Krwawa klątwa

Okładka książki Krwawa klątwa Annette Marie
Okładka książki Krwawa klątwa
Annette Marie Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Trylogia Mistrza Magii (tom 3) Seria: Young fantasy, science fiction
Trylogia Mistrza Magii (tom 3)
Young
The Blood Curse
Wydawnictwo Kobiece
2021-09-15
2021-09-15
Grzegorz Gołębski

swietna trylogia ale to zakończenie!!!!!! Buuuu

swietna trylogia ale to zakończenie!!!!!! Buuuu

Powiedzmy sobie szczerze – zakończenie nie wszystkim przypadnie do gustu, jednak jest zrozumiałe i trzyma się kupy.
Wątek z Ra nieco wyidealizowany, jednak mogło być gorzej. Autorka dość dobrze wykorzystała sposobność do przedstawienia kolejnej cywilizacji, choć smuci porzucony wątek mieszkańców pobliskich rzek, strzelba jakoś nie wytrzeliła. Ogólnie wiele wątków pozostało niezakończonych. Nie tylko ten główny, ale również historia Asha, córki konsula czy królowej Ra. I o ile główny wątek wygląda logicznie, tak boczne zostały zwyczajnie zapomniane i zakopane pod tonami uczucia Clio i Liry.
Na wielki plus Myisis, Ash i wszelkie urocze zwierzątka w fabule. Na plus bohaterowie i świat przedstawiony.
Na minus pędząca i niedopracowana fabuła, ale chociaż w ładnej otoczce,

Ta część podobała mi się najmniej. Dlaczego? Nie wiem...dłużyła mi się, a zakończenie nie do końca jest dla mnie satysfakcjonujące.

Finał trylogii mistrza magii, który zasługuje zdecydowanie na piątkę z plusem.
Ciekawa i dobrze rozwinięta fabuła głównych bohaterów czyli Clio i Liry.
Książkę czyta się przyjemnie i szybko.
Genialny wątek Ash'a, który nadal uważam, że tak oczarował czytelników swoją osobą, że zasługuje na oddzielną serię jego losów i tego w jaki sposób doszedł do miejsca, w którym się znajduje.
Polecam!

Finał trylogii mistrza magii, który zasługuje zdecydowanie na piątkę z plusem.
Ciekawa i dobrze rozwinięta fabuła głównych bohaterów czyli Clio i Liry.
Książkę czyta się przyjemnie i szybko.

"Krwawa klątwa" to ostatnia część trylogii Mistrza Magii. Czym jest tytułowa krwawa klątwa? Nie będę wyjawiać. Niemniej nowe sojusze, nowe walki, które muszą stoczyć Clio wraz z Lirą są intrygujące, Zakończenie serii nieco mnie zaskoczyło a całości mogę powiedzieć tyle, że spędziłam z nią kilka odprężających chwil.

Pełna ciepła humoru serja fantazy . Główni bohaterowie są ciekawie i zabawni i momentami jest śmiesznie ale i jest napięcie polecam przeczytać czyta się szybko i wciąga.

Ostatni tom trylogii Mistrza Magii.
Clio i Lira muszą odszukać Bastiana i zapobiec jego szalonym pomysłom.
Niestety nigdzie nie są bezpieczni, a nagroda wyznaczona za ich głowy sprawia, że dookoła znajdzie się wielu chętnych by zgarnąć nagrodę.
Czy uda im się wyjść cało z opresji? Czy uczucie, które między nimi zaistniało przetrwa?
Jak zakończy się ta historia?
Przekonajcie się sami.
Ja ze swojej strony polecam całą serię. Potrafi wciągnąć czytelnika w wykreowany świat.

Ostatni tom trylogii Mistrza Magii.
Clio i Lira muszą odszukać Bastiana i zapobiec jego szalonym pomysłom.
Jak zakończy się ta historia?
Przekonajcie...

Nie wierzę, że to już koniec tej historii, a Krwawa klątwa to ostatnie spotkanie z Clio i Lirą. W 3 części można zauważyć poważną przemianę bohaterów. Clio z niezdarnej wstydliwej nimfy przeistacza się w pełną gracji seks - uwodzicielkę, która wie czego chce i jak o to zawalczyć. Lira opanowuje swój strach związany z darem inkuba - z tym ,że nikogo nie pokocha, a tym samym, że może kogoś skrzywdzić ponieważ taki już jest. Bohaterowie zawierają nowe znajomości z postaciami bardzo ciekawymi Mysisem, księciem RA oraz drakonem Ashem. Od 2 części mamy akcje szybko rozwijającą się, KTÓRA NIE DA CZYTELNIKOWI ZASNĄĆ. Jedynie sceny zbliżeń bardzo okrojone ze względu na lekturę adekwatną dla młodzieżówki.

