To twój dom Tosiu

Wilga
2021-03-24
2021-03-24
Ewa Kleszcz
dzieci pies literatura dziecięca wydawnictwo wilga zwierzęta

Przede wszystkim czytając tę książkę widać, że autorka jest niezwykle kreatywna. Bo elementy książki potrafią zaskoczyć. Widać też, że zna się na psach, bo z niej można się nawet nauczyć czegoś pożytecznego o szczeniakach.
A ilustracje? Przepiękne i jest ich sporo. Wypełnia je słodycz, naprawdę można ,,dostać cukrzycy" xD
Więcej na blogu o książkach i kolekcjonerstwie:

Więcej na blogu o książkach i...

To twój dom, Tosiu jest naszym wspólnym wyborem, kochamy zwierzęta i książki, w których są bohaterami. Tutaj wszystko przemawiało za tym, by książeczka trafiła w nasze ręce. Tytuł, opis, no i ten uroczy szczeniaczek na okładce. Jak można by było mu się oprzeć?

Książki o ratowaniu małych zwierzątek, takie jak „To twój dom, Tosiu”, w jakiś szczególny sposób trafiają w gust małych przyjaciół zwierząt, jakimi są dzieci, zwłaszcza dziewczynki, w wieku wczesnoszkolnym. Pierwsza część serii Lindy Chapman opowiada historię małego szczeniaka razy cockapoo.
Polecam książeczkę każdemu dziecku, które zaczyna czytać, gdyż litery są w niej wyraźne i duże. To książka dla każdego małego czytelnika, który kocha zwierzęta. Warto sięgać po takie pozycje, by od najmłodszych lat zaszczepiać ważne wartości. Każdemu, człowiekowi czy zwierzęciu, należy się szacunek, a tym młodszym, dzieciom i szczeniętom, uwaga dorosłego. Jest jednak małe „ale”: po takiej lekturze mogą pojawić się prośby o czworonożnego przyjaciela. Czy jesteście na to gotowi?
Więcej na: https://konfabula.pl/to-twoj-dom-tosiu/

Rodzeństwo przygarnia niechciane psy, szkoli je, sprawdza jaki mają charakter, a później szuka im odpowiednich właścicieli. Miłość do zwierząt mają we krwi- ich mama prowadzi hotel dla psów. Pewnego dnia dzieci trafiają na szczeniaczka, który jest słodki i madry, ale sprawia też wiele kłopotów. Czy bliźniaki poradzą sobie z charakterną suczka rasy cockapoo i co najważniejsze: czy znajdą dla niej odpowiedniego opiekuna?
U nas czterolatek kocha zwierzęta, więc wszystkie książki opowiadające o przygodach piesków, kotków, robią u nas furorę. Przygoda Tosi i bliźniaków jest opisana na prawdę bardzo przyjemnie, łatwym w odbiorze dla dzieci językiem.
Po tej książce mam tylko nadzieję, że syn nie będzie chciał założyć w domu schroniska🤣
Coś czuję, że będziemy wracać do tej książki wiele razy i na pewno pokusimy się o kolejne😍

W pierwszym tomie poznajemy uroczą, ale psotliwąTosię- pieska rasy cockapoo.
Pewnego dnia Tosia trafia do Gabrysi i Jacka- bliźniaków, którzy uwielbiają odnajdywać nowe domy dla zwierząt, a Tosia jako wyjątkowo psotliwy piesek potrzebuje właśnie opiekuna z podobnym temperamentem, jej poprzednia właścicielka nie może sobie z nią poradzić. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że z książki dla dzieci dowiem się tak wielu informacji na temat tego jak postępować z pieskami tej konkretnej rasy. Książeczka zatem będzie idealnym źródłem wiedzy dla waszych dzieci. Dowiedzą się między innymi jak opiekować się takimi pieskami, ile powinien trwać spacer i aktywność i upieska, czy to pieski domowe, czego najbardziej potrzebują, jak lubią spędzać czas i wielu innych ciekawostek. Takie informacje zostają przemycone na kartkach książki, gdzie przygody Tosi oczywiście grają pierwsze skrzypce. Dzieci będą zachwycone, a szczególnie te, które mają własnego pieska, bądź marzą o swoim własnym zwierzątku w domu. Przygody Tosi sprawią, że każdy maluch będzie chciał bliżej poznać te rasę piesków i na pewno z chęcią sięgnie po kolejne książeczki. Moim zdaniem cudowny pomysł na serie dla dzieci, a ja sama wyciągnęłam z niej kilka ciekawostek. Książeczka przede wszystkim uczy empatii, zwraca uwagę na temat adopcji zwierząt oraz uczy dzieci wrażliwości na krzywdę zwierząt. Gwarantuję Wam przy niej również niesamowitą zabawę.
Polecam już nawet dla dzieci 3-4+ do wspólnego czytania. 🐶🐱

W pierwszym tomie poznajemy uroczą, ale psotliwąTosię- pieska rasy cockapoo.

Dziewięcioletnie bliźniaki: Gabrysia i Jacek zajmują się znajdywaniem nowych domów dla psów i kotów, których nikt nie chce. Ich mama prowadzi hotel dla zwierząt, więc miłość do wszystkich istot, jak widać, odziedziczyli po niej. Pewnego dnia pod ich opiekę trafia suczka Tosia. Ten szczeniaczek ma w sobie mnóstwo energii i lubi broić. Zadaniem dzieciaków, jest odnalezienie kogoś, komu nie będzie przeszkadzał temperament pieska. Zdaje się, że mają na oku kogoś, ale sprawa nie jest tak łatwa, jak mogłaby się wydawać.

Uwielbiam takie empatyczne książki dla najmłodszych czytelników. „To Twój dom Tosiu” uczy szacunku do czworonożnych przyjaciół, a do tego przemyca wiedzę na temat tego, jak powinno się opiekować psem, na przykład, że powinien on mieć zawsze dostęp do świeżej wody, aby przestał na nas skakać, powinniśmy go ignorować i że powinien mieć on zawsze przyczepiony do obroży identyfikator. Na końcu znajduje się test wiedzy oraz kilka ciekawostek na temat rasy Cockapoo. Jestem dorosła, a również dowiedziałam się czegoś nowego. Nie wiedziałam, że jest to połączenie cocker spaniela z pudlem.

Bliźniacy są sympatycznymi postaciami. Łatwo zawierają przyjaźnie, mają wielkie serce i podejście do zwierząt. Nie lubią kiedy ktoś wyrządza komuś krzywdę, zwłaszcza słabszym od siebie, bezbronnym psom oraz kotom. Gdy dorosną, chcą pracować w zawodzie związanym z nimi. Kiedy w ich klasie pojawia się nowa uczennica, szybko łapią z nią wspólny język. Takie dzieci, to prawdziwy skarb.

Warto sięgać po takie pozycje, by od najmłodszych lat zaszczepiać w naszych pociechach ważne wartości. Obawiam się tylko, że po skończonej lekturze, dzieci będą chciały adoptować jakiegoś futrzastego przyjaciela, a jak wiadomo, nie wszyscy chcą i mogą sobie na to pozwolić.

• Recenzyjnie - 2021 r
  • C- Biblioteczka potworków ;)
  • Wyd. Wilga
  • Serie