Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie

opowiadania, powieści dla dzieci
Zielona Sowa
2023-09-27
2023-09-27

To książka, która z miejsca podbiła nasze serca! Jesteśmy w niej zakochani, a co ważne to seria, więc już nie możemy się doczekać kolejnych części.

Nie niepozorna książka to zbiór czterech opowiadań o Niedźwiadku i Ptaszku, którzy są najlepszymi przyjaciółmi. To bohaterowie troszkę gapowaci, ale na wskroś słodcy.

Dwójka przyjaciół dba o siebie w niezwykle uroczy sposób. Ich nad wyraz troskliwe usposobienie jest od razu wyczuwalne i zarazem rozczulające, a tym samym bohaterów można z miejsca polubić. Dzielą się tym co najlepsze, towarzyszą sobie w różnych aktywnościach i pomagają jeśli zajdzie taka potrzeba. A szczęście i uśmiech przyjaciela są dla nich kluczowe.
Każda z tych historyjek niesie ze sobą ważne przesłanie dotyczące m.in. wsparcia, pocieszenia i zrozumienia, a wszystko to spowite jest zabawną otoczką, którą dzieci pojmą w mig.

Delikatne i stonowane ilustracje nie odwracają uwagi małego czytelnika i pozwalają w pełni skupić się na opowieściach.

Przyjemne, lekkie i pełne humoru opowieści spodobają się przedszkolakom, ale nie tylko im. To książka idealna do wspólnego czytania. Nie za długa dla starszych, a młodszym można czytać te historie osobno.

Jestem przekonana, że Niedźwiadek i Ptaszek szturmem (chociaż na swój uroczy sposób) zdobędą serca czytelników!

Dwójka przyjaciół dba o siebie w niezwykle uroczy sposób....

"Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie" autorstwa Jarvisa to wielowarstwowa książka dla dzieci, wprowadzająca najmłodszych czytelników w fascynujący świat przyjaźni. Ten uroczy tytuł skupia się na czterech opowiadaniach, w których główni bohaterowie, przeżywają różnorodne przygody, rzucające światło na subtelne niuanse między nimi.

Książka opowiada o relacji nierozłącznych przyjaciół, Niedźwiadka i Ptaszka, ukazując ich codzienne przygody, pełne drobnych gestów, troski i wzajemnego wsparcia. Pomimo nieuniknionych nieporozumień i drobnych zgrzytów dominuje tu fala życzliwości i zrozumienia. Bohaterowie potrafią odnaleźć wspólny język, doceniając i wspierając się nawzajem. Pełne ciepła historie przemycają wartościowe przesłanie o przyjaźni, empatii i wzajemnym wsparciu.

Jednym z unikalnych elementów tej publikacji są wspaniałe ilustracje, które nie tylko wizualnie uzupełniają opowiadania, ale także wnoszą dodatkową warstwę emocji i uroku do całości. Wyróżniają się nie tylko estetyką, ale również zdolnością oddania charakteru bohaterów oraz atmosfery opisywanych historii, podkreślając dynamikę relacji między głównymi postaciami.

Warto podkreślić, że "Niedźwiadek i Ptaszek" stanowi istotne uzupełnienie biblioteki dziecięcej, oferując nie tylko przyjemność czytelniczą, lecz także wartościowy przekaz. Serdecznie polecam tę publikację, która z pewnością zdobędzie uznanie zarówno rodziców, jak i maluchów, jako inspirująca lekcja życiowych wartości przekazywana w formie atrakcyjnych opowiadań, które
nie tylko bawią, ale także kształtują pozytywne wartości czyniąc je ważnym elementem w procesie wychowywania dzieci w duchu empatii i zrozumienia dla innych.

Książka opowiada o relacji...

„Niedźwiadek i ptaszek” to niewielka przeurocza i pełna ciepła książka będzie idealnym uzupełnieniem biblioteczki każdego dziecka.

Znajdziecie w niej cztery niezależne opowiadania o dwójce nietypowych przyjaciół, bo czy w prawdziwym świecie niedźwiedzie przyjaźnią się z ptaszkami? Raczej nie. Natomiast w tym przypadku jest to uroczy duet, który okazuje sobie wsparcie, czasami jest troszkę złośliwy, niekiedy bywa zazdrosny. Jednak zawsze są dla siebie wspaniałymi przyjaciółmi i mogą na siebie liczyć.

