Kapral miś

Wilga
2021-06-02
2021-06-02
32 min.
literatura polska nauka czytanie litery

Okładka książki Witaj, przedszkole! Patrycja Fabicka, Patrycja Wojtkowiak-Skóra
Witaj, przedsz... Patrycja Fabicka, P...
Okładka książki Niedźwiadek szuka przyjaciół Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek sz... Monika Kamińska, Ag...
Okładka książki Doktor Esperanto i język nadziei Zosia Dzierżawska, Mara Rockliff
Doktor Esperan... Zosia Dzierżawska,&...
Okładka książki Baśnie czterech królestw Katarzyna Pająk-Zjawińska, Miłka Zjawińska
Baśnie czterec... Katarzyna Pająk-Zja...

Bardzo ciekawie napisana historia misia, który urodził się w Iranie. Polscy żołnierze odkupili go od irańskiego chłopca. Miś był słaby i wymagał opieki. Z czasem urósł, miał duży apetyt, jadał z opiekunami. Często się przytulał, uwielbiał się bawić. Bardzo lubił kąpiele:) Podróżował przez wiele krajów. Aż dziw, że to prawdziwa historia! Polecam! Sprawdźcie na Wikipedii hasło: Wojtek (niedźwiedź)

Kolejna książeczka z serii Książkożercy, która zagościła na naszej półce to „Kapral miś” Anny Paszkiewicz z ilustracjami Agaty Kopff od Wydawnictwa Wilga.

„Kapral miś” należy do drugiego pod względem trudności poziomu – B.
Na tym poziomie znajdziecie historyjki idealne do rozszerzenia swojej przygody z samodzielnym czytaniem. Słowa na tym poziomie są proste, wprowadzone za to zostają wieloznaki, które na tym etapie mogą jeszcze sprawiać trudności. Zdania w opowiadanej historyjce są pojedyncze i złożone, a na każdej stronie znajdziemy od 2 do 5 zdań, tak więc nie są to jeszcze bardzo długie teksty.

Autorka w swoim opowiadaniu przybliża nam postać najsłynniejszego misia brunatnego – Wojtka, który został adoptowany przez polskich żołnierzy. Młodzi czytelnicy towarzysząc w przygodach Wojtkowi poznają postać generała Andersa, a także dowiedzą się o bitwie pod Monte Cassino.

„Kapral miś” to świetna historia o niedźwiedziu, który zapisał się na kartach naszej historii. Niejednokrotnie podczas lektury uśmiechniemy się np. podczas czytania o przygodzie z pastą do butów. W bardzo przystępny i ciekawy sposób autorka przedstawiła najmłodszym kawałek naszej historii, fakty i postacie rzeczywiście zapisały się w wojennych realiach tamtych czasów.

Ciekawa, pięknie wydana, z kolorowymi ilustracjami książeczka zachęca do sięgnięcia po nią. Które z dzieci nie lubi misia? Chyba wszyscy kochają misie, a Anna Paszkiewicz opowiada przy tym o misiu wyjątkowym.

Gorąco polecam, świetna seria, którą z przyjemnością czytamy.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwo Wilga.

————————————————————————————————–

Wojtek to niedźwiedź brunatny, który w 1942 roku został adoptowany przez polskich żołnierzy dowodzonych przez generała Andersa. Miś stał się ważnym członkiem kompanii i otrzymał stopień kaprala. Brał nawet udział w bitwie pod Monte Cassino i złapał wrogiego szpiega, który zakradł się do obozu! Jak doszło do tego, że niezwykły niedźwiedź dołączył do armii, i jak potoczyły się jego losy? Książka Kapral Miś to część serii „Książkożercy” dedykowanej dzieciom, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.

Książkożercy to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, zapewniająca:

przyjemne wprowadzenie w świat liter, słów i zdań,
pełne humoru historie o sympatycznych bohaterach,
pytania umożliwiające sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
wesołe ilustracje ułatwiające zrozumienie tekstu,
opiekę merytoryczną metodyka i językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

„Kapral miś” należy do drugiego pod względem trudności poziomu – B.

Przedstawiam Wam nowość z serii "KSIĄŻKOŻERCY" od @wydawnictwo_wilga, która w bardzo przystępny sposób wprowadza dzieci w czytelniczy świat. Każda książeczka ma przydzielony poziom trudności A, B, bądź najtrudniejszy, któremu przypisana jest literka C. Mam przyjemność przedstawić Wam książeczkę "KAPRAL MIŚ", która klasyfikuje się na średnim poziomie, czyli B. Książeczki tego typu zawierają zdania pojedyncze, jak i złożone. Posiadają od dwóch do pięciu wyrazów na stronie oraz słowniczek trudnych wyrazów. Książki są pięknie wydane i posiadają cudowne ilustracje. Dodatkowym plusem tych tytułów są wzorcowe wartości, często opowiadające prawdziwe historie.
______________
"KAPRAL MIŚ" opowiada o przygodach pewnego misia, który został odnaleziony w towarzystwie małego chłopca przez polskich żołnierzy. Mężczyźni go odkupili i postanowili się nim zająć. Oswojony miś miał dość dziwne upodobanie... Pewnego dnia zjadł nawet pastę do butów... Miś lubił spać w namiocie swych panów oraz uwielbiał kąpiele. Pewnego dnia złapał nawet złodzieja...

Książeczki z tej serii, są idealne do nauki czytania. Jest to trzy poziomowa seria, która pomoże na każdym etapie nauki.
Co najważniejsze książeczki to nie tylko nauka, są to ciekawe historie, wesołe ilustracje i bardzo, ale to bardzo ciekawi bohaterowie ❤️
Takie wprowadzenie w świat literek bardzo nam odpowiada, my dopiero zaczynamy, ale każda książeczka wzbudza ogromne zainteresowanie mojego syna i mimo, że sam ich jeszcze nie przeczyta, to razem bardzo ciekawie spędzamy z nimi czas.

Książeczki z serii Książkożercy Anny Paszkiewicz to ciekawa propozycja dla dzieci podejmujących pierwsze samodzielne próby czytania.

W książeczce „Kapral miś” dzieci poznają słynnego misia Wojtka, którego przygarnęli polscy żołnierze. Dzieci otrzymują interesującą i pełną humoru porcję najważniejszych informacji o jednym z najbardziej znanych niedźwiedzi.

Książeczki z tej serii podzielone są na trzy poziomy, które są wyjaśnione na skrzydełkach. Wielkość liter oraz ilość tekstu na stronie są dopasowane odpowiednio do poziomu książeczki. Ciekawe ilustracje sprawiają, że czytanie jest jeszcze atrakcyjniejsze. Na końcu znajdują się: słowniczek trudnych wyrażeń, pytania sprawdzające zrozumienie przeczytanego tekstu oraz naklejki.

Te książeczki to moim zdaniem atrakcyjna i przyjemna forma wprowadzenia młodego czytelnika w świat liter, słów i zdań.

Książeczki z...

• Czytam sobie 2022
  • Przeczytane 2022
  • Książkożercy
  • Nauka czytania
  • Biblioteczka maluszka
  • Zuzi biblioteczka
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Kapral miś