Okładka książki Nie odchodź zbyt daleko Patrycja Ewa Trawka
Okładka książki Nie odchodź zbyt daleko
Patrycja Ewa Trawka Wydawnictwo: Lucky Cykl: Tylko bądź blisko (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tylko bądź blisko (tom 2)
Lucky
2022-04-25
2022-04-25
Tylko bądź blisko romans literatura obyczajowa miłość

Nie odchodź zbyt daleko

Jest to kontynuacja powieści: "Tylko bądź blisko".

Jola po wypadku trafia do szpitala. Podczas pobytu, postanawia zerwać, wszelkie kontakty z Bartkiem. Czy dobrze postępuje? 🤔 Jej wydaje się, że robi dobrze, ale czy na pewno? 🤔
On nie poddaje się i próbuje odzyskać stracone zaufanie. Czy się mu to uda? 🤔 Ktoś przychodzi z pomocą. Kto taki? 🤔
Czy uda im się dojść, do porozumienia? 🤔
Jola i Bartek są zmuszeni do tego, by zastanowić się, nad swoim życiem oraz uczuciami, jakimi darzą siebie nawzajem. Czy uda im się stworzyć coś pięknego? 🤔
Na domiar wszystkiego, Jola coś odkrywa, i wszystko komplikuje się jeszcze bardziej. Czego dowiedziała się dziewczyna? 🤔
Czy Bartek znów wywinął jakiś numer? 🤔 Wszystkiego dowiecie się, jak sięgniecie po książkę.

"Ujmująca opowieść o miłości, o którą czasem trzeba walczyć, a czasem po prostu dać jej szansę zaistnieć w życiu."

Książkę czyta się dobrze. Historia opisana w niej pokazuje nam, że czasem warto walczyć. Historia Joli była dla mnie taka z życia wzięta.
Widać, że autorka bardzo się postarała. Był takie momenty, gdzie byłam zła na głównych bohaterów, ale były też momenty, gdzie uroniłam nie jedną łzę. Mogę śmiało powiedzieć, że miłą chęcią sięgnę, po inne powieści autorki.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚 ❤️.

Polecam Wam tę serię 📚📖❤️.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Nie odchodź zbyt daleko

Jest to kontynuacja powieści: "Tylko bądź blisko".

Czy...

Bohaterowie to Jola i Bartek. Nieporozumienie sprawia, że kobieta doświadcza bardzo przykrego doświadczenia - ulega wypadkowi i trafia do szpitala. Nie chce kontynuować znajomości z Bartkiem. Wszystko przez poprzedni związek, który sporo namieszał w jej głowie... Boi się zaufać, boi się kochać i dać sobie szansę na szczęście. Co na to Bartek? Czy mężczyzna zawalczy o uczucie i ukochaną kobietę?

Druga część wciągnęła mnie chyba jeszcze bardziej niż pierwsza. Lubię sięgać po tego typu książki, o życiowej tematyce. Można utożsamić się z postaciami wykreowanymi przez autorkę, wczuć się w ich problemy, a może nawet znaleźć odbicie swoich doświadczeń. Ta książka pokazuje nam, że miłość to nie tylko zakochanie. To praca nad związkiem, nieraz walka o drugą osobę i lojalność wobec swoich uczuć.

Znajdziecie chwilę na przeczytanie tej pozycji? 🥰

Za egzemplarz dziękuję @luckywydawnictwo 📚

„Życie nieraz pokazało mi, że wszystko, co dostajemy, musi być równe temu, co mamy zwrócić do wszechświata. Jeżeli raz weźmiesz sobie coś bezprawnie, to los w najmniej oczekiwanym momencie upomni się o to i zabierze bezpowrotnie”.

Jeśli ktoś nie czytał pierwszej części, to radzę nadrobić. Obie powieści są niezwykle poruszające. Opowiadają o życiowych zakrętach i o tym, że warto walczyć do samego końca. Każdy z nich mierzy się z osobistymi problemami, były partner Joli próbuje odnowić kontakt z córką, a najlepszy przyjaciel Bartka zaginął. Dzięki stylowi autorki czytanie było dla mnie przyjemne i lekkie. Parę razy zdarzyło mi się uronić łzę. Ogromnie polecam! ☘️

Jola po wypadku trafiła do szpitala i przez nieporozumienie postanawia zerwać wszelkie kontakty z Bartkiem. Ten jednak nie daje za wygraną i stara się odzyskać utracone zaufanie. Pomoc przychodzi z niespodziewanej strony, jednak i tak porozumienie dwojga ludzi staje pod dużym znakiem zapytania. Problemy codzienności i brak odpowiedniej dawki empatii zmuszą Jolkę i Bartka do zastanowienia się nad swoim życiem i uczuciami. A wszystko skomplikuje nieoczekiwane odkrycie, którego Jolka dokona pewnego ranka.

