana, dopieszczona i cudownie napisana. Autorka ma świetny styl i wspaniale posługuje się słowem, za pomocą którego przekazuje czytelnikom wiele emocji. A tych, jak już wspomniałam, jest naprawdę dużo. Wszystko to sprawia, że tej historii nie czyta się, ją się przeżywa całym sobą. Szczerze, naprawdę ciężko mi się pisze o tej książce, gdyż po pierwsze wszystkie emocje od razu do mnie wracają, a po drugie tego, co się w niej dzieje i co odczuwałam podczas lektury nie da się opisać, to trzeba przeżyć na własnej skórze. Smutek, rozpacz, wewnętrzny ból to tylko skrawek emocji, jakie zostawiła we mnie po sobie ta historia. Jestem przekonana, że każdy będzie ją przeżywał na swój sposób, ale też każdy przeżyje ją bardzo mocno. Ta książka jest tak napisana, że po prostu nie da się nie odczuwać tych wszystkich emocji!
W książce znajduje się wątek Formuły 1 i tutaj chylę czoło przed autorką za ogrom wiedzy i przygotowania do tej tematyki. Czytając, dowiadujemy się jak wygląda wyścig od tej drugiej, technicznej strony, oraz jak zawodnicy przygotowują się do zawodów. Osobiście kompletnie nie mój krąg zainteresowań, lecz tak przyjemnie to wszystko zostało opisane, że czytałam każdą nowinkę z wielkim zainteresowaniem.
Kolejnymi atutami są bohaterowie oraz tematy, jakie porusza autorka. Zacznę od bohaterów, lecz nie będę za dużo o nich mówić, gdyż tu tak samo, jak z kwestią emocji, samemu trzeba ich poznać. Mamy tu do czynienia z bardzo realistycznymi i złożonymi postaciami. Poznajemy ich problemy, wewnętrzne rozterki czy marzenia. Bardzo spodobało mi się to, że przybliżeni nam są nie tylko sami główni bohaterowie, ale także ukazane zostało ich otoczenie, jak i to, w jaki sposób wpływa ono na ich decyzje. Dzięki temu mamy pełny obraz tego, dlaczego tak, a nie inaczej postępują postacie. Co do wątków, jakie tu znajdziemy to, jak już wspomniałam, jest sporo na tematy wyścigów F1 a poza tym, sporo ciekawostek z dziedziny marketingu czy relacji międzyludzkich. Autorka pięknie ukazuje jak jedno spotkanie może zmienić całe życie, jak ważne jest by mieć blisko siebie kogoś, kto w nas wierzy oraz jak niewiele potrzeba, aby wszystko się ułoży bądź abyśmy wszystko stracili.
Skoro nie mogę za dużo Wam zdradzić, co w książce znajdziecie, to wynagrodzę Wam to informacją czego tu nie znajdziecie. Na pewno nie znajdziecie tu scen erotycznych, przemocy czy brutalnych scen. Niektórzy mogą uznać, że jest tu kilka sceny drastycznych, gdyż mamy opis wypadku i rekonwalescencji, lecz to jak do takich scen podejdziecie to indywidualna sprawa. A skoro już przy rekonwalescencji jesteśmy, to uważam, że poruszenie takiego tematu przez autorkę to kolejny genialny krok. Tutaj muszę zaznaczyć, że nie został ten tematy potraktowany pobieżnie. Mamy ukazaną całą drogę, jaką bohaterka musiała przejść, aby odzyskać równowagę zdrowotną, ale przede wszystkim psychiczną. Autorka unaocznia nam, jak Magda zmaga się z depresją, stanami lękowymi czy też innymi problemami. Świetne napisane i bardzo wartościowe, gdyż kto wie, może dzięki tym scenom będziemy choć trochę w stanie pomóc bliskiej nam osobie, jeśli zajdzie taka potrzeba, choć trzymam kciuki, by nikt nie musiał się zmagać z tym, co nasza bohaterka.
Jak widzicie, o książce mogłabym pisać i pisać, a i tak nie jestem w stanie oddać tego, jak świetna jest to lektura! Tu przyszedł na moment, w którym ja milknę, a do głosu dopuszczam książkę, która swoją treścią sama się zareklamuje.
‘Powiadomienie’ jest to zaskakująca i bardzo emocjonująca historia. Gdy zaczyna się ją czytać, to ma się wrażenie, że jest to świetna lekka historia, która swoje piękno odkrywa dopiero z czasem. Im głębiej w historię, tym więcej ukazuje, tym bardziej oddziałuje na czytelnika. Z całego serca Wan ją polecam, gdyż jest to pięknie napisana i bardzo wartościowa historia. Tylko uzupełnijcie zapas chusteczek, będą potrzebne i to w dużych ilościach. Oby więcej takich historii na rynku!

