Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem

Okładka książki Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem Brian Tracy
Okładka książki Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem
Brian Tracy Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Get it Done Now!: Own Your Time, Take Back Your Life
Onepress
2021-06-30
2021-06-30
Tomasz F. Misiorek

Wystarczy przeczytać książkę Napoleona Hilla, reszta jest odwołanymi do niej. Często te same frazesy. Wstawaj rano, pracuj ciężko. Szkoda czasu na książkę lepiej kupić książkę, która podniesie Twoją wiedzę w konkretnym temacie.

To jedna z tych książek, które w irracjonalny sposób pchają ludziom do głowy dyrdymałki w stylu 'musisz wstawać wcześniej, pracować więcej a zostaniesz milionerem'. Typowy patologiczny kołczing rodem ze Stanów Zjednoczonych.

Nie ma w niej nic odkrywczego, każdy z nas wie, że jak mu w życiu źle, to trzeba coś zrobić, ale podejście prezentowane w książce buduje u osób, które mają w sobie choć krztynę racjonalizmu, wyłącznie frustrację.

Nie polecam, czytałem z litości ale to naprawdę jest literatura science-american-dream-fiction

Książka w dużej mierze powtarza treść z innych dzieł autora.

Książka w dużej mierze powtarza treść z innych dzieł autora.

Wartościowa książka. Zawiera dużo cennych porad i wskazówek życiowych. Zawarte jest dużo informacji odnośnie pracy w sprzedaży więc jeżeli kogoś to nie interesuje albo nie dotyczy to można pominąć. Myślę jednak, że warto przeczytać mimo wszystko bo zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć. Szybko się czyta.

Mam wrazenie, że negatywne opinie plyna właśnie od tych osób, które nie rozumieją, że na sukces trzeba zapracować. Ludzie którzy oczekują, iż szczęście, zadowolenie ze swojej pracy, satysfakcja z życia i dobre relacje się po prostu zdarzają.

Ten kto czytał chociaż jedną książkę Briana Tracy dokładnie wie, czego się spodziewać i absolutnie się nie zaskoczy.

Ta książka powinna nosić tytuł "Jak szybko się wypalić zawodowo? Poradnik". Dramat, nie polecam :D Autor chyba pisał ją tak naprawdę dla osób pracujących na jego własne imperium. Pełno tu tekstów, żeby przychodzić do pracy wcześniej, wychodzić później i ciężko pracować dla szefa na jego firmę. What? To już nie te czasy folwarcznej mentalności.

"Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem
i życiem" to kolejna książka kanadyjskiego eksperta
w dziedzinie zarządzania czasem, rozwoju osobistego
i psychologii sukcesu. Brian Tracy, autor wielu bestsellerów, przedstawia, jak osiągnąć produktywność wśród masy emaili, newsów i innych z pozoru drobnych rzeczy, których codziennie jest masa.
Brian Tracy rozpoczyna swoją książkę „Zrób to teraz” znanym cytatem: „Zagłodź to, co Cię rozprasza, karm swoje skupienie”. Według autora, z czym całkowicie się zgadzam, to co powinno ułatwiać nam pracę i życie, czyli wysoko rozwinięta technologia, w rzeczywistości utrudnia produktywność.
Sama wspominam, gdy kilka lat temu prowadziłam działalność, konkretnie był to gabinet kosmetyczny i działalność szkoleniowa. Po 8, a często 10- godzinnym czasie pracy, wracałam do domu i siadałam do odpisywania na maile i pytania w serwisach społecznościowych.
Mało tego, maile dochodziły wieczorami, a nawet w nocy i w weekendy. Zdarzały się też zapytania i wiadomości w święta! Czułam się przytłoczona, ponieważ byłam w pracy całą dobę. Co prawda nie fizycznie, ale mój mózg ciągle pracował.
Autor przywołuje wspomnienia z czasów, gdy sam był przeciętnym sprzedawcą i nie zarabiał wiele. W tamtym okresie życia postanowił poradzić się sprzedawcy, który zarabiał 10-krotnie więcej niż on. I jaka była jego rada? Kolega polecił mu, by zaczął czytać książki najlepszych sprzedawców. Brian Tracy był zaskoczony istnieniem takich książek, ale posłuchał radę doświadczonego kolegi. Z jakim rezultatem? Autor przestał bać się zadawania pytań i nauczył domykać transakcje!
Książka „Zrób to teraz” jest oparta na osobistych doświadczeniach autora, stąd mamy pewność, że nie czytamy teoretycznych wskazówek, a praktyczne wskazówki.
E-mail jako deser?
Jedną z wielu wskazówek autora jest ta dotycząca sprawdzania skrzynki pocztowej. Brian Tracy radzi uporządkowanie skrzynki traktować jako deser, czyli przerwę w pracy. Poza tym, poleca przeglądanie wiadomości… trzymając palec na przycisku „usuń”. W ten sposób odsuwa od siebie setki niepotrzebnych komunikatów, na które szkoda mu czasu.
Pracuj cały czas, aż skończysz zadanie. Niby proste, a jednak każdego dnia dajemy się rozpraszać. Przez współpracowników, emaile, smsy i serwisy społecznościowe.
W książce "Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim życiem" znajdują się dziesiątki rad, wynikających z doświadczenia tak dobrego sprzedawcy, jakim jest Brian Tracy. Zdecydowanie polecam.

"Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem
i życiem" to kolejna książka kanadyjskiego eksperta
w dziedzinie zarządzania czasem, rozwoju osobistego
Brian Tracy rozpoczyna swoją...

Cenie sobie B. Tracy, a ta książka to zbiór i aktualizacja informacji na dzisiejsze czasy. Fajne uzupełnienie do książki "nawyki warte miliony".

Bardzo fajny motywator do działania💪🏼
Coś dla osób z nawykiem odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę😉
Lekko przypomina "Zjedz tę żabę" tego samego autora 🐸

Bardzo fajny motywator do działania💪🏼
Coś dla osób z nawykiem odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę😉
Lekko przypomina "Zjedz tę żabę" tego samego autora 🐸

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Rozwój osobisty
  • Rozwój

Brian Tracy Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem Zobacz więcej