Bądź jak Martyna

Wilga
2021-02-24
2021-02-24
48 min.
literatura polska nauka czytanie litery

Super seria do nauki czytania dla dzieci z kolejnymi poziomami zaawansowania. Świetnie sprawdza się zarówno do czytania samemu przez dziecko jak i spędzania czasu wspólnie z rodzicem. Tytuł "Bądź jak Martyna" zachęca małych czytelników do dążenia do realizacji własnych marzeń, chociażby były one "niemożliwe do spełnienia". Za przykład daje postać Martyny Wojciechowskiej, słynnej polskiej dziennikarki i podróżniczki. Historia opisana w prosty, przystępny sposób, opatrzona pięknym ilustracjami autorstwa Pani Katarzyny Urbaniak.

Cudowna książeczka dla młodszych dzieci , które potrafią lub uczą się czytać. Seria Książkożercy ma różne stopnie jeśli chodzi o czytanie. Zapoznajcie się :) Książka opowiada o Zosi, która chce być podróżniczką jak Martyna Wojeciechowska. Jestem już dorosłą kobietą, ale pytanie kto choć raz nie pomyślał, że chciałby być w minimalnym stopniu jak p. Martyna? Ja bardzo, ale ta książka pokazuje i uczy, ile nauki od wczesnych lat i ile determinacji żeby być podróżniczką. Nie bójmy się marzyć drogie dzieci ... Książka pięknie wydana. Polecam !!!

O jakich zawodach marzą dziś dzieci? Lekarz, fryzjer, policjant, strażak…, a może baletnica, piosenkarka, malarka, projektant mody, znany sportowiec, czy youtuber. Kogo podziwiają, naśladują i uwielbiają ? Kto jest ich idolem?
Na pewno inspiruje ich otaczający świat. A o czym marzy mała Zosia bohaterka książeczki autorstwa Anny Paszkiewicz „Bądź jak Martyna” z cyklu Książkożercy?
Zosia to mała podróżniczka, zwiedziła razem z rodzicami Francję, Hiszpanię, Egipt, Brazylię a nawet Indie. W wolnym czasie czyta książki o dalekich krajach i ogląda programy podróżnicze. Ulubionym programem telewizyjnym Zosi jest "Kobieta na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej.
Dziewczynka w dorosłym życiu chce być znaną podróżniczką jak Martyna.
Pragnie wejść na Mont Everest, zobaczyć lodowce na Antarktydzie i mieć własny program telewizyjny.
Już dziś planuje swoje wyprawy, rysuje mapy, uprawia sport, uczy się języków. Śledząc losy popularnej podróżniczki wie, że nie będzie łatwo spełnić marzenia.
Zosia jest uparta, odważna , pomysłowa i ciekawa świata. Czy jej się uda? Kto wie, przecież w życiu wszystko jest możliwe. Książka idealna dla małych podróżników. Duża czcionka, ciekawe wiadomości, piękne ilustracje Katarzyny Urbaniak, a na końcu słowniczek, pytania do tekstu i nagroda- sześć motywujących naklejek z Martyną Wojciechowską.
Drodzy Rodzice małych czytelników o jakim zawodzie marzyliście w dzieciństwie? Czy udało Wam się spełnić marzenia? Gorąco polecam.
Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu Wilga.

Wydawnictwo Wilga przygotowało serię książeczek, które będą idealne do rozpoczęcia przygody z czytaniem i stawiania pierwszych kroków w świecie literatury. Różnią się one stopniem trudności w zależności od tego, czy dziecko zna już konkretne znaki.

Ja miałam okazję sięgnąć po tytuł "Książkożercy. Bądź jak Martyna". Ta lektura może wzmocnić chęć dziecka do podążania za własnymi marzeniami, ukazuje również siłę dziecięcej wyobraźni, dzięki której można odbyć podróż po świecie, nie wychodząc z domu. Myślę, że Martyna Wojciechowska jak najbardziej może być wzorem do naśladowania. Jej historia jest inspirująca, a program "Kobieta na krańcu świata" cieszył się wielkim zainteresowaniem widzów - w tym również moim.

