W sieci zła

Okładka książki W sieci zła Max Seeck
Okładka książki W sieci zła
Max Seeck Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Jessica Niemi (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Jessica Niemi (tom 2)
Pahan Verkko
Sonia Draga
2022-02-23
2022-02-23
Karolina Wojciechowska

Niemi znów w akcji.
Tym razem przyjdzie się jej zmierzyć nie tylko ze światem przestępczym ale też z nową przełożoną, która jakoś nie przypada jej do gustu. I z wzajemnością.
Ale w policyjnej bajce nie ma czasu na animozje - podobnie jak w świecie influence-rów. A to właśnie oni, a dokładnie dwójka bardzo popularnych, stają się przedmiotem śledztwa Jessi i zespołu. Ale czy na pewno to tylko instagramowa rzeczywistość?...

Niemi znów w akcji.

Finalnie daję 10. Może nie powinnam, bo połowę książki czytało mi się jako tako. Przysypiałam przy niej, miałam wrażenie, że nic się w niej nie dzieje, ale od ponad połowy tak mnie wchłonęła, że skończyłam czytać w jeden dzień. Zakończenie -spadłam z łóżka. Wow- istny suspens. Ani przez chwilę nie spodziewałam się takiego zakończenia. Nie miałam koncepcji jak morderstwa mangowe powiązać ze zniknieciem Lisy i Jasona. Kompletnie mi się to nie trzymało. Moje pierwsze spotkanie z pisarzem. Sięgnę po więcej.

Świetny kryminał. Trzymający w napięciu do ostatniej strony. Zaskakujące zaskoczenie. Są chwile, w których wydaje się, że zagadka kryminalna zaraz się rozwiąże, po czym następuje nagły zwrot akcji i wszystko nie jest tak oczywiste, jak wydawało się na początku. Niewątpliwie warto po nią sięgnąć.

"Jes­si­ca wspi­na się po dwa schod­ki naraz, tak jak ro­bi­ła jako dziec­ko, i czuje, jak tuż przed po­de­stem na czwar­tym pię­trze uda ją za­czy­na­ją boleć od na­gro­ma­dze­nia kwasu mle­ko­we­go. Trzy­dzie­stocz­te­ro­let­ni czło­wiek nie jest stary, ale młody też już nie."

Rozśmieszył mnie ten cytat. Kiedyś ksoby mające trzydzieści lat uważałam za stare. W tym roku sama skończę trzydzieści trzy i nie czuje się staro, czuję się świetnie! A jak to jest u Was? Kiedy zaczyna się starość?

"W sieci zła" to książka, która zobaczyłam u @bookini.w.poscieli i już wtedy wiedziałam, że prędzej czy później ją poznam. Oczywiście zaczęłam od drugiego toku, ale to mi jakoś nie przeszkodziło, by dobrze spędził czas.

Główną bohaterką jest Jessica Niemi. Akcja dzieje się w listopadzie (gdyby ktoś jeszcze nie widział - to mój ulubiony miesiąc). A policjantka ma ma za zadanie rozwiązać tajemnicze zniknięcie dwóch influencerów.
Lisy Yama­mo­to i Ja­so­n Ne­rvan­d zaginęli po imprezie z okazji wydania nowej płyty fińskiego rapera. Z profilu Lisy znika wiele zdjęć i pojawia się zdjęcie samotnej latarni morskiej.
W tym samym czasie na brzeg morze wyrzuca ciało Ukrainki.
Śledztwo prowadzi do żabiej toksyny, czyli kambo.
Czy Jessica uda się powiązać oba przypadki? Czy zdąży nim samotna latarnia rozpłynie się we mgle?

Moje pierwsze spotkanie z Autorem i już jestem kupiona. Dziś kończę drugą Jego książkę. Niebawem opinia :)
A Wy znacie Jego twórczość? Dajcie koniecznie znać w komentarzu?

Książkę zaliczam również do akcji #czytam_se
("– Dwie ostat­nie cyfry. 2511946. Czte­ry. Sześć. To numer kie­run­ko­wy Szwe­cji.")

Latarnia morska. Okaleczone zwłoki. Tajemnicze zaginięcia. Morderstwo? Jessica Niemi tym razem obejmuje śledztwo dotyczące dwóch znanych influencerów, którzy zniknęli bez śladu. Okazuje się, że jedyną poszlaką jest tajemnicze zdjęcie latarni morskiej na ich profilu na Instagramie. Jednocześnie w pobliżu morza zostają odnalezione zwłoki młodej dziewczyny, która posiada dziwne znaki na ręce. Czy somnofilia i handel ludźmi w jakiś sposób łączy te obie sprawy? ⁣

Max Seeck postawił sobie w tej części wysoko poprzeczkę. Już sam prolog utrzymany jest w tajemniczym klimacie co nie pozwala na odłożenie powieści od tak. Idealnie zarysowana fabuła stawia mocny akcent na mroczną stronę Finlandii. Akcja posiada swoje wyważone tempo, które wręcz zachęca i pozwala na chłonięcie wszystkiego co wokół się dzieje. Postać Jessiki pogłębiana o nowe fakty z życia pokazuje nam jej determinację i zaangażowanie, a jako główna bohaterka wzbudza wielką sympatię czytelnika. Autor wplata również intrygę w zespół śledczy co powoduje, że u czytelnika rodzi się myśl, że często trzeba liczyć na samego siebie, a na zaufanie trzeba sobie zasłużyć ciężką pracą. Im dalej w ten skandynawski las tym ciemniej, mroczniej i niebezpieczniej, a czerwone ślepia, które widzi czytelnik mogą należeć zarówno do ofiary, jak i drapieżcy. Serdecznie polecam Wam drugą i jak na razie ostatnią część tego kryminału utrzymanego w klimacie nordic noir. Zaczytanych świąt! 📖🎄⁣

Książka z fabułą z drugim dnem i wieloma wątkami interesującymi. Czego by tu chcieć więcej.

