Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem

Okładka książki Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem
Brian Tracy Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
Tomasz F. Misiorek

"Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem
i życiem" to kolejna książka kanadyjskiego eksperta
w dziedzinie zarządzania czasem, rozwoju osobistego
i psychologii sukcesu. Brian Tracy, autor wielu bestsellerów, przedstawia, jak osiągnąć produktywność wśród masy emaili, newsów i innych z pozoru drobnych rzeczy, których codziennie jest masa.
Brian Tracy rozpoczyna swoją książkę „Zrób to teraz” znanym cytatem: „Zagłodź to, co Cię rozprasza, karm swoje skupienie”. Według autora, z czym całkowicie się zgadzam, to co powinno ułatwiać nam pracę i życie, czyli wysoko rozwinięta technologia, w rzeczywistości utrudnia produktywność.
Sama wspominam, gdy kilka lat temu prowadziłam działalność, konkretnie był to gabinet kosmetyczny i działalność szkoleniowa. Po 8, a często 10- godzinnym czasie pracy, wracałam do domu i siadałam do odpisywania na maile i pytania w serwisach społecznościowych.
Mało tego, maile dochodziły wieczorami, a nawet w nocy i w weekendy. Zdarzały się też zapytania i wiadomości w święta! Czułam się przytłoczona, ponieważ byłam w pracy całą dobę. Co prawda nie fizycznie, ale mój mózg ciągle pracował.
Autor przywołuje wspomnienia z czasów, gdy sam był przeciętnym sprzedawcą i nie zarabiał wiele. W tamtym okresie życia postanowił poradzić się sprzedawcy, który zarabiał 10-krotnie więcej niż on. I jaka była jego rada? Kolega polecił mu, by zaczął czytać książki najlepszych sprzedawców. Brian Tracy był zaskoczony istnieniem takich książek, ale posłuchał radę doświadczonego kolegi. Z jakim rezultatem? Autor przestał bać się zadawania pytań i nauczył domykać transakcje!
Książka „Zrób to teraz” jest oparta na osobistych doświadczeniach autora, stąd mamy pewność, że nie czytamy teoretycznych wskazówek, a praktyczne wskazówki.
E-mail jako deser?
Jedną z wielu wskazówek autora jest ta dotycząca sprawdzania skrzynki pocztowej. Brian Tracy radzi uporządkowanie skrzynki traktować jako deser, czyli przerwę w pracy. Poza tym, poleca przeglądanie wiadomości… trzymając palec na przycisku „usuń”. W ten sposób odsuwa od siebie setki niepotrzebnych komunikatów, na które szkoda mu czasu.
Pracuj cały czas, aż skończysz zadanie. Niby proste, a jednak każdego dnia dajemy się rozpraszać. Przez współpracowników, emaile, smsy i serwisy społecznościowe.
W książce "Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim życiem" znajdują się dziesiątki rad, wynikających z doświadczenia tak dobrego sprzedawcy, jakim jest Brian Tracy. Zdecydowanie polecam.

"Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem
i życiem" to kolejna książka kanadyjskiego eksperta
w dziedzinie zarządzania czasem, rozwoju osobistego
Brian Tracy rozpoczyna swoją...

Cenie sobie B. Tracy, a ta książka to zbiór i aktualizacja informacji na dzisiejsze czasy. Fajne uzupełnienie do książki "nawyki warte miliony".

Bardzo fajny motywator do działania💪🏼
Coś dla osób z nawykiem odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę😉
Lekko przypomina "Zjedz tę żabę" tego samego autora 🐸

Bardzo fajny motywator do działania💪🏼
Coś dla osób z nawykiem odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę😉
Lekko przypomina "Zjedz tę żabę" tego samego autora 🐸

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Motywacyjny, pozwolił mi przypomnieć podstawowe zasady porządku i prioretyzacji zadań w pracy.

Bardzo motywacyjna książka, zdecydowanie na plus.

Bardzo motywacyjna książka, zdecydowanie na plus.

Połowa książki użyteczna a połowa nie. Jest to raczej pozycja skierowana do akwizytorów, przedstawicieli handlowych itp

Brian Tracy Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem Zobacz więcej