Księga świąt Bożego Narodzenia

Wydawnictwo SBM
2023-09-27
2023-09-27

@mamcia_tomusio_lilusiowa
W księdze znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji na temat Bożego Narodzenia poczynając od historii narodzin Jezusa, poprzez rewelacyjny i aromatyczny przepis na pierniczki, aż po tradycje bożonarodzeniowe.

Zaskoczyły mnie adresy św. Mikołaja, a także wstawki biblijnych tekstów. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką. Bardzo dużo informacji, napisanych łatwym językiem zrozumiałym już dla najmłodszych słuchaczy.

Polecam Wam serdecznie tę Księgę, jest cudownym pomysłem na prezent, a także świetną lekturą, która pozwoli nam się lepiej przygotować i świadomie przeżyć ten świąteczny czas

@mamcia_tomusio_lilusiowa

„Księga Świąt Bożego Narodzenia” to mistyczna podróż przez magiczny czas, wypełniona ciepłem, miłością i radosnym duchem świąt. Autor doskonalę oddaje atmosferę rodzinnego współczucia i tradycji, tworząc opowieść, która dotyka serca małych i dużych czytelników. Pełna inspirujących opisów ozdób, zapachów świątecznych potraw i brzęczenia dzwonków, ta księga staje się niemal, jak kalendarz przedstawiający różnorodność zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Choć momentami może być nieco sentymentalna, całość emanuje radością, przypominając nam, dlaczego warto celebrować te wyjątkowe chwilę z najbliższymi.

Pomimo młodego wieku mojej Poli z wielką przyjemnością słuchała tej książeczki. Bardzo chętnie zrobiliśmy choinkę z papieru i ozdobiliśmy ją na swój sposób.

Przepiękna i wartościowa książka, która przybliży nam ten cudownie magiczny czas. Na żywo prezentuje się fantastycznie twarda oprawa, interesujące ilustracje i dużą czcionka, która z pewnością ułatwi samodzielne czytanie starszakom.

Pozycję obowiązkową na Święta Bożego Narodzenia!

Księga Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowa lektura, która wprowadza w ten wspaniały czas.
Dowiemy się z niej o zwyczajach czy poznamy teksty kolęd.
Wszystkie dociekliwe Maluchy znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania, kim byli Trzej Mędrcy, dokąd zmierzali, kto im towarzyszył. Dlaczego dekorujemy drzewka oraz jakie potrawy powinny znaleźć się na wigilijnym stole

Mali artyści znajdą w niej także porady i szablony jak wykonać świąteczne ozdoby

Pozycja idealna na ten czas

Pozycję obowiązkową na Święta Bożego Narodzenia!

Dowiemy się z niej o zwyczajach czy poznamy teksty kolęd.

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa SBM, któremu serdecznie dziękuje za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.
Księga świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowo piękne opracowanie wszystkich informacji na temat najpiękniejszych świąt jakie obchodzimy w ciągu roku. Chyba każdy z nas akurat Święta Bożego Narodzenia darzy szczególnym uczuciem, na które składa się wiara, sentyment i wspomnienia z dzieciństwa. W tej pięknie wydanej w grubej oprawie książce znajdziemy informacje na temat narodzin Jezusa, a więc opowieści biblijne i historie o gwieździe betlejemskiej i mędrcach ze wschodu, a następnie będziemy mogli poznać wszystkie zwyczaje i tradycje świąteczne. Znajdziemy tutaj przepis na pierniczki. Poznamy historię świątecznego drzewka oraz jego ozdób. Poznamy postać mikołaja i jego tajemnice, dowiemy się też co nieco o jego pomocnikach i pisanych listach. Znajdziemy tutaj ciekawe przesądy i wierzenia oraz informacje na temat tradycyjnych potraw wigilijnych. A na koniec znajdziemy najpiękniejsze kolędy, które opatrzone krótką historią i tekstem będą idealnym śpiewnikiem podczas Wigilii. Wszystkie te informacje dodatkowo opatrzone są pięknymi ilustracjami, które dodatkowo wzbudzają w nas świąteczny klimat. Książka pisana jest duża czcionką co pozwala na samodzielne czytanie przez nasze dzieciaki. Taka czcionka aż się prosi o czytanie :) Książka jest dla mnie must have przygotowań na święta i dzięki niej przez cały grudzień stopniowo mogę przygotowywać dzieciaki do odpowiedniego przeżycia tych wyjątkowych świąt. To dzięki tradycji i tym wszystkim symbolom święta te zapadają nam głęboko w sercu. Jeśli jeszcze nie macie prezentu dla swoich dzieci to koniecznie pomyślcie o tej książce.

Jest to prawdziwa skarbnica świątecznej wiedzy, która zauroczy każdego bez względu na wiek. Czytając tą książkę dowiemy się: - Dlaczego Józef z Maryją udali się w podróż akurat do Betlejem? - Jakie historie opowiadano sobie dawniej w okresie adwentu? - Na jaki adres wysłać list do Świętego Mikołaja? - Jakie imiona noszą wszystkie renifery i do czego przydał się czerwony nos Rudolfa? - Dlaczego na wigilijnym stole znajduje się ryba i mak? - Dlaczego dzielimy się opłatkiem? Jestem bardzo zauroczona tą książką. Wszystko jest napisane przystępnym dla dzieci językiem, a jestem pewna, że sporo ciekawostek zaskoczy także dorosłych. Ta książka zdecydowanie pozwoli poczuć klimat zbliżających się Świąt.

W tej książce, a raczej księdze, znajdziecie wszystko co powinniście wiedzieć na temat świat Bożego Narodzenia.

