Sąsiedzi

Okładka książki Sąsiedzi Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Sąsiedzi
Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Osiedle Sielanka (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Osiedle Sielanka (tom 2)

Sąsiedzi

przeczytanych książek 169 napisanych opinii 139

147/2023 (A)

147/2023 (A)

Niby taka sobie rozrywkowa książka a porusza wiele ważnych społecznie problemów. Na pierwszy plan wysuwa się tak wszechobecna patodeweloperka, ale w tle są też inne: rasizm, homofobia, ksenofobia.
Gutowska lekkim piórem pokazuje wszystkie nasze narodowe przywary.

Gutowska lekkim piórem pokazuje wszystkie nasze narodowe przywary.

Bardzo mnie urzekają treści wypowiadane przez tę zadziorną Zuzię z przedszkola .Mają swój pazur i pokazują jej zadziorny charakter .A teksty tych Ukrainek , to jest majstersztyk .No od razu chcę więcej .

Książka pani Małgorzaty jak zwykle pełna humoru, a przede wszystkim obserwacji społecznych. Świat Sielanki zbudowany jest w taki sposób, że można w nim odnaleźć kawałek swojego świata.
Jedną gwiazdkę zabrałam, gdyż książka jest w moim odczuciu zdecydowanie zbyt krótka w porównaniu z innymi dziełami autorki.

Lekka obyczajówka. Źle się tego nie czyta, ale czegoś mi tutaj brakuje. Bohaterów można polubić, a to już plus. Czyta się bardzo szybko.

Pierwszą część Sielanki czytałam już jakiś czas temu i pamiętam, że zrobiła na mnie na pewno większe wrażenie. Książka na początku bardzo przeciętna ale w miarę następnych stron wciągająca. Trafny opis teraźniejszych społeczności.

Zdecydowanie lepsza niż tom pierwszy - może dlatego, że już znamy bohaterów i ich życiowe sytuacje. A przecież ich nakreślenie zajęło autorce cały pierwszy tom. Czyta się szybko. Na tym etapie można ma się już dwoje sympatie i antypatie. Na plus mapa osiedla na okładce.

Może jest to trochę przerysowana historia, w której bohaterowie z każdym dniem wpadają w coraz większe tarapaty. Mimo wszystko przyjemnie było przeczytać, jakby nie patrząc tą banalną historię. Miejscami jest zabawna, właściwie to prawie cała książka bawi. Fajna, może nie ma tu porywów akcji i jakiś wielkich tajemnic. Jednak można przy niej bardzo łatwo zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Bardziej mi się podobała niż tom pierwszy.

81/180/2022
Nadal mi się podoba. Tylko gdzie trzeci tom, a? Bo to, co się zaczęło w części pierwszej wlecze się przez drugą bez żadnego rozwiązania, a do tego nowe wątki się pojawiają, więc w takim tempie to 10 odcinków wyjdzie jak nic!

81/180/2022

• Przeczytane w 2021