Okładka książki Backstage. Marzenia o talent-show Dawid Włodarczyk
Okładka książki Backstage. Marzenia o talent-show
Dawid Włodarczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2021-11-25
2021-11-25

Historyjka o dorastaniu? O niebezpieczeństwach wirtualnego świata? O pogoni za sławą i uwielbieniem tłumów?
Wszystko po trochu, ale przede wszystkim zmarnowana szansa na opowiedzenie czegoś ciekawego.

Pretensjonalna bajeczka o dzieciaku z niewielkiej miejscowości, który zachłystuje się blichtrem i celebryckim życiem, czym (niespodzianka, niespodzianka!) doprowadza się do spektakularnego upadku. Ani to pożywne literacko, ani dydaktycznie wartościowe, ani szczególnie angażujące.

Backstage. Marzenia o talent-show
Romek to główny bohater książki.
To młody, bardzo mądry chłopak który ma kochającą i wspierającą rodzinę
Posiada on również wielki talent muzyczny
Jego głos bardzo często jest porównywany do głosu światowych gwiazd.
Jednak jego młody wiek i niewiedza na temat tej branży pokażą mu, że wcale życie z talentem nie jest takie kolorowe, a wręcz przeciwnie.
Udowodnią mu ile zazdrości ma w sobie a przede wszystkim ile inni jej mają i co potrafią przez nią zrobić
Jak wygląda TAK NAPRAWDĘ życie w ciągłej rywalizacji.
Ile może stracić...
Jak łatwo przyjdzie mu zapomnieć o wszystkim co dobre tylko po to, aby osiągnąć swój cel za wszelką cenę.
Mam wrażenie że autor chciał pokazać tym, że sława, światła reflektorów, oklaski i fani mogą zrujnować nasze życie bardziej niż nam się wydaje
Myślę że każdy kiedykolwiek marzył o tym aby być rozpoznawalnym, słynąć ze swojego talentu i mieć wszystko, robiąc to co się kocha.
Jednak prawda na temat talent-show jest zupełnie inna.
Przekonajcie się sami czytając książkę!

Jestem na ,tak
Fajnie się czytało

Backstage. Marzenia o talent-show
Romek to główny bohater książki.
To młody, bardzo mądry chłopak który ma kochającą i wspierającą rodzinę
Posiada on również wielki talent muzyczny
Jego głos bardzo często jest porównywany do głosu światowych gwiazd.

Przedstawiam wam książkę, która mnie absolutnie porwała swoją wyjątkowością. Jest lekka i jednocześnie chwytająca za serce. Prawdą jest, że wielu z nas ma jakieś tam swoje marzenia i robi wszystko, by mogły się spełnić. Tutaj tytułowy bohater marzy o występie na scenie. Drogę znacznie ułatwia mu niecodzienny wygląd, który od razu zostaje zauważony. Do tego niezwykły głos i pasja, która roznosi się za nim niczym uwodzicielski zapach rozkoszy. Do tego wszystkiego wielki talent. Kiedy on śpiewa, sala milknie. Melodia przepływa po sali wirując w powietrzu jak zaczarowana. Sam bohater jest bardzo miły. Choć niezupełnie wierzy w swoje umiejętności chce spróbować. Bardzo boi się niezakwalifikowania, gdyż o jego występie wie cała jego miejscowość. Nie potrafiłyby wrócić do niej z podkulonym ogonem. Porażka jest dla jak nokaut na ringu. Chce walczyć i chce wygrać ten program. Czy to tak wiele?
Cała historia okazałaby się całkiem zwyczajna, gdyby nie pewien szczegół. Producentowi nie podoba się u niego wiele rzeczy. Nie toleruje imienia Romek. Nadaje mu inne, wraz z fałszywą historią do przedstawienia. Zmienia nawet jego życie, historię jego powstania i drogę jaką musiał tutaj przebyć, by móc wystąpić. Zaczyna go szantażować, wytykać nieistniejące błędy i to wszystko po to, by mógł wystąpić. Czy więc Romkowi uda się przebrnąć przez fasadę fałszu? Gdzie w tym wszystkim jest on sam i jego prawdziwe życie? Jak na jego występ zareagują rodzice? Czy uda mu się zaistnieć jako on, a nie postać wykreowana przez producenta?
Bardzo wzruszająca książka. Całą historię poznajemy z perspektywy Romka, który zaczyna być tym wszystkim zdruzgotany. Nie spodziewał się tylu poświeceń ze swojej strony. Żył marzeniami, jednak to, co się z nim dzieje wykracza poza wszystkie granice. Czuje się obdarty z własnego ja, otoczony chmura dymną, gdzie tak naprawdę jest sam. Chciał być dla ludzi, dla rodziny, ale nie w taki sposób. Nie spodziewał się tylu przykrych doświadczeń.
Bardzo się przy niej wzruszyłam, naprawdę...