Ta niewielka formatem książka napisana jest w urzekający sposób. Ilustracje są fenomenalne, pełne ciepła i troski w stonowanych barwach. Idealnie współgrają z opowiadanymi historiami.

Co jest niesamowite to czytanie tej książki daje poczucie spokoju i odpręża. W dodatku zdaje się, że będzie kolejna część przygód tych uroczych bohaterów.

Przyjaźń jest piękna,a jej moc niezwykła. Każdego dnia przekonują się o tym niedźwiadek i ptaszek. Ich głównym zadaniem jest sprawianie radości przyjacielowi. Razem mają wielką siłę. A to dopiero początek pięknie zapowiadającej się serii.

Przed wami cztery pełne uroku i ciepła historie. Wszystkie pełne przyjaźni, wsparcia i empatii. I oni - Niedźwiadek i Ptaszek, którzy dbają o siebie nawzajem. Opowiadania zachwycają humorem, jasnym przekazem i cudownymi ilustracjami.

Będziemy świadkami rozmowy Niedźwiadka z kwiatkiem. Miś jest przekonany, że kwiatek potrzebuje jego pomocy. Nie zauważa, że wewnątrz jest Ptaszek i zaczyna opowiadać o swoim przyjacielu. Pójdziemy także na piknik, na który Niedźwiadek zapomina zabrać potrzebne rzeczy. Ptaszek nie daje po sobie znać, że to zauważył. Cieszy się czasem spędzonym z misiem.

Z tematem zazdrości spotkamy się w kolejnym opowiadaniu. Ptaszek nie potrafi tak pięknie malować, jak jego przyjaciel. Nie czuje się z tym dobrze. Na szczęście Niedźwiadek znajduje sposób, by poprawić humor Ptaszkowi.

Na koniec bohaterowie otulą was cieplutkim i puchatym kocykiem. Pokażą, że szczerość i komunikowanie o własnych potrzebach jest bardzo ważne. Wspólny wieczór okaże się być wyjątkowy.

Dwójka przyjaciół pokaże małym czytelnikom, że przyjaźń i wspólnie spędzony czas są bezcenne. Wspierając się, będąc życzliwym i wyrozumiałym, dajemy przyjacielowi to, co najcenniejsze.

Bardzo urocza, zarówno jeśli chodzi o kreskę jak i same historyjki. Naprawdę ta dwójka mnie totalnie urzekła i już nie mogę doczekać się ich kolejnych losów!

Niezwykłe historyjki z morałem, które Was otulą niczym kocyk - niezależnie czy jesteście młodsi czy starsi!

Wyjątkowa książka, która bez wątpienia oczaruje Was od pierwszego czytania. Niedźwiadek i Ptaszek to bohaterowie, z którymi odkryjecie tajemnice prawdziwej przyjaźni.

Cztery, urocze historie pokażą najmłodszym, czym jest troskliwość, zrozumienie i empatia.

Niedźwiadek i Ptaszek są najlepszymi przyjaciółmi. Razem przeżywają przygody, które bawią, rozczulają i nade wszystko są piękną lekcją odpowiedzialności za drugą osobę.

Przyjaciele dbają o siebie w niezwykły sposób. Kiedy jedno zapomni przygotować się do pikniku, drugie wcale nie da po sobie poznać, że cokolwiek o tym wie. Innym razem, gdy podczas wspólnego malowania obrazów, Ptaszkowi dzieło nie uda się zupełnie, Niedźwiadek znajdzie wzruszający sposób, by sprawić radość przyjacielowi.

Oczywiście przyjaźń nie jest idealna, czasem wkrada się w nią odrobina zazdrości, czasem brak zrozumienia, ale w konsekwencji nasi bohaterowie potrafią znaleźć wspólną drogę. Tak jak potrafią cieszyć się własną obecnością i dostrzegać to, co w przyjaźni jest najważniejsze. Ich relacja, którą obserwujemy w kolejnych historiach, oparta jest na wzajemnej troskliwości i życzliwości.

