Michał Milka. Łączę światy

Dorota Bielska Wydawnictwo: Bernardinum biografia, autobiografia, pamiętnik
Bernardinum
2021-06-16
2021-06-16

Okładka książki Jak skutecznie rozmawiać z pacjentem i jego rodziną? Dorota Bielska, Sławomir Chlabicz, Sławomir Czachowski, Ludmiła Marcinowicz
Jak skutecznie... Dorota Bielska, Sła...

Michał Milka to postać absolutnie wyjątkowa, nie sposób go nie lubić. Ze stron książki wyłania się postać zarażająca pozytywną energią, uśmiechem i szczerą miłością. No i niejedna osoba zdrowa może mu pozazdrościć arcybogatego życia! Mnóstwo podróżował, jest aktorem teatralnym, gwiazdą telewizyjną, a mimo wszystko zachował pokorę i dystans.
Wywiad z Michałem jest uzupełniony wypowiedziami jego mamy oraz przyjaciół i bliskich. To bardzo ważna część tej książki. Dzięki niej zrozumiałem, jak wygląda sytuacja ludzi z zespołem Downa w Polsce, czym są WTZ, jak polskie prawo reguluje życie osób z niepełnosprawnością umysłową i jak w ogóle, tak na co dzień, obcować z tymi ludźmi.
Ciekawa pozycja, otwiera wiele klapek w głowie i zmienia tor myślenia na lepszy.

Wywiad z Michałem jest...

Piękna książka z tej książki można się dowiedzieć więcej o zespole downa.
Jest to opowieść o Michale Milce znanego z pierwszego sezonu down the Road.
Jak dla mnie ta Książka uczy i sprawia do przemyśleń.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście

Piękna książka z tej książki można się dowiedzieć więcej o zespole downa.
Jest to opowieść o Michale Milce znanego z pierwszego sezonu down the Road.
Jak dla mnie ta Książka uczy i sprawia do przemyśleń.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście

Witam. Świetna. Pokazuje nam jak osoby z zespołem downa żyją..bardzo uczy ❤

Witam. Świetna. Pokazuje nam jak osoby z zespołem downa żyją..bardzo uczy ❤

Cudowna książka! Jestem bardzo wdzięczna za to, że powstała. Mało kiedy pisze się o dorosłych ludziach z Zespołem Downa i mówi się o ich świcie, który jest piękny i bardzo wyjątkowy. Jestem wielką fanką pana Michała i cieszę się, że mogłam poznać go jeszcze lepiej.
Książkę czyta się lekko i bardzo cenię sobie to, że nie jest ona sztywnym wywiadem, ale przyjazną rozmową. Dzięki temu czytelnik też czyje się przyjacielem głównego bohatera.

Książkę czyta się doskonale. Jest bardzo fajnie skomponowana. Opowieści Michała są uzupełniane a niekiedy konfrontowane z punktem widzenia innych uczastników poszczególnych zdarzeń. Można sporo dowiedzieć się o świecie, w którym żyje Michał.

• Przeczytane 2022
  • Biografie, autobiografie, wspomnienia itp.
  • Biografie
  • Niepełnosprawność