Kolejna część historii o Joli i Bartku trzyma wysoki poziom. "Nie odchodź zbyt daleko" wciąga równie mocno, jak pierwsza część, a co najważniejsze dalej ma w sobie mnóstwo realności. Widać, że Patrycja Ewa Trawka od samego początku miała ułożony plan na to, jak potoczą się losy bohaterów. Nic tu nie jest przypadkowe, a wszystko, co dzieje się w życiu dwójki trzydziestolatków jest skutkiem ich wcześniejszych wyborów.

Po pełnym dramatyzmu finale "Tylko bądź blisko" Jola budzi się w szpitalnej sali. Kobieta nie chce widzieć Bartka, choć zdaje się nie do końca. Mężczyzna jednak się nie poddaje i z małą pomocą dociera do ukochanej. Jednak to, co się stało, wpłynęło na relacje tej dwójki, oboje czują, że coś jest nie tak. Czy uda im się odnaleźć źródło wzajemnego wycofania? Czy podejmą walkę o związek, czy może wyrzucą uczucie, które nie zdążyło się jeszcze rozwinąć?

Rozterki, które targają Jolą i Bartkiem to dobrze znane nam obawy. W codziennym życiu niejednokrotnie zadawaliśmy sobie takie same pytania, jak bohaterowie tej książki. Czy warto? Czy to ma sens? Dlaczego on/ona zachowuje się biernie w stosunku do mnie? Czy jeszcze mnie kocha? To pytania, które potrafią sprawić, że noc nie jest przespana. Nie ma nic złego w tym, że podajemy takie rzeczy w wątpliwość. Bartek i Jola też tak robią i tym właśnie skradli moje serca. Ona obawia się wpuścić nowego mężczyznę do życia swego i córki. On nie wie, czy kiedykolwiek w 100% zostanie częścią jej świata. Do tego dochodzą normalne problemy, które jak to w życiu bywa, negatywnie wpływają na relacje.

Czytając książkę, wspólnie z bohaterami będziemy przeżywać miłość, przyjaźń, szczęście, ale także ból, stratę, rozgoryczenie i złość. Emocje i uczucia, które dobrze znamy, powodują, że historia tej dwójki nie jest nam obojętna, dlatego kibicujemy im, aby wszystko się ułożyło. Gorzko-słodkie zakończenie historii jest tym, czego potrzebowali Jola i Bartek. Ciekawa jestem, czy autorka pokusi się o napisanie dalszych losów. Z ciekawością przeczytam kontynuację, nawet z przeskokiem czasowym.

"Nie odchodź zbyt daleko" to książka, którą polecam ze względu na jej prawdziwość oraz za to, że warto wierzyć w siebie i walczyć o swoje szczęście.

Dziękuję LUCKY Wydawnictwo za otrzymany egzemplarz.

Po przeczytaniu pierwszej części musiała sięgnąć po kontynuację, aby dowiedzieć się, co będzie dalej w relacji Joli i Bartka. Nie chcę się za dużo rozpisywać, aby nie zdradzać głównej fabuły powieści.

Powieść, którą stworzyły jest nietuzinkowa i porusza moje najgłębsze struny uczuć i nawet nie wiem, kiedy a pokochałam głównych bohaterów. Splot wydarzeń, jakie później się wydarzyły doprowadziły do tego, że historia z każdą kolejną stroną staje się ciekawsza a moja ciekawość została zaspokojona i dostałam niesamowitą bombę niespodzianek, intryg i dużą dawkę miłości. Z każdą kolejną stroną publikacja zaczęła mnie zaskakiwać a książka została przeczytana jednym tchem.

Jeśli szukasz książki, która zawładnie twoim umysłem i zmieni twój światopogląd to zdecydowanie powinnaś przeczytać tą powieść. Sama w sobie ma magnetyzm, który ciągnie cię do lektury, a w której dogłębnie się zatracisz.

