Romeo i Julia

Okładka książki Romeo i Julia
William Shakespeare Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM Seria: Klasyka Literatury SBM [bez opracowania] utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Klasyka Literatury SBM [bez opracowania]
Data 1. wydania:
1984-01-01
klasyka literatury dramat lektura

więcej Więcej

Książka nudna, stary język i dramat, co od razu obniża ocenę o 99%. Fabuła jak na lekturę mającą ponad 400 lat, w granicach tolerancji.
Nie polecam, ale i tak będziecie musieli to przeczytać lub już przeczytaliście więc nie ma to znaczenia :D Dla tych co muszą przejść przez ten dramat, polecam odsłuchanie audiobooka, szybciej idzie.

Jak na lekturę szkolną, nie jest zła. Bardzo szybka i pełna uczuć. Dla współczesnego czytelnika mogą niektóre fragmenty wydać się dziwne i niezrozumiałe ,ale książka została napisana w dawnych i w dziwnych czasach. Jaka dla średnia dlatego 5.

Pamiętam jak "Romeo i Julia" było lekturą szkolną. Choćbym miała spłonąć, tej książki nie wzięłabym do ręki. Od samego początku coś mnie od niej odciągało, odrzucało.
Teraz minęło dobrych parę lat, odkąd miałam ją w kanonie lektur. Przeczytałam ją i nie wiem czemu wtedy tak krzyczałam. :P
Historię zna każdy, więc przed przeczytaniem już wiedziałam kto z kim, jak i...

8/10 - treść
8/10 - wiersz

Mnie ta książka nie podeszła!!!

Jedna z moich ulubionych lektur szkolnych. Pokazuje jak ogromną moc ma miłość mimo tragicznego zakończenia.

W pięć dni zakochali się, poślubili i zmarli. Szybko poszło. Tak średnio mi się podoba...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cała tematyka "miłości od pierwszego wejrzenia" wydawała się taka absurdalna. Wręcz śmieszna jak Romeo uprawiał simping pod balkonem Julii. Z perspektywy czasu jest to po prostu naiwne a wręcz szkodliwe. Po przeczytaniu tego nie powinno się wynosić jakichś fantazji o rycerzu na białym koniu a następnie szukać wrażeń tego typu u Sparksa czy Fielding.

Miłość od pierwszego...

Romeo i Julia ♡

Nieszczęśliwa historia Romeo i Julii autorstwa angielskiego poety Williama Shakespeara.
Monteki i Kapulet, dwa od wieków zwaśnione rody i historia pięknej, romantycznej miłości, która nigdy nie powinna się zdarzyć.
Miłość Romea i Julii – młodych kochanków pochodzących z różnych rodów.
Ślub, który jest potwierdzeniem wiecznego uczucia zakochanych, ma wróżyć...

Ogółem przepadam za twórczością klasyczną, a już w szczególności za twórczością Szekspira. Przeczytałem już jego kilka tragedii i wywarły na mnie spore wrażenie. Czasami miałem wrażenie, jakbym się z samym Szekspirem dobrze dogadywał. Było to ciekawe doświadczenie.
Romeo i Julia jest wśród wielu środowisk źródłem licznych żartów i kpin. Nigdy tego nie rozumiałem, jednak...

39 722
    5 681