Asertywna i spełniona

Rowińska Business Coaching
2021-01-01
2021-01-01
9788396196804
asertywność rozwój osobisty coaching relacje

Dużo prawdy o asertywności, dużo rad które są i będą przydatne. Jednak uważam że za dużo treści o mobbingu a temat asertywności mógłby być poruszany w innych kontekstach.

Kolejny audiobook Kamilii Rowińskiej. Tym razem wysłuchałam poradnika na temat asertywności. To bardzo wartościowa lektura, która uzmysłowiła mi jak często reaguję emocjonalnie raczej niż asertywnie, przez co raniłam innych i narażałam kogoś i siebie na konflikt. Odkryłam wiele ciekawych i przydatnych prawd.

Myślę, że to wartościowa lektura, która skłania do refleksji o sobie samym. Bycie asertywnym nie jest łatwe...

Podoba mi się podejście autorki - zachowania asertywne to tylko narzędzie. To, że zaczniemy zachowywać się asertywnie, nie naprawi wszystkiego jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W samej książce znajdziemy kilka razy wzmiankę, że są przypadki, w których terapia jest po prostu najlepszym rozwiązaniem. I bardzo dobrze, że takie słowa padają w tej książce :)

W książce znajdziemy scenariusze sytuacji, w których przeczytamy przykładowe asertywne wypowiedzi. Myślę, że to super rozwiązanie, pozwala na "oswojenie się" z komunikacją w nowy sposób.

Naprawdę mogę polecić książkę Kamili Rowińskiej. Może dla kogoś to będzie pierwszy krok ku zmianie :)

Jak na mój gust trochę za dużo autopromocji. Rozdział o mobbingu ciągnął się jak przysłowiowe flaki z olejem i był dla mnie raczej mało interesujący, jako że spodziewałam się innych treści po tytule „Asertywna i spełniona” i to właśnie on zdecydował o negatywnym odbiorze przeze mnie książki.

Czym jest asertywność? Do tej pory myślałam, że to tylko sztuka powiedzenia NIE. Cieszę się, że moja definicja tego słowa została uzupełniona, bo z tą asertywnością kiepsko mi szło.
Z asertywnością jako sztuką rozmawiania idzie mi już o wiele lepiej. Pomógł mi ten poradnik, uspokoił i pozwolił wziąć długi oddech przed jakąkolwiek trudną rozmową.

Książka wspaniała! Czyta się niezwykle lekko i szybko. Sama treść mnie zachwyciła - począwszy od prostego wyjaśnienia czym jest asertywność, przechodząc przed asertywność w codzienności co zostało opatrzone ciekawymi i bardzo realnymi w moim odczuciu przykładami (np. z dzieckiem, z rodzicem czy ze współpracownikiem...),skończywszy na szeroko omówionym mobbingu i wyjaśnieniu jak nie "nawracać" na asertywną drogę innych.

Miałam do czynienia już z kilkoma książkami o tej tematyce. Ta zdecydowanie wyróżnia się na duży plus.

Czytanie umilają ładne grafiki wewnątrz książki!

Tak, to są podstawy asertywności... ale jak wiele z nas ma problem z tymi absolutnymi podstawami?! To jest lekturą obowiązkowa. Gdyby trafiła (w formie przystosowanej dla nastolatków) do spisu lektur szkolnych, świat był by lepszy.
Duży plus za życiowe przykłady i rozdział o mobbingu.

Duży plus za życiowe przykłady i rozdział o mobbingu.

Julian Tuwim napisał kiedyś: "Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa".
Uzupełniłabym to zdanie: "Błogosławieni ci, którzy niepytani o zdanie, nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa".

Ciekawa. Mega szybko się czyta. Dla mnie mało odkrywcza

Ciekawa. Mega szybko się czyta. Dla mnie mało odkrywcza

• Przeczytane w 2023
  • Psychologia dla amatora
  • E-booki
  • Literatura kobieca

Dodaj cytat z książki Asertywna i spełniona