W cieniu drzew. Podmuch zimy

Okładka książki W cieniu drzew. Podmuch zimy Dav
Okładka książki W cieniu drzew. Podmuch zimy
Dav Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: W cieniu drzew (tom 2) Seria: Mój Pierwszy Komiks 5+ komiksy
32 str. 32 min.
2021-12-08
2021-12-08
32 min.
Ernest Kacperski

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 1. Sen Sary Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Okładka książki Emma i Wioletta - 1 - Marzenia Jérôme Hamon, Lena Sayaphoum
Emma i Wiolett... Jérôme Hamon, Lena ...
Okładka książki Zdziczenie Denis Bajram, Thibaud De Rochebrune, Valerie Mangin
Zdziczenie Denis Bajram, Thiba...
Okładka książki Miki i zaginiony ocean Silvio Camboni, Filippi Denis-Pierre
Miki i zaginio... Silvio Camboni, Fil...
Okładka książki Chłopiec z gór Amélie Fléchais, Séverine Gauthier
Chłopiec z gór Amélie Fléchais, Sé...
Okładka książki Siostry Niezapominajki: 2. Miłości Kasjopei Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...

Seria komiksów dla przedszkolaków "W cieniu drzew" jest świetna. Pełna treści, humoru, choć minimalistyczna w słowach. Bohaterem części drugiej zimowej jest lis i jego szalik. W naprawdę ciekawy, angażujący sposób autor przedstawił jego historię. Po przeczytaniu tej książki do języka młodego wkroczyło "buahahaha" :D

Okazuje się, że coś, co wydawać by się mogło przysłowiową kulą u nogi, może stać się deską ratunku, a nawet nicią porozumienia. Zima. Śnieg. Zaspy. A w tym wszystkim zziębnięty, zakochany po uszy i po te uszy zakutany w szaliku – lisek. Miłość sprawa piękna. Lecz nie wtedy, gdy szalik wchodzi pod nogi a nieśmiałość odbiera wszelkie komunikacyjne zdolności. Cóż, wydawać by się mogło, że przepadło. Nie należy jednak rzucać rękawicy (zwłaszcza, gdy się ich nie ma, a na dworze mróz). Otóż, autor przekonuje, że poczucie humoru oraz dobra wola potrafią wiele. Ilustracje – jak zwykle pieszczą oko. Tekst – minimalny, jednakże przesłanie historyjki aż nazbyt czytelne. Godziwa rozrywka dla czytelnika w każdym wieku. Polecam.

"W cieniu drzew: Podmuch zimy" autorstwa Davida Augereau to drugi tom pogodnej, prześlicznie przedstawionej serii komiksów dla najmłodszych.

David Augereau - francuski scenarzysta i rysownik. Wbrew wielkiej rozpaczy rodziców, którzy wyobrażali go sobie jako piosenkarza lub piłkarza, David Augereau bardzo wcześnie postanowił zostać komiksiarzem. W Cholet w swojej rodzinnej miejscowości położonej we Francji spotkał ludzi takich jak on, którzy chcieli zostać sławni za sprawą swoich talentów. Razem uruchomili znany fanzin "Le Rhinolophe Mag". To doświadczenie pozwoliło młodemu Davidowi Augereau rysować komiksy, umieszczać je w niewielkim czasopiśmie, a następnie sprzedawać je na festiwalach i poznać ludzi zarabiających na swojej pasji. Przez wiele lat próbował osiągnąć to, co oni, aż mu się udało. Dziś, po przepracowaniu niemal wszystkich okolicznych magazynów komiksowych i stworzeniu mnóstwa albumów, David Augereau nadal pisze scenariusze i rysuje, a przede wszystkim gra na konsoli, ogląda telewizję, jednym słowem prowadzi miłe leniwe życie.

Niełatwo jest się odezwać do pięknej lisiczki… Trzeba uważnie patrzeć, czy nie stąpa się po zbyt kruchym lodzie.

"W cieniu drzew: Podmuch zimy" autorstwa Davida Augereau doskonale wpasowuje się w panującą za oknem atmosferę. Historia, przypominając o zimie, która przeminęła, rozgrzeje wasze serca.

