TUBA I PATEFON detektywi na tropie

literatura dziecięca
Wilga
2021-01-01
2021-01-01

Czytając książki z tej serii czuję się nie 33, a na 12 lat i bardzo mi z tym dobrze.

TUBA I PATEFON TO MŁODZI FANI SHERLOCKA HOLMESA🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♀️ DETEKTYWI- AMATORZY PRZEZ CAŁY LIPIEC PRÓBUJĄ ROZWIĄZAĆ ZAGADKI, LECZ WSZYSTKO OKAZUJE SIĘ KOMPLETNYM NIEWYPAŁEM... KIEDY WYDAJE SIĘ,ŻE ALA I MICHAŁ VEL. TUBA I PATEFON MOGĄ PORZUCIĆ MARZENIA O KARIERZE DETEKTYWÓW/POLICJANTÓW, MŁODZI PRZYJACIELE ODGRYWAJĄ NIEMAŁĄ ROLĘ, POMAGAJĄC PRZY ZŁAPANIU GROŹNEGO PRZESTĘPCY...🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️ POLECAM JEŚLI KTOŚ LUBI CZASEM POSŁUCHAĆ HISTORII Z LEKKIM DRESZCZYKIEM EMOCJI...📖🎧😮😂 TYM RAZEM LEKTORKA SUPII👏🏻👏🏻👏🏻

Taka książka to idealne narzędzie, gdy chcemy zachęcić nasze dzieci do czytania. Bo co może być lepszego od książki, z zagadką kryminalną i cudownymi bohateremi w wieku naszych pociech z którymi mogą się identyfikować.😀
Tuba i Patefon rezolutni, młodzi fani Sherlocka Holmesa, wakacje i dużo wolnego czasu, z tego mogą wyniknąć tylko ciekawe i zabawne przygody.
Czyta się to cudownie, lekko i przyjemnie. Uwielbiam takie książki i polecam z całego serca ❤️❤️

Czyta się to...

Dwójką oddanych sobie przyjaciół. Tuba i Patefon. Tuba-rezolutna dziewczyna, wielka fanka Sherlocka Holmesa i Patefon- cichy chłopiec, któremu zawsze może liczyć na pomoc przyjaciółki. Łączy ich ten sam wiek, miejsce zamieszkania, miłość do zagadek i ogromna przyjaźń. Jak się okazuje Tuba, głodna nowych przygód, przyciąga kolejną zagadkę do rozwiązania. I to już na samym początku wakacji. O ile nowe skrzynię na strychu nie są niczym nadzwyczajnym, bo mógł je tam wnieść każdy, to dalsze zbiegi okoliczności, nie dają dzieciom złudzeń, że odkryli coś strasznego. Skrzynie zaczynają być podejrzane, gdy na ostatnie piętro, cichaczem wprowadzają się podejrzani ludzie. Oprócz tego, że wnoszą do mieszkania trumnę i przetrzymują kogoś, w mieszkaniu, siłą, z dnia na dzień znika sąsiadka. A to nie koniec podejrzanych wydarzeń. Jak potoczy się ich śledztwo?
Zapraszamy do czytania😍
Książka to na pewno świetna sprawa dla wszystkich małych i większych "detektywów". U mnie czterolatek zachwycony, zwłaszcza, że wciągnął go świat szpiegów, detektywów i zagadek po ostatniej książce. Od siebie mogę dodać, że samo wprowadzenie jest świetne. Prosto przedstawia bohaterów i nakreśla dalsza tematykę książki. Później akcja rozkręca się coraz bardziej. Świetna na deszczowe letnie wieczory 😍

Katarzyna Ryrych „Tuba i Patefon. Detektywi na tropie”
Dwójka przyjaciół Michał i Ala czyli tytułowi Tuba i Patefon uwielbiają Sherlocka Holmesa i na każdym kroku dopatrują się skrywanych przez sąsiadów tajemnic. Marzą by zostać sławnymi detektywami.
Wakacje to doskonały moment aby móc oddać się bez reszty swojej pasji.
Na ciekawski duet czeka mnóstwo przygód i kryminalnych zagadek.

Świetna detektywistyczna pozycja książkowa, która zaciekawi młodego czytelnika głodnego przygód. Lekkie wydanie i czarno - białe ilustracje doskonale sprawdzą się podczas letnich wojaży.