„Nie odchodź za daleko” jest to powieść bardzo mi się spodobała a nawet mogę powiedzieć, iż pochłonęłam ją. Autorka dbając o czytelnika dostarczają nam wielu emocji. Zachęcam do przeczytania książki!

"Nasza miłość była z nami od pierwszej chwili.Od pierwszego spojrzenia sobie w oczy,uścisku dłoni, "cześć" rzuczonego z zawstydzeniem.Ona nas wybrała już dawno temu, ale my nie byliśmy na nią gotowi.Nasze serca musiały przejść długą drogę,żeby zrozumiały,że właśnie to uczucie jest naszym jedynym wybawieniem.Naszą podporą, ukojeniem i motywacją.Byliśmy kawałkami puzzli, idealnie do siebie dopasowanymi, dwiema połówkami pomarańczy.Całością, która tylko tak mogła istnieć w harmonii ze światem."

Poznajemy dalsze losy Joli i Bartka. Kiedy Jola zobaczyła Bartka siedzącego w restauracji z inną kobietą szybko stamtąd wybiegła, rozkojarzona wpadła pod samochód. W jednym momencie wszystko runęło jak domek z kart. Szpital, złamana noga i złamane serce. Jola nie chce słuchać tłumaczeń Bartka, dla niej wszystko jest jasne. Jednak mężczyzna się nie poddaje i dzięki małej pomocy cioci udaje mu się zbliżyć do ukochanej i wszystko wyjaśnić. Jemu też nie było łatwo, przez co często sięgał po alkohol.

Czy teraz, kiedy bohaterowie w końcu się pogodzili razem stawią czoła problemom, które szykuje im los ?

Autorka po raz drugi ukazuje nam problemy, z którymi borykamy się na codzień. Dzięki temu łatwo nam się wczuć w rolę naszych bohaterów i ich zrozumieć. Kłótnie z partnerem, kłótnie z przyjaciółmi, szpital, nieplanowana ciąża, strata bliskiej osoby- brzmi znajomo prawda? Takim problemom próbują stawić czoła nasi bohaterowie. Mam wrażenie, że ta część jest o wiele smutniejsza niż pierwsza. Ale dzięki temu razem z naszymi bohaterami odkrywamy to, co jest ważne! To, co jest tu i teraz! Aby kochać i wybaczać, a przede wszystkim rozmawiać! Gdyby Jola od razu wysłuchała Bartka byłoby inaczej. Strata ich wspólnego znajomego uswiadomiła im, że nie warto tracić czasu! Ciąża, budowa ich wspólnego domu i zaplanowany ślub bardzo ich do siebie zbliżyły. Prawdziwa miłość daje siłę do walki, a przede wszysykim szczęście.

Bardzo wartościowa książka zmuszająca do przemyśleń. Polecam

🤎Recenzja książki 🤎

🧡"NIE ODCHODŹ ZBYT DALEKO "🧡

AUTOR : Patrycja Ewa Trawka

Wydawnictwo : Lucky

" Nasze serca musiały przejść długą drogę, żeby zrozumiały, że właśnie to uczucie jest naszym jedynym wybawieniem. Naszą podporą, ukojeniem i motywacją.
Byliśmy kawałkami puzzli, idealnie do siebie dopasowanymi, dwiema połówkami pomarańczy. Całością, która tylko tak mogła istnieć w harmoni ze światem. "

Jak wiele trzeba przejść w życiu , aby uświadomić sobie co tak naprawdę jest dla nas najlepsze i najważniejsze. ?

Książka "Nie odchodź zbyt daleko" to niezwykle emocjonalna historia, z której wylewają się przeróżne emocje i cała masa przeróżnych uczuć. Opowieść o miłości, która musiała przejść wiele, aby się na nowo odnaleźć.

Dwoje ludzi po przejściach, którzy próbują stworzyć związek, co jest nie lada wyzwaniem, gdy ciągle żyjesz przeszłością, bojąc się dać sobie szansę na nowe lepsze życie.