Nadeszła zima, a wraz z nią przenikliwe zimno, wiatr i śnieg. Problemem pewnego Lisa nie jest jednak pogoda, a za długi szal. Jest on dla niego prawdziwym utrapieniem, szczególnie gdy postanawia zrobić dobre wrażenie na pewnej pięknej Lisiczce. Lis nieustannie depcze po nim, przewracając się, a następnie lądując w śniegu. Zahacza nim o gałęzie drzew albo okręca go sobie wokół ciała, ponownie upadając w śnieg. Szal jednak ma do odegrania w tej historii ważne zadanie. Sprawiając, że Lis ląduje raz jeszcze w zaspie śniegu, przyczynia się do jego spotkania z piękną Lisiczką.

Czy Lis zdoła pokonać nieśmiałość, a także swój zawadiacki szal? I zbierze w sobie dość pewności siebie, by porozmawiać z Lisiczką?

W komiksie "W cieniu drzew: Podmuch zimy" David Augereau przedstawia nam nowe postacie, które zamieszkują ten sam las, w jakim miała miejsce akcja poprzedniego albumu. Co nie oznacza, że twórca pożegnał się z bohaterami poprzedniej opowieści. W tej historii również znalazło się dla nich miejsce, mimo że pierwszoplanowa rola należy do Lisa chcącego zrobić dobre wrażenie na Lisiczce. I choć w poprzednim albumie przesłanie autora było klarowne, teraz nie do końca jest ono tak jednoznaczne. Główne postaci praktycznie ze sobą nie rozmawiają, co zubaża ich relacje, spłycając je do niezdarności i wspólnego śmiania się ze swoich nieudolności. Przez co trudno powiedzieć, co dokładnie autor chciał przekazać swoim małoletnim odbiorcom.

Za to na pewno jest to przepięknie zilustrowana opowieść. David Augereau raz jeszcze pokazuje nam malownicze oblicze lasu, obecnie zasłanego śnieżnym puchem, ponownie prezentując przesympatyczne postacie. W przeciwieństwie do poprzedniego komiksu historia zawarta w tej pozycji jest bardziej energiczna, przez co ilustracje są zrealizowane z większym rozmachem, idealnie pokazując zawadiackość upadków, pozwalając nadać ruch nieruchomym kadrom. Ponadto album nie różni się od poprzedniego. To nadal przyjemna, dogodna dla niewielkich dłoni pozycja.

Komiks "W cieniu drzew: Podmuch zimy" autorstwa Davida Augereau, w przeciwieństwie do poprzedniego albumu, nie posiada konkretnego morału, co nie zmienia faktu, że jest to zabawna, przepięknie zilustrowana historia.

Przepiękne rysunki.

Przepiękne rysunki.

Pierwszy tom serii W cieniu drzew kupił od razu moje serducho. Bogaty w treść, choć oszczędny w słowach, z wspaniałymi rysunkami oraz wzruszającą historią. Drugi tom tylko podniósł poprzeczkę, gdyż jest pełen uroczego humoru połączonego z cudowną opowieścią. I zanim ktoś krzyknie: To już było!, to pragnę przypomnieć, że każdy temat wielokrotnie opowiedziano. Czar tkwi w tym, że należy umieć przedstawić taka historie swoimi słowa albo w tym wypadku rysunkami. I autorowi tej serii się to udało.

Tym razem głównym bohaterem jest pewien samotny lis, noszący zdecydowanie za długi szalik. Facet jest zakochany w pewnej lisiczce, ale nie za bardzo umie wyrazić swe uczucia. Do tego ciągle robi z siebie pośmiewisko, głównie z winy szalika. Prowadzi to do serii komicznych, z punktu widzenia czytelnika oraz głównej bohaterki, sytuacji, ale naszemu lisowi wcale nie jest do śmiechu.

Komiks w cudowny sposób porusza temat przełamywania lodów oraz przełknięcia własnej dumy. Czasem, aby komuś zaimponować wcale nie trzeba udawać twardziela czy amanta. Wystarczy być... sobą :) To trudne, bowiem nikt z nas nie lubi, gdy staje się pośmiewiskiem. Albo raczej, gdy nam się tak wydaje. Wtedy wmawiamy sobie najgorsze rzeczy i zaczynamy z czasem w nie wierzyć, nie umiejąc spojrzeć na wszystko z dystansem.

