Przekonanie

2021-11-25
2021-11-25
9788382195491

[Reklama] Wydawnictwo Novae Res

Jak bardzo może się skomplikować względnie poukładane życie? Tak bardzo, że cały fundament rozsypuje się w pył.
Kelly i Jim to małżeństwo, które przechodzi kryzys. Na szczęście kobieta może liczyć na wsparcie niezawodnych przyjaciół. Ale jakby było mało zmartwień powraca Ryan, szkolna miłość kobiety.
Ta historia stawała się coraz zagmatwaną, im głębiej się zaczytywałam. Problemy małżeńskie zaczęły ustępować innym, bardziej przerażającym sytuacjom. Tak bardzo, że w pewnym momencie zaczęłam drżeć w oczekiwaniu na finał tych wszystkich przerażających wydarzeń. Lektura zdecydowanie trzymała w napięciu do samego końca. I okazała się być zupełnie inną, już przypuszczałam. Bardziej przewrotną, zaskakującą i nieprzewidywalną.
Autorka nakreśliła fajne postacie. Wyraziste, z indywidualnymi charakterami. Ze skazami, które czyniły ich realnymi i mocno osadzonymi w rzeczywistości.
Fabuła została przemyślana i dopieszczona. Wydarzenia prowadzone tak, by wzbudzać coraz większe zaintrygowanie. Zdecydowanie nie można było narzekać na brak nudy.
Bardzo dobra lektura. Wciągająca i pobudzająca wyobraźnię. Z misternie utkaną intrygą i umiejętnie wplątaną historią miłosną. Autorka kolejny raz, dzięki lekkości pióra, zapewniła mi rozrywkę i mnóstwo emocji.

Polecam

[Reklama] Wydawnictwo Novae Res

Ta historia stawała się coraz...

Kelly już bardzo wcześnie musiała zacząć sobie radzić w życiu, to na jej barki spadł obowiązek opieki nad młodsza siostrą i ojciec, a później również nad siostrzeńcem. Szukając stabilizacji wychodzi za mąż za Jimem, ale wtedy nadchodzi kolejny cios od losu, okazuje się że kobieta nie może mieć dzieci. Z biegiem czasu i stażu małżeńskiego Kelly i Jim oddalają się od siebie. Podczas awantury padają słowa o rozwodzie. Mężczyzna odchodzi i znika bez słowa
Po wielu latach powraca szkolna miłość Kelly, Ryan. W kobiecie budzą się dawne uczucia, niestety mężczyzna nie jest nią zainteresowany, woli pozostać przyjacielem.
Kobieta dowiaduje się, że jej mąż nie żyje, a policja rozpoczyna śledztwo. Dodatkowym ciosem dla kobiety jest choroba bliskiego przyjaciela i jego samobójstwo.

Czy Kelly będzie w stanie podnieść się po ciosach od życia? Czy wyjawiona tajemnica przez żonę Ryana, będzie miała wpływ na uczucia do mężczyzny? Jak zginął Jim? Co jeszcze szykuje los dla Kelly?

Los uwielbia doświadczać ludzi i patrzeć czy będą się w stanie podnieść. Kelly za każdym razem podnosi się by przyjąć to co zaoferował jej los.

Autorka znów serwuje nam cały wachlarz emocji, które powodują że nie można oderwać się od tej historii. Jeśli spodziewacie się tylko romansu to na pewno zawiedzie się, bo dostaniecie również wątek kryminalny, który sprawi że będziecie zaskoczeni jego finałem, bo ja byłam nim zszokowana nawet przez sekundę nie liczyłam, że to tak się skończy.
Chciałabym wam więcej zdradzić, ale nie będzie mieć wtedy przyjemności z czytania i poznania co oferuje nam autorka.