Na końcu książeczki znajdują się pytania, które z kolei pomogą wyćwiczyć umiejętność czytania ze zrozumieniem. A ponieważ nie ma nic lepszego od łączenia przyjemnego z pożytecznym, książka zawiera również naklejki!

Ta seria powinna zagościć w biblioteczce każdego małego czytelnika :)

Ja miałam okazję sięgnąć po...

Seria książeczek, które pomogą twojemu dziecku w nauce czytania bawiąc się oraz poznając w tym przypadku przygody dzielnej świnki Lulu „Lulu-Świnka na medal” Moja prawie 8 letnia córka nie miała problemu z samodzielnym czytaniem jak i ze zrozumieniem tego, co czyta ok, no może nie wszystko było takie idealne, bo Ona dopiero wchodzi w ten etap, ale patrzeć jak chce sama pokonać kolejne strony napawała mnie duma i radością. Przy „Bądź jak Martynka” napotkałyśmy już pierwsze utrudnienia, ale o dziwo nie zniechęciły mojej córki wręcz przeciwnie spowodowały, że chciała poznać przygodę oraz życie Zosi, o której mowa i która chciała zostać podróżniczką jak Martyna Wojciechowska.

Książeczki dzielą się na części A,B,C.
Część A przeznaczona dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem, uczą się budowy zdań oraz rozumienie tekstu czytanego.

Część B przeznaczony jest, dla Książkołasuchów, czyli dzieci, które
• znają już podstawowe głoski i nie mają problemu z czytaniem prostych zdań,
• uczą się poprawnego czytania wyrazów z dwuznakami i znakami diakrytycznymi
• chętnie podejmują próby odczytywania trudniejszych słów, w tym wyrazów z dwuznakami i znakami diakrytycznymi
• uczą się czytać i rozumieć zdania złożone
• radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu
• bez problemu radzą sobie z czytaniem prostych słów.

Część C przeznaczone dla dzieci, które nie mają kłopotu z czytaniem, rozumieją tekst czytany, rozumieją sens tego, co czytają, jeżeli nie mają pojęcia o jakimś wyrazie nie zniechęcają się tym tylko sięgają do słowniczka umieszczonego książeczce.

Opinia mojej córki jest taka ze są słodziutkie! Tak podsumowała te dwie, które miała przyjemność przeczytać. Zapytała się też, dlaczego w szkole nie może takich być? To najlepsze, co mogła zrobić, czyli pokazanie mi radości z tego, że jak mama tez chce i lubi czytać. Nie będę aż za bardzo koloryzowała, bo jak większość dzieci ma też takie dni, że nie chce nawet spojrzeć na książkę, ale wydaje mi się, że i dorosły ma z tym kłopot, więc nie dziwię się dziecku. Z całego serca polecam każdemu rodzicowi taką opcje dla dziecka w różnym wieku. Np. każda część ma po kilka przygód, więc np. wybierając poziom A można spotkać takie tytuły jak: Kosmitka, Jajo od krowy, Kolega z okna i inne, więc zachęcam was drodzy rodzice do zapoznania się z oferta wydawnictwa.

"KSIĄŻKOŻERCY" to seria poświęcona nauce czytania. Istnieją trzy poziomy - a, b i c. Książki stworzone zostały dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem.
____________________________________
"Bądź jak Martyna" klasyfikuje się na poziomie C, który jest najwyższy jeśli chodzi o serię "Książkożercy".
Zosia wraz z rodzicami podróżuje po całym świecie. Największym marzeniem dziewczynki jest zostanie znaną podróżniczką, taką jak Martyna Wojciechowska. Dla Zosi dziennikarka jest jak superbohaterka. Dziewczynka robi wszystko, aby rozwijać swoją zainteresowania od zapisania się na dodatkowe zajęcia angielskiego, po dbanie o kondycję i rozwijanie sportowych pasji.
Poziom C zawiera słowniczek trudnych słów, trudniejsze zdania złożone, trudne ortograficznie wyrazy. Użyte są w nim wszystkie wieloznaki i litery zawierające znaki diakrytyczne.
____________________________________
Książeczki zostały bardzo ładnie wydane. Posiadają świetnie dopracowane, kolorowe ilustracje. Fajne jest to, że poza piękną oprawą oraz nauką czytania ukazują również piękne wartości. Bohaterowie zostali dobrze wykreowani i są bardzo sympatyczni, wprost nie da się ich nie polubić. Dodatkowym atutem są pytania związane z historią umieszczone na końcu książeczek oraz naklejki z książkowymi motywami.