Wartka akcja, czyta się przyjemnie.

Wartka akcja, czyta się przyjemnie.

My heart blooded. Skończyłam moją ulubioną serię. Przewijam kartki, od nowa, chcąc sprawić by pojawiły się kolejne strony. Lecz one nie nadchodzą. Rozsypana, smutna, ale zarazem szczęśliwa czytam dodatkowy epilog. Po nim czuję się bardziej skołowana i niezdolna do myśli. Dlaczego nie mogę już spotkać Clio i Liry? Co się stało, że za sprawą znikających stron książki, nie mogę spędzić z nimi więcej czasu? Why? I dlaczego świat wykreowany przez Annette Marie, nie istnieje naprawdę?

Jaka jest Wasza ulubiona seria? Comfort series?

Tak się czuję, czułam po skończeniu ,,Krwawej Klątwy" od Annette Marie. Ostatni finałowy tom Trylogii Mistrza Magii. Czy był udany? I czy mi się podobał? Autorka zaskoczyła czy zawiodła?

Początkowo nie potrafiłam się wciągnąć. Zwalam to na moje wielogodzinne czytanie książek. Był to czytelniczy dzień. Wieczorem byłam już zmęczona przeczytałam 70 stron i poszłam spać.  Następnego dnia, jednak poszalałam, spędziłam większość czasu w towarzystwie Clio, Liry i Asha. Intryga goni intrygę. W każdym tomie poznawaliśmy bliżej jeden z wielu wymiarów. W Mrocznym Wymiarze poznaliśmy lepiej poczwarkę i podziemie. W Śmiertelnym Zaklęciu ojczyznę Clio - Iridę, tak tutaj poznajemy Ra! Taka odmienność jak najbardziej mi odpowiadała. Tym razem bohaterowie próbują przeciwstawić się Bastianowi i Lyceusowi. Czy im się to uda?

Jakie to było dobre! Wiele razy zaskoczyłam się, wzruszyłam i uśmiechnęłam. Relacja naszych głównych bohaterów coraz bardziej się zmienia. Rozumiałam Lirę, i jego rozterki w jego sytuacji podobne bym pewnie miała przemyślenia. Najpiękniejsze w tej trylogii jest to jak autorka ukazuje nam magię. Jako coś, co można zmienić ukształtować, że wcale nie trzeba mówić formułek i, że zaklęć jest miliony. Możemy sami tworzyć nowe. Same opisy walk przy pomocy zaklęć, czarów i kamieni były niezwykłe, pobudzały wyobraźnię. Ile zostało wymyślonych magicznych rzeczy i pojęć. Kamienie, łuki itp. Jestem zachwycona, bo otrzymałam jako fanka magii, to co dokładnie chciałam. Na wspomnienie zasługuje też kreacja świata wielowymiarowego, autorka bez wątpienia nadała mu coś niesamowitego. Ponadto nie spotkamy się z jednym światem, ale kilkoma, a nawet wieloma.  Podziemie, Nadziemie, Ra, Irida, Ziemia. I jak tu nie lubić tej serii?

Bohaterowie. Clio jest jak na nimfę przystało głupiutka, delikatna, ale też waleczna. Polubiłam jej osobę. Lira, na pewno nie da się go nie lubić. Przez niego nie raz się uśmiałam. Jak wiecie albo nie, ale humor bardzo sobie cenię. Ash, nie raz nie wiedziałam co o nim myśleć. Dużo przeżył w poczwarce. Nigdy nie miał łatwo, i za to go podziwiam. Jego postać jest zagadką, którą chciałabym rozwiązać, gdyby pojawiłaby się w wersji polskiej kontynuacja serii pt, Steel and Stone. Chętnie bym sięgnęła i rozwiązała tą zagadkę.

Reasumując, jedyne co w Trylogii Mistrza Magii mi przeszkadzało to tłumaczenie, które bolało. Niestety znalazło się kilkanaście błędów, które mnie bolały. Być może z powodu tego, iż na kolejne części nie musieliśmy długo czekać. Była to świetna przygoda, chętnie wrócę do tej historii. By przeczytać ją ponownie. A Was mogę jedynie zachęcić do przeczytania tej trylogii, jeżeli mi się udało, koniecznie przeczytajcie, a nie pożałujecie!

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Krwawa klątwa