Katarzyna Ryrych „Tuba i Patefon. Detektywi na tropie”
Wakacje to doskonały moment aby móc oddać się bez reszty swojej pasji.
Na ciekawski duet czeka mnóstwo przygód i...

"Tuba i Patefon. Detektywi na tropie" od @Wydawnictwo_wilga idealnie sprawdzi się dla dzieci, które od małego są ciekawe świata i rozkładają na czynniki pierwsze wszystko co stanie na ich drodze. Jeśli chcecie zainteresować swoje dzieci rozwiązywaniem tajemniczych zagadek to ta książka będzie idealna! Tuba i Patefon (czyli Ala i Michał) co rusz natykają się na jakieś tajemnicze sprawy do rozwiązania. Zdobywają tym samym doświadczenie, które przyda się kiedy na ich drodze pojawi się naprawdę niebezpieczny przestępca. Czy uda im się Go schwytać?
Cudowna propozycja dla dzieci. Nie muszę chyba dodawać, że z wielką niecierpliwością będą śledzić losy tego duetu, nieustannie im kibicując. Nie bez powodu idolem dzieci jest sam Sherlock Holmes, który byłby dumny z takich detektywów. Książka wzbogacona jest o ciekawe i pomysłowe ilustacje, które idealnie odzwierciedlają przygody bohaterów. Polecam! 🤍 Myślę, że każde dziecko będzie zadowolone z takiej historii. 📖

Tuba i Patefon są przyjaciółmi zamieszkującymi kamienicę, gdzie są jedynymi nieletnimi. Czasami mają wrażenie, że na całym osiedlu nie ma żadnych dzieci poza nimi... Podczas wakacji pakują się w niejedne tarapaty z udziałem policji, chodzi głównie o to, że uwielbiają Sherlocka Holmesa i z tego też powodu doszukują się kryminalnych zagadek w nawet najmniej spodziewanych miejscach... Czy doprowadzi to ich do prawdziwego kryminalnego zdarzenia? Czy policjant, który zawsze uczestniczy w ich eskapadach, będzie miał już szczerze dość tych zawziętych dzieci? Okazuje się, że okolica skrywa wiele tajemnic... Jakie skarby odnajdą w ścianie mieszkania sąsiadki? Co stało się z ów sąsiadką? Kto zatkał komin pobliskiej pizzerii? Czego dowiedzą się o swoich nowych sąsiadach?? Tego wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu tej książki🤗.
___________________________
Muszę przyznać, że chociaż skierowana jest do młodszego czytelnika, to tak, czy inaczej bawiłam się przy niej wyśmienicie. Nasi bohaterowie poszukują się zagadek oraz intryg w miejscach, gdzie trudno byłoby się tego spodziewać... Dzięki temu poznają ciekawych ludzi oraz oczywiście wplątują się również w tarapaty... Bardzo zabawna historia, opowiadająca o tym, że czasami czegoś bardzo pragnąc i brnąć do celu możemy dokonać wiele. Opowiada o odwadze oraz zawziętości. Bardzo polubiłam Tubę i Patefona i dlatego mam ogromną nadzieję na więcej! Znajdziecie w niej ilustracje, które zdecydowanie dodają książce charakteru. Mocno polecam nawet dla starszego czytelnika, dla rozluźnienia po ciężkim dniu i dobrego humoru!

Tuba i Ptefon, to para przyjaciół, którzy odstają od reszty rówieśników, są postrzegani, jako odludki, mają tylko siebie, ale bardzo się lubią. Ich zamiłowaniem jest zabawa w detektywów, kochają Sherlocka Holmesa i marzą o tym, by przeprowadzić prawdziwe śledztwo. Bez przerwy natykają się na jakieś tajemnicze sprawy związane z ich osiedlem. Bardzo interesuje ich to, skąd wzięły się na strychu drewniane skrzynie przypominające trumny, czy ich nowi sąsiedzi są groźnymi porywaczami i co zostało zamurowane w ścianie. Pewnego dnia ich niewinne śledztwo przemienia się w niebezpieczną akcję, której będą musieli stawić czoła.

„Tuba i Patefon. Detektywi na tropie” to ciekawa książeczka zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych. Wiadomo, iż nie jest to krwawy kryminał, gdyż jak możemy się zorientować, powieść kierowana jest do młodszych czytelników. Posiada akcent humorystyczny, a akcja jest ciekawa.