____________________________________
Zosia wraz z rodzicami podróżuje po całym świecie. Największym...

Cześć, cześć :)

Macie dzieci? Jeśli tak, to czy lubią czytać książeczki tak jak Wy? A może Wy im czytacie przez dzień, bądź na dobranoc?

⭐RECENZJA⭐

"Książkożercy" to książeczki dla dzieci z trzema poziomami do nauki początkowego czytania. Są to króciutkie historyjki dostosowane do odpowiedniego poziomu umiejętności czytania. W świetny sposób sprawdza się w tej całej początkowej fazie prób poznawania liter. Mamy tutaj poziom A, poziom B oraz poziom C.
"Lulu - świnka na medal" to przepiękne opowiadanie o śwince, która uratowała swoją właścicielkę po dostała zawał. Nie dość, że w tej lekturze litery są ogromne, to jeszcze ta fabuła porywa i ciekawi małego czytelnika. Są same korzyści z takiej książeczki, ponieważ uczy czytania, ale również pokazuje życie i to, że nie można być obojętnym na jakieś dane wydarzenie. W tym przypadku chodziło o pomoc drugiej osobie. Z tą książeczką próba samodzielnego czytania będzie łatwiejsza, gdyż znajdują się tutaj proste słowa, z bardzo małą liczbą dwuznaków oraz krótką treścią. Na samym końcu znajdują się pytania do przeczytanego tekstu, sprawdzające czytanie ze zrozumieniem.
Druga powieść "Bądź jak Martyna" jest na poziomie C. Tutaj teksty są odrobinkę dłuższe, bardziej złożone i nie ma ograniczeń z dwuznakami. Jest to lekturka dla dzieci, które nie mają już problemu z czytaniem. Nie zniechęcają się przy dłuższych zdaniach. Posiada również słowniczek trudnych wyrazów, pytania z czytanego tekstu ze zrozumieniem oraz naklejki. Tutaj poznajemy dziewczynkę Zosię, która chce zostać podróżniczką, tak jak jej idolka Martyna Wojciechowska. Chce dowiedzieć się, jak można osiągnąć taki sukces, jak jej ulubiona postać. Jest to świetna lektura, pokazująca dążenie do celu. Poprzez jakie zachowania możemy stać się sławni.
Kochani! Polecam Wam te powieści dla dzieci. Nauka czytania będzie przyjemniejsza przy takich króciutkich opowiadaniach. A dzieci również będą się świetnie przy nich bawić!
❣️
Za egzemplarze książeczek do recenzji dziękuję @wydawnictwo_wilga 🖤
❣️

Cześć, cześć :)

⭐RECENZJA⭐

Książka "Bądź jak Martyna" (poziom C) jest odpowiedzią wydawnictwa na wydaną niedawno książkę tej serii - Jak zostać mistrzem świata, która była skierowana do małych fanów piłki nożnej. Teraz na rynek trafia książka o kimś, kto może być także idolem dla dzieci - o Martynie Wojciechowskiej. Główną bohaterką tej książki jest dziewczynka, która chce zostać podróżniczką, zbiera informacje na temat przetrwania w różnych warunkach, interesuje się życiorysem swojej idolki i chce ją naśladować, co czasem stwarza zabawne sytuacje. To świetna książka dla dziecka, które marzy o podróżach.

• Biblioteka
  • Książkożercy