Przepiękna historia o miłości, nadzieji, przyjaźni, stracie. O odnalezieniu się na nowo.
O tym, że każdy kto staje na naszej drodze życiowej , jest po coś. Wszystko co się dzieje w naszym życiu, jest z góry zaplanowane, dzieje się w jakimś celu, z którego nie zdajemy sobie sprawy.
Z czegoś złego, może wyniknąć coś dobrego.
Musimy uświadomić sobie, że celem życia jest dźwigać swój krzyż do końca, nie poddając się. Za swoją wytrwałości będziemy wynagrodzeni.
Ważne jest w abyśmy postępowali zgodnie z tym co podpowiada nam serce.
Tak jak bohaterowie książki.

Książka niesamowicie wciąga. Czytając ją miałam wrażenie, że znajduje się w tej historii razem z bohaterami. Wszystko z nimi przeżywałam, uczestniczyłam w ich życiu.
Jest tak prawdziwa i życiowa.
Autorka stworzyła świetną historię, a kiedy zaczniesz czytać przepadniesz, wchłonie cie całkowicie.
Ma niesamowicie barwny styl. Czyta się lekko. Książkę przeczytałam z prawdziwą przyjemnością.
W tej książce, bardzo dużo się dzieje.
Składa się z kilku wątków.

Bohaterowie świetnie wykreowani, tacy prawdziwi ze swoimi wadami, skazami.
Strasznie mnie denerwowała i irytowała główna bohaterka Jola swoim zachowaniem. Wiem że przeżyła dożo złych żeczy, ale jak można być zapatrzonym w siebie, nie zważając na uczucia innych, tylko na swoje. Odgrywała czasami strasznie pokrzywdzoną przez los ofiarę. Czasami zachowywała się jak rozwydrzone dziecko.
Bartek, Bartek świetny facet, którego niesamowicie polubiłam. Takich mężczyzn powinno być więcej. Trafia na listę moich mężów książkowych. Również przeszedł wiele, a nie poddaje się, walczy.
A cioteczka Bartka, co za kobieta.
Pozostałe postacie sporo wnosili do tej histori.

Co może się wydarzyć, gdy źle ocenimy sytuację. Wmówimy sobie coś czego nie ma.

W takiej sytuacji znalazła się Jola. Przez nieporozumienie i źle zrozumiałą sytuację.
Wpada pod samochód i w ciężkim stanie trafia do szpitala.
Postanawia zerwać znajomość z Bartkiem. A wszystko przez byłego partnera, nie potrafi zaufać i nie pozwala sobie na nie. We wszystkim szuka skazy i ukrytych wad .
Dzięki pomocy i spojrzeniu na daną sytuację innymi oczami Jola zdaje sobie sprawę, że źle postąpiła.. Ich wspólną przyszłość staje pod znakiem zapytania.
Dziewczyna odkryje coś co zmieni i namiesza w jej życiu i Bartka.
Każdy zmaga się z swoimi problemami.
Jola i Bartek przeszli w życiu bardzo wiele, mając na sercu wiele ran, z którymi próbują sobie poradzić. Oboje sklejają je wspólnie, ale czy im starczy na to sił.
Gdy Mężczyzna ponownie pojawił się w jej życiu, zaczęła być szczęśliwa, kompletna, kochana i bezpieczna, ale bała się, że ponownie zostanie skrzywdzona. Zachowywała się bardzo egoistycznie, nie zważając na uczucia Bartka.

-Czy ich przyszłość rysuje się w kolorowych barwach.
- Czy wrócą do siebie i stworzą prawdziwą rodzinę.
- Czy były partner Joli otrzyma widzenia z ich córka Ulą.
- Czy przyjaciel Bartka odnajdzie się cały i zdrowy.

Polecam.
Dziękuję bardzo autorce i wydawnictwu za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki.

🤎Recenzja książki 🤎

🧡"NIE ODCHODŹ ZBYT DALEKO "🧡

AUTOR : Patrycja Ewa Trawka

Wydawnictwo : Lucky

Patrycja Ewa Trawka powraca do nas z drugą część cyklu "Tylko bądź blisko", która wywołała we mnie mnóstwo emocji. Tym prędzej zabrałam się do czytania powieści

"Nie odchodź zbyt daleko", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Lucky.

Muszę przyznać, ze od pierwszych stron przepadłam, nie mogłam wręcz oderwać się od czytania.