Backstage MARZENIA O TALENT-SHOW to debiut Dawida Włodarczyka, który uważam za bardzo udany.
Romek Kilian to osiemnastoletni chłopiec, który wydawałoby się ma wszystko: kochającą rodzinę, dobre oceny w szkole, niezwykły talent muzyczny i wokalny. Od dziecka uwielbia śpiewać i grać na gitarze i robi to niezwykle dobrze. Marzy mu się kariera w showbiznesie, dlatego postanawia spróbować swoich sił w popularnym talent-show. Szybko pnie się po szczeblach kariery i staje się rozpoznawalny. Jak to często bywa w życiu, Romek wpada w sidła popularności i świata celebrytów. Czy będzie potrafił mądrze wybrać i pokierować swoje losy na właściwe tory? Czy może okaże się zbyt słaby i polegnie?
Książka napisana jest bardzo lekkim i przyjemnym językiem, co sprawia, że czyta się ją niezwykle szybko i nie można się od niej oderwać. Historia Romka skłania nas do refleksji i przewartościowania swojego życia. Sława, kariera i pieniądze, nie zawsze idą w parze z rozsądkiem i stąpaniem po właściwej ścieżce. Uważam, że książkę powinien przeczytać każdy nastolatek czy też jego rodzic, ponieważ doskonale ukazuje ona jak niestety dzisiaj wygląda życie karierowiczów w showbiznesie. Autor sprytnie przedstawił czytelnikowi również jak wyglądają programy telewizyjne od kulis i uświadamia, że nie zawsze jest tak cukierkowo jakby mogłoby się nam wydawać. Przedstawiony wątek psychologiczny i manipulacja drugim człowiek daje wiele do myślenia. Uważam, że książka jest warta polecenia i niesie za sobą bardzo ważny przekaz, a mianowicie to, że nie każde marzenia są warte spełnienia!

Dziękuję wydawnictwu @waspos za egzemplarz książki ♥️

Wydawałoby się, że Romek ma w życiu wszystko-dobre oceny w szkole, kochających rodziców i udane życie towarzyskie. Jednak któregoś dnia postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wyśpiewać swoje marzenia w prestiżowym programie telewizyjnym dla muzycznych talentów.

Kiedy zaczęłam czytać książkę "Backstage. Marzenia o talent-show" przypomniał mi się pewien program telewizyjny "IDOL", pewnie niewiele osób go kojarzy ,ponieważ było to
bardzo dawno

Książkę czyta się bardzo dobrze i polecam nie tylko młodzieży,ale również rodzicom nastolatków. Jak mój syn podrośnie jeszcze troszkę (narazie ma 10 lat) dam mu te książkę w prezencie, niech sam się przekona, że marzenia nie zawsze są warte spełnienia.

Jeśli chodzi o całokształt, książka bardzo dobrze napisana.

Jak wszyscy wiedzą jest to debiutancka książka Dawida i moim zdaniem bardzo dobrze sobie poradził jako Autor.

Książka moim zdaniem skierowana do młodzieży. Opowiada o swoich marzeniach o tym, że trzeba dążyć do celu i spełniać je, ale nie za wszelką cenę. W książce jest też dużo zazdrości i nienawiści. Jeden uczestnik talent show zazdrości drugiemu. Mamy rywalizację i chorą zazdrość. Książka uczy, że rodzina jest najważniejsza, że ich wsparcie pomaga, ale gdy się odwrócimy od najbliższych wszystko może runąć jak domek z kart.

