Kochamy Plutona

Okładka książki Kochamy Plutona Chris Ferrie
Okładka książki Kochamy Plutona
Chris Ferrie Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Uniwersytet malucha (tom 7) literatura dziecięca
18 str. 18 min.
literatura dziecięca
Uniwersytet malucha (tom 7)
I love Pluto
Media Rodzina
2021-04-12
2021-04-12
18 min.
Miłosz Urban, Anna Urban

Pluton bardzo cieszył się z nadchodzącego balu planet. Niestety okazało się, że każdy, kto chce się tam dostać musi spełniać kilka warunków. Niestety Pluton z tego też powodu nie został zaproszony... Dlaczego tak się stało? Jak bawiły się planety, które dostały się na bal? Nasz bohater odkrywa, że nie tylko on nie spełnia określonych warunków. Postanawia zorganizować imprezę, na której pojawiają się tacy jak on, którzy nie otrzymali zaproszenia na poprzedni bal.
_________________________
Bardzo barwna pozycja, która uczy i bawi. Dzieci mogą poznać wiele ciekawych informacji. Książeczka została świetnie wydana. Ilustracje są kolorowe i oddają charakter bohaterów. Bardzo ciekawi mnie tematyka kosmosu, dlatego mam nadzieję, że uda mi się wciągnąć w ten temat moją córeczkę. Póki co książeczka "KOCHAMY PLUTONA" podbiła jej serduszko. Sztywne strony są idealne dla maluszków, a wycięcia dodają oryginalnego charakteru. Treść zaprezentowana jest w formie wiersza, co jeszcze bardziej przyciąga uwagę. Ostatnia strona zawiera kilka przydatnych i zaskakujących faktów. Dziecko może się z niej dowiedzieć między innymi tego, czym jest Eris i Makemake oraz tego, że na Plutonie znajduje się formacja lodowa w kształcie serca! Książeczka ukazuje to, że bycie innym nie jest złe!

Pluton ukochany.

„Kochamy Plutona” to swoiste uzupełnienie wydanej w ubiegłym roku książeczki „Osiem małych planet”. Owo uzupełnienie poświęcone jest Plutonowi, który w wyniku naukowych ustaleń przestał być zaliczany do grona pełnoprawnych planet. Jak to się stało i czym wobec tego jest właściwie Pluton w myśl kosmicznej terminologii? Tego dowiemy się z niniejszej książeczki :)

Chris Ferrie – jemu bowiem zawdzięczamy całą serię książeczek poświęconych kosmosowi – w bardzo prosty i przystępny sposób wyjaśnia, dlaczego Pluton nie jest już uznawany za planetę. Owo wyjaśnianie odbywa się za pomocą wierszowanych rymowanek i wzbogacone jest o fantastyczną szatą graficzną :)

Z kolejnych stron dowiadujemy się, że Pluton nie został zaproszony na przyjęcie organizowane przez planety. Wraz z narratorem żałujemy biednego Plutona, a następnie poznajemy powody zaistnienia takiej sytuacji (trzy zasady bycia planetą) i… organizujemy wraz z Plutonem własne przyjęcie dla innych ciał niebieskich :) Teraz to osiem małych planet będzie zazdrosne widząc jak dobrze bawi się Pluton z nowymi przyjaciółmi ;)

Przy pierwszym wzięciu książki do rąk od razu zwraca uwagę jej piękna szata graficzna i sposób jej wykonania. Każda strona jest wielobarwna i bardzo przyjemna dla oka, a dla najmłodszych z całą pewnością dodatkową atrakcją będą zamieszczone na każdej ze stron książeczki otwory, które można w trakcie lektury wykorzystać do dobrej zabawy! Oryginalne wykonanie może być tutaj podstawą sukcesu – z całą pewnością dzieciaki będą zainteresowane.

Seria jest barwna, wytrzymała na eksploatację wynikającą z czytania (wszystko dzięki kartonowym, naprawdę twardym stronom),a także bardzo mądra – nie zawsze skomplikowane kwestie dotyczące najnowszej nauki są wytłumaczone najmłodszym w tak prosty, przystępny i zrozumiały dla nich sposób.

Gorąco polecam!

#kochamyplutona #chrisferrie #mediarodzina #pluton #kosmos #planety

Pluton ukochany.

