To twój dom, Lulu

TO TWÓJ DOM (tom 3)
Wilga
2021-11-24
2021-11-24
książki o zwierzętach do samodzielnego czytania książki dla dzieci

Okładka książki Bułeczka ratuje świat Lisen Adbåge, Sara Ohlsson
Bułeczka ratuj... Lisen Adbåge, Sara ...
Okładka książki Natka i wyścig z jajkiem. Tom 4 Julia Christians, Ruth Quayle
Natka i wyścig... Julia Christians, R...
Okładka książki Recepta na szczęście Małgorzata Korbiel, Martyna Nejman
Recepta na szc... Małgorzata Korbiel,...
Okładka książki Co to za kuleczka? Iga Ścibek, Przemysław Ścibek
Co to za kulec... Iga Ścibek, Przemys...
Okładka książki Brud. Cuchnąca historia higieny Piotr Socha, Monika Utnik
Brud. Cuchnąca... Piotr Socha, Monika...
Okładka książki KAP, CAP, CHLAP i inne wierszyki logopedyczne Agnieszka Frączek, Artur Gulewicz
KAP, CAP, CHLA... Agnieszka Frączek,&...

Jakimś cudem przeoczyliśmy z Potworkami drugi tom serii, ale na szczęście każda część skupia się na historii innego czworonoga. To twój dom, Tosiu bardzo przypadł nam do gustu i tym chętniej chwyciliśmy za To twój dom, Lulu. Poprzednio oczarował nas przesłodki piesek, czy z kotkiem będzie tak samo?

"To Twój dom Lulu" to kolejna książka z serii To Twój Dom. Niestety nie mieliśmy okazji do przeczytania poprzednich tomów, jednakże nic straconego, tym bardziej, że ta o kotku, podobała nam się ogromnie.

Nasza tytułowa bohaterka Lulu to dopiero maleńki kotek, który pewnego dnia trafia do ogródka bliźniaków. - Gabrysi i Jacka. Dzieci prowadzą swoją mała "agencję", w której znajdują nowe domy dla niechcianych bądź znalezionych zwierząt, dlatego też Lulu nie mogła trafić lepiej. Z początku kotka jest bardzo płochliwa i wszystkiego się boi, ale z czasem zaczyna nabierać zaufania do dzieci i coraz śmielej wchodzi z nimi w interakcje, co więcej okazuje się, że uwielbia się przytulać. Gabrysia i Jacek postanawiają znaleźć dla niej odpowiedni dom. Oczywiście każdy chętny ludź, musi przejść wywiad, oraz spełnić odpowiednie warunki, aby stać się prawowitym właścicielem kotki. Dzieciaki staja przed trudnym zadaniem. Czy uda im się znaleźć odpowiedni dom dla Lulu?

"To Twój dom Lulu" to książeczka dla trochę starszych dzieci, które już zaczęły swoją przygodę z czytaniem. Historia tu przedstawiona jest niezwykle ciepła i przyjemna, a opiekuńczość i dobroć, która aż bije od dzieciaków, jest po prostu wzruszająca. Swoje zadanie