Cóż to było za przeżycie,...

Magda pracuje z jednej z firm we Wrocławiu, gdzie zajmuje się reklamą. Poza pracą ma swoje hobby, lubi oglądać wyścigi F1, jest wielką fanką. Ma swojego ulubieńca z tej dziedziny, niejakiego Liama Davidsona, wielokrotnego mistrza świata.

Jednym z marzeń dziewczyny było poznanie swojego idola. I to marzenie się spełnienia - wygrała konkurs zorganizowany przez Liama, gdzie będzie mogła spędzić z nim kilka dni.

Los ciągle pcha tych dwoje ku sobie. Od pierwszego spotkania istnieje między nimi dziwna, niezrozumiała więź. Gdy przygoda życia ma dobiec końca, Magda z Liamem ulegają poważnemu wypadkowi, po którym czeka ich bardzo długa rehabilitacja. Wydaje się, że dziewczyna odzyskuje zdrowie i dochodzi do siebie, lecz niespodziewane zawsze przychodzi w nieodpowiednim momencie i znowu zaburza jej stan… Zdarzenia zmienią bieg wydarzeń, ale już wszystkich bohaterów.

Kiedy dostałam propozycję zrecenzowania książki,i trochę się wahałam, pomyślałam: pewnie to kolejny romans tyle, że z mistrzem świata. Ale, że napisała do mnie sama autorka postanowiłam dać jej debiutowi szansę. I wiecie co, jak ja bardzo się cieszę, że ją otrzymałam! Takich debiutów, czy książek chcę więcej.

Agnieszka stworzyła niebywałą historię na tym rynku. I to jest jej pierwsza książka i ,jak dla mnie, dopracowana w każdym detalu. Fabuła jest przemyślana, przez co książka nie dosyć, że nas wciąga, to jeszcze zżera nas ciekawość co się wydarzy między głównymi bohaterami. Ciekawi? Mam nadzieję, że tak . Celowo niczego nie zdradzę, aby was zachęcić jeszcze bardziej.

Książka jest z tych, które zawładnie naszymi sercami, a co zabawne ,w pewnych momentach będzie przyspieszać jak F1 na torze. To wiąże zawsze się z ryzykiem, czy nasze serce wytrzyma te emocje i czy na koniec będzie w całości, czy rozsypie się w drobny mak…

Jest to z pewnością obyczajówka z nutką romansu, który rozwali wasze głowy i serca. Jeśli jesteś wrażliwcem, takim jak ja, to ci to gwarantuję.

Autorka doskonale przygotowała się do tej książki. Zabiera nas w podróż na tor wyścigowy, aby też dowiedzieć się więcej o F1. Nigdy nie interesowałam się tym tematem, widziałam urywki w telewizji i jakoś mnie to nie zaciekawiło. Nie wiem jak ty, Agnieszko, to zrobiłaś, że po Twojej książce mam ochotę na więcej. W lekturze są poruszone także wątki medyczne i również tu zostaje nam to dobrze przedstawione, gdyż autorka ma wykształcenie medyczne.