Zaprezentowana w komiksie opowieść porusza właśnie ten problem. Uczy czytelnika, ze czasem warto śmiać się z samego siebie, nie traktować wszystkiego śmiertelnie poważnie oraz aby nie zakłócać snu borsukowi. On bardzo tego nie lubi :) Tak czy inaczej warto po tą serię sięgnąć, a ja z niecierpliwością wyczekuję trzeciego tomu... oraz nadejścia wiosny.

Komiksy dla dzieci od 5 roku życia to rzadkość, ale na rynku pojawia się ich coraz więcej i bardzo mnie to cieszy! Komiks dla dzieci może wydawać się za trudny, bo mnogość okienek i dialogów przerośnie niejednego.

“W cieniu drzew. Podmuch zimy” to druga już z tej serii książeczka.

W tej części poznamy historię uroczego liska w bardzo zimowej scenerii. Nasz bohater ma niemiłosiernie długi szalik, o który ciągle się potyka, zahacza, i ewidentnie robi mu na złość. Lisek spotyka w lesie piękną lisiczkę, dla której od razu traci głowę, ale niestety nie wierzy w siebie i zrezygnowany postanawia odejść. Jednak jego szalik miał lepszy plan i znowu płata mu figla! Tym razem tuż pod nosem lisiczki. Biedny Lis ma już dość swojego szalika, a na domiar złego ciągle się w niego wplątuje, co wywołuje u nieznajomej salwy śmiechu. Nie jest to śmiech prześmiewczy, ale niestety lisek tak to odbiera… Czerwony szalik sprawia naprawdę mnóstwo kłopotów, a czy w końcu połączy parę lisków? Czy taki był jego podstępny plan?

“Podmuch zimy” to idealny komiks dla najmłodszych dzieci. Nie ma w nim wiele tekstu, Okienka są czytelne, jasne i mają świetną kreskę! Powinna spodobać się dzieciom, my się zakochałyśmy! Dzięki temu, że nie ma wiele chmurek z tekstem, dzieciaki same mogą opowiadać historię i wymyślać własne dialogi, jest to naprawdę świetny pomysł.

Całość utrzymana jest w mroźnej, zimowej scenerii, której klimat czuć podczas całej opowieści. Historia niesie za sobą mądre przesłanie, które mówi o tym, że warto sobie pomagać, wierzyć w siebie i nie poddawać się tak łatwo. Czasem wystarczy zatrzymać się i porozmawiać, a przeciwności losu brać z uśmiechem i dystansem.

“W cieniu drzew. Podmuch zimy” to druga już z tej serii książeczka.

Dziś zapraszamy najmłodszych czytelników do zapoznania się z komiksem idealnie wpasowującym się w panującą za oknem atmosferę – bo choć za oknem brak śniegu, to zdecydowanie czuć mroczny podmuch zimy. Przedstawiamy drugi tom serii ,,W cieniu drzew’’ – ,,Podmuch zimy’’.

Nie wszystkim łatwo jest doceniać uroki zimy, tym bardziej gdy na drodze staje krnąbrny szalik, co rusz podkładający się pod nogi pewnego lista. Co gorsza, spektakularne wywrotki w śniegu zdarzają się tuż przed nosem pięknej lisiczki, której ten chciałby zaimponować. Jednak czy uciążliwy szalik rzeczywiście okaże się aż tak pechowy?

,,Podmuch zimy’’ to niezwykle urocza historia miłosna osadzona w zimowej scenerii. Nie będę ukrywała, że drugi tom serii spodobał mi się jeszcze bardziej i z pewnością przypadnie do gustu również najmłodszym czytelnikom do których został on skierowany. Piękne ilustracje, sympatyczni zwierzęcy bohaterowie i ich zabawne perypetie z pewnością skradną nie jedno serce. W dodatku komiks pokazuje, że nie warto się nie doceniać i trzeba wierzyć w swoje siły, bowiem szczęście czeka czasami tuż obok.

,,W cieniu drzew’’ po raz kolejny udowodniło, że to niezwykle sympatyczna lektura i świetny wybór dla najmłodszych czytelników. Pokazuje ona nie tylko uroki poszczególnych pór roku, ale także przez przygody zwierzęcych bohaterów bawi i uczy.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

Druga część sympatycznej serii dla najmłodszych czytelników. Tym razem śledzimy lisa, który podkochuje się w pięknej lisiczce, ale zupełnie nie potrafi wyrazić jej swoich uczuć.
Zabawne, sympatyczne i przepięknie namalowane. Córce się podobało, mi również.

