Czerwony kłopot

Joanna Strękowska Wydawnictwo: Wydawnictwo WILGA SP. z o.o. literatura dziecięca
40 str. 40 min.
2021-03-24
Wydawnictwo WILGA SP. z o.o.
dladzieci obrazkowa emocje książkaoemocjach książkaobrazkowa wilga foksal czerwonykłopot strękowska
Czerwony kłopot
Wydawnictwo WILGA SP. z o.o.
literatura dziecięca
40 min.

Nie zapytam, czy publiczne wystąpienia wzbudzają w Was lub w Waszych dzieciach tremę, ale zapytam, jak się ona objawia? Spocone dłonie, płytki oddech, chaos w głowie? A może odczuwacie uderzenie gorąca i czerwień zalewającą szyję i twarz? O sytuacjach, w których moja twarz wyglądała, jakby płonęła od środka, mogłabym napisać książkę. Dlatego „Czerwony kłopot” Joanny...

Jestem dumna, że powstają takie książeczki dla dzieci. Krzyś (bo tak ma na imię główny bohater) nie może sobie poradzić ze stresem jaki ogarnia go w różnych sytuacjach, na przykład przed występami w przedszkolu. Chłopiec w momencie robi się czerwony, kłopot dopada go błyskawicznie i nie chce odejść. Są dzieci, które nie radzą sobie z takimi emocjami, stres paraliżuje, a...

Jestem zachwycona tą książką. Porusza bardzo ważny temat emocji, które nam towarzyszą w sytuacjach stresowych. Temat trudny więc cieszę się, że mogłam wesprzeć się tak świetną lekturą, zanim go poruszyłam i "przepracowałam" z moimi dziećmi. Na pewno wiele razy będziemy wracać do tej lektury, bo będzie aktualna na wielu etapach rozwoju.
Cieszę się, że takie wartościowe...

• Biblioteka
  • 2021
  • Dla dzieci
  • Książki
  • Dla szkrabów
  • Nuka

Dodaj cytat z książki Czerwony kłopot