Deeper Love

Okładka książki Deeper Love Karolina Milcarz
Okładka książki Deeper Love
Karolina Milcarz Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2022-08-18
2022-08-18

Okładka książki Lek na miłość Anne Marie, Justyna Chmiel, Patrycja Cygan-Jeż, Sandra Czoik, Joanna Denko, Anna Koliber, Ewelina Maria Mantycka, Karolina Milcarz, Małgorzata Smolec, Katarzyna Wit-Formela
Lek na miłość Anne Marie, Justyna...
Okładka książki Magia Świąt A. P. Mist, Katarzyna Grabowska, Karolina Milcarz
Magia Świąt A. P. Mist, Katarzy...

Magda i Monika to dwie zupełnie różne kobiety. Nie mają pojęcia o swoim istnieniu. Żyją zwyczajnie, ich codzienność zupełnie się od siebie różni. Dzieli je status społeczny, praca, wiek i to na jakim etapie znajduje się obecnie ich życie. Żadna z nich nie zdaje sobie sprawy, że Mimo wszystko, coś je ze sobą łączy. Osoba pewnego mężczyzny. Oraz to, że ich życie wkrótce odwróci się do góry nogami.

Książkę czyta się bardzo szybko, napisana jest przystępnym językiem a narracja poprowadzona jest w z perspektywy bohaterów. Śledzimy codzienność obu kobiet, obserwujemy ich relacje z mężczyzną, który zajmuje w ich życiu bardzo ważne miejsce. Jest partnerem, kochankiem, towarzyszem.

Obserwujemy jak zmienia się ich życie, w ciągu kilku chwil, kiedy plany odchodzą w zapomnienie. Los zamyka przed nimi jedne drzwi, jednak uchyla kolejne i tylko od nich zależy co zrobią ze sobą dalej. Bohaterowie są ciekawi, różnorodni. Szczególnie podobała mi się postać Moniki, żony Łukasza. Silna kobieta, która zna swoją wartość i ma oczekiwania również wobec swojego męża, nie bojąc się ich artykułować. To jak kobieta zaczyna składać powoli puzzle w całość, umiejętnie odcinając emocje i biorąc rzeczywistość na chłodno dodało jej charakteru.

To opowieść o obłudzie, fałszu i manipulacji, a tę sztukę to perfekcji niemal opanował Łukasz. A może Michał? Autorka pokazała naiwność kobiet, a zarazem siłę jaka w nich drzemie. Wolę walki i to jak potrafią się odciąć od toksycznych relacji i unieść się ponad nie i zejść z pola bitwy.. Czy uda im się to zrobić bez szwanku?

Czekałam na wersję papierową książki ,aby móc zrobić piękne jesienne zdjęcie. I mam nadzieję że się udało 😍

Z piórem autorki spotkałam się w antologii "Lek na miłość". Muszę przyznać ,że autorka ma przyjemny lekki styl. Odrazu pochłonęłam tę książkę. Jest cieniutka więc w ciągu kilku godzin skończyłam ją.

Deeper Love to na prawdę dobra historia ,która może przydarzyć się każdej osobie. Ja nie wyobrażam sobie, żeby mój mąż zdradził mnie z inną kobietą. Ale też trzeba swoje małżeństwo przede wszystkim pielęgnować. Nie można się odzywać do swojego męża w sposób hamski a później oczekiwać z jego strony miłości i ciepła. Nie dziwiłam się Łukaszowi z jednej strony ,że zdradził swoją żonę Monikę, ale z drugiej mógł się bardziej postarać porozmawiać o tym co go boli a nie szukać odrazu pocieszenia i miłości a przede wszystkim czułości u innej kobiety. Ważna jest rozmowa a tutaj między głównymi bohaterami jej zabrakło.

Jest to opowieść o trzech osobach Monice,Magdzie i Łukaszu a może Michale 🙈 dziewczyny pomimo tego, że się nie znają łączy ich ten oto mężczyzna Łukasz. Narcystyczny dupek.Tak mogę go określić po tej historii. Było mi go żal na początku ,ale jak później pokazał swoją prawdziwą twarz i jak traktował te dwie kobiety miałam ochotę go zatłuc.