"Niedźwiadek i Ptaszek" otuli Was ciepłem (w kontekście zbliżających się jesiennych wieczorów to w sam raz),zachwyci prostotą i, jestem pewna, oczaruje wysublimowanymi ilustracjami.

Polecam zajrzeć, bo warto!

Poznajcie Niedźwiadka i Ptaszka, dwóch serdecznych przyjaciół. W 4 ciekawych opowiadaniach zapoznacie się z nimi nieco lepiej, przy okazji obserwując czym jest prawdziwa przyjaźń, empatia i jak fajnie jest mieć spontaniczne pomysły na pikniku.
Jest wieczór i Niedźwiadek usadowił się pod milutkim i cieplutkim kocykiem. Błogi spokój. Wtem odzywa się dzwonek do drzwi. To Ptaszek chce zabrać przyjaciela na oglądanie zachodu słońca, ale miś nie ma ochoty iść. Ptaszek zagląda jeszcze kilka razy, bo ma wrażenie, że Niedźwiadek jest chory. Kiedy przypadkiem słyszy przez drzwi, jak ten z kimś rozmawia, jest mu przykro. Na szczęście okazuje się, że Niedźwiadek wcale nie ma innego nowego przyjaciela, a pod kocykiem zmieszczą się oboje.
Czy Niedźwiadek bywa zapominalski? Tak. Nie tylko zapomniał przed piknikiem pójść siusiu, ale też nie wziął ani głośnika, ani leżaków, ani nawet jedzenia. Czy przyznał się Ptaszkowi? Oczywiście, że nie. Znalazł jednak wyjście z sytuacji i piknik okazał się bardzo udany.
Jaka ta książeczka jest wspaniała. Niedźwiadka i Ptaszka łączy prawdziwa przyjaźń, a przyjaciele zawsze mogą na sobie polegać, choć zdarza się, że bywają smutni albo nieco zazdrośni. Te 4 niedługie historyjki emanują spokojem, empatią, ale także emocjami, które na co dzień odczuwają dzieci. Będą idealne dla młodszych przedszkolaków, fajnie sprawdzą się także na dobranockową lekturę. Możecie czytać po jednym opowiadaniu, albo więcej, jeśli dziecko lubi dłuższe słuchanie. Mój zachwyt zyskały także piękne, oryginalne ilustracje. Są wręcz urocze.

Bezapelacyjnie najsłodsza książka tej jesieni. Z miejsca oczaruje Was akwarelowymi ilustracjami, subtelnym dowcipem i ujmującym duetem bohaterów. Niedźwiadek i Ptaszek to nierozłączni przyjaciele. Nie są idealni. Troszkę sobie dokuczają, czasami w ich przyjaźń wkrada się nutka zazdrości, zdarzają im się też zabawne nieporozumienia, ale ostatecznie zawsze odnajdują drogę do siebie. W pierwszej części serii znajdziemy cztery samodzielne historie. - „Kwiatek” rozbawi Wasze maluchy i pokaże im, jak istotna w przyjaźni jest wyrozumiałość. Gdy Ptaszek wpadnie do środka kwiatka, Niedźwiadek będzie przekonany, że ma przed sobą płaczącą roślinkę. By ją pocieszyć, zacznie opowiadać zabawne historie z życia przyjaciela. Historie, nie zawsze świadczące o bystrości Ptaszka. - „Piknik” pokaże istotę przyjaźni i moc życzliwości. Niedźwiadek był odpowiedzialny za spakowanie na piknik prowiantu, leżaków i głośnika. Nie przyznał się jednak Ptaszkowi, że o wszystkim zapomniał. Skłamał, bo nie chciał psuć mu pięknego dnia. Z kolei Ptaszek, szybko zorientował się w sytuacji, ale też nie widział sensu w wytykaniu przyjacielowi gapiostwa. Pozwolił mu myśleć, że nic nie zauważył i spędzili razem wspaniały czas. - „Obraz” porusza z kolei temat zazdrości i troski o uczucia bliskiej osoby. Przyjaciele malują obraz drzewa. Okazuje się, że to dzieło Niedźwiadka wzbudza powszechny podziw. I, chociaż Ptaszek strzela klasycznego focha, to Niedźwiadek znajduje uroczy sposób na poprawienie mu humoru i okazanie troski. - „Kocyk” to z kolei opowieść o potrzebie szczerości, jasnej komunikacji potrzeb i bliskości. Niedźwiadek delektuje się wieczorem pod kocykiem. Nie ma ochoty na nic innego, więc gdy Ptaszek zaprasza go na zachód słońca i szarlotkę mówi, że jest zajęty. Gorąco polecam Wam tę uroczą książkę. Da maluchom wspaniałą lekcję, jak być troskliwym i życzliwym przyjacielem, pomimo potknięć, jakie pojawiają się po drodze. I jest przepięknie zilustrowana! Zakochacie się.