Jola i Bartek starają się zbudować związek, jednak przeżyte traumy sprawiają, że czasem dzieje się coś czego oboje nie chcą, przez co się ranią. Muszą zadać sobie wiele pytań i zastanowić czy mają siłę, aby zawalczyć o miłość. Nie jest łatwo zaufać kiedy wcześniejsze związki wprowadziły tyle złych emocji i bólu. Kobieta jest świadkiem pewnej zaskakującej sytuacji, jednak zamiast ją wyjaśnić działa spontanicznie i ucieka.

Jola ulega wypadkowi w wyniku czego trafia do szpitala.
Pod wpływem złej oceny postanawia zerwać kontakt z Bartkiem.
Nie chce ponownie być zraniona, oszukana, chce tylko spokoju i oddać się wychowywaniu córeczki.
Mężczyzna jednak wytrwale stara się móc wyjaśnić zaistniałe nieporozumienie.
Kobieta po wyjściu ze szpitala wprowadza się do mamy, gdzie czeka na nią stęskniona córeczka.
Determinacja, cierpliwość doprowadzą do spotkania.

Czy będą w stanie zaufać sobie? Kto wpłynie na nich i pokieruje ich w dobrą stronę?

Życie jednak dalej się komplikuje kiedy na horyzoncie pojawia się były partner Marek.

Co wyniknie ze spotkania byłych partnerów?
Bezwzględne postępowania Marka, który postanowił się z dnia na dzień stać dobrym i opiekuńczym tatą. Nigdy wcześniej nie zależało mu na relacji z córeczką.

Jaki motyw kieruje nim i jego nową partnerką? Co chcą w ten sposób osiągnąć?

Bartek również pogrążony w problemach, okazuje się, że zaginął jego przyjaciel Daniel.

Jak się rozwiąże tajemnicze zniknięcie Daniela i czy będzie ono miało swój szczęśliwy koniec?

Jest to powieść, która na długo zostaje z czytelnikiem. W takich momentach nie sposób niektórych wątków, momentów porównywać ze swoimi przeżyciami. Rozmyślamy, czasem otwieramy oczy i uświadamiamy sobie jak wiele mamy i jak łatwo czasem znaleźć rozwiązanie pokręconych sytuacji.

Z całego serca polecam przeczytanie obie części cyklu.

"Nie odchodź zbyt daleko", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Lucky.

Jola i Bartek starają się zbudować związek,...

Jola, która ulega wypadkowi jest przekonana o zdradzie Bartka. Nie chcę z nim kontaktu, ani tym bardziej jego wyjaśnień.
Bartek, mimo jawnego odrzucenia, ze strony ukochanej nadal walczy. Niestety jego krucha psychika nie radzi sobie z kolejną porażką. Podczas, gdy za dnia nadal stara się o jakikolwiek kontakt czy możliwość wyjaśnienia sprawy, wieczory topi w alkoholu. Oboje cierpią, mimo niewątpliwego uczucia jakim się darzą. Bliscy tej pary jednak nie dają za wygraną i w końcu udaje im się połączyć na nowo te parę. Mogłoby się wydawać, że już wszystko będzie dobrze, jednak nie jest. Jola nadal nie uporała się z tkwiącymi w niej pozostałościami po toksycznym związkiem z Markiem. Jej nieufność i strach przed powtórką odbija się na ukochanym. Bartek również zmaga się z wątpliwościami. Kocha Jolę i jej córkę, ale obawa, że nie wyjdą na prostą, a kobieta nie przestanie postrzegać go przez pryzmat byłego partnera burzy mu spokój. Jedna wiadomość, jedno zdarzenie, jeden dramat mogą zmienić wszystko. Co się wydarzy? Jakich zmian potrzeba, by związek miał szansę na przetrwanie? Jakie demony muszą zwalczyć by się odnaleźć? Jakie straty ponieść?
Tak wiele pytań, na które znajdziecie tu odpowiedzi.

Ta piękna i niezwykle "prawdziwa " w swej prostocie historia pokazuje nam jak wiele uczuć i wątpliwości w nas żyje. Jak bardzo różne doświadczenia nas kreują i nasze postrzeganie, a przede wszystkim jak dużo musimy się nauczyć z tych życiowych lekcji.
Miłość nie jest tak prosta jak nam się wydaje. A do wybudowania solidnego związku trzeba czegoś więcej, niż zauroczenia.

• Do zdobycia
  • Październik 2o22
  • Cykl
  • 2o22

Dodaj cytat z książki Nie odchodź zbyt daleko