Kochamy Plutona

Chris Ferrie Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Uniwersytet malucha (tom 7) literatura dziecięca
I love Pluto
Miłosz Urban, Anna Urban
Media Rodzina
I love Pluto
Uniwersytet malucha (tom 7)
literatura dziecięca
Miłosz Urban, Anna Urban

Kolejna po „Osiem małych planet” (którą znamy na pamięć) książeczka o kosmosie dla dzieci od @mediarodzina. Autorzy tekstu to naukowcy, którzy w przystępny, rymowany sposób prezentują wiedzę, do tego pozytywne grafiki, jest suuuper!

„Żeby uniknąć nieporozumień,
trzy ważne zasady mamy.
Wszystkie składaną się na definicję,
co planetą nazywamy.”

W szkole uczono mnie jeszcze,...

Super książeczka. Posiada piękne kolorowe ilustracje, które cieszą oko małych czytelników. Pozycja nie tylko bawi, ale również uczy. Dzięki mogą dowiedzieć się z niej wiele ciekawego.

Syn bardo lubi książkę "Osiem małych planet". Teraz przyszła kolej na następną książkę z tej serii, czyli "Kochamy Plutona".

Pluton bardzo się cieszy na wielki bal planet. Niestety nie został wpisany na listę gości. Ale dlaczego tak się stało?

Rymowany tekst z pewnością każdemu się spodoba. Książka nie tylko bawi, ale także uczy. Do tego piękne i kolorowe ilustracje. Na...

Czy jeśli w latach, kiedy byłam słodkim, zasmarkanym berbeciem ktoś pokazałby mi że fizyka, astronomia i chemia mogą być fajną zabawą... To czy nie byłoby mi łatwiej ogarniać przedmioty ścisłe w przyszłości? 🤔

A gdyby tak... 🤔
O planetach uczyć poprzez zabawę już właśnie te małe, usmarkane berbecie? Dzieciaki wcale nie muszą czytać tylko o pieskach i kotkach. "Kochamy...

Osiem małych planet ogromnie mi się podobało, ale Pluton jest równie ciekawy i jeszcze bardziej atrakcyjny - wycięć ma więcej w zaskakujących miejscach - kwadraciki, serduszka, gwiazdki. No i bardzo fajnie tłumaczy kwestię planety karłowatej. Super.

Polecam wraz z moją 9 letnią córką, która nie mogła się oderwać od tej książki! Świetnie przedstawiona wiedza i ciekawostki. Wspaniały pomył z wyciętym kółeczkiem na środku, plus za rym, ułatwia zapamiętanie.

Świetna książka dla Maluchów! Porcja wiedzy dzięki, której także rodzic dowie się ciekawych rzeczy :) To czego nie widać na zdjęciu okładki, a jest ogromną zaletą: twarde, kartonowe strony z wycięciami w kształcie planet. Gratulacje dla wydawnictwa za świetną serię "Uniwersytet Malucha"!

Najlepsza książka o planetach i kosmosie dla najmłodszych czytelników. Dowiemy się z niej dlaczego Pluton nie jest zaliczany do grona planet. Treść to rymowanka, a to lubimy najbardziej w książkach dla dzieci.

"Kochamy Plutona" to książeczka, która mnie mocno zaskoczyła. I powiem Wam, że gdybym w szkole w taki sposób miała podawaną wiedzę, to jestem pewna, że nauka zdecydowanie należałaby do łatwiejszych i przyjemniejszych:) bajeczka zaczyna się tak: "Cieszył się Pluton na wielki bal planet, dosłownie skakał z radości, Ale niestety nie został wpisany, na listę proszonych gości"....

• Literatura dla dzieci
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Kochamy Plutona