Główni Bohaterowie – Ala i Michał, czyli Tuba i Patefon, to oryginalne dzieciaki, które lubią wścibiać nosa w nie swoje sprawy, włamywać się do obcych domów, w celu rozwikłania nurtujących ich zagadek. Wszędzie ich pełno, niewątpliwie jeśli ktoś ma zamiar wykonać jakiś niecny uczynek, trzeba upewnić się, że tej dwójki nie ma w pobliżu, ponieważ nie ustąpią oni, gdy zobaczą coś niepokojącego.

W książce między całą detektywistyczną sprawą oraz zabawnymi gagami autorka wplotła ważne wartości, jakimi jest pomoc osobom starszym, lojalność wobec przyjaciół oraz szacunek do innych osób. Książka uczy tego, że trzeba mieć oczy szeroko otwarte i jeśli dziecko widzi coś podejrzanego, to ma prawo podzielić się swoimi wątpliwościami z kimś dorosłym.

Język oraz styl tej książki jest prosty w odbiorze, więc nawet młodsze dzieci nie powinny mieć problemu z jej zrozumieniem. Ponadto pozycja została wzbogacona ilustracjami Elki Grądziel, a jak wiadomo, młodzi czytelnicy lubią pozycje z ilustracjami. Katarzyna Ryrych znana jest z wielu powieści dziecięcych, do jej twórczości należy między innymi seria „Z parasolem” oraz „Plus minus 16”. Warto sięgnąć zarówno po historię Tuby i Patefona, jak i po inne jej powieści. Polecam!

Autorka podejmowała już w innych, swoich książkach temat eurosieroctwa, rozbitych rodzin, czy braku finansów. Tym razem pokazuje również czytelnikowi, że prawdziwego przyjaciela można spotkać w każdej sytuacji życiowej, a wakacje spędzane w mieście wcale nie muszą być nudne…

Tuba (Ala) i Patefon (Michał) to dwójka przyjaciół, którzy chodzą do jednej klasy i mieszkają w tej samej kamienicy. Bohaterowie są fanami Sherlocka Holmesa. Wakacje spędzają w mieście, dlatego postanawiają "zabawić się" w detektywów. Nadarzają się im ku temu liczne okazje…
Ala i Michał obserwują swoje otoczenie, zauważają pewne „dziwne sytuacje”, analizują i starają się je wyjaśnić. Nie wszystkie tajemnice i zagadki, które rozwiązują okazują się „przestępstwami”. Często ponosi ich wyobraźnia, a policjant zaczyna się już lekko irytować.
Przyjaciele nie zrażają się jednak niepowodzeniami, są cierpliwi i dlatego udaje im się trafić na prawdziwego przestępcę. Choć boją się, to zachowują zimną krew. Ale czy to wystarczy w jego ujęciu?

Autorka przemyca w książce ważne wartości, tj. pomoc osobom starszym, szacunek do innych i przyjaźń. Neguje zawiść, a sugeruje czerpanie radości z tego, że innym się udaje. Pokazuje, że ważna jest znajomość środowiska, w którym żyjemy i osób, aby w odpowiedniej chwili właściwie zareagować. Pedofilia to temat bardzo aktualny, dlatego dobrze wiedzieć jakich zachowań dorosłych się wystrzegać.
Książka choć przekazuje bardzo ważne informacje, to napisana jest "łatwym" językiem.

Polecam.

Książka opowiada o dwójce przyjaciół, którzy nie dość, że chodzą do tej samej klasy to jeszcze mieszkają w tej samej kamienicy. Tuba i Patefon (a tak naprawdę Ala i Michał),wszędzie dopatrują się zagadek, które natychmiast wymagają ich interwencji, a wszelakie tajemnice i sekrety stanowią dla nich wspaniałą rozrywkę. Oczywiście wzorem do naśladowania jest dla nich sam Sherlock Holmes, który zapewne byłby dumny z takiej drużyny. Tak więc udaje im się rozwiązać niejedną kryminalną zagadkę ale też niejednokrotnie chybić ze swoimi podejrzeniami. Czy poradzą sobie, kiedy na ich drodze pojawi się prawdziwy przestępca??

Świetna książka, która swoją treścią zachęci do lektury niejednego młodego człowieka. Ilustracje idealnie komponują się z treścią, a poruszone tematy skłaniają do przemyśleń. Oczywiście znajdziemy tutaj też ideały, które jak najbardziej stanowią wzór do naśladowania…

Bardzo serdecznie polecam

• Audiobooki