Uwodzenie

Okładka książki Uwodzenie Jane Washington
Okładka książki Uwodzenie
Jane Washington Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Klątwa bogów (tom 3) fantasy, science fiction
Klątwa bogów (tom 3)
Seduction
Wydawnictwo Papierówka
2021-10-27
2021-10-27
2017-11-30
Anna Piechowiak

Okładka książki Ból Jaymin Eve, Jane Washington
Ból Jaymin Eve, Jane Wa...
Okładka książki Neutralność Jaymin Eve, Jane Washington
Neutralność Jaymin Eve, Jane Wa...
Okładka książki Siła Jaymin Eve, Jane Washington
Siła Jaymin Eve, Jane Wa...
Okładka książki Perswazja Jaymin Eve, Jane Washington
Perswazja Jaymin Eve, Jane Wa...

Pomijając wątek romantyczny, który jakoś nieszczególnie do mnie przemawia, choć szykowałam się na niego, rozpoczynając lekturę, fabuła wreszcie trochę ruszyła.
Pojawia się więcej wątków Cyrusa, Rau, a nawet Arbila, przestajemy być wreszcie zamknięci w Bożylesie, powoli klaruje nam się przyszłość Willi, nawet Emmy nabrała ostrzejszego rysu.
Pomimo powielanych gagów, które coraz bardziej nudzą, zamiast bawić, książka nadal jest przyjemna w lekturze.

Pomimo powielanych gagów, które...

Willa Knight to taka osoba, co nawet przez sen sieje chaos. (Rome to potwierdzi ;) ).

Od czasów "Dworów" S.J. Maas nie czytałam żadnej serii fantasy, która by tak mnie wciągnęła, rozśmieszała, frustrowała i zapierała dech w piersiach. Podczas czytania i przemierzania Minatsol wraz z Will i braćmi Abklętymi doznaję tak wielu emocji, że aż boję się o stan mojego serca. A to napięcie pomiędzy nimi... Ach! Muszę też wspomnieć o interakcji pomiędzy Willą, Rome'em i Yaelem. Było to takie... właściwe. To chyba najlepsze słowo. Pasowało tak bardzo, że gdyby to było między innymi braćmi, to bym się rozczarowała, mimo iż kocham i wszystkich całym jestestwem.

Chyba po raz pierwszy w tej serii odniosę się do okładek. Fakt, W OGÓLE nie oddają tego, o czym jest książka i temu nie da się zaprzeczyć. Ale te nawiązania okładek do kolorów poszczególnych braci i te suknie, które są dokładnie takie, jak je opisano... S Z T O S ! ! !

Cudowna seria. Aż żałuję, że mam jeszcze tylko dwa tomy przed sobą i trzeba długo czekać na szósty.

cała seria jest bezbłędna i obłędna

cała seria jest bezbłędna i obłędna

Cóż to był za emocjonalny rollercoaster! Bracia Abklęci zostają wezwani do Topii gdzie mają być osądzeni za spowodowane szkody. Willa oczywiście chciałaby się wybrać z nimi lecz związane z tym problemy, takie jak zwrócenie na siebie uwagi Stavitiego nie jest tego warte dlatego bracia proszą Cyrusa o przysługę. Willa ma zostać powiązana z magicznym kamieniem na czas sądu, a potem na powrót związana z chłopakami. Oczywiście nic nie idzie zgodnie z planem bo po chwili Willa budzi się w wozie jadącym na zebranie Ziemian i Sol jako jedna z przedstawicieli Ziemian. Dziewczyna jest w ciężkim szoku bo ostatnie co pamięta to wiązanie z kamieniem, a Emmy przybrana siostra Willi upiera się, że ona sama się zgłosiła i wręcz nalegała, że w tym spotkaniu musi uczestniczyć. Willi coraz częściej zdążają się takie zaniki pamięci, a gdy się budzi wokoło szaleje Chaos. Czy stoi za tym niecny Rau bóg Chaosu czy może Cyrus postanowił się odegrać na Willi?

Tego i wiele innych rzeczy dowiecie się w tej części która jak na razie najbardziej skradła moje serce! Bardzo czekam na premierę kolejnego tomu.

Eh.. ta seria jest jak chipsy. Jak zaczniesz jeść , to musisz zjeść całą paczkę, mimo, ze wiesz, że to niezdrowe i tuczące. Starałam się wyluzować i podejść do tej książki z dystansem, ale jakoś nie mogę. Czy jest zabawna - no chyba jest, chociaż żarty są bardzo powtarzalne. Nie mam pojęcia co może znaleźć się w kolejnych częściach poza ewentualnie seksem z kolejnymi braćmi skoro mają być obdarowani po równo :). 70% fabuły książki to opis wypadków Willi i przerzucania jej z rąk do rąk pomiędzy braćmi - dosłownego przerzucania. Po 3 części skończyła mi się cierpliwość, resztę sobie daruję. Dlaczego ? Jest powtarzalna, ma kiepski warsztat literacki. Przeczytałam już chyba zbyt wiele naprawdę dobrych książek - pewnie gdybym miałam 16-20 lat - podobało by mi się. więc nie mogę powiedzieć, że ta książka jest zła. Po prostu do mnie już nie trafia.

To już trzeci tom serii „Klątwa Bogów”. Trzeci, który rozkręca całą fabułę i sprawia, że można dostać rumieńców podczas czytania. Ale przecież Wy o tym wiedzieliście, bo pisałam to w poprzednich opiniach. Jeżeli dotrwaliście do „Uwodzenia” to gratuluję. Teraz będzie już tylko lepiej.