Tak jak w poprzednich książkach zapewniam Was ,że autorka oczaruje Was swoim piórem i historią, którą spisała na łamach swojej powieści.
Jak już zauważyłam, w każdej ze swoich książek Maja porusza dużo ważnych, życiowych tematów.
Tym razem główna bohaterka zmaga się z kłopotami w małżeństwie i chęcią posiadania dzieci . Niestety los może nas czasami zawieść i nie zawsze dać nam to czego pragniemy 🥺 Ale... W życiu Kelly pojawi się ktoś, kto wywróci jej świat do góry nogami. I może właśnie ten ktoś da jej szczęście ,na które zasługuje?
W książce znajdziemy równie wątek romantyczny, który jak zwykle naładowany jest pełną gamą emocji ,a sceny łóżkowe opisane są ze smakiem 🥰
Jak zwykle będę Was zachęcać do zapoznania się z twórczością autorki ❤️

Kolejna książka, która jest po prostu świetna. Bardzo dobrze napisana fabuła trzyma w napięciu do samego końca. Realistycznie stworzone postacie, trudności z jakimi się mierzą. Główna bohaterka wywoływała u mnie nie zawsze pozytywne uczucia. Byłam na nią trochę zła, że mimo odrzucenia próbuje walczyć o swoje szczęście ale z drugiej strony podziwiałam ją za tą determinację. Za dążenie do prawdziwej miłości, której w swoim życiu dużo nie zaznała. Raziła mnie trochę jej oziębłość wobec sytuacji co stało się z jej mężem.
Świetne budowanie napięcie, tajemnica
I to pytanie, które nie opuszcza czytelnika - kto za tym wszystkim stoi? Przyznam że dopiero pod koniec zaczęłam podejrzewać właściwą osobę.
Z pewnością sięgnę po kolejne powieści autorki ♥️

Dużo traumatycznych wydarzeń, smutku, złości na życie. Poruszająca opowieść.
Wszystko byłoby ok, gdyby nie jedna kwestia. A mianowicie obraz głównej bohaterki.
Już drugi raz autorka przedstawia nam kobietę niepewną siebie, nachalną i nie potrafiącą znieść odrzucenia. W sposób wręcz przykry w odbiorze, stara się przekonać do siebie faceta, który z jakiegoś powodu jej nie chce. Nie daje mu nawet szansy postarać się o jej względy. Nie wygląda to zbyt dobrze.
Drugim minusem jest zbyt szybkie uczucie. Stopniowanie napięcia jest dobre 🙂
Ta dylogia nie przypadła mi do gustu, ale chętnie przeczytam coś jeszcze spod pióra autorki.

Dużo traumatycznych wydarzeń, smutku, złości na życie. Poruszająca opowieść.

Kelly nigdy nie miała łatwego życia. Po śmierci matki, opiekowała się chorym ojcem i młodszą siostrą, z którą nie ma najlepszych relacji Po śmierci ojca czuje się odpowiedzialna za siostrę i jej synka. Sama nie może mieć dzieci. Na domiar złego stopniowo rozpada się jej małżeństwo…. Pewnego dnia spotyka dawnego przyjaciela męża, swoją niespełnioną szkolną miłość – jej uczucie odradza się na nowo. Niestety, okazuje się, że mężczyzna jest żonaty, a jego partnerka zrobi wszystko, by go odzyskać.
Czy Kelly będzie jeszcze szczęśliwa?🤔

Książka udowadnia, że życie nie jest łatwe. Stawia przed ludźmi wiele wyzwań, trudności, przykrych zdarzeń. Ważne jest jednak umieć sobie poradzić ze wszystkimi przeciwnościami losu i walczyć o swoje szczęście. I co ważne – dbając o innych, nie zapominać zadbać także o siebie i swoje potrzeby.

Książkę, mimo sporej objętości, czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła jest ciekawa i przemyślana, a wplątanie tajemnic i wątków kryminalnych do powieści sprawiło, że historia stała się mocno wciągająca. Nie ma tu nudy czy zbędnych fragmentów. Opisana historia i jej bohaterowie są bardzo życiowe. Problemy jakie spotkały główną bohaterkę mogą dotyczyć każdego. A nie było ich mało – na każdym kroku spotykało ją coś złego. Momentami zastanawiałam się, co jeszcze może ją spotkać... Na szczęście zawsze mogła liczyć na przyjaciół.

,,Przekonanie” to bardzo kobieca historia o problemach codziennego życia i radzeniu sobie z nimi, dążeniu do szczęścia i poszukiwaniu miłości. To prawdziwy wachlarz emocji – smuci, wzrusza, bawi i śmieszy. Historia zmusza do refleksji – to co wydaje się nam prawdą, nie zawsze musi nią być, a nasze przekonania nie zawsze są prawdziwe.