Jak zwykle wczytałam się w środek "serii". Jeden z moich ulubionych klimatów czyli życie skandynawskiego społeczńestwa tym razem zogniskowane na Finlandii. Rewelacyjna wielopoziomowa intryga kryminalna , pokazująca siłę jaka mieści się w socjalmediach , a czarne żniwa to już rzeczywistość. Jessica Nemi jak igła busoli wskazująca własne mroczne przeżycia a równocześnie postrzegająca najważniejsze wartości .

"W sieci zła" to kryminał z zawiłą, kilkuwarstwową intrygą, a Max Seeck zadbał o każdy jej szczegół. Wszystko w tej historii jest przemyślane od początku do końca.

Autor wprowadził do śledztwa interesujące wątki: social media, handel ludźmi, morderstwa. I choć jest tego sporo – w żaden sposób ten kryminał nie jest trudny w odbiorze.

Max Seeck zachęca czytelnika do zastanowienia się nad rozwikłaniem zagadki, zmusza do myślenia i przyjrzenia się każdemu elementowi tej sprawy. Podsuwa mylne tropy i przez cały czas utrzymuje napięcie. Czytelnik wiele razy będzie zaskoczony – zwroty akcji pojawiają się tu bardzo często i dotyczą kluczowych elementów. Nie jest to zrobione na siłę i nie wymyka się logice.

Max Seeck wiedział, jak przedstawić najróżniejsze, często odległe od siebie zagadnienia. Pisze w stylu, który jest przystępny, a do tego zbudował mroczny, gęsty klimat.

Niewątpliwie pomogło w tym umiejscowienie akcji w ciemnej zimowej Finlandii, ale także odpowiednio skonstruowani bohaterowie. Są ogromną zaletą tej historii. Max Seeck potraktował każdego z nich indywidualnie i nadał im własny, niepowtarzalny charakter. Z dużym zainteresowaniem śledziłam panujące między nimi relacje, które zresztą wpływały na przebieg śledztwa.

"W sieci zła" to kryminał, który jest według mnie kompletny pod każdym względem. To świetna lektura dla tych, którzy oczekują od kryminału dopracowanej fabuły, zwrotów akcji i pełnokrwistych bohaterów. Może w szczególności zainteresować tych, którzy śledzą media społecznościowe – Autor przedstawił je z zupełnie innej perspektywy, której pewnie wielu z nas nie brała pod uwagę.

Max Seeck zachęca czytelnika do...

Już w pierwszej części cyklu postać policjantki wzbudza sympatię i jest naprawdę wiarygodną bohaterką. Jej zaangażowanie (ale i poczucie humoru) absorbuje bez dwóch zdań. Książka wciąga do tego stopnia, że trudno ją odłożyć choćby na moment.
No i do tego przemyślana w każdym szczególe intryga oraz specyficzny w przenośni oraz dosłownie klimat.
Ciężko jest coś przewidzieć, jeśli chodzi o zakrętasy fabuły, na pewno jest nietuzinkowa.

Autor bardzo umiejętnie wydziela informacje, analizuje i ukazuje tropy. Takie zabiegi literackie zmuszają czytelnika do większego wysiłku intelektualnego. A to jest dodatkowa „zabawa” podczas czytania tego świetnego intrygującego thrillera.
Ach, byłabym zapomniała, jest to także książka z tzw. drugim dnem, z podtekstami, oraz wieloma pytaniami różnej natury choć

Ciężko jest coś przewidzieć,...

⛵️W SIECI ZŁA⛵️

To druga część serii z Jessica Nemi i podobała mi się zupełnie tak jak pierwszy tom. Chodź nie był tak samo klimatyczny czy czarujący, wciąż niesamowicie pobudzał ciarki na moim ciele. W drugim tomie wiele się dzieje, co sprawiło że książka mnie porwała. Wizje Jess na temat swojej mamy to wątek, którego nie mam dość, a autor bawi się z nami w kotka i myszkę, zachęcając do kolejnych stron. Występuje tu również nadprzyrodzony/upiorny element, który dodatkowo urozmaica powieść.

Akcja dzieje się pół roku po spotkaniu głównej bohaterki z sabatem czarownic. Jessica i jej zespół zostają przydzieleni do zbadania sprawy zaginięć znanych, fińskich celebrytów i blogerek. Na początku wydaje się, że sprawa będzie prosta, ale kiedy w pobliżu Aurinkolathi znaleziono ciało kobiety, poszukiwania zamieniły się w rozwiązanie sprawy zabójstwa.

Postacie mają tyle głębi! Jestem oczarowana Jessicą i jej zespołem. Ich dynamika pracy, relacja i konflikty były dobrze napisane. Nie zamierzam zdradzać zbyt wiele fabuły, poza tym, że była naprawdę oryginalna, a media społecznościowe są siłą napędową całej historii.

Podsumowując, była to fantastyczna książka, który cały czas będzie trzymać w napięciu! Można ją czytać jako pojedynczy tom, jednak zachęcam to przeczytania pierwszej części! 🔪

⛵️W SIECI ZŁA⛵️

• Przeczytane 2022