Pozwolę sobie wspomnieć jeszcze o głównych bohaterach. Zacznę od Magdy. Fajna i bardzo silna kobieta, co uświadomią jej dalsze wydarzenia. Troszkę jest taką ślamazarą, ale z dobrym sercem – wiele nas łączy. A znowu mistrz świata skradł moje serce do takiego stopnia, że nazwałam go moim mężem książkowym. Biła od niego szczerość, dobroć i ciepło.

W książce są poruszane bardzo ważne tematy. Mamy tutaj chorobę, hejt, wykorzystanie seksualne i depresję. Sporo, ale dobrze wszystko rozmieszczone czasowo.

Książkę czyta się szybko i dość przyjemnie, jak na wydarzenia wymienione wyżej. Jednak na takie zakończenie byłam przygotowana i chyba nie da się… Rozwyłam się jak jakieś małe dziecko. Agnieszka , wiesz już co zrobiłaś mi tą książką, ale proszę o więcej, a jednocześnie dziękuję ci za możliwość jej przeczytania.

"Walcz o swoje marzenia,po prostu próbuj i pchaj swoje życie do przodu, jakby każdy dzień miał być ostatnim, wtedy będzie łatwiej."

Magda od wielu lat jest wielką fanką wyścigów Formuły 1. Jej ulubionym zawodnikiem jest Liam Davidson- wielokrotny mistrz świata. Kiedy jej idol ogłasza konkurs, w którym nagrodą jest spędzenie z nim kilku dni, Magda bierze udział. I wygrywa! Nie może uwierzyć, że spełni swoje największe marzenie i pozna ulubionego kierowcę.

Los funduje im zaskakujące doświadczenia - kiedy niezdarna Magda wpada w kłopoty, zawsze gdzieś obok jest także Liam🤭 Mimo tego, dobrze czują się w swoim towarzystwie. Czują, że może połączyć ich prawdziwa przyjaźń. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i Magda musi wracać do kraju. Jednak los ma dla nich inne plany. Oboje ulegają poważnemu wypadkowi, który zmieni ich dotychczasowe życie. Aby dojść do siebie, czeka ich długa rehabilitacja. Z czasem okazuje się, że nic już nie będzie takie samo. I kiedy ich życie powoli nabiera właściwy kierunek, losy bohaterów- a szczególnie Magdy, znowu zostają wystawione na próbę!

Polubiłam tych bohaterów już od pierwszych stron i z ogromną ciekawością przewracałam stronę za stroną. Magda była spokojną dziewczyną, która zmagała się z pewnymi demonami- a dokładniej z lunatykowaniem.
Jej pasją jest Formuła 1, posiadała na ten temat ogromną wiedzę. To miał być jej wyjazd życia. Niestety za spełnienie tego marzenia zapłaciła wysoką cenę. Liam był osobą, która czerpie z życia,ze swoich zwycięstw na torze oraz od swoich fanów. Był dobrym człowiekiem, starał się pomóc światu.
Oryginalny pomysł na książkę 👏👏👏

Autorka zachęca nas, abyśmy mieli zapisany w telefonie numer ICE- dzięki temu, w razie jakiegokolwiek wypadku, odpowiednie osoby mogą skontaktować się z naszą rodziną. W książce widzimy, jak to funkcjonowało na przykładzie Magdy, gdy uległa wypadkowi z Liamem. A gdyby nie ten zapisany numer, jej rodzina nie dowiedziałaby się o wypadku ( albo dowiedziała się z wielkim opóźnieniem) )

Strasznie było mi żal bohaterów po tym, co ich spotkało.Z jednej strony rozumiałam Magdę- w końcu jej życie wywróciło się do góry nogami, a w internecie aż huczało o jej osobie. Z drugiej strony nie rozumiałam, dlaczego odtrącała Liama. Myślałam, że Liam tak łatwo nie odpuści, na szczęście los miał dla nich inne plany.