Są tu opowieści bibilijne, o narodzinach w Betlejem, wędrówce Trzech Kroli i pokłonie pasterzy. Znajdziecie tu także prawdziwą historię biskupa Mikołaja z Miry oraz ciekawostki o świątecznych piernikach, ozdobach choinkowych i adwencie. A to wszystko przeplatane bajkowymi, bardzo ciepłymi opowiadaniami, idealnymi na świąteczne dni, na przykład o tym jak elfy przygotowały św Mikołajowi magiczny worek w prezencie.

Jedt to świąteczną książka, do której najchętniej ostatnio zaglądamy.

Ma ona duży format, twardą oprawę, matowe i grube papierowe strony oraz przepiękne, barwne ilustracje.

Została podzielona na dwie części. W pierwszej przeczytamy opowieść biblijną o narodzinach Jezusa oraz mędrcach ze Wschodu wraz z przypisami pochodzącymi z Biblii. Znajdziemy tu także informacje o gwieździe betlejemskiej oraz adwencie.

Cześć druga została poświęcona zwyczajom oraz tradycjom świątecznym. Mowa w niej o pierniczkach, liście do Świętego Mikołaja, samym Mikołaju, jarmarkach świątecznych, kartkach świątecznych, jasełkach, choince, prezentach, Wigilii, opłatku, kolędach, pasterce, szopkach i kolędnikach. Zamieszczone zostały także trzy opowiadania w iście świątecznym klimacie oraz kilka znanych kolęd.

Książka ta dzięki dużej czcionce świetnie sprawdzi się u dzieci wprawiających się w samodzielnym czytaniu. Za pomocą prostego języka i ciekawych informacji zaznajomi dzieci ze świątecznymi tradycjami nie tylko polskimi i wprowadzi w magiczną atmosferę świąt.

Cześć druga została poświęcona...

Książka jest w rozmiarze a4, ma twardą okładkę. Strony są przyjemne bo nie śliskie, a ilustracje delikatne, ładne. Książka dzieli się na dwie części pierwsza z nich nawiązuje do narodzenia Jezusa używając do tego fragmentów z Biblii. Druga część jest znacznie większa i tutaj już mamy przedstawioną całą oprawę, tradycję świąt, ale nie tylko w Polsce, są też wątki ze świata. Bardzo mi się podoba połączenie tego co dzieci dowiadują się na religii w szkole z tym co widzą w mediach i w domu. Co mnie zaskoczyło to pięknie opisany Święty Mikołaj i nawet znajdziemy tutaj adres do wysłania listu! Polecam @z_mama_na_ty

„Księga Świąt Bożego Narodzenia” od @wydawnictwosbm to wspaniałe, pięknie zilustrowane kompendium wiedzy, w którym znajdziecie wszystko co wiąże się z tematem świątecznym. To książka idealna do wspólnego czytania w gronie rodziny.

Za cudowną, magiczną okładką skrywa się cała masa ciekawostek i wyjątkowo wartościowych treści.
Książka została podzielona na dwie części:

🌟Narodziny Jezusa
Znajdziecie tutaj opowieści o narodzinach Jezusa, Mędrcach ze Wschodu, Gwieździe Betlejemskiej oraz cytaty z Ewangelii. W tej części opisano również czym jest Adwent. Wszystko pisane barwnym, ale jednocześnie przystępnym językiem.

🌟Zwyczaje i Tradycje Świąteczne
Przeczytacie tutaj o całej „otoczce” związanej ze Świętami Bożego Narodzenia: pierniki, Święty Mikołaj, jarmarki, kartki świąteczne, jasełka, choinka, prezenty, kolędy, potrawy wigilijne i wiele, wiele więcej. Temat został rozpracowany i przedstawiony od A do Z. Znajdziecie tutaj nawet adres do lokalnego biura Świętego Mikołaja, prosty przepis na pierniczki, pomysły na dekoracje świąteczne, teksty kolęd itd.

Książka jest naprawdę pięknie wydana i nadaje się wprost idealnie na prezent z okazji nadchodzących Mikołajek.

Książka została podzielona na dwie...

„Boże Narodzenie to nie tyle otwieranie prezentów, co otwieranie naszych serc”.

A jak jest u Was? Pielęgnujecie zwyczaje i tradycje wigilijne? Zaszczepiacie to w Waszych dzieciach? Mówicie im, że Mikołaj istnieje, czy raczej wiedzą, że dostają prezenty od rodziców?
Ja jestem z tych co u nas prezenty przynosi Mikołaj. 😁 U kogo też?

Chcę Wam pokazać cudowną pozycję, która zawiera chyba wszystko co potrzebne jest, aby dziecko poczuło klimat świąt i dowiedziało się skąd tak naprawdę to wszystko się wzięło i od czego się zaczęło. Ja sama jestem zachwycona tym wydaniem.
Oprócz standardowych informacji o świętach Bożego Narodzenia, choince, prezentach, Mikołaju, potrawach itp znajdziemy tutaj również przepis na pierniczki, adresy do Świętego Mikołaja, kolędy, szopki bożonarodzeniowe, jarmarki świąteczne. Bardzo dużo informacji, które według mnie przez tyle lat zachwycają. Sprawiają że robi się ciepło na sercu, wprowadzają nas w niesamowity klimat. To coś pięknego.
I mimo iż świat się zmienia, my ciągle pielęgnujemy to, co przekazali nam dziadkowie i rodzice.

„Obyś nigdy nie był zbyt dorosły, aby przeszukiwać niebo w Wigilię”.

„Boże Narodzenie to nie tyle otwieranie prezentów, co otwieranie naszych serc”.

Ja jestem z tych co u nas prezenty przynosi Mikołaj. 😁 U kogo też?

Chcę Wam pokazać cudowną pozycję,...

Dodaj cytat z książki Księga świąt Bożego Narodzenia