Okładka książki Zmień swoje nawyki w 30 dni. Jak w prosty sposób przejąć kontrolę nad własnym życiem. Marc Reklau
Marc Reklau Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
30 Days - Change your habits, Change your life: A couple of simple steps every day to create the life you want
Sensus
2021-06-17
2021-06-17
Arkadiusz Romanek, Radosław Lesisz

Napisana w 2014 brzydko się zestarzała, za dużo odnośników do złotych myśli Billa Cosbiego (temu panu już podziękujemy) i Paulo Coelho.. "wyjdz ze swojej strefy komfortu" itp... chyba no...nie bardzo. Kilka rzeczy moze i trafnych ale generalnie zlepek oczywistości ktore czytalismy w pismach kobiecych tysiące razy.. nie polecam.

Ciśnie mi się na usta, że to "kolejne motywacyjne g****" ale niestety.... Oczywiście zgadzam się z wieloma stwierdzeniami z książki co nie zmienia faktu, że pełno w niej spłaszczonych frazesów typu "wstawaj wcześniej to osiągniesz sukces". Z całym szacunkiem dla autora, ale to przecież nie o wczesne wstawanie chodzi, samo w sobie nic nie zmieni...

Niektórzy latami pracują nad sobą, by zmienić nastawienie oraz swoje przekonania. Marc Reklau, który jest coachem, prelegentem oraz autorem wielu książek opracował książkę „Zmień swoje nawyki w 30 dni”. Jest to owoc jego pracy w oparciu o własne doświadczenia oraz próbę udzielenia czytelnikom wsparcia w dążeniu do lepszego życia. Każdy z rozdziałów zaprasza czytelnika do analizy swoich błędów lub jest zadaniem, by jak najskuteczniej określić problem, z jakim przyszło nam się zmierzyć. Autor zachęca, by wziąć pełną odpowiedzialność za własne życie, oraz uczy jak przyzwyczajać się do zmian i chaosu. Według Reklau to ważne, by wyjść ze strefy komfortu i pozwolić sobie na obserwacje i poznawanie siebie w nowych sytuacjach. Rozdziały warto czytać dwukrotnie i sumienne realizować zadania oraz działania, do których namawia nas pisarz.

Książka jest opracowania bardzo ciekawie i przejrzyście. Jeśli czujemy, że coś w naszym życiu idzie nie tak, a my sami trochę się pogubiliśmy, to jest to odpowiedni poradnik, by zmierzać w kierunku zdrowszego, dostatniego i lepszego życia. Ważne, by sumiennie przepracować książkę a wtedy wszystko jest możliwe.

"Jeśli życie daje Ci cytrynę, poproś o sól i tequilę"

Zmień swoje nawyki w 30 dni to coachingowe spotkanie na papierze. Dlaczego? Przez całą lekturę odnosi się dziwne wrażenie, jakbyśmy siedzieli w sali na miękim fotelu i spoglądali na człowieka, który całym sobą sobą opowiada nam wszystko to, co zrobić, by chociaż w ułamku zmienić swoje życie. Cały zabieg jest możliwy dzięki lekkiemu stylowi, który czyta i przyswaja się bardzo łatwo.

Początkowo byłam do tej lektury nastawiona sceptycznie, co zapewne wynikało z innego spojrzenia na początkowe przeświadczenia autora. Jednak z każdą kolejną stroną zaczynałam rozumieć, co autor ma na myśli.

Na początku autor wspomina o tym, że warto przeczytać tę pozycję dwa razy, ja również jestem tego zdania. Po każdym rozdziale widzimy listę zadań lub pytań, a jeżeli będziemy czytać je ciągiem to nie jesteśmy w stanie wykonać tych poleceń prawidłowo. Bardzo fajnym zabiegiem są też cytaty rozpoczynające każdy rozdział.

Chociaż czasami miałam wrażenie, że autor się powtarza i nie zawsze się z nim zgadzałam to znalazłam tam coś dla siebie. Co prawda książka nie porwała mnie tak, jak przypuszczałam, ale mimo to można z niej wyciągnąć kilka wskazówek.

"Jeśli życie daje Ci cytrynę, poproś o sól i tequilę"

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Przeczytane 2022
  • Audiobooki
  • Empik audio rozwój
  • Psychologia i rozwój osobisty (książki które posiadam)