Magda jest młodą studentką. Jest ślepo zakochana w Łukaszu (Michale ) Jak prawda wyjdzie na jaw poprze żonę swojego ukochanego ? Będą dociekaly zemsty. ? Damska solidarność zwycięży? A może miłość jest tak ślepa że wybaczy? A uwierzcie mi przeszłam nie jedno i wiem że miłość potrafi byś ślepa. Mamy wtedy klapki na oczach i idealizuje mężczyznę którego kochamy..
Tego dowiecie się czytając Deeper Love a uwierzcie mi tutaj emocje są wylane na każdą wertowaną kartkę. Jeszcze muszę wspomnieć wam ,że ten dupek jest tak zachłanny i bezczelny ,że to czego się dopuszcza przechodzi ludzkie pojęcie.

Ja z mojej strony dodam że jeżeli chcecie dowiedzieć się czy solidarność damska wygrała przeczytajcie ta historię koniecznie.

Deeper Love to na prawdę dobra historia ,która może przydarzyć...

Dwie kobiety, dwie historie, jeden mężczyzna…

Książka „Deeper Love” @karolina_milcarz_autorka to pozycja po którą warto sięgnąć!😊

Opowiada historię dwóch kobiet - Moniki i Magdy. Z pozoru ich życie wygląda zupełnie inaczej. Magda jest studentką weterynarii i dopiero wkracza w „dorosłość”. Monika zaś niedawno urodziła pierwsze dziecko i planuje powrót do pracy. Wspólnym mianownikiem historii obu kobiet jest mężczyzna, który prowadzi podwójne życie…

Książka była dla mnie zaskoczeniem w bardzo pozytywnym znaczeniu! Mimo że temat zdrady jest dość często poruszany w literaturze, to historia mnie wciągnęła. Narracja została poprowadzona z perspektywy kilku osób, jednak fabuła jest bardzo uporządkowana, a całość czyta się szybko i przyjemnie.

Gratuluję autorce, a wam polecam przeczytanie „Deeper Love”. ☺️

Dwie kobiety, dwie historie, jeden mężczyzna…

Magda studentka weterynarii, pracuje w schronisku dla zwierząt. Od roku zakochana w Michale, który wiecznie jest nieobecny ze względu na opiekę nad swoją strasznie chorą matką. Jak każda zakochana kobieta pragnie częstszej obecności partnera a zarazem rozumie go i podziwia że opiekuje sie chorą matka, dlatego godzi sie na tak rzadkie spotkania. Pewnego dnia okazuje sie ze jest w ciąży choć oboje tego nie planowali.

Monika jest żoną Łukasza i mamą małego Bartka. Po porodzie obiecała sobie ,że
po roku wróci do pracy nadrobi zaległości i będzie ubiegać się o awans. Ale jak to w życiu bywa nie wszystko idzie zawsze po naszej myśli i znów na teście pojawiają się dwie kreski. Na dodatek w jej małżeństwie też nie jest za dobrze a to wszystko przez częste delegacje Łukasza.

Magda i Monika dwie różne kobiety, których oprócz pierwszej litery imienia i faktu że obie są w nieplanowanych ciążach nic nie łączy. Ale czy na pewno?

Niby oklepany schemat zdrady lecz lekkie pióro @karolina_milcarz_autorka sprawia, że z zaciekawieniem śledzimy losy bohaterów. To przeżycia kobiet, które mimo przeciwności losu radzą sobie w trudnych momentach, są silne i zdeterminowane. Autorka pokazuje że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda wychodzi na jaw w najmniej oczekiwanym momencie. Deeper Love to pozycja którą czyta się szybko i przyjemnie w sam raz na zbliżające się jesienne wieczory.