Magda na swój sposób była silna! Jak to mówią, czas leczy rany. Wiadomo, że na wszystko potrzeba czasu. Magda rozpoczęła nową pracę, wypromowała aplikację 'Lunatyk', poznała nowe osoby, pięła się po szczeblach kariery. Wydawało się, że wszystko było na dobrej drodze.. No i wtedy musiał się pojawić Łukasz 👿👿👿👿- dziad jeden wstrętny (ładbie go nazywając🤭🤭),rozszarpałabym gołymi rękoma, jakby tylko pojawił się na mojej drodze!

Ciągle mam w głowie to zakończenie, a w raz z nim mnóstwo pytań. Zdecydowanie ta historia na długo pozostanie w mojej pamięci. Z przyjemnością sięgnę po kontynuację tej książki, bo przyznaję, że nie na takie zakończenie liczyłam! I raczej nie jestem jedyna, która tak uważa 🤭🤭🤭 Zachęcam, abyście sięgnęli po tę książkę!

Lubicie historie opowiadające o tym, jak spełnia się marzenia? Życie byłoby znacznie prostsze i przyjemniejsze, kiedy byłaby większa szansa na ich ziszczenie. Z doświadczenia jednak wiem, że jeśli samemu nie zawalczymy o to, aby się spełniły, nikt inny tego za nas nie zrobi. Nie miałam wcześniej styczności z twórczością autorki, jednak nie oznaczało to, że nie powinnam próbować tego zmienić. „Powiadomienie” autorstwa Agnieszki Maciuły – Ziomek, zapowiadało się obiecująco, kiedy przeczytałam notatkę wydawcy wiedziałam, że chciałabym tą książkę przeczytać. Miałam szczerą nadzieję na to, że powieść ma coś w sobie i będę mogła delektować się odkrywając jej zakamarki.
Główna bohaterką książki autorstwa Agnieszki Maciuły –Ziomek pod tytułem „Powiadomienie” jest Magda, dziewczyna dość niezwykła. Pracuje, jako informatyczka, a jej zainteresowania są interesujące. Dziewczyna jest fanką Formuły 1, a w szczególności mistrza świata, którym jest Liam Davidson. Kiedy okazuje się, że sportowiec organizuje konkurs, w którym główną nagrodą są nie tylko bilety na samolot, ale także spędzenie z mężczyzną trochę czasu, Magda nie może nie spróbować. Jest przecież fanką Liama, ma na jego temat ogromną wiedzę, co okazuje się atutem, jakie było zdziwienie dziewczyny, kiedy zwyciężyła. Podróż do Anglii, czas spędzony z Davidsonem jest niezwykły, dziewczyna czuje się jak w bajce. Relacja tej dwójki zaczyna być silna, pomimo swojej niezdarności, jest osobą interesującą. Między Magdą, a Liamem jest mocno wyczuwalna chemia. Niestety los bywa przewrotny, wpadek samochodowy, któremu ulegają może wiele zmienić. Czy Magdzie uda się wrócić do zdrowia? Jak to się odbije na karierze Liama?
„Powiadomienie” jest powieścią, która szczerze i niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła. To porządnie skonstruowana i napisana książka obyczajowa, która okazała się dla mnie strzałem w dziesiątkę. Jestem pod wrażeniem przede wszystkim tego, jak ogromną wiedzę na temat Formuły 1 posiada Agnieszka Maciuła -Ziomek. Nie spodziewałam się, że powieść może się okazać tak ciekawa, emocjonująca i zaskakująca. To nie kolejny spłycony romans, a znacznie więcej. Mamy tutaj fabułę, akcję, wspaniałych i autentycznych bohaterów. Zastanawiałam się, jak wiele czasami musi spaść na człowieka, z iloma sprawami musi się mierzyć, aby ponownie stanąć na nogi. Pomimo tego, że w powieści są elementy radosne, jak spełnienie największego marzenia głównej bohaterki w książce jest wiele smutku. „Powiadomienie” to wartościowa książka, która z pewnością zaskoczy swoim pięknem nie jednego czytelnika. Czasami ludzie pomimo radości i uśmiechu borykają się z ogromnym cierpieniem, nie zawsze potrafimy, jednak to dostrzec.

