rozwińzwiń

Najmocniej na świecie!

Okładka książki Najmocniej na świecie! Trish Cooke, Helen Gillian Oxenbury
Okładka książki Najmocniej na świecie!
Trish CookeHelen Gillian Oxenbury Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Polecone z Zagranicy literatura dziecięca
44 str. 44 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Polecone z Zagranicy
Tytuł oryginału:
So Much
Wydawnictwo:
Dwie Siostry
Data wydania:
2021-02-01
Data 1. wyd. pol.:
2021-02-01
Liczba stron:
44
Czas czytania
44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381501415
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Idziemy na niedźwiedzia Helen Gillian Oxenbury, Michael Rosen
Ocena 7,6
Idziemy na nie... Helen Gillian Oxenb...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Pion i poziom Łukasz Golędzinowski, Bartosz Sztybor
Ocena 7,3
Pion i poziom Łukasz Golędzinowsk...
Okładka książki Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć Sabine Bohlmann, Kerstin Schoene
Ocena 7,6
Historia małej... Sabine Bohlmann, Ke...
Okładka książki Kiedy nie możemy się przytulić Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Ocena 6,8
Kiedy nie może... Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Felek i Tola i balon Henia Thé Tjong-Khing, Sylvia Vanden Heede
Ocena 7,3
Felek i Tola i... Thé Tjong-Khing, Sy...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna Anita Jeram, Sam McBratney
Ocena 7,9
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
28 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
994
397

Na półkach: , , ,

Bardzo aktualny temat. Rodzina, miłość rodzinna, okazywanie uczuć, dziecięca radość, niecierpliwe oczekiwanie. O czym mowa? O wspaniałej książce od @dwiesiostry, czyli “Najmocniej na świecie” z tekstem Trish Cooke i ilustracjami Helen Oxenbury. Ta niezwykła książka miała swoją premierę 17 lutego i należy do serii “Polecone z Zagranicy”.

Mama ze swoim synkiem siedzą spokojnie w domu wyglądając przez okno. Nic ciekawego, czy emocjonującego się nie dzieje, aż do chwili kiedy… rozlega się donośne ding dong! Okazuje się, że z wizytą przyszła kochana ciocia, która nie może nacieszyć się maluchem! Następnie w domu pojawia się wujek, dwie babcie i dwaj kuzyni. Co więcej, ci wszyscy ludzie nie szczędzą słodkich słów, buziaków, przytulasów małemu chłopczykowi. Dzieje się tak, gdyż każda osoba, która wpadła w odwiedziny bardzo kocha maluszka i pragnie mu to okazać tak, jak tylko umie.

“Najmocniej na świecie” to piękna historia, przenosząca czytelnika w centrum cudownego, rodzinnego spotkania. Bije od niej niepowtarzalne ciepło, pozytywna energia oraz dowód na to, że rodzinna bliskość istnieje i może czynić życie człowieka prawdziwie wyjątkowym. Książka ta składa się z powtarzalnych scen, które z pewnością w niejednym maluchu wywołają poczucie bezpieczeństwa. Z tekstu wręcz wylewa się optymizm, jaki autorka chciała przekazać czytelnikom. Co więcej - bohaterowie tej bajki są ciemnoskórzy. Pewnie nie bez powodu, gdyż sama autorka posiada ciemną skórę. Poza tym ja, oglądając amerykańskie filmy zawsze miałam wrażenie, że osoby z czarną skórą są bardziej rodzinne i trzymają się razem dużo chętniej, niż biali. ”Najmocniej na świecie” to również świetne ilustracje. Co ciekawe, mimo, że zostały wykonane przez jedną ilustratorkę, różnią się od siebie. Jedne są niezwykle kolorowe, wyraziste, wyrażające szczęście i optymizm, drugie zaś, podczas oczekiwania, są szarawe, bije z nich spokój, cierpliwość. Dodatkowo, na niektórych stronach pod tekstem można znaleźć fantastyczne szkice synka w śmiesznych, optymistycznych pozach. Książka jest piękna i ze szczerego serca Wam ją polecam!

