Okładka książki 2030. Jak ścieranie się najwyraźniejszych dzisiejszych trendów przekształci przyszłość wszystkiego Mauro Guillén
Mauro Guillén Wydawnictwo: Studio Emka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2030: How Today's Biggest Trends Will Collide and Reshape the Future of Everything
Studio Emka
2021-11-30
2021-11-30
Iwona Jamrozik

Okładka książki Daj się lubić. Na chwilę lub na zawsze Marvin Karlins, Jack Schafer
Daj się lubić.... Marvin Karlins, Jac...
Okładka książki Mózg na detoksie. Oczyść swój umysł, by sprawniej myśleć, wzmocnić relacje i znaleźć szczęście Kristin Loberg, Austin Perlmutter, David Perlmutter
Mózg na detoks... Kristin Loberg, Aus...
Okładka książki Nadchodzi III wojna światowa Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz
Nadchodzi III ... Jacek Bartosiak, Pi...

1. Dość ciekawa analiza nieodległej przyszłości.
2. Jeśli interesujesz się światem i trendami to niewiele cię tutaj zaskoczy.
3. Dobra dla osób, które chcą po przeczytaniu jednej książki mniej więcej orientować się w potencjalnych trendach - ale jednak nadal z perspektywy potrzeb pierwszego świata.
4. Zdecydowanie prezentuje zachodni styl potrzeb i myślenia.

1. Dość ciekawa analiza nieodległej przyszłości.
2. Jeśli interesujesz się światem i trendami to niewiele cię tutaj zaskoczy.
4. Zdecydowanie prezentuje zachodni styl potrzeb i myślenia.

Książka z serii "porzucone" lub też "zostalam zlowiona na marketingową gadkę". Ma ciekawe fragmenty ale większość kojarzy mi się z "mową trawą".

Trochę bla, bla, bla jak to będziemy musieli żyć inaczej, a trochę inspirujących rzeczy. Z mojej perspektywy autor nadmiernie optymistyczno-lewicowy co do swoich przewidywań. Ale zobaczymy za 7 lat :).

Ciekawy przegląd makro trendów w poszczególnych rejonach świata. Mamy opis obecnych tendencji demograficznych i ich skutki w przyszłości, jest poruszony temat starzejącego się społeczeństwa i wpływu tego czynnika na gospodarkę, jest też rozdział traktujący o ekologii czy też o technologii blockchain i kryptowalutach. Jednym słowem dość ciekawe ujęcie globalnych problemów dnia dzisiejszego i prognoza tego co będzie się działo w okolicach 2030r

Ciekawy opis zachodzących i przewidywanych zmian. Warto przeczytać, żeby bardziej rozumieć dynamicznie zmieniający się świat i nie zostać w tyle.
Dla osób dojrzałych rada - trzeba zmienić myślenie na temat emerytury.
Dla osób młodych rada - trzeba uczyć się matematyki i przedmiotów inżynieryjnych.

Dla osób dojrzałych rada - trzeba zmienić myślenie na temat emerytury.

Autor powołuje się na ciakwe i aktualne przykłady jednak wnioski jakie osiąga są często sprzeczne. Idealnie to widać w podsumowaniu gdzie przeczy sam sobie. Pochwalając odebranie sobie możliwości powrotu przez Hiszpańskich odkrywców, a później nakłania do nie zamykania sobie możliwości.

Ciekawe spostrzeżenia dotycxzące przyszłości społeczeństwa, technologii, wiedzy i nauki. Warto przeczytać

Ciekawe, inspirujące albo przygnębiające, zależy czego dotyczy aktualnie czytany fragment. Interesujący punk widzenia na przyszłość naszej planety, społeczeństwa, gospodarki i innych rzeczy, które stanowią naszą codzienność. Ciekawe na ile wizja przedstawiona w książce faktycznie się ziści...

Zaskakująco dobra książka. Dużo czytam o tej tematyce ale akurat ta jest wyjątkowa. Zawiera mnóstwo konkretnych danych (jeśli ktoś lubi liczby) i bardzo obszerne opisy poszczególnych wątków (chwilami zbyt obszerne). Naprawdę wartościowa pozycja.

Książka, która pozwala połączyć ze sobą trochę kropek i pomyśleć o tym, jak różne trendy wpływają na siebie. Nie jest katastroficzna, jestem szczerze ciekawa 2030 żeby sprawdzić co się sprawdziło, a gdzie autor się pomylił.

• Audiobooki
  • Empik audio fakt