MasterChef Junior. Szósta Polska edycja programu

Okładka książki MasterChef Junior. Szósta Polska edycja programu praca zbiorowa
Okładka książki MasterChef Junior. Szósta Polska edycja programu
praca zbiorowa Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Cykl: MasterChef Junior (tom 6) Seria: MasterChef Junior kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
MasterChef Junior (tom 6)
MasterChef Junior
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-05-13
2021-05-13
kulinaria kuchnie świata inne Masterchef junior

Seria książek Masterchefa jest dobrą propozycją dla dzieci interesujących się gotowaniem, a ta część przypadła moim dzieciom szczególnie do gustu. Jest świetnym wstępem do rozpoczęcia hobby, jakim jest kuchnia. Ładnie zilustrowana, zachęca do analizy przepisów.
Jeśli chodzi o same przepisy - ogólnie część z nich jest nie do przygotowania samodzielnie przez dzieci, ale stanowią inspirację do (przynajmniej) spróbowania swoich sił z różnymi produktami. My póki co skorzystaliśmy z jednego przepisu i okazał się on udany, a był to przepis na muffiny.
Jeśli macie dzieci, które są zainteresowane procesem gotowania - tą pozycję śmiało możecie kupić do domowej biblioteczki.

Lubicie gotować z dziećmi? Czy Wasze pociechy chętnie pomagają w kuchni?

„MasterChef Junior. Szósta edycja programu”, to książka kucharska dla dzieci, które uwielbiają pomagać w kuchni i zaczynają samodzielną przygodę z gotowaniem. Stworzona jest na podstawie programu telewizyjnego, zawierająca piękne zdjęcia i fantastyczne ilustracje. Znajdziemy w niej przepisy na przystawki, zupy, dania obiadowe, desery, ale także popisowe dania i biografie bohaterów szóstej edycji programu.

Z czystym sumieniem stwierdzam, że jest to najlepsza książka kucharska jaką posiadamy w domu. Nie tylko córeczki korzystają z przepisów, ale również ja. Już same patrzenie na zdjęcia pobudzają wszystkie kubki smakowe. Każdy przepis jest dokładnie opisany co do sposobu i czasu przygotowania, poziomu trudności, czy też ilości osób.

Niezwykle zdolne dzieci z ogromną wyobraźnią i talentem, którego pozazdrościć może pewnie niejeden dorosły. Moja dziewięcioletnia córka dzięki tej książce odkrywa swoją nową pasję i dzięki dzieciom, które dzielą się swoją pasją ona wie, że wszystko jest możliwe i trzeba spełniać swoje marzenia. Motywująca i zachęcająca książka kucharska, która pokazuje, że w każdym wieku można dążyć do spełniania marzeń i trzeba robić to, co się w życiu kocha już od najmłodszych lat.

Lubicie gotować z dziećmi? Czy Wasze pociechy chętnie pomagają w kuchni?

„MasterChef Junior. Szósta edycja programu” to książka kucharska stworzona na podstawie programu telewizyjnego. Myślę, że każdy z nas chociaż w małym stopniu kojarzy ten program i jego zasady. Ja oczywiście jestem jego wielką fanką i z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnych odcinków. Jestem pełna podziwu talentu i pasji każdego uczestnika. To, co gotowały te dzieci, jak łączyły smaki często wykraczało poza to, co znam i co gotuję. Te dzieciaki mają tak wyrafinowane podniebienia, że nawet nie wyobrażam sobie, abym kiedykolwiek mogła im dorównać. Ich kulinarna wyobraźnia wydaje się nie mieć żadnych granic, a żaden nieznany produkt nie jest dla nich przeszkodą w tworzeniu nowych połączeń smakowych. Od najmłodszych lat wiedzą co chcą robić. W każdym z ich dań widać serce i uczucia, jakie włożyli w gotowanie. Z pewnością są inspiracją dla wielu dzieci, które dopiero zaczynają eksperymentować we własnych kuchniach.

W książce znajdziemy przepisy Jagody Łaganowskiej, czyli zwyciężczyni szóstej edycji programu MasterChef. Jagoda to wesoła i bardzo zdolna jedenastolatka, która pokonała szesnaścioro innych młodych kucharzy i pokazała swój niezwykły talent i wrażliwość. Widząc to, co gotowali uczestnicy domyślałam się, że niektóre przepisy mogą być skomplikowane. Ale chcę się nauczyć, jak zrobić idealną pierś z kaczki, smażone przegrzebki czy bezę Pavlovą. Niektóre przepisy są bardzo proste, inne nieco trudniejsze, ale są tak wyjaśnione, że nie powinno się mieć z nimi większych problemów. Książka oprócz przepisów Jagody, zawiera również receptury na najlepsze dania wszystkich uczestników zarówno na przystawki, dania główne i przepyszne desery.

Książka oprócz ciekawych przepisów zawiera również piękne zdjęcia z programu, które pokazują, że gotowanie może być także świetną zabawą i niezwykłą przygodą. Jeśli Wasze dziecko jest początkującym kucharzem, to myślę, że ta książka pomoże mu odnaleźć własną kucharską drogę. Ta książka przeznaczona jest dla dzieci, ale również dorosłych, którzy pragną nauczyć się gotować. Kto wie, może to Twoje dziecko kiedyś stanie po drugiej stronie ekranu i następnym razem to jego przepisy znajdą się w tej książce.

• Książki moich dzieci
  • Kulinarne przygody...🍕🍉🍟🍤🥝🍖🍩🍰😋