Bardzo aktualny temat. Rodzina, miłość rodzinna, okazywanie uczuć, dziecięca radość, niecierpliwe oczekiwanie. O czym mowa? O wspaniałej książce od @dwiesiostry, czyli “Najmocniej na świecie” z tekstem Trish Cooke i ilustracjami Helen Oxenbury. Ta niezwykła książka miała swoją premierę 17 lutego i należy do serii “Polecone z Zagranicy”.

Mama ze swoim synkiem siedzą...

więcej Pokaż mimo to

avatar
747
462

Na półkach:

Jaka jest najlepsza recepta na szczęście?
Najmocniej UŚCISKAĆ,
Najmocniej UCAŁOWAĆ,
Najmocniej PRZYTULIĆ,
Najmocniej WYTARMOSIĆ…
Po prostu być obok i dawać z siebie jak najwięcej, czyli siebie – swoją obecność.
Ta pięknie wydana książka, z magicznymi ilustracjami, choć naprawdę krótka, pomieściła w sobie niesamowite przesłania.
Samotnie wyglądający przez okno mama i synek, którzy przyjmują wyjątkowych gości.
Ciocia Bibba.
Wujek Didi.
Babi i Bunia.
Kuzyn Dan i Ross.
Tatuś.
Oni rozświetlają codzienność.
W rodzinie siła.

Cudownie wzruszająca i dodająca siły książka.

Jaka jest najlepsza recepta na szczęście?
Najmocniej UŚCISKAĆ,
Najmocniej UCAŁOWAĆ,
Najmocniej PRZYTULIĆ,
Najmocniej WYTARMOSIĆ…
Po prostu być obok i dawać z siebie jak najwięcej, czyli siebie – swoją obecność.
Ta pięknie wydana książka, z magicznymi ilustracjami, choć naprawdę krótka, pomieściła w sobie niesamowite przesłania.
Samotnie wyglądający przez okno mama i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
271
271

Na półkach:

Mama i synek spoglądają przez okno. Jest cisza, nic się nie dzieje, aż tu nagle… dzwoni dzwonek do drzwi! To przyszła ciocia Bibba, która od progu szeroko wyciąga ramiona, zapraszając malucha do czułego powitania – pragnie przytulić go NAJMOCNIEJ NA ŚWIECIE. Gdy już chłopczyk jest wyściskany, pora na zabawę. W końcu na kolanach u cioci można robić tyle świetnych rzeczy! Jednak po chwili znów chłopiec, mama i ciocia siedzą na kanapie. Sprawiają wrażenie nieco zamyślonych. Czyżby na kogoś czekali? Ponownie w całym domu słychać dzwonek. Kto czeka przed drzwiami tym razem?

Co chwilę rytuał się powtarza. Najpierw słuchać dzwonek, później przychodzi pora na odrobinę czułości, by po chwili maluch wraz z nowoprzybyłym członkiem rodziny mógł oddać się beztroskiej zabawie. Każdy chce chłopca ucałować, wytarmosić i przytulić NAJMOCNIEJ NA ŚWIECIE. Wszyscy mają dla niego czas, poświęcają mu całą swoją uwagę. No, może prawie całą, bo można odnieść wrażenie, że nadal na kogoś czekają… Ich ekscytacja i lekkie zniecierpliwienie jest niemalże namacalne. Kogo tym razem zwiastuje dzwonek? I z jakiego powodu w domu chłopca jest tyle ludzi? Sięgnijcie po książkę „Najmocniej na świecie” i sprawdźcie sami!