Niedźwiadek i Ptaszek są najlepszymi przyjaciółmi, którzy uwielbiają ze sobą spędzać czas. Oboje zawsze mogą na siebie liczyć, a przede wszystkim każde z nich zrobi wszystko by uszczęśliwić swojego przyjaciela.
Koniecznie musicie poznać ich zabawne przygody ! 🐦🐻

🐻🐦Niedźwiadek i Ptaszek wybierają się na piknik. Niestety miś nie dopilnował powierzonych mu zadań . Zgrabnie próbuje ukryć prawdę przed Ptaszkiem . Jego przyjaciel wszystkiego się domyśla, ale by nie sprawić przykrości Niedźwiadkowi nie daje tego po sobie poznać .

🐻🐦Nasi przyjaciele malują obrazy okazuje się, że Niedźwiadek ma niezwykły talent i jego dziełem zachwycają się inne zwierzęta. Niestety obraz wykonany przez Ptaszka nie cieszy się zainteresowaniem. By poprawić humor przyjacielowi miś chwali jego obraz i zamierza powiesić go na swojej ścianie.

To urocza powieść o mocy przyjaźni. Historia Niedźwiadka i Ptaszka jest pełna ciepła i wzajemnej troski, będzie dobrym wstępem do rozmów z dziećmi na temat przyjaźni.

Muszę przyznać, że ta książka niesamowicie mnie oczarowała ,a lekka i zabawna fabuła dodaje książce jeszcze większego uroku.

Książka jest w twardej oprawie , została okraszona pięknymi, a zarazem prostymi ilustracjami. Całość składa się z 4 krótkich historyjek, które z pewnością oczarują czytelnika 🙂

Koniecznie musicie poznać ich zabawne przygody ! 🐦🐻

"Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie" to tytuł, który wczoraj miał swoją premierę.

Jest to pierwszy tom nowej serii dla dzieci, która porusza tematy bliskie dziecku ukrywając w swojej treści głębszy przekaz, a równocześnie po prostu dostarczając nieco rozrywki i chwili wytchnienia, pokazując przy tym jak piękny może być ten czytelniczy świat. Idealnie sprawdzi się zarówno do czytania wspólnego jak i do pierwszych samodzielnych prób.

W tym zbiorze czterech krótkich opowieści pierwsze skrzypce gra przyjaźń pomiędzy nierozłącznymi Niedźwiadkiem i Ptaszkiem. Jest ona pięknie pokazana jako wartość gestów i czynów a nie tylko pustych słów.

W jednej z historii (mojej ulubionej) przyjaciele umawiają się na piknik i dzielą obowiązkami. Niedźwiadek niestety nie dotrzymuje słowa i cały czas stara się to ukryć, bo wie, że dla Ptaszka to ważne wydarzenie. Ptaszek znów wszystkiego się domyśla, mimo tego udaje, że nie ma o niczym pojęcia, by sprawić radość Niedźwiadkowi.

W innej to Niedźwiadek wychwala obraz namalowany przez Ptaszka, choć zupełnie mu się on nie podoba. Robi to jednak, by pocieszyć przyjaciela, który w siebie zwątpił.

Te krótkie opowiadania pokażą dzieciom czym jest przyjaźń i jak wielką moc mają drobne, dobre gesty.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca