Ukarani

Okładka książki Ukarani Alicja Bezdziel
Okładka książki Ukarani
Alicja Bezdziel Wydawnictwo: Szósty Zmysł Cykl: Ukarani (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Ukarani (tom 1)
Szósty Zmysł
2022-06-01
2022-06-01

Bardzo sprzeczne mam odczucia co do tej historii...

Bardzo sprzeczne mam odczucia co do tej historii...

Gdy doświadczamy straty najbliższej osoby, tym bardziej gdy dokonuje ona samobójstwa nasz rozum i serce pragnie znaleźć wytłumaczenie, ale również winnego. Tego właśnie doświadcza Klaudia, a nawet posuwa się o krok dalej pragnie zemsty, by jej dokonać jest w stanie posunąć się daleko, lecz nic nie idzie zgodnie z planem. Nieprzewidywalne i irracjonalne zachowanie bardzo momentami denerwuje, ale to stwarza postać Klaudii bardziej rzeczywistej, bo człowiek w żałobie nie myśli logicznie. Autorka niesamowicie skonstruowała książkę, w niektórych momentach łapałam się za głowę i zastanawiałam co się dalej wydarzy, a działo się bardzo dużo. Tak się wciągała w historię bohaterów, że czekam na kontynuację? Zakończenie totalnie rozwaliło mój tok myślenia, pierwszą myślą było "ja chcę pilnie drugą część" więc czekam niecierpliwie.

Alicja Bezdziel stworzyła historię o zemście. Zemście dziewczyny pogrążonej w żałobie po swojej siostrze. Historię, która pochłonie Was od pierwszych stron. Historię z której od samego początku czuć smutek, cierpienie ale i również determinację napędzaną rządzą zemsty.

Plan Klaudii może wydawać się z pozoru mało skomplikowany.

Dostać się na prestiżową uczelnię, do której uczęszczała jej siostra. Rozkochać w sobie Emila, który doprowadził do śmierci Leny i zmusić go aby przyznał się do winy.

Proste prawda? Jednak w pewnym momencie do głosu dochodzi serce i wtedy wszystko zaczyna się komplikować. Jak to zwykle bywa gdy do głosu dochodzą uczucia.

„Ukarani” to historia pełna zwrotów akcji i szokujących wydarzeń, które stopniowo coraz bardziej wprowadzają czytelnika w osłupienie. Autorka bardzo dobrze zadbała o to, aby czytelnik miał problem połapać się co tak naprawdę było prawdą, a co tylko zwykłą ściemą. I tak aż do samego końca!

Pochłonęłam ją w ekspresowym tempie wyczuwając się w uniwersyteckie życie bohaterów. To była taka świetna historia! Czytałam ją już dobre kilka miesięcy temu, a wydarzenia, które się w niej rozgrywały wciąż przemykają mi przed oczami. I wciąż myślę co będzie dalej… Tak bardzo chciałabym już wiedzieć!

Bohaterowie powieści Alicji mają wiele twarzy. Ciężko było rozszyfrować co było tylko grą, tylko maską… Kluczymy we mgle razem z nimi.

Co do samych bohaterów to nie są idealni. Popełniają błędy, są niezdecydowani, często zmieniają zdanie, targają nimi sprzeczne uczucia. Czasem irytują, ale jednocześnie są w tym tacy prawdziwi.

Z całego serca polecam. Wypatruję już niecierpliwie dalszych losów bohaterów i strasznie się cieszę, że mogłam tę książkę objąć swoim patronatem.

Czytajcie!

Plan Klaudii może wydawać się z pozoru mało skomplikowany.

Dostać się na prestiżową uczelnię, do...

,,Ukarani" to książka, w której zemsta łączy się z bólem i stratą.

Klaudia Kasprzyk to dziewczyna, która przeżywa niesamowitą stratę, postanawia znaleźć odpowiedź na pytanie, które siedzi w jej głowie ,,dlaczego?". W życiu Klaudii zachodzą zmiany, zerwanie z dotychczasowym życiem, i nowe znajomości, a to wszystko ma cel! Czy Klaudia odnajdzie to, czego szukała? Czy w jej życiu może nastać spokój? Tego wam nie powiem, ale koniecznie przeczytajcie książkę, by znaleźć odpowiedzi na pytania!

,,Ukarani" to jest wielkie zaskoczenie, ponieważ już na samym początku książki mamy jasno sprecyzowany cel Klaudii, ale im dalej w książkę, tym więcej niewiadomych się nam pojawia. Zostałam tak wciągnięta w lekturę, że do samego końca nie wiedziałam, jak potoczy się akcja. Droga do prawdy okazała się dla Klaudii bardzo ciężka, wymagała wielu poświęceń z jej strony i właśnie te poświęcenia, mocno zbliżyły mnie z główną bohaterką, cały czas zadawałam sobie pytanie, co ja bym zrobiła na jej miejscu?

,,Ukarani" to powieść, w której manipulacja gra pierwsze skrzypce, autorka w jasny sposób pokazała schemat osoby zmanipulowanej oraz to, że każdy człowiek jest na to podatny, w książkach czy w życiu codziennym, nie mamy świadomości, w którym momencie życia jesteśmy wplątani w grę zwaną manipulacją.

O czym tak dokładnie jest książka ,,Ukarani"? To książka o stracie najbliższej osoby, bezgranicznej rozpaczy, manipulacji i miłości. Historia bardzo trudna, lecz otwierająca oczy! Polecam!

,,Ukarani" to książka, w której zemsta łączy się z bólem i stratą.

Autorka w swojej książce postawiła na nieszablonową fabułę i hipnotyzujących bohaterów.

Historia opowiada losy młodej dziewczyny o imieniu Klaudia, która obecnie przeżywa samobójstwo swojej siostry. Dziewczyna pomimo żałoby decyduje się wyjechać na studia do najlepszej uczelni w kraju. Jednak nie nauka jej w głowie. Ma jeden cel. Jest nim Emil Kaliszewski. Chłopak, który odpowiada za jej stratę. To przez niego Lena popełniła samobójstwo. Plan jest prosty. Klaudia chce rozkochać go w sobie po czym porzucić i sprawić, że wyzna wszystkie swoje winy. Wszystko jednak się komplikuję gdy w grę wchodzą uczucia..

Brzmi intrygująco, czyż nie? Doskonale zdaję sobie sprawę, że wiele osób może mi powiedzieć, że podobną fabułę spotkali już wielokrotnie, przecież motyw zemsty jest popularny w książkach. Niestety muszę wyprowadzić Was z błędu. W całym moim dotychczasowym życiu nie natknęłam się na książkę, która w taki sposób komplikuje motyw zemsty w książce, tak jak zrobiła to Alicja Bezdziel.

Nie przygotowała nas na ten rollercoaster emocji i uczuć, które towarzyszą czytelnikowi z biegiem czasu. Początkowo myślałam, że będzie to prosta historia, która skupi się na Klaudi i Emilu. Jednak to w jak dużym błędzie byłam wiedzą ci, którzy mieli przyjemność przeczytać tą książkę. Ta historia to skupisko wielu bohaterów i ich wzajemnych powiązań. Pojawia się intryga, kłamstwa, tajemnica, uzależnienia, sekretni bliźniacy, tajemnicza siostra i nowe uczucie, które nie ma prawa bytu..

Jejku jaka ta książka była dobra! 🔥 Poza świetną fabułą i rewelacyjnymi bohaterami, którzy byli spójni z całą historią pojawiają się również uczucia i emocje, które autorka potrafiła idealnie przelać na papier. Ja nie mogłam oderwać się od czytania. Nie mogę również zapomnieć o tym, że w książce akcja ani na moment nie zwalnia tempa. Autorce udało się mnie wielokrotnie porządnie zaskoczyć. Nie zliczę ile razy zbierałam szczękę z podłogi, gdyż zmiana jaką wprowadziła wprowadzała mnie w chwilowy stan zawieszenia.

Jeśli szukacie idealnej książki na wyjazd to jak najszybciej musicie zamówić właśnie debiutancką książkę Alicji Bezdziel. W zamian za to dostaniecie lekkie połączenie romansu i kryminału w jednym. Przecież główna bohaterka chce dojść do tego co tak naprawdę skłoniło jej siostrę do samobójstwa. Do prawdy będziecie jednak musieli dochodzić powoli. Ja osobiście nie spodziewałam się tego co finalnie dostajemy. Nie spodziewałam się tylu powiązań i intryg. Nie spodziewałam się, że ta książka pochłonie mnie tak bardzo. I dziś gdy skończyłam czytać tą książkę po raz drugi (pierwszy raz czytałam ją z początku roku gdy dostałem propozycję objęcia tej książki patronatem) jestem jeszcze bardziej nakręcona na poznanie dalszej części tej historii. Autorka z pewnością bardzo pozytywnie was zaskoczy, dlatego dajcie się ponieść. Ja całym serduchem zachęcam Was do przeczytania tej hipnotyzującej historii. Dziękuję bardzo wydawnictwu i autorce za możliwość bycia częścią tej historii. 💖

Jeżeli szukacie książkę, której główna bohaterka jest nietuzinkowa, nieprzewidywalna, nie do końca łatwo ją polubić to "Ukarani" są idealną książką dla was. Skomplikowana fabuła i bohaterowie, dla których kodeks moralny jest tym, czy jest dla zwykłych zjadaczy chleba - zbiorem zasad, którym chcą się kierować, ale nie zawsze zgodne jest to z ich pragnieniami. I wybierają pragnienia, a nie zasady moralne, tak jak rycerze na białym koniu w wielu książkach.
Pierwsze 70 stron mi się trochę dłużyło, ale zdecydowanie było warto, polecam!

"Nie chciała, by chłopak dowiedział się, jak na nią działa. To on miał się od niej uzależnić, nie na odwrót."

Zemsta to ogromne pragnienie, któremu towarzyszy ból, cierpienie i wiele emocji. Zazwyczaj przesłania widok na świat i nas całkowicie oślepia. Główna bohaterka 'Ukaranych' odrzuciła dotychczasowe życie by znaleźć chłopaka, który przyczynił się do śmierci jej siostry.

Plan był prosty: znaleźć, rozkochać, ukarać. Ale kiedy w grę wchodzą uczucia, serce wyrywa się od samego jego spojrzenia, a przeszłość odzywa się nieproszona... wszystko się sypie.

'Ukarani' to książka z naprawdę ciekawą fabułą, zaskakująca mnogością tajemnic i zwrotami akcji. Osobiście uważam, że Klaudia była zbyt niedojrzała by jej plan w pełni się powiódł, a dlaczego tak mówię dowiecie się czytając.

Autorka sprawiła, że nie mogłam odłożyć tej historii, stałe chcąc więcej i więcej. 😉

"Ciemny grób pochłonął to mode życie - życie, które było pożyteczne, twórcze i piękne. Litościwa ziemia pochłonęła wszystko na wieki."

Ukarani Alicja Bezdziel bardzo fajna i wciągająca książka czekam na następną część .

Ukarani Alicji Bezdziel - Genialna powieść obyczajowa , z doskonałą intrygą, czytając wydaje nam się ze wiemy jak się skończy ale nic bardziej mylnego. Nie można się oderwać od czytania z czystym sumieniem polecam książkę . Z niecierpliwością czekam na następny Tom i następne książki autorki :)

Ukarani Alicji Bezdziel to kolejna książka jaką miałam przyjemność przeczytać. Muszę przyznać jedno, jest równie wciągająca jak poprzednia. Podoba mi się to w jaki sposób Autorka pisze swoje książki. Dużo się w nich dzieje a co konkretnie, musicie sami to odkryć.
Gratuluję kolejnej książki i czekam na następne.

Gratuluję kolejnej książki i czekam na następne.

• Serie
  • Zakupić