Trish Cooke stworzyła cudną opowieść, która jest poniekąd hołdem dla czułości. W książce poznajemy pewnego chłopca, który wraz z mamą oczekuje kolejnych gości. Ich pojawienie się w domu jest jak powtarzający się refren. Schemat jest zawsze ten sam: dzwonek-bliskość-zabawa. Jednak za każdym razem zmieniają się drobne elementy, które sprawiają, że rytuał okazywania miłości trwa i trwa. Każdy z gości stawia chłopca w centrum swojej uwagi, poświęca mu swój czas, ofiarując mu swoje ramiona, serce i bliskość. Jest jednak moment, w którym coś nagle się zmienia. Wszyscy domownicy i goście siedzą, są zniecierpliwieni, może nawet zaczynają się trochę nudzić… I gdy czytelnik zaczyna odnosić wrażenie, że zaraz wszyscy rozejdą się do domu, dzieje się coś zupełnie nieoczekiwanego. Zwrot akcji sprawia, że nagle wszystko staje się jasne! Ale niech finał tej opowieści pozostanie słodką tajemnicą…

„Najmocniej na świecie” z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym czytelnikom. W tekście znajdziecie mnóstwo zabawnych onomatopei, które pomagają opisać harce i zabawy malucha. Co więcej, powtarzalny, rozbudowywany o kolejnych gości refren (który mi nieco przypomina „Rzepkę” Juliana Tuwima) świetnie buduje napięcie i rozbudza ciekawość. Za każdym razem, gdy wybrzmiewały te rytmiczne, rozszerzane o kolejne wersy powtórzenia, zastanawialiśmy się co wydarzy się tym razem. Dzieci bardzo lubią takie wstawki w tekście. Są one dużym atutem tej książki, choć tak naprawdę w tej historii podobało nam się wszystko!

Opowieść o chłopcu i jego niezwykle sympatycznej rodzinie została ubrana w bardzo miłe dla oka ilustracje Helen Oxenbury. Graficzka wspaniale uchwyciła emocje, towarzyszące opowieści. Na obrazkach widać zarówo miłość, jak i radość ze spotkania czy to wspomniane już zniecierpliwienie i wyczekiwanie. Obrazki wspaniale dopełniają fabułę i pomagają małym czytelnikom wczuć się w klimat opowieści. Otwarte ramiona, tańce i psoty wręcz emanują z ilustracji ciepłem i pozostawiają czytelnika skąpanego w pozytywnych emocjach. „Najmocniej na świecie” to jedna z tych książek, która rozgrzewa serca i pozostawia w odbiorcach przeogromną chęć tego, by przytulić bliskich z całych sił! Właśnie dlatego uwielbiamy ją czytać przed snem, ale nie tylko. Będzie to opowieść dobra na otarcie łez, celebrację wspólnych chwil lub do czytania tak po prostu, bez okazji. W końcu każda chwila jest dobra na szczyptę czułości!

Gorąco polecam „Najmocniej na świecie” dzieciom od 2. roku życia, choć zapewniam, że starszaki będą się przy tej historii bawić równie wybornie!
Czytelnicze Podwórko

Mama i synek spoglądają przez okno. Jest cisza, nic się nie dzieje, aż tu nagle… dzwoni dzwonek do drzwi! To przyszła ciocia Bibba, która od progu szeroko wyciąga ramiona, zapraszając malucha do czułego powitania – pragnie przytulić go NAJMOCNIEJ NA ŚWIECIE. Gdy już chłopczyk jest wyściskany, pora na zabawę. W końcu na kolanach u cioci można robić tyle świetnych rzeczy!...

więcej Pokaż mimo to

avatar
988
984

Na półkach:

"Najmocniej na świecie!" to opowieść, która jest przepełniona ciepłem i miłością. Autorka w świetny sposób przedstawia rodzinną więź. Ukazuje małemu czytelnikowi, że każdy jest tak samo ważny, a szczęśliwy Malec czuje się kochany.



Jest to idealna lektura niezależnie od wieku. Starsze dziecko będzie miało możliwość pobudzenia swojej wyobraźni poprzez zaprezentowaną historię i zrozumienia, ile znaczą dla nas bliscy. Malutki Bobas, który zaczyna interesować się światem wciągnie się w świat książki, dzięki zastosowaniu intonacji poszczególnych dźwięków. Akcent i naśladownictwo pojawia się na każdej stronie.




