Milczenie fiordu

Ragnar Jónasson Wydawnictwo: Amber Cykl: Mroczna wyspa lodu (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Vetrarmein
Agnieszka Kowalska, Kamil Kuraszkiewicz
Amber
zbrodnia samotność uczucia policjant morderstwo przeszłość
Vetrarmein
Mroczna wyspa lodu (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Kowalska, Kamil Kuraszkiewicz
zbrodnia samotność uczucia policjant morderstwo przeszłość

Kolejna islandzka książka, która wbija w fotel. "Milczenie fiordu" to ostatnia, szósta, powieść z cyklu Mroczna wyspa lodu. Od pierwszej do ostatniej części czytelnik był świadkiem, jak zmieniał się główny bohater Ari Thor, jak zmagał się ze swoimi demonami oraz jak ewaluował jako policjant.
Świetna książka, kolejna kryminalna sprawa, której czoła musi stawić nasz bohater....

Jonassson to jakaś gwiazda, tak? Jeżeli to prawda, to biorąc do ręki Milczenie fiordu, niestety natknąłem się na efekt słabszej formy autora, znacznie słabszej. Warstwa kryminalna banalna, prościutka i momentami naiwna, psychologiczna głębia jak w kałuży. Profesjonalny warsztat (tyle dobrego mogę o tym napisać), ale po nic. Nie wiem, po co tworzy się takie książki.

Dość dobrze wspominam wcześniejsze części, ta natomiast jest rozczarowująca. Krótka, powierzchowna, ledwie "maźnięta", bez większych emocji i prawie żadnej akcji. Słabizna trochę. Tak jakby napisana na kolanie, do czytania w tramwaju.

Świetny finał serii! Jónasson wspaniale buduje klimat i tworzy niezwykły nastrój!

Inspektor Ari Thor cieszy się, że Wielkanoc spędzi ze swoją byłą dziewczyną i ich 3-letnim synkiem. Plany krzyżuje mu zgłoszenie o śmierci 19-latki. Ciało znaleziono na ulicy w środku nocy. Brakuje dowodów, poszlak i podejrzanych. Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale matka nie chce w to...

• 2021
  • Legimi
  • Posiadam :)
  • Beenar
  • E-book
  • Przeczytane 2021
  • Thriller/Sensacja/Kryminał

Dodaj cytat z książki Milczenie fiordu