Możemy mieć siebie

Okładka książki Możemy mieć siebie Corinne Michaels
Okładka książki Możemy mieć siebie
Corinne Michaels Wydawnictwo: Muza Cykl: Willow Creek Valley (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Willow Creek Valley (tom 2)
Could Have Been Us
Muza
2022-07-06
2022-07-06
2021-04-27
Barbara Górecka

Ogólnie ksiazka była całkiem przyjemna, choć średnio przepadam za pozycjami gdzie większość książki to tematyka dzieci. Tu tak było, dopóki bohaterowie nie byli razem to ich relacja była na pierwszym miejscu a potem głównym motywem stała się relacja z dzieckiem. Choć nie powiem by przez to relacja romantyczna była jakoś pominięta bo tak nie było.
Trochę taki inny romans niż wszystkie.

Trochę taki inny romans...

Słodko-pierdzące. A główny problem poruszany w książce spłaszczono najbardziej jak się da.

Podobal mi sie problem podjety w ksiazce jednak ciagle powtarzanie w dialogach i przemysleniach emocje, ktore targaly bohaterow (choc jestem w stanie je zrozumiec) doprowadzaly mnie do szalu. Niepotrzebne powiekszanie ilosci stron. Niektore dialogi takie troche jakby z czasow licealnych ... nie wiem czy ta seria jest jedna z pierwszych, ktore wyszly spod piora autorki czy piszac kolejne poszla na latwizne w kazdym badz razie ta czesc jest o wieeele gorsza niz poprzednie 😄

Bohaterom baaaardzo długo zajęło zejście się że sobą. Chcą być ale nie chcą...koszmar... Potem bardzo cukierkowo i chyba tylko końcówka była najlepszą częścią.

Do pewnego momentu jest tak chaotyczna, że słuchanie jej było męczarnią. Dopiero gdzieś w drugiej połowie to w końcu ma ręce nogi i nie skaczemy pomiędzy wydarzeniami. Jest to napisane w taki sposób, że nie wiedziałam, czy to teraźniejszość, czy przeszłość, czy trzy wydarzenia jednocześnie :/. Drugi problem jest taki, że często i gęsto są wspominane rzeczy z pierwszego tomu, a się okazuje, że nie zaszczepił się on w mojej pamięci i jednak momentami nie do końca wiedziałam, o co chodziło i do czego pijemy.

Poza tym - bardzo przyjemna historia (jak już się ogarnęła),ale chyba jednak bardziej byłam zainteresowana wydarzeniami w tle i tymi wszystkimi smaczkami co do kolejnej pary, aniżeli głównymi bohaterami.

Kolejna cudowna historia spod pióra Corinne. 🥰 Nie mogłam się od niej oderwać nawet na jedną chwilę. Gorąco polecam! ❤️

Bardzo dobra książka, szybko się czyta, można się pośmiać. Momentami trochę irytująca, przynajmniej dla mnie, bo akcja nieco zwalnia i robi się nudnawa, ale mimo wszystko książka naprawdę godna polecenia.

Drugi tom z serii Willow Creek.
O ile pierwszy tom jeszcze dobrze się czytało ten niestety od pierwszej strony mnie troszkę irytował,na początku akcja toczy się na równo z historią Jessici i Graysona co zbijało mnie z tropu bo nie mogłam w pełni poświęcić uwagi rozwijającej sie historii Stelli i Jacka często wracałam myślami do pierwszego tomu.
Nie ukrywam historia tych dwojga miała potencjał który nie został w pełni wykorzystany,niezdecydowanie Jacka z czasem zaczynało być męczące i to jak wrócili do siebie też mnie rozczarowało liczyłam że ich wspólny początek będzie nie zapomniany.

Drugi tom z serii Willow Creek.
Nie ukrywam historia tych...

Każde działanie ma swoje konsekwencje. Niektóre jednak towarzyszą człowiekowi już całe życie. I choćby bardzo się pragnęło cofnąć pewne decyzje, które nie miałyby aż tak dużego wpływu na dalsze losy, to jest to niestety niemożliwe. Lecz czy można naprawić wszystko w sposób, który w jakimś stopniu zrekompensuje dawne działania i poprawi teraźniejszą sytuację?
Stella jest siostrą Graysona, którego losy poznaliśmy w poprzednim tomie. Dotąd pracowała jako menadżer w rodzinnym hotelu, obecnie wraz z braćmi planuje otwarcie własnej działalności w Willow Creek. Jest najmłodszą z rodzeństwa, a na dodatek otaczają ją sami bracia, którzy skrupulatnie dbają o to, by dziewczyna była otoczona opieką. I choć Stella ma już trzydzieści lat to w tej kwestii nic się nie zmieniło. Jednak nie kwestia zaborczych mężczyzn w jej życiu sprawia, że unika wikłania się w związki, a przeszłość. Pomimo upływu aż 12 lat ona nigdy nie pogodziła się z tym, czego musiała doświadczyć, ani nie przestała kochać tego, który powinien się od niej trzymać z daleka.
Jack jest najlepszym przyjacielem Graysona ale właściwie to wszyscy Parkersonowie są dla niego jak bracia. To oni stanowili jego rodzinę, gdy jego własna się rozpadła i chce być wobec nich lojalny. Kiedyś był księgowym, jednak zdecydował się wrócić do Willow Creek i prowadzić wyprawy survivalowe dla grup. Kocha las, samotność, nie przeszkadza mu pobyt z dala od cywilizacji, bowiem tam znajduje ukojenie. Jednak nawet największe odludzie nie sprawi, że zapomni o tym, co zmieniło jego i jego życie na zawsze. Ani o miłości swojego życia, której twierdzi, że nie jest wart.
"Możemy mieć siebie" to kolejna, urocza odsłona serii "Willow Creek". Wydarzenia z tej powieści odrobinę zazębiają się z fabułą poprzedniego tomu, a także wprowadzają w tematykę historii miłosnej następnego brata, stąd uważam, że najlepiej czytać je po kolei. I choć troszkę zepsuło mi lekturę dość niedbałe tłumaczenie to koniec końców liczy się historia, a ta jak zwykle w wykonaniu Corinne Michaels mnie urzeka. Już pierwszy rozdział tej książki sprowadza na nas istną bombę emocjonalną, której absolutnie się nie spodziewamy. Autorka decyduje się tu poruszyć tematykę trudną, nieco kontrowersyjną, a na pewno taką, która wyzwala dość skrajne i trudne do zmiany opinie. Aczkolwiek uważam, że to ważne kwestie, zwłaszcza w literaturze kobiecej, ukazujące życie w całej jego rozciągłości, bez upiększeń czy słodyczy, rzucające przeszkody na drogę bez zastanowienia i ostrzeżenia. Ta książka to przede wszystkim historia o życiu w cieniu konsekwencji własnych wyborów, z permanentnie wyrwanym sercem i cierpieniem w duszy zamaskowanym uśmiechem na twarzy, który został perfekcyjnie dopracowany. Oczywiście to także opowieść o prawdziwej miłości, której nie zmniejszyły złe doświadczenia, tragedie, próby unikania się nawzajem oraz upływ czasu. Lecz to także powieść o sile rodziny, niezachwianym uczuciu między rodzeństwem oraz wyzwaniach jakie niesie ze sobą nie tylko życie ale także rodzicielstwo. Poprowadzenie historii Jake`a i Stelli pozytywnie mnie zaskoczyło, chociażby z uwagi na to, że Autorka pozwoliła sobie wyjść poza utarte schematy, które zazwyczaj w romansach otrzymujemy. Warto zawitać do Willow Creek, by spotkać się z bohaterami i poznać ich historie- to na pewno nie będzie stracony czas!

Stella jest...

Dodaj cytat z książki Możemy mieć siebie