Szczerze mówiąc mam mieszane odczucia co do tej książki😕 Książka faktycznie jest wciągająca i fabuła dość ciekawa bo pokazuje realia świata "za kulisami" ale czegoś mi w niej zabrakło. Styl autora jest lekki i przyjemny ale moim zdaniem wymagający jeszcze trochę ćwiczeń. Podczas czytania tej pozycji nie odczułam praktycznie żadnych emocji nad czym trochę ubolewam. "Backstage. Marzenia o talent-show" pokazuje z jakimi problemami zmaga się młodzież i jak łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. I to jest jeden z plusów tej książki. Taki właśnie był główny bohater Romek, któremu zdecydowanie woda sodowa uderzyła do głowy. Jakby ja rozumiem, że się chłopak pogubił i w ogóle ale on momentami był tak bardzo naiwny i zachowywał się tak irracjonalnie, że ja aż musiałam odkładać książkę by trochę ochłonąć😳. Akcja tej historii działa się naprawdę szybko a zakończenie tej historii no nie było dla mnie satysfakcjonujące bo tak naprawdę nie wiemy jak rodzice Romka zareagowali na jego powrót🙈
Także podsumowując nie zaliczę tej książki do lepszych jakie przeczytałam bo niestety nie przypadła mi do gustu. Jednak was zachęcam do wyrobienia sobie własnej opinii na temat tej książki! Autorowi gratuluję debiutu i życzę sukcesów!🥰

"Backstage. Marzenia o talent-show" autorstwa Dawida Włodarczyk jest powieścią o marzeniach.
Romek dobrze się uczy, ma kochających i wspierających rodziców i niesamowity talent muzyczny, który jest dla niego bardzo ważny, gdyż chce z nim powiązać swoją przyszłość. Miał "założone różowe okulary" myśląc o biznesie muzycznym, gdyż nie zdawał sobie sprawy jaki ciężki zawód sobie chce wybrać. Czy marzenie o śpiewaniu spełni się chłopakowi?
Ile będzie to kosztowało go poświęceń? Jakie konsekwencje go czekają? Odpowiedzi w książce 📚 🙂
Jest ona niesamowicie wciągająca, skłania do refleksji. Książki takie jak ta, z wątkiem muzycznym są dla mnie bardzo przyjemne dla oka, gdyż szybko się je czyta i zostają w pamięci na długo. 🙂

Koniec świątecznego obijania i trzeba wziąć się za produktywne rzeczy 😊

Na wstępie zaznaczę, że książkę otrzymałam od autora @david_wlodarczyk i wydawnictwa @waspos.
Niecodzienna tematyka bardzo mnie zaciekawiła i sprawiała, że postanowiłam zrecenzować tę książkę.
Historia opowiada o młodym człowieku, który za wszelką cenę chce błyszczeć w świetle reflektorów. Przy całej tej gonitwie, zatraca siebie i wszystkie wartości, jakich uczyli go rodzice.
Autor skrupulatnie podszedł do tematu. Lekkim językiem opowiada przeżycia towarzyszące Romkowi, tylko minusem dla mnie jest brak emocji, które towarzyszyłyby czytelnikowi. Bardziej jest to opis życia bohatera, a niżeli fabuła, w którą możemy się wczuć. Dodatkowo kilka niedogranych ze sobą akcji, które w tej książce niestety się pojawiały, też nie były tym, co mogę określić na plus.
Najbardziej w całej tej powieści zaciekawił mnie wątek psychologiczny, który autor bardzo dobrze umieścił. Pokazał nam wszystkie aspekty sławy. Niekiedy te dobre, a i te złe także. Jak łatwo można zgubić siebie, kiedy realizujemy nasze marzenia, nie zbaczają na inne znaki.
Dopełnieniem wszystkiego było zakończenie. Wydaje mi się, że to, co spotkało Romka, było najlepszym, co autor mógł wymyślić. Czy na naprawę błędów jest już za późno?
Gratuluję udanego debiutu, jednak zachęcam do poszerzania warsztatu. Liczne powtórzenia czy niedopasowanie szczegółów potrafi zniszczyć historię o mocnym potencjale. Kiedy wiem, że czytam nowość i autor zaczyna w tym świecie, przymykam oczy na niektóre takie zjawiska. Jeśli jednak czytam któraś już powieść spod pióra takowego człowieka, jest to dla mnie niesmaczne.

Koniec świątecznego obijania i trzeba wziąć się za produktywne rzeczy 😊

Zabierając się za tę książkę, nie myślałam, iż dostanę coś tak subtelnego, pełnego zepsucia owianego aurą naiwności młodzieńczego życia. Prawdziwość bezwzględnego i rządzącego się własnymi prawami, świata show-biznesu, jest kwintesencją książki. Wykreowanie głównego bohatera na mądrego, dość uroczego, aczkolwiek pogubionego młodzieńca, idealnie wpasowało się w fabułę. Jego zmagania z przeciwnościami losu, zostały przedstawione zaiście dobrze. Akcja tocząca się w książce, aż bucha emocjami. Niekiedy jednak miałam wrażenie powtórzeń pewnych zdań.

• Zastanawiam się// Nie ma PL
  • Samodzielne