rozwińzwiń

Katharsis

Okładka książki Katharsis Maciej Siembieda Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Katharsis
Maciej Siembieda Wydawnictwo: Agora Cykl: Katharsis / Siembieda (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Katharsis / Siembieda (tom 1)
Agora
2022-05-18
2022-05-18
historia Grecja półświatek rodzina uczucia władza PRL Trójmiasto literatura polska
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

Katharsis

przeczytanych książek 2512 napisanych opinii 723

O kurcze...
Cóż za misternie utkana sieć fabularna.
No i do tego to całe tło historyczne.
Z każdą powiescią jestem coraz większym fanem Macieja Siembiedy.

O kurcze...
Cóż za misternie utkana sieć fabularna.
No i do tego to całe tło historyczne.
Z każdą powiescią jestem coraz większym fanem Macieja Siembiedy.

Świetna książka. Interesująco skonstruowana fabuła, teraźniejszość przeplatająca się z wydarzeniami z przeszłości. Wyraziste postaci. Wciąga. Na pewno sięgnę po kolejne części tej trylogii.

Świetna książka

Świetna książka

„Katharsis” Macieja Siembiedy, jest moim pierwszym spotkaniem z tym autorem. Co to była za książka! Śmiało mogę powiedzieć, że jedna z lepszych jakie przeczytałam. Ale od początku.
„Katharsis” opowiada losy kilku osób na przestrzeni lat. Ich przygody prowadzą nas przez różne destynacje m.in. Grecję, Polskę, Egipt i toczą się na tle ważnych wydarzeń znanych nam z historii. Pozornie obce sobie osoby, prowadzą nas przez powieść, splatając ze sobą losy w iście mistrzowskim stylu, który powoduje że wszystkie puzzle lądują we właściwym miejscu, bo tutaj nic nie jest przypadkowe. Książka Macieja Siembiedy ma około 570 stron, a żadna z nich nie sprawiła żebym poczuła znużenie. Każda postać jest świetnie rozpisana, ciekawa, „żywa” i historię, którą opowiada chce się poznać do ostatniego słowa.
Jest to bardzo dobrze skonstruowana saga, z wątkami historycznymi, sensacyjnymi, kryminalnymi. Mamy tutaj temat wojny, polityki, miłości, przyjaźni, ale też zdrady, niesprawiedliwości, uprzedzeń, nienawiści.
Z lekkiem smutkiem przeczytałam ostatnie zdanie, nie chcąc kończyć tej przygody.

Moje pierwsze spotkanie z autorem i bardzo udane. Zakochana jestem w tej wybitnej około sześćsetstronicowej powieści.
Historia przedstawia losy bohaterów na przestrzeni ponad sześćdziesięciu lat.
Polsko-grecka saga od początku do końca nie zwalnia tempa, trzyma czytelnika w napięciu.
Maciej Siembieda w prawdziwe wydarzenia historyczne (1927-1990) wplótl bardzo ciekawą fikcyjną historię bohaterów.
Książka jest skarbnicą wiedzy o stosunkach międzynarodowych pomiędzy Polską, a Grecją w czasie II wojny światowej i zaraz po niej , o działaniu służb mundurowych i wywiadowczych o polityce,przemycie, zdradzie i miłości.
Doskonałe połączenie faktów i fikcji, niesamowite zwroty akcji, zaskakujące zakończenie tworzy idealne, mistrzowskie dzieło.
Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Wielkie ukłony w stronę autora.
Żałuję, że tak długo zastanawiałam się nad tym , czy warto po nią sięgnąć, gdyż jestem fanką kryminałów( choć jest zaliczona w tej kategorii).

Historia przedstawia losy bohaterów na przestrzeni ponad sześćdziesięciu lat.

Dawno tak dobrej książki nie czytałam,eiedziałam o tym , że w Polsce jest dużo Greków którzy musieli opuścić Grecję po powrocie króla do kraju źle w jakich warunkach oni tu przyjezdzali to już koszmar, trudne te czasy powojenne tym bardziej teraz gdy za wschodnią granicą toczy się podobna wojna a przeciwników politycznych się morduje

Dawno nie czytałam książki innej niż kryminał i zapomniałam już, że są inne gatunki, których czytanie może również sprawiać wielką przyjemność. Jest to pierwsza książka Maciej Siembiedy jaką czytałam, teraz czytam NEMEZIS i jestem pewna, że sięgnę po następne. Akcja się dzieje na przestrzeni tylu lat, jest tyle różnych wątków, które się przeplatają i na początku widać tylko luźne powiązania, ale zakończenie wszystko wyjaśnia. Fantastyczna powieść, którą polecam gorąco.

Juz nie raz pisalem ze Pan Maciej to klasa sama w sobie.

Ale ta pozycja jest wyjatkowa, jak jak puzzle, na poczatku trudna i troche nuzaca, ale pozniej jak wszyskie kawalki ukladanki znajduja swoje miesce..... Mistrzostwo!

Dawno juz nie czytalem czegos tak dobrego!

Juz nie raz pisalem ze Pan Maciej to klasa sama w sobie.

Dawno juz nie czytalem czegos tak dobrego!

Rodzina Greków ucieka do Polski na statku. Zostaje oszukana że ich najmłodsze dziecko zmarło, podczas gdy zostało przekazane Krystynie która była kochanka Karima-egipcjanina że służb wywiadu. Wszystko po to aby utrzymać kontakt z egipcjaninem, który wiedział gdzie jest ukryty uran. Ostatecznie Karim wysyła Marka (myśli że to jego syn) aby przerzucił uran przez granice. Marek spotyka Tosidosow, wiąże się się Marią, zaprzyjaźnia z Janisem aby zrealizować plan. Rozpoznaje go biologiczna matka i wszystko wychodzi na jaw, że to jej syn i brat Marii i Janisa. Służby specjalne organizują zasadzkę na Marka, pomaga mu Janis i o wszystkim mówi. Idą na współpracę ze służbami, Marek wyjawia miejsce uranu. Okazuje się, że uranu nie ma w skrytce, jest list od Kostasa-ojca dzieci, który przeniósł uran, schował i zaminowal dojście.

To jest taka dobra, uczciwa, sprawnie opowiedziana historia. Niewiele takich ostatnio się pojawia. Duże uznanie dla warsztatu i rzemiosła

1 853
    1 582