Zabawne, sympatyczne i przepięknie namalowane. Córce się podobało, mi również.

"Podmuch zimy. W cieniu drzew" to krótki komiks dla najmłodszych. Liczy zaledwie 32 strony. Posiada przepiękną szatę graficzną, która przykuje oko niejednego młodego czytelnika.
Książeczka idealnie pokazuje uroki zimy, o której mowa w tej serii.
Główny bohater - lis - marzy o pięknej lisiczce, jednak jest bardzo nieśmiały. Myśli, że nie ma u niej szans.
Ta historia pokazuje, że powinniśmy być pewni siebie i znać swoją wartość.
Pogodna, ciepła i zabawna seria dla najmłodszych.

Książeczka idealnie pokazuje uroki zimy, o której mowa w tej serii.
Ta historia...

Jeśli Wasze pociechy nie chcą czytać to znak, że jeszcze nie trafiły na odpowiednie lektury. Nic tak nie wciąga młodych czytelników jak komiksy. To od nich najczęściej zaczyna się wielka miłość do książek oraz przygoda z wykreowanym światem. Kiedy można sięgnąć po pierwsze? Już w przedszkolu! Nie wierzycie? To zapraszam Was do świata cyklu stworzonego przez Dava „W cieniu drzew”. Każda pora roku to inna opowieść, inny bohater i pokazanie przyrody. Na polskim rynku wydawniczym na razie ukazały się dwa tomy: „Jesień pana Zrzędka” i „Podmuch zimy”. Na początku przyszłego roku do rąk młodych czytelników trafi uroczy tom „Takie sowie lato”. Każdy z tomów pokazuje innych bohaterów żyjących w lesie. Książeczki doskonale oddają klimat danych pór roku.
Jesienią wchodzimy do pięknego, kolorowego lasu, w którym zwierzęta przygotowują się do zimy. Przy okazji możemy odkryć, że pozory czasami mylą i osoby, których się boimy lub mamy o nich nie najlepsze zdanie mogą być zupełnie inne. Marudny borsuk nazywany panem Zrzędkiem to tak naprawdę bardzo pomocny bohater wyciągający dłoń do każdego, kto tego potrzebuje. Do tego jest bezinteresowny. Z tej opowieści płynie pouczenie, że każdy może mieć gorszy dzień. Ważniejsze jest to jaki jest na co dzień. Młodzi czytelnicy poznają przygodę przekonującą, że zawsze warto być życzliwym i empatycznym, bo nigdy nie wiemy, co nas może czekać, jak my możemy się zachować i kto nam udzieli pomocy lub wsparcia.
Z kolei las pokryty białym puchem to piękna opowieść o miłości. Spotykamy tu wiele par. Jedynym samotnym zwierzęciem jest pechowy lis marzący o pięknej lisiczce, ale jest bardzo nieśmiały. Uważa, że nie ma u niej szansy. Cicho wzdycha pragnąc odwzajemnienia, ale boi się porozmawiać. Komiks ten pokazuje, że czasami jesteśmy tak bardzo skupieni na własnych wadach i niepowodzeniach, mamy tak niskie poczucie własnej wartości, że nie przychodzi nam do głowy to, że ktoś może się nami zainteresować. Zwłaszcza, kiedy jest to piękna lisiczka, przy której ciągle wpadamy w tarapaty. A może czasami nasze wady są zaletami, a my nie chcemy tego dostrzec?
Przyszły tom o lecie pokaże nam uroki wakacji, ale też przypomni, że czasami warto przypomnieć sobie jak to jest być dzieckiem i pozwolić sobie na dobrą zabawę.
Cykl „W cieniu drzew” to piękne opowieści z rewelacyjnymi ilustracjami. Mamy tu piękną, baśniową aurę, uroki każdej z pór roku, świetnie dobrane kolory, cudne wizerunki zwierząt. Młodzi czytelnicy na pewno chętnie po niego sięgną.
Plusem takich cyklów jest to, że bardzo subtelnie przybliżają wiedzę na temat pór roku. Młodzi czytelnicy nauczą się, że zima to śnieg, wiosna to kiełkujące rośliny, pięknie rozwijająca się przygoda, lato przynosi upały i sporo zabawy, a zima dużą ilość śniegu, w którym można się bawić. Będzie to doskonały wstęp do rozwijania wiedzy o porach roku. Polecam!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Komiks