Kim tak naprawdę jest Willa Knight? Ziemianką? Sol? Czy może pomyłką w procesie ewolucji?
Knight nie grzeszy umiejętnościami, jakie potrzebne są ludziom. Nie radzi sobie z codziennymi obowiązkami, czczeniem bogów, a przestrzeganie zasad to dla niej rzecz obca. W Bożylesie wszystko się zmienia. Ziemianie chcą władzy, pragną sami decydować o swoim losie, a Willa oczywiście zostaje wpakowana w ich sprawę, jako jedna z prowadzących. Na całe szczęście, dziewczyna ma swoich wybawców – braci Abklętych, którzy służą jej radą i pomocą, dopóki nie znikają, a Knight zostaje sama w świecie znajdującym się o krok od chaosu.
Tym razem Willa będzie musiała polegać na sobie i swoim sprycie, a czasami też na własnej siostrze. Musi pozostać w cieniu, aby przetrwać, gdyż ktoś czyha na jej życie.
Ale czy dla tej dziewczyny zaglądanie w oczy śmierci to coś nowego?

Z tym tomem wchodzimy głębiej w świat Sol i życie Willi. Także samą Willę poznajemy bliżej i razem z nią udajemy się na przygodę, w której każdy ruch może okazać się śmiertelny. I tak, jak pisałam na początku, z każdym kolejnym tomem będzie coraz lepiej, a przede wszystkim coraz goręcej. Wspomnicie moje słowa, jak będziecie czytać czwarty tom.

Niektórym może się wydawać, że ta seria jest bardzo rozciągnięta i nie widać żadnego rozwiązania. No i w zasadzie tym, którzy tak uważają, mogę przyznać rację. Kiedy pierwszy raz czytałam tę serię też nie wiedziałam o co tu biega. Moja ciekawość wygrała i skończyłam wszystkie tomy, zatem teraz, kiedy czytam to po polsku co jakiś czas mam na twarzy uśmiech, bo przypomina mi się, co będzie dalej. A co jest dalej? A dużo.

„Uwodzenie” pełne jest zwrotów akcji, których ani trochę się nie spodziewamy podczas lektury. Także jak będziecie już czytać tę pozycję bądźcie przygotowani na jazdę bez trzymanki.
A to zakończenie? Cóż, normalnie bym Wam napisała, żebyście poczekali na czwarty tom, ale nie tym razem. Naprawdę polecam sięgnąć po „Uwodzenie” już teraz, bo potem możecie nie wytrzymać natłoku emocji i wrażeń.

Bracia Abklęci nie są w tym tomie tak ważni, jak sama Willa. To właśnie tutaj poznajemy ją bliżej i widzimy jak dorasta, zmienia swoje nastawienie do wszystkiego co ją otacza. Miło jest oglądać przemianę bohaterki, która napisana jest w sposób konsekwentny i sensowny przede wszystkim. Po tylu oczywistych bohaterkach z jakimi mamy okazję się spotkać, na pewno docenicie Knight i jej transformację.

„Klątwa Bogów. Uwodzenie” to kolejny świetny tom serii, którą szczerze Wam polecam! Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poznać braci Abklętych i Willi to zróbcie to jak najszybciej. Ominąć tę historię to grzech! Czekam na polską wersję czwartego tomu z ogromną niecierpliwością, bo chce po raz kolejny wejść w ten świat. Najgorsze jest to, że po czwartym tomie, trzeba będzie czekać na piąty... uwierzcie mi, to będzie katorga. Ale warto się przemęczyć.

To jest jedna z niewielu ksiazek, a właściwie serii, przez którą szczerze się śmieje. Są przepełnione humorem, który sprawia że nie można oderwać się od lektury. Podobała mi się relacja braci z główną bohaterką, która została przyjęta do ich "inner circle". Jest to historia o przyjaźni, miłości i przypadku, przez który główna bohaterka musi uporać się z trudnymi, ale i też przyjemnymi sytuacjami.

Trzeci tom , mam wrażenie jakby autorce zabrakło pomysłu na dalsze losy Willi; humor już tak nie bawi, dialogi stają się nudne, relacje całej szóstki jakieś drętwe, całość się dłuży.
Może dalej będzie wielkie bum :)

Może dalej będzie wielkie bum :)

to 3 tom Klątwy bogów, 4 to "Strength" czyli Siła ,5 "Pain" czyli Ból
przeczytałam 5 tomów, polecam ,świetne książki
ksiażka z gatunku happy after ever , natomiast wybór bohaterki co do partnera...wgniata w krzesło ;)
w 3 tomie mamy jeszcze więcej chaosu :D i jeszcze więcej śmiesznych sytuacji ale i troche dramatu i akcję
polecam 10/10 świetna

to 3 tom Klątwy bogów, 4 to "Strength" czyli Siła ,5 "Pain" czyli Ból
przeczytałam 5 tomów, polecam ,świetne książki
polecam 10/10 świetna

Jeszcze więcej chaosu, intryg, tajemnic do odkrycia, walki, emocji pomiędzy bohaterami. Nie można się oderwać. Książka przepełniona jest lekkością i humorem, nakreślony świat łatwo sobie wyobrazić, styl i język rewelacyjne. Boscy chłopcy niezmiennie charakterni i zaborczy, miłość sprawia, że ich jedynym celem jest już ochrona Will przed wszystkim i wszystkimi. Mają z tym niełatwo ;) Trzeci tom jest udaną kontynuacją, napięcie i akcja świetnie zbalansowane. Czekam na kolejne tomy.

Dodaj cytat z książki Uwodzenie