Kup teraz - 11 ofert w cenie od 20.73 zł do 35.82 zł

Milczenie nocy

Ragnar Jónasson Wydawnictwo: Amber Cykl: Mroczna wyspa lodu (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Náttblinda
2021-05-25
2016-05-17
Sławomir Kędzierski
Amber
zbrodnia samotność uczucia policjant morderstwo przeszłość
Náttblinda
Mroczna wyspa lodu (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
2021-05-25
Sławomir Kędzierski
zbrodnia samotność uczucia policjant morderstwo przeszłość

Moim zdaniem zupełnie nieudana książka. Tłumacz się starał coś wykrzesać z tekstu, ale z pustego nie dał rady nalać.
Akcja bez akcji. Głównie depresyjne dywagacje bohaterów będących albo osobami uzaleznionymi, albo przemocowcami bądź ich ofiarami. Do tego to wszystko się nie klei kompletnie...
Żałuję że kupiłam i poświęciłam czas na przeczytanie.
Lubię autorów...

Jak ja lubię tą Wyspę.A stare mroczne domy,to kocham.
Jest mroczny klimat,jest zagadka.Jest wszystko co chciałem.
Ari Thor staję się jednym z lepszych literackich śledczych.
Opis choroby psychicznej,bez wyśm,iweqania się z chorego.To nie wszyscy potrafią.
Oby tak dalej.

113/52/2019

Ta seria zaczęła się nudnawo, ale z każdą kolejną częścią było coraz lepiej. Dlatego aż szkoda, że to już koniec. Milczenie nocy to według mnie najlepsza pozycja z serii jednak i tak nie obyło się bez lekkich dłużyzn.

Absolutnie nie odstaje od innych części tego autora...dobry kryminał...więcej dowiadujemy się o głównym bohaterze. Czekam na ciąg dalszy.

kolejna część już ma szybszą akcje,gdy znamy większość bohaterów ich życie za zapartym tchem śledzi się kolejną zbrodnie,szuka winnego.warta przeczytania zaczynając od wstępu w 1 części

Aż do tego dnia miasteczko uważane było za najbezpieczniejsze miejsce na świecie, gdy zdarzyła się tragedia. Na północy ciemnej i mroźnej Islandii, w miasteczku Siglufjörður dochodzi do morderstwa policjanta Herjólfura. Do wyjaśnienia zagadkowej śmierci zostaje wysłany Tomas, który wraz z miejcowym policjantem Arim Thórem Arasonem poprowadzi śledztwo. Podczas prowadzonego...

Narracja zbyt sucha, nieco sztuczne dialogi, niby zaczynają się jakieś psychologiczne wątki, które jednak nie mogą się rozwinąć, bo kończy się sama książka - no i właśnie, ten przeskok od "nie wiemy nic", do "nagle nas olśniło" wydaje się zbyt szybki, jak gdyby autor miał dość swoich - dobrze zapowiadajacych się skądinąd - bohaterów, poza tym nie zgadzam się z takim...

Dobry kryminał.Warto przeczytać.Powiem szczerze przez połowę książki nie czułem klimatu.Nie wciągnęła mnie.W drugiej połowie są ciekawe wątki,zaczyna się akcja.Być może nie ma tu jakiś skomplikowanych zwrotów akcji,ale coś się dzieje.

Czytając tę książkę, myślałam o samotności Islandczyków (to tak analogicznie do czytanej niedawno "Samotności Portugalczyka"). Maleńkie państewko-wyspa, rzucone gdzieś na zimne wody Atlantyku, z dala od kontynentu. Akcja toczy się w małej miejscowości Siglufjördur, położonej nad samym oceanem na północnym skraju wyspy i w czasie zimy często odciętej od reszty kraju. A...

• 2018
  • Kryminał