"Moja mama czę­sto mi po­wta­rza­ła, że do końca na­le­ży mieć na­dzie­ję. Trze­ba wie­rzyć, trwać przy swoim i nie wolno się pod­da­wać."

"Po­dob­no nic, co nam się przy­tra­fia, nie dzie­je się przy­pad­kiem. Nasz los i całe życie jest usta­lo­ne w dniu na­ro­dzin.", czas na moją skromną recenzję.
Uważam, że nie nadaję się do tego, ale obiecałam Karolci, więc oto jest.

DEEPER LOVE, to historia, która mogłaby przytrafić się każdej z nas. Nie mam pojęcia jak czułabym się, gdyby mój mąż mnie zdradzał. Z pewnością cały mój świat by runął, a nogi osunęłyby się pode mną. Straciłabym chęci do życia.

O tym boleśnie musiała przekonać się Monika, żona Łukasza. Na początku nie polubiłyśmy się z Moniką. Jej cięty język, i to, jak myślała o swoim mężu „kretyn”, „dupek” jeszcze niczym dowiedziała się o jego zdradzie, w ogóle mi nie leżało. Z pewnością nie było to idealne małżeństwo. Nie czułam między nimi głębokiej więzi ani miłości, co bardzo dobrze dało się wyczuć, gdy ciągle się kłócili.
Drugą bohaterkę Madzie, miłośniczkę zwierząt polubiłam od razu. Bardzo ciepła i sympatyczna osóbka. Szczerze? Na początku nie dziwiłam się Michałowi, że chciał odskoczni. Każdy mężczyzna jednak pragnie kobiecego ciepła.

Później było coraz lepiej…
Moniki zawziętość i kobiecą siłę doceniłam dopiero pod koniec książki, gdy pokazała, że można na niej polegać. Gdy mimo trudności i tego, jak bardzo została poniżona przez mężczyznę, który przecież powinien być jej wsparciem, zawalczyła o siebie i o swoje dzieci. Nie była to kobieta, która po porażce, (bo w końcu załamał się jej cały świat) zwinęłaby się w kłębek i użalała nad sobą. Wręcz przeciwnie, wyszła z tego obronną ręką.

Jak strasznie rozbawił mnie moment, gdy teściowa poznała prawdę o swoim ukochanym synku. Jakie to było dobre! Haha… Ta chwila była najlepsza.

Oczywiście na koniec nie mogę zapomnieć o Łukaszu. Tylko przez chwilę rozumiałam jego postępowanie… Jego relacje z żoną były dość chłodne. Jednak gdy później pokazał, jakim jest gburem w stosunku do obydwóch kobiet, takich infantylnych typów życzyłaby sobie unikać. Był kochającym mężem, gdy miał ochotę na seks. W ogóle nie był wsparciem i nic go nie obchodziło oprócz czubka własnego nosa. Żył jak chciał, tylko, tak, żeby to jemu było dobrze. Ostatecznie nie znalazłam w nim żadnej pozytywniej cechy, która osobiście rzuciłaby mnie na kolana.

Moja refleksja na koniec tej książki jest taka, że jest sporo takich naiwnych kobiet, które bez problemu dają się omamić przez złych mężczyzn. Po czymś takim często tracą pewną część siebie, której możliwe, że nigdy nie odzyskają. Mimo wszystko ciężko jest później komuś zaufać.
Prywatnie jestem osobą, która może dużo wybaczyć dla miłości, ale to, co zrobił facet w tej książce, przekracza wszelkie granice moralności i szacunku do samego siebie. Musiał być z pewnością bardzo niedowartościowany, skoro nie wystarczyła mu jedna kobieta.

Zabrakło mi tutaj rozwinięcia niektórych sytuacji, dzięki którym bardziej wczułabym się w fabułę… Przez książkę się frunie, co oczywiście nie jest żadnym mankamentem. Da osoby, którym taki dynamiczny rozwój akcji się podoba, ja jednak wolę, gdy wszystko dzieje się powoli. Taka moja mała dygresja.
Książkę bardzo polecam. Czyta się szybko, tym bardziej że styl Karoliny jest bardzo przyjemny.
Bardzo dziękuję za książkę od autorki. Spotkał mnie zaszczyt, ponieważ otrzymałam ja z dedykacją, a dla mnie to miodek

Uważam, że nie nadaję się do tego, ale obiecałam Karolci, więc oto...