Piękna książka pełna emocji, wzruszeń, bólu. Autorka stworzyła historię, w której główna bohaterka zostaje mocno doświadczona przez życie. Śmierć rodziców, opieka nad młodszą siostrą, która jest w ciąży, odejście męża. To tylko część problemów, która ją dotyka. Mimo tego dziewczyna nie poddaje się. Przypadkowe spotkanie z dawną miłością napawa ją optymizmem. Kelly od zawsze czuje się samotna, widzi w sobie dużo negatywnych rzeczy. Tragedia, która ją spotyka odbiera jej nadzieję na miłość. Jednak miłość to piękne uczucie, które daje siłę do walki o drugą osobę. Czy Kelly odzyska spokój, wsparcie i miłość? Polecam

"Nie pozwól aby miłość przeszła obok"

Życie Kelly to pasmo nieszczęść, to niekończące się problemy. Bohaterka zawsze miała pod górkę, same utrudnienia. Po śmierci mamy przejmie opiekę nad chorym ojcem co będzie wymagało dużo poświęceń, do tego dojdzie opieka nad siostrą która zaszła w ciążę....
Wydawałoby się że nigdy nie będzie szczęśliwa. Wychodząc za mąż myślała że wkońcu los się do niej uśmiechnął, że wszystko się jakoś ułoży.
Niestety z upływem lat, narastały problemy. Małżonkowie nie potrafili ze sobą rozmawiać, oddalali się od siebie. Mąż Jim nie interesuje się nią, woli wypady z przyjaciółmi lub pracę niż spędzać czas z żoną.
Kolejnym zmartwieniem Kelly było to że całkowicie jest bezpłodna, dlatego całą swoją radość dawała dla syna siostry.
Kobieta postanawia wziąść rozwód. Jim na to przystaje, wyprowadza się nie daje już znaku życia. Ogromnym wsparciem tutaj okażą się przyjaciółki Kelly.
Pewnego dnia, podczas zakupów na swojej drodze spotyka swoją dawną sympatię ze szkolnych lat.
Najbardziej boli przeszłość, którą będą musieli zamknąć aby żyć dalej. Czy między nimi obudzi się na nowo uczucie? Czy pomimo upływu czasu będą dalej coś do siebie czuli?
Jak dla mnie trochę za dużo nieszczęść jak na jedną osobę :)
Książka jak dla mnie to doskonała lekcja życia. To spojrzenie na życiowe problemy. Autorka udowodniła nam że zawsze można mieć nadzieję, że nigdy nie możemy się poddawać. Warto iść dalej, pomimo nieszczęść.
To prawdziwy rollercoaster uczuć. Czytelnik w pełni jest tu zaangażowany.

Zachęcam do sięgnięcia po lekturę ;)

"Nie pozwól aby miłość przeszła obok"

Wydawałoby się że nigdy nie będzie szczęśliwa. Wychodząc za mąż myślała że...

Kolejna rewelacyjna historia! Czytając książki tej Autorki mam pewność że się nie zawiodę !

Ile trudności, tragedii i niepowodzeń jest w stanie udźwignąć jeden człowiek ? Okazuje się, że bardzo dużo. Kelly to młoda kobieta dla, której los nie był i nie jest łaskawy. Z pozoru silna i samowystarczalna jednak w środku krucha, spragniona miłości i bezpieczeństwa.
To co zaserwował jej autorka w książce nie jednego by już dawno powaliło jednak ona przyjmuje wszystko co ją spotyka ze względnym spokojem i stara się płynąć z prądem. Wszystko zmienia się kiedy ponownie spotyka na swej drodze dawną miłość i postanawia zawalczyć o swoje szczęście.
Autorka wsadziła nas na prawdziwy rollercaster emocji, które jak fajerwerki wybuchają nie wiadomo kiedy i skąd. Mamy tu komedię i tragedię, kryminał i momenty grozy jednak to wszystko składa się na rewelacyjną całość. Książka, dla mnie, jest z tych nieodkładalnych, kiedy już trafiła w moje ręce nie dała się zostawić na później. Niepozorna i przyjemna okładka skrywa bardzo poruszającą historię z życia przeciętnej kobiety tylko, że takich kobiet - bohaterek na świecie jest więcej, dlatego ta historia jest tak wiarygodna i prawdziwa.
Polecam.

• Przeczytane 2022