"Powiadomienie" to debiut, obok którego nie sposób nie zauważyć.
Czytając opis wydawcy, może się wydawać, że jest to kolejna historia, gdzie podobnych napisane zostało setki, jednak w tym przypadku odkryłam zupełnie coś innego, coś, czego nie umiem zdefiniować, ale zapadło mi to głęboko w serce, coś, co poruszało najgłębiej ukryte struny...
Autorka w swej historii nie oszczędza nam dramatu, ale daje również chwile oddechu i udowadnia, że życie potrafi zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie.

Pani Agnieszka nie boi się trudnych tematów, nie "cukierkuje" życia, choć czasami odnosiłam wrażenie, że przesadziła znów w drugą stronę, zrzucając na biedną dziewczynę tyle nieszczęścia.
Śmiało pisze o mobbingu, wykorzystywaniu seksualnym i gwałcie, internetowym hejcie- który coraz bardziej wpływa na życie w realu i prowadzi do nieodwracalnych konsekwencji. Nie boi pisać się o chorobie i o tym jak wpływa ona na codzienność, ale może co najważniejsze, potrafi pięknie pokazać prawdziwą przyjaźń. Pokazuje, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa, i nie musi się zawsze kończyć w łóżku.
Pięknie pisze o relacji, na której zawsze możemy polegać- o siostrzanej miłości, która potrafi współczuć, ale kiedy potrzeba potrafi także potrząsnąć.
"Powiadomienie" to książka, bez happy endu, ale dająca dużo do myślenia. Zmusza do refleksji nad przemijaniem, stratą i radzeniu sobie z nią.
"Powiadomienie" to książka, która bardzo wciąga. Nie chodzi mi tylko o emocje, które ze sobą niesie, ale także o to jak została pokazana tutaj pasja- nie tylko do sportu, ale i do niesienia pomocy innym.
Opisy wyścigów są świetne, pobudzają adrenalinę i ciekawość. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda "za kulisami", jak wiele trzeba poświęcić i wyrzec się- nawet tego co wydaje się w życiu najważniejsze.
Autorka pokazuje także, jak duże, bogate i znane marki potrafią dzielić się swoimi pieniędzmi i dążą do poszerzania wiedzy o różnego rodzaju chorobach, szukają rozwiązań, by poprawić choremu komfort życia. Myślę, że to doskonały pomysł by ten fakt zalazł się w powieści.

Pomysł na fabułę świetny, jak dla mnie trafiony w dziesiątkę.
Akcja dzieje się szybko, i znajdziemy w niej wiele zaskakujących zwrotów. Autorka funduje czytelnikowi istny rollercoaster. Książkę dzięki temu czyta się fenomenalnie i trudno uwierzyć, że to jest debiut.
Bohaterowie są autentyczni, doskonale wykreowani i poprowadzeni, wyzwalają w czytelniku wiele emocji- szczególnie główna dwójka- potrafią doprowadzić do śmiechu, ale zdarzyło mi się również kilkukrotnie uronić łzę, szczególnie nad główną bohaterką i jej pokiereszowanym życiem. Postaci drugoplanowych też jest sporo, ale każda z nich coś wnosi do tej historii i bez niej nie byłoby już to samo, co ważne nie wprowadzają one chaosu i zamętu.
Bardzo przypadł mi do gustu styl pani Agnieszki, i zainteresowaniem czekam na kolejne książki.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Poruszająca opowieść o życiu, pasji, spełnieniu marzeń i dążeniu do wyznaczonego celu.
Każdy z czytelników znajdzie w niej coś wyjątkowego, i dla każdego będzie to coś innego.

"Powiadomienie" to debiut, obok którego nie sposób nie zauważyć.
Autorka w swej historii nie...

• ☯ Sport
  • Wydawnictwo Novae Res