Sezon na zdrowie

poradniki
Wielka Litera
2022-02-23
2022-02-23

Dużo cennych informacji. Ogólnie zwrócenie uwagi na dbanie o siebie i zwracanie uwagi na przestrzeń w jakiej się funkcjonuje.
Np. Perfumy, dezodoranty, domowa chemia nie są dla nas zdrowe i dobrze jest poszukać zamienników. Wietrzenie pomieszczeń w których funkcjonujemy oraz dbanie aby łóżko po nocy miało swój czas na odparowanie po nas 😊 to nieliczne informacje, reszta dostępna w fajnej formie w książce 😉

„Sezon na zdrowie” to wręcz kompendium wiedzy o tym, jak o siebie zadbać, by być zdrowym. Od żywienia przez suplementy, na chemii w naszym mieszkaniu (i na zewnątrz) kończąc.

Autorka pisze o rzeczach, na które nawet bym nie wpadła, np. radzi, by wietrzyć kołdrę po spaniu, bo podczas snu się pocimy, i pościel robi się wilgotna, a wilgoć jest świetnym środowiskiem dla rozwoju grzybów i pleśni. Niby logiczne, nie? Ale ile osób tak robi? Ja nie 🤚

Podstawą, według autorki, jest jedzenie – tu się z nią zgadzam. Widzę trend na suplementy, superfoods, zdrowe herbatki, zabiegi odmładzające, detoksy – i fajnie. Ale uważam, że podstawa to wartościowe jedzenie i pozbycie się złych nawyków (używki, mała ilość snu i ruchu - zwłaszcza
na świeżym powietrzu).

Żebyśmy jedli na co dzień zdrowe produkty, uwierzcie, te wszystkie suple i zabiegi nie byłyby nam potrzebne.

Trudne, ale na pewno warte zachodu, byłoby wdrożenie wszystkich zaleceń autorki. Mimo wszystko polecam książkę dla zwiększenia naszej świadomości odnośnie do zdrowia naszego i bliskich 😉

Po prostu ŚWIETNA!

Po prostu ŚWIETNA!

⭐Recenzja⭐

🥦 "Sezon na zdrowie, jak nie chorować w toksycznym świecie" to naprawdę przydatny poradnik, w którym znajdziecie porady na temat tego co robić, aby cieszyć się zdrowiem, i tryskać energią przez cały rok, i w każdym wieku.
Opisuje jak ważne jest odpowiednie żywienie, a także sezonowość spożywanych produktów.
Cztery pierwsze rozdziały są poświęcone porom roku, i zawierają wskazówki jakie pokarmy występują w danej porze roku, jakich składników odżywczych może wtedy brakować, oraz jakie zagrożenia dla naszego zdrowia mogą wystąpić w tym czasie.
Dowiecie się także czego unikać, jak dostosować swoją dietę, i jakie suplementy można stosować.
W kolejnym rozdziale autorka opisuje poszczególne cykle życia takie jak: ciąża, poród, dzieciństwo, wczesna dorosłość, wiek średni, oraz wiek 50- 105 lat. Na przykładach różnych osób mamy przedstawione sytuacje problemów, z którymi się borykali, i co było przyczyną ich powstania.
Następny rozdział mówi o suplementach, o tym czy i kiedy je stosować, oraz na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Które można łączyć, a które lepiej przyjmować oddzielnie, a także o jakich porach dnia.
Kolejny rozdział jest poświęcony toksynom i detoksykacji, i jest to bardzo ciekawy temat, o którym wciąż mało się pisze, a który czytałam z dużym zainteresowaniem.

🥦 Bardzo lubię czytać poradniki o zdrowiu i wiem już, że ten jest już jednym z moich ulubionych. To więcej niż poradnik, to wręcz biblia zdrowia, i uważam, że każdy powinien go przeczytać.
Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, i nie sądziłam, że dowiem się tylu ciekawych rzeczy na temat odżywiania, oraz że sezonowość ma aż tak duże znaczenie przy wyborze produktów.
Książka jest pięknie wydana i będzie stanowić doskonały pomysł na prezent.
Ja nie mogę się go nachwalić, i na pewno polecę go moim znajomym oraz rodzinie.
Naprawdę się cieszę, że miałam możliwość otrzymania tego wspaniałego poradnika do recenzji i bardzo dziękuję @wielkalitera za przesłanie egzemplarza.

⭐Recenzja⭐

Cztery pierwsze rozdziały są poświęcone porom roku,...

Ostatnimi czasy czytam coraz więcej poradników, gdyż tak naprawdę ciekawi mnie, czy potrafią przeciętnemu człowiekowi przekazać jakąkolwiek wiedzę, czy tylko służą bardziej jako medyczny żargon tylko dla wyszukanego towarzystwa. Jak sama autorka pisze, ta książka powstała nie po to, by pokazać nam jak się leczyć w przypadku choroby, tylko by w ogóle zapobiec jej powstaniu. Na świecie mamy cały asortyment medykamentów, które leczą tylko objawy. Tutaj pani skupiła się na tym, by przekazać nam wiedzę jak sprawić, by nie zachorować. Jak pomóc organizmowi, by sam mógł się bronić, a nie czekać na działania zewnętrzne.
Autorka jako studentka medycyny, a później lekarka stażystka zdobyła wiele cennych umiejętności praktykując medycynę ekologiczną. Nie jest to specjalizacja. To podejście, w którym cały organizm człowieka jest postrzegany jako cały ekosystem. Tutaj lekarze wierzą pacjentowi. Nie może być tak, że pacjent czuje się źle, lecz z wyników nic nie wychodzi to jest skierowany do domu. Tutaj wierzą, że jeśli ktoś nie czuje się dobrze, to jest tego powód i robią wszystko, by go odnaleźć.
Medycyna ekologiczna skupia się na medycynie żywienia, czyli przywracaniu organizmowi tego, co dobre i medycynie środowiskowej, czyli pozbywaniu się tego, co złe. Podkreśla, że człowiek jeszcze nie przyzwyczaił się do środków chemicznych w żywieniu, czy też wdychania smogu. To wszystko w nas zalega w następstwie stwarzając choroby. Przeczytamy co zrobić, by oczyścić organizm z tych toksyn. Zwraca uwagę, by nie korzystać z diet, które komuś służą, gdyż nam mogą zaszkodzić. Pokazuje wszystko na przykładach innych osób. Przeczytamy o tym jak poprawić swoje samopoczucie, zwiększyć energię fizyczną i sprawność umysłu, a także jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na ciężkie choroby w przyszłości. Ogólnie jeśli przeczytacie tą książkę sami znajdziecie dla siebie odpowiednie żywienie i tryb życia, który usprawni wam funkcjonowanie w tym nerwowym świecie. To jeden z nielicznych poradników do którego przeczytania nakłaniam, a nie tylko polecam.

• Elitki
  • Libra
  • .2022
  • ! BŚ
  • ROK 2022
  • Kuchnia/Ogród/Zdrowie/Uroda
  • Health

Dodaj cytat z książki Sezon na zdrowie