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki "Deeper Love" autorstwa @karolina_milcarz_autorka
Za ebook do recenzji dziękuję @wydawnictwomagiaslow Świetna współpraca.

Przechodząc do fabuły książki,nie jest to typowy romans z gorącymi scenami seksu. To powieść obyczajowa o tym jak facet potrafi być perfidny, narcystyczny i niedojrzały emocjonalnie.

W tej książce pierwsze skrzypce zgrywa czwórka ludzi a może trójka? 🤔 Łukasz - gość posiada dobrą pracę, żonę i syna Bartka. Gdy jego żona Monika chce wrócić do pracy okazuje się że jest w kolejnej ciąży. Nie rezygnuje jednak z dalszego rozwoju i oddaje syna do żłobka i przyjmuję propozycje swojego szefa aby pracowała zdalnie. Robi to za plecami męża,gdyż ten jest w "delegacji".

Magda jest młodą studentką,w czasie gdy nie jest na zajęciach pracuje w Warszawskim schronisku,gdy starała się o pomoc dla schroniska,poznała Michała ,zakochała się i jak się okaże dzięki szefowej dowie się że niedługo nie będzie sama. Łukasz opiekuje się ciężko chorą matką,więc spotykają się rzadko ale za to kilka dni z rzędu.

Co łączy te kobiety ? To właśnie ten gość Michał Łukasz. Co się wydarzy jak na jaw wyjdzie podwójne życie Michała? Czy dwie zranione kobiety będą w stanie wybaczyć i zaufać? Czy połączą siły aby się zemścić?
Autorka @karolina_milcarz_autorka ma fajny styl pisania. Każdy rozdział jest pisany z perspektywy głównych bohaterek, nie zabrakło emocji ,damskiej solidarności jak również złości i nerwów. Wykreowanie męskiej postaci na narcystycznego dupka nie sprawiło autorce najmniejszego kłopotu. Ja gościowi chyba bym coś urwała 😈 Autorka daje do myślenia, pokazuje niektóre zachowania mężczyzn którzy nie do końca są uczciwi ze swoimi kobietami, niestety często są one zaślepione miłością i wizja idealnego życia w rodzinie a dają sobą manipulować i wierzą we wszystko co się im mówi. Ciekawa jestem Waszych odczuć po przeczytaniu tej książki do czego zachęcam, przecież ta historia może się przydarzyć każdej z nas.

Za ebook do recenzji dziękuję @wydawnictwomagiaslow Świetna współpraca.

W tej książce pierwsze...

Są książki które "czytają się same", jedna z nich jest właśnie "Deeper Love". Przewijając kolejne strony nawet nie zwróciłam uwagi, że wieczór już minął, a herbata w gigantycznym kubku skończyła się.
Czytając książkę czułam się jakbym rozmawiała z przyjaciółką, którą opowiadała mi historię...

Monika jest żoną i matką. Zostając w domu z małym synkiem zrezygnowała z siebie, z pracy i poświęciła się domowym sprawą, nie raz starając się wręcz za dwoje. Łukasz jej małżonek ciężko pracuje aby utrzymać dom i rodzinę, często wyjeżdża w delegację, aby zapewnić im stabilność finansową i wtedy...
Staje się Michałem, który rozkochał w sobie młoda dziewczynę. Magda zaślepiona miłością do niego nie zadaje pytań, nie oczekuję zbyt wiele. Bierze wszystko to, co on chce jej dać.