Od początku przez tę historię przemawia radość i ogromny optymizm. Jest to scenka wyjęta z życia, która uzmysławia, że Brzdąc nie musi jeszcze mówić czy zachowywać się "po dorosłemu", aby czuć dokładnie to samo co my.




https://www.instagram.com/zaczytana.aniaa/?hl=pl

"Najmocniej na świecie!" to opowieść, która jest przepełniona ciepłem i miłością. Autorka w świetny sposób przedstawia rodzinną więź. Ukazuje małemu czytelnikowi, że każdy jest tak samo ważny, a szczęśliwy Malec czuje się kochany.



Jest to idealna lektura niezależnie od wieku. Starsze dziecko będzie miało możliwość pobudzenia swojej wyobraźni poprzez zaprezentowaną...

więcej Pokaż mimo to

avatar
84
60

Na półkach:

Muszę przyznać, że gdy czytałam tę książkę od "na szybko", wydała mi się zupełnie przeciętna. Moja dwuipółletnia córka jest nią oczarowana i każe ją sobie czytać po kilka razy dziennie. Jest przy tym skupiona i uważa. Śledzi ilustracje i słucha pilnie, w czym niewątpliwie są pomocne onomatopeje. Sporo ich tutaj 🙂

Historia jest prosta. Małego chłopca odwiedzają kolejni członkowie rodziny: babcie, ciocia, wujek, kuzynowie. Wszyscy poświęcają mu swój czas i uwagę. Bo go kochają. Najmocniej na świecie. Dziecko nie potrafi jeszcze mówić, ale gdy wieczorem zasypia, ma poczucie, że jest kochane i zaopiekowane, że wokół niego jest dużo miłości, ciepła i troski.
Ta książka w niesamowicie prostych scenach z codziennego życia pokazuje, jak ważne jest zaspokojenie podstawowych potrzeb dziecka. Jak istotne są: przytulanie, noszenie, a także wygłupy.

Kiedy czytam ją kolejny raz, widzę, że ma w sobie coś wyjątkowego.

Muszę przyznać, że gdy czytałam tę książkę od "na szybko", wydała mi się zupełnie przeciętna. Moja dwuipółletnia córka jest nią oczarowana i każe ją sobie czytać po kilka razy dziennie. Jest przy tym skupiona i uważa. Śledzi ilustracje i słucha pilnie, w czym niewątpliwie są pomocne onomatopeje. Sporo ich tutaj 🙂

Historia jest prosta. Małego chłopca odwiedzają kolejni...

więcej Pokaż mimo to

avatar
46
7

Na półkach:

Super.

Super.

Pokaż mimo to

avatar
284
198

Na półkach:

Niesamowita książka, pełna ciepła, miłości, bliskości. Jej siła tkwi w prostocie i naturalności. Zapraszam na pełną recenzję, w której znajdziesz też zdjęcia ze środka książki: https://mamabasiczyta.pl/najmocniej-na-swiecie/ :)

Niesamowita książka, pełna ciepła, miłości, bliskości. Jej siła tkwi w prostocie i naturalności. Zapraszam na pełną recenzję, w której znajdziesz też zdjęcia ze środka książki: https://mamabasiczyta.pl/najmocniej-na-swiecie/ :)

Pokaż mimo to

avatar
1782
54

Na półkach:

O tym jak cała rodzina kocha małego chłopczyka. Cudna. I te wyrazy dźwiękonaśladowcze...

O tym jak cała rodzina kocha małego chłopczyka. Cudna. I te wyrazy dźwiękonaśladowcze...

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    28
  • Chcę przeczytać
    27
  • Posiadam
    2
  • 2021
    2
  • Bąble
    1
  • Przedszkole
    1
  • Dwie Siostry
    1
  • Żłobek
    1
  • Dla szkrabów
    1
  • Zuśka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Najmocniej na świecie!


Podobne książki

Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,7
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 7,5
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 8,5
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...

Przeczytaj także