Kolejna po „Osiem małych planet” (którą znamy na pamięć) książeczka o kosmosie dla dzieci od @mediarodzina. Autorzy tekstu to naukowcy, którzy w przystępny, rymowany sposób prezentują wiedzę, do tego pozytywne grafiki, jest suuuper!

„Żeby uniknąć nieporozumień,
trzy ważne zasady mamy.
Wszystkie składaną się na definicję,
co planetą nazywamy.”

W szkole uczono mnie jeszcze, że planet w Układzie Słonecznym jest9. Dlaczego Pluton został wykreślony z tego grona, jakie cechy trzeba spełnić, żeby dostać się na imprezkę dla planet, na która nie został zaproszony Pluton? Jakie inne koleżanki i kolegów ma teraz? Tego wszystkiego w przyjemny wierszowany osób dowiemy się z tej książeczki!

„Żeby uniknąć nieporozumień,
trzy ważne zasady mamy.
Wszystkie składaną się na definicję,
co planetą nazywamy.”

W szkole uczono mnie jeszcze,...

Super książeczka. Posiada piękne kolorowe ilustracje, które cieszą oko małych czytelników. Pozycja nie tylko bawi, ale również uczy. Dzięki mogą dowiedzieć się z niej wiele ciekawego.

Syn bardo lubi książkę "Osiem małych planet". Teraz przyszła kolej na następną książkę z tej serii, czyli "Kochamy Plutona".

Pluton bardzo się cieszy na wielki bal planet. Niestety nie został wpisany na listę gości. Ale dlaczego tak się stało?

Rymowany tekst z pewnością każdemu się spodoba. Książka nie tylko bawi, ale także uczy. Do tego piękne i kolorowe ilustracje. Na stronach macie wycięcia. Olaf uwielbia robić przez nie akuku.

Czy jeśli w latach, kiedy byłam słodkim, zasmarkanym berbeciem ktoś pokazałby mi że fizyka, astronomia i chemia mogą być fajną zabawą... To czy nie byłoby mi łatwiej ogarniać przedmioty ścisłe w przyszłości? 🤔

A gdyby tak... 🤔
O planetach uczyć poprzez zabawę już właśnie te małe, usmarkane berbecie? Dzieciaki wcale nie muszą czytać tylko o pieskach i kotkach. "Kochamy Plutona" Chrisa Ferrie i Helen Maynard-Casely to propozycja dla tych dzieci, które od najmłodszych lat są ciekawe tego, jak wygląda kosmos.

Bo kiedy odbywa się bal dla planet, Pluton nie został na niego zaproszony... Ta przepięknie ilustrowana książka opowie dzieciom dlaczego tak się stało. Wyjaśni czym planety tak naprawdę się wyróżniają i jakie muszą spełniać warunki, by nimi pozostać. Uzmysłowi też, że może i Pluton planetą nie jest, ale nie znaczy to, że nie może być uwielbiany przez swoich przyjaciół. Czyli wszyyyystkie ciała niebieskie.

Znowu widzimy, że inność to nic złego, wcale a wcale. I zwyczajnie kocham te przesłanie:

"I to nieważne, jakiego są kształtu - każdy z nich jest wyjątkowy. A z nimi bal w Układzie Słonecznym stał się bardziej kolorowy".

Książeczka rozwija też sensorycznie, przez powycinane okienka. A ilość kolorów i piękne buzie planet powodują, że chce się po nią wielokrotnie wracać 🤩

Dzisiaj sięgaliśmy po "Kochamy Plutona" trzy razy.
To znaczy więcej niż miliony słów 😉

A gdyby tak... 🤔

Osiem małych planet ogromnie mi się podobało, ale Pluton jest równie ciekawy i jeszcze bardziej atrakcyjny - wycięć ma więcej w zaskakujących miejscach - kwadraciki, serduszka, gwiazdki. No i bardzo fajnie tłumaczy kwestię planety karłowatej. Super.

Absolutnie genialna książka. Piękne ilustracje, świetnie napisany tekst i do tego tematyka! Dzieło doskonałe ;)

Bardzo fajna książeczka o Plutonie, który nie pasuje do układu
Słonecznego. Polecam dla małych czytelników : )

Bardzo fajna książeczka o Plutonie, który nie pasuje do układu
Słonecznego. Polecam dla małych czytelników : )

Rymowanka na temat zasadach według których coś nazywa się planeta, a coś innego nie. Jestem pod wrażeniem tej książeczki!

• Dziecionkowe
  • Poradniki, Popularnonaukowe