Śmiertelne zaklęcie

Okładka książki Śmiertelne zaklęcie Annette Marie
Okładka książki Śmiertelne zaklęcie
Annette Marie Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Trylogia Mistrza Magii (tom 2) Seria: Young fantasy, science fiction
Trylogia Mistrza Magii (tom 2)
Young
The Shadow Weave
Wydawnictwo Kobiece
2021-07-28
2021-07-28
2018-01-12

akcja sie zagęszcza 😁 Mam wrażenie, że 2 tom jest jeszcze lepszy od 1. Lece czytac 3

Cieszy fakt, iż coraz więcej czasu antenowego przyznane zostało Ashowi.
Jeśli chodzi o fabułę – mam wrażenie, że Autorka nieco przesadza z rzucaniem bohaterom kłód pod nogi. Nie ma momentów wytchnienia, wszystko dzieje się bardzo szybko, przez co ciężko docenić kolejne walki, a czytelnik wielokrotnie traci z oczu główny wątek. Z drugiej strony za to wszystko zawsze jednak jakoś się ułoży. Szerokie użycie magii w fabule, często wręcz bez ograniczeń, nie pozwala się w czuć w sytuacje zagrożenia, żaden atak nie skutkuje dłuższymi niż kilka minut konsekwencjami. Nieco to męczące.
Pierwsza wizyta w Nadziemiu była dla mnie zaskoczeniem, jednak tym z mniej przyjemnych. W pierwszej części dostałam informację, że Nadziemię i Podziemię niewiele się różni, jednak już w drugiej widać było dość sztampowe podejście do Nieba i Piekła.
Bohaterowie nadal 10/10. Bardzo ludzcy, chociaż to nie ludzie.

Cieszy fakt, iż coraz więcej czasu antenowego przyznane zostało Ashowi.

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej. Historia dużo bardziej wciąga czytelnika. Clio i Lira próbują odzyskać SIKORa. Są to dwie bardzo przyjemne postacie w odbiorze.
Bardzo ciekawym bohaterem jest Ash. Myślę że jego postać jest tak intrygująca i tak tajemnicza, że każdy z chęcią przeczytałby książę poświęconą tylko jego historii.
Druga część zdecydowanie na duży plus!

Druga część zdecydowanie na duży plus!

Bardzo przyjemna seria o magii. Pierwsza część była ciekawa, a druga jest jeszcze lepsza😉

Cudne:) bardzo mi się podobała książka, bardziej niż część pierwsza. Ash jest moim ulubieńcem, wiem...., wiem, mam destrukcyjne skłonności, ale wiem również, że Ash ma jakieś ukryte zamiary, głowię się, żeby je odgadnąć:D bardzo lubię, gdy On wchodzi do gry, mroczny, przerażający, zabójczy Ash. Pewny siebie i arogancki.... Każda dziewczyna marzy o takim facecie. Nie mogę doczekać się , kiedy przeczytam kolejną część. Mam nadzieję, że w trzeciej części poczytamy o nim więcej:)

SIKOR to nie jedyne zmartwienie Liry i Clio. Po ucieczce z Poczwarki, praktycznie cały świat obraca się przeciwko nim. Nikomu nie mogę ufać, a czy powinni sobie na wzajem?

Dłoń Hadesów i moc pieniądza jest w stanie przekonać każdego do rozpoczęcia polowania na dwójkę uciekinierów, chociaż to Mistrz Magii stanowi główny cel zainteresowań.

Potrzebują dostać się do Nadziemia, by skontaktować się z bratem Clio. Mimo trudnych przejść, dziewczyna ma nadzieję na pokojowe rozwiązanie i możliwość by zniszczyć przerażające zaklęcie.

Jednakowo nie jedna rana będzie wymagała zaleczenia, a sojusze weryfikacji. Czy Lirze i Clio uda się pokonać przeciwności, naturalne różnice oraz steki kłamstw?

Drugi tom autorstwa Annette Marie to świetna kontynuacja przygód dwójki zupełnie różnych daemonów. Intrygująca interpretacja świata w porównaniu z charakterystycznym humorem powodują, że lektura wciąga, ze strony na stronę coraz mocniej.

To, co jednak doceniam najbardziej to fakt, iż autorka nie opiera swojej historii wyłącznie o relację, tylko również inne ważne problematyki jak zaślepienie władzą czy bezgraniczne posłuszeństwo.

Postacią Asha, którego trudno określić jako antagonistę, Marie zawarła prawdę, którą w dzisiejszym świecie często pomijamy: Posłuszeństwo kończy się tam, gdzie chodzi o etyczne dobro świata czy wspólnoty.

Polecam z całego serca :D

Potrzebują dostać się do...

Tom drugi trylogii mistrza magii. Równie ciekawy, jak tom pierwszy.
Clio i Lira muszą odzyskać śmiercionośną broń. Teraz już nawet nie chodzi o nich samych, ale o bezpieczeństwo wszystkich trzech Wymiarów.
W rękach szaleńca SIKOR może doprowadzić do katastrofy.
Ponieważ Eryx wkradł urządzenie dla Bastiana Clio i Lira są zmuszeni udać się za nim do Nadziemia w poszukiwaniu urządzenia.
Jakie niespodzianki przyniesie ta podróż?
Czy wszystko będzie takie, jak się wydaje? Co zrobić, gdy poluje na ciebie własna rodzina?
Polecam. Świetna książka.

Tom drugi trylogii mistrza magii. Równie ciekawy, jak tom pierwszy.
W rękach szaleńca SIKOR może doprowadzić do katastrofy.

Po 1 część cyklu sięgnęłam poprzez cudowną okładkę i intrygujący opis. Pomysł autorka miała super zwłaszcza przy nazwach rzucanych zaklęć, oraz sposobu używania magicznych broni. Jednak w pierwszej części czegoś mi zabrakło. Wątek miłosny był strasznie kiepsko rozbudowany (w pierwszej części),a także miałam wrażenie, że bohaterka pierwszoplanowa- Nimfa Clio- była straszną gapą. Nie mam osobiście nic do postaci niezdarnych jednak dziwie się, że będąc, aż takim pechowcem przeżyła tak długo :D
W 2 części poznajemy Clio odmienioną- silną postać, mniej gapowatą, wątek miłosny przybiera na sile, jest ciekawszy barwny. Poznajemy nowe kasty Daemonów z ciekawymi opisami i czarami. Wplecenie wątku Asha w fabule również dodaje jej czaru. Możemy zauważyć jak daemony zaczynają ze sobą współpracować w obliczu zagrożenia bronią- Sikorem. Część 2 zdecydowanie lepsza niż jej poprzedniczka. Od razu po przeczytaniu 2 części sięgnęłam po 3 ;) Część 1 miałam wrażenie, że ciągnęła mi się dosyć długo. Samo oczekiwanie na przetłumaczenie części 2 i 3 przez wydawnictwo było szybkie co jest na plus, gdyż można było od razu zobaczyć co wydarzy się dalej i czy akcja się rozkręci- ku mojemu zdziwieniu rozkręciła i warto jest czytać dalej. ;)
Polecam!

Akcja się rozwija i trzyma tempo. Czyta się szybko i przyjemnie :)

Akcja się rozwija i trzyma tempo. Czyta się szybko i przyjemnie :)

Drugi tom trzyma poziom. Z przyjemnością zabieram się do zakończenia trylogii.

Drugi tom trzyma poziom. Z przyjemnością zabieram się do zakończenia trylogii.

Dodaj cytat z książki Śmiertelne zaklęcie