Cześć Longer

Okładka książki Cześć Longer Michał Bukowy
Okładka książki Cześć Longer
Michał Bukowy Wydawnictwo: Wydmy Seria: Mali przyjaciele opowiadania, powieści dla dzieci
44 str. 44 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Mali przyjaciele
Cześć Longer
Wydmy
2021-12-10
2021-12-10
44 min.
książki dla dzieci bajki o psie uważność

Cześć Longer - to książka która pokaże naszym dzieciom, że nie ważne jak bardzo różnimy od rówieśników , zawsze będziemy kochać je naj naj najbardziej ! Od tego są rodzice prawda ? 😍

Nasze dzieci wraz z Longerem odkrywają szereg emocji , smutek , zawód , radość a przedewszytskim odkrywają WŁASNĄ WYJĄTKOWOŚĆ !
Nie porównujmy się , nie porównujemy innych każdy z nas jest wyjątkowy ❤️

Ilustracje są mega kolorowe , nieoczywiste i uważam to za duży atut który idealnie pasuje do tej histori - jej bohaterami są Longer , buldog Francuski i Pudlica ?( tak się to odmienia ?)...

Longer to piesek adoptowany ze schroniska. Ma swoją Panią, z którą wychodzi na spacer. Podczas spaceru spotyka różne zwierzęta: groźnego psa, dwa gołębie, pudełka. Każdy z nich zauważa krótkie łapki Longera, które są jego kompleksem. Longer bardzo lubi nawiązywać nowe znajomości. Czy znajdzie przyjaciela do zabawy? Zapraszamy Was do przeczytania książki.

Narratorem jest sam Longer, opowiadania swoją historię. Bardzo nam się to podoba. Książka mówi o przełamywaniu swoich słabości, kompleksów. Na przykładzie książki możemy poruszyć z dzieckiem temat tego, że każdy człowiek jest inny, niepowtarzalny. Jeśli dziecko ma jakiś kompleks książką będzie wspaniałym wprowadzeniem do rozmowy. "Zobacz synku Longer miał krótkie łapki i zaakceptował to. Tak samo ludzie mają różne kompleksy, komuś się nie podobają kręcone włosy, zielone oczy, nos itp. Musimy pracować nad sobą, żeby akceptować siebie i cieszyć się życiem. " Tak wyglądał fragment naszej rozmowy dzięki Longerowi.

Musimy dodać, że książką zawiera piękne ilustracje. Kolory są żywe. Na początku książki znajdziemy też zdjęcia Longera.

Nasz ulubiony fragment :
"Ktoś ma skrzydła i szybuje pomad drzewami, inny pachnie jak kwiaty w wazonie. Ktoś ma długie łapy, że pokonuje trzy schodki naraz, gdy inny ma problem, żeby z ledwością wspiąć się na jeden. No tak... Każdy z nas jest inny. Może więc nie powinienem wstydzić się swoich krótkich łapek? Czy to nie one czynią mnie niezwykłym?"

Narratorem jest...

• Cztery 🐾 dla 👧👦