Historia tego trójkąta miłosnego jest bardzo schematyczna, przewidywalna i nie byłoby w tym nic złego gdyby zadziało się tutaj coś więcej. Zabrakło mi wątków pobocznych, rozwinięcia postaci... Więcej słów! Autorka skupiła się na głównej akcji i na trójce bohaterów, starając się opisać ich jak najlepiej. Czy ten zabieg się udał?
Wydaje mi się że nie bardzo. Nie przekonał mnie związek, a raczej relacja między Michałem, a Magdą. Brak pytań, dociekliwości chęci poznania drugiej - ukochanej osoby jest dla mnie niezrozumiałe.

Miało być wiele emocji, rozterek i niepokoju, tymczasem ja tego nie czułam. Kibicowałam płci pięknej ale bez większych emocji, nie ważyłam żadnej z nich sympatią.
Autorka ma przyjemne i lekkie pióro, to bardzo zachęca do czytania, ale samej historii jeszcze sporo brakuje. Były momenty kiedy czułam się jakbym czytała szkic, zarys fabuły, a nie gotowa książkę.

Na pewno spróbuje jeszcze twórczości Karoliny, a "deeper love" zostawiam tobie na jeden wieczór, jako historię ku przestrodze

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki "Deeper Love".
One dwie, a on tylko jeden - takie sytuacje zdarzają się dość często, a niczego nieświadome uczestniczki miłosnego trójkąta kończą ze załamanym sercem. Łukasz vel Michał jest bardzo poważnym i zajętym biznesmenem, który często wyjeżdża w delegacje - a przynajmniej tak swoje nieobecności tłumaczy żonie Monice. Swój czas dzieli pomiędzy Monikę i dzieci, a dużo młodszą, zakochaną w nim do szaleństwa kochankę Magdę. Mężczyźnie ten wprost idealny dla niego układ zaczyna się powolutku rozsypywać, a jeśli chcecie dowiedzieć się, jak to wszystko się potoczy dalej musicie już sami przeczytać.

"Deeper Love" jest książką bardzo lekką, idealną na wieczór. Czyta się błyskawicznie ze względu na jej nieduże rozmiary. Nie udało mi się niestety zaprzyjaźnić żadnym z bohaterów, a niektóre zachowania Magdy uważam za bardzo naiwne. Wiele wątków można było rozwinąć i bardziej zaangażować czytelnika. Jako okładkowa sroka przyczepię się trochę do okładki, która po prostu nie trafia w mój gust. Niemniej jednak jeśli macie wolną chwilę i szukacie czegoś lekkiego to może "Deeper Love" będzie dla Was ciekawą propozycją.

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki "Deeper Love".

Magda i Monika, są to dwie główne bohaterki, które łączy jeden osobnik, mężczyzna. Obydwie nie wiedzą o swoim istnieniu. Są przekonane, że spotkały mężczyznę idealnego, na całe życie. Jednak jeden niewinny incydent Łukasza (a może Michała? 🤔) wszystko niszczy. Czy chłopak będzie w stanie to odkręcić?

Ta historia nieźle testowała moją cierpliwość, a raczej jeden z głównych bohaterów. 😂 Jest to książka całkiem inna, której ja jeszcze nigdy nie spotkałam. Powieść zaskakuje swym stylem od samego początku. Jest to coś, co czytało mi się z zaciekawieniem i przyjemnością. Zdecydowanie autorka mnie tą premierą kupiła. 🧡

Sam fakt, że Łukasz mnie denerwował, świadczy o tym, iż ta książka jest przepełniona emocjami. Myślę, że nie mam do czego się tu przyczepić, bo widać gołym okiem, że środek książki jaki i sama okładka są starannie dopracowane. Gratuluję autorce tak świetnej premiery, a was kochani serdecznie zapraszam do lektury. 😘

Ocena: 9/10.

Ta historia nieźle testowała moją cierpliwość, a raczej jeden z głównych...

Od początku powieści wiadomo, co łączy bohaterki. Jedynym zoskoczeniem była dla mnie postawa Łukasza/Michała.

• Patronat❤️
  • Brak
  • Od wydawnictwa
  • Cudowne
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Magia Słów