Wonderscape

2020-06-04

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Zamarznięta luneta Jennifer Bell, Karl James Mountford
Zamarznięta lu... Jennifer Bell, Karl...
Okładka książki Zagadkowa klepsydra Jennifer Bell, Karl James Mountford
Zagadkowa klep... Jennifer Bell, Karl...

Jest bardzo emocjonalna, ma dużo powiązanych informacji. Nie przepadam za fantasty ale ta mnie wciągneła. Polecam dla czytelnika który od lektury oczekuje mocnych wrażeń.

Spoko opowieść o przygodach trójki dzieci, których wkrótce połączą wspólne niebezpieczeństwa i zagrożenia.

Jedna z najlepszych książek jakie do tej pory czytałam. Bardzo rozwinięta fabuła, zagadki na każdym kroku.

Serdecznie polecam!

Serdecznie polecam!

Jedna z lepszych i ciekawszych książek jakie przeczytałam

Jedna z lepszych i ciekawszych książek jakie przeczytałam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Najlepsza(prawie) książka jaką czytałam.

Najlepsza(prawie) książka jaką czytałam.

Wspaniała, cudowna, wciągająca, gdybym miała czas to pochłonęłabym ją za jednym razem. POLECAM

Bardzo dobra powieść MG. Ciągła akcja od pierwszej do ostatniej strony. Ciekawy pomysł na fabułę. Świetny zwierzęcy kompan. Książka pozwala poznać kilka ciekawych postaci z kart historii. Ma też dobre przesłania.

Oczywiście dla mnie niektóre rzeczy były przewidywalne, ale to nie jest wada w przypadku MG.

Szczerze mówiąc, jest we mnie ciekawość, co będzie dalej i jak rozwinie się przyjaźń pomiędzy bohaterami.

Szczerze mówiąc, jest we mnie ciekawość, co będzie dalej i jak...

Arthur, Ren i Cecily zostają zamknięci w grze komputerowej na pokładzie statku badawczego Principi dowodzonego przez samego Izaaka Newtona. By wrócić do domu muszą zmierzyć się z wieloma przeszkodami i poznać innych bohaterów np. Alberta Einsteina czy Mary Sheley.
Polecam.

Polecam.

Lubicie gry komputerowe? Jeśli tak, znalazłam dla Was książkę idealną!

Cecily, Artur i Ren w drodze do szkoły spotykają się z tajemniczą eksplozją. Dziwnym trafem lądują na statku Principii, którego kapitanem jest Izaak Newton we własnej osobie. Okazuje się, że znajdują się oni w przyszłościowej grze komputerowej, która ustatkowała się w 2473 roku. Spotykają się oni z wieloma historycznymi postaciami, które mają na celu pomóc dzieciom wrócić do prawdziwego świata. Jednak mają na to tylko określony czas…

Jako ogromna fanka gier komputerowych wiedziałam, że „Podróż w nieznane. Wonderscape” przypadnie mi do gustu. Cenię sobie wykorzystywanie takich tematów w książkach. Uwielbiam także historię więc pomieszanie gier i historii w książce było wręcz idealne dla takiego czytelnika jak ja. Już w tym momencie chciałam zaznaczyć, że książka jest wydana w przepiękny i przystępny sposób. Uważam, że jest to świetna książka bez dolnego limitu wiekowego, nie ma tam sprośnych wersów ani nic takiego co mogłoby źle działać na umysł i zachowanie malucha. Bardzo urzekło mnie wykreowanie bohaterów, było świetne i nietuzinkowe. Styl pisania autorki wyróżnia się spośród innych dziecięco młodzieżowych autorów. Sama postać Izaaka Newtona, Mary Shelley i innych była świetnie stworzona oraz intrygująca. Nie codzienna fabuła także momentami zaskakiwała i kierowała czytelnika na zupełnie inne tory. Powieść była lekko przewidywalna lecz uważam, że dla młodego czytelnika będzie to ogromne wsparcie logistyczne. Serdecznie polecam Wam tę powieść z nadzieją, na kolejne części z udziałem naszych ukochanych bohaterów. Zdecydowanie możecie podrzucić dzieciom jako idealną podróż do książkowego świata. Zachęcam do przeczytania.

Lubicie gry komputerowe? Jeśli tak, znalazłam dla Was książkę idealną!

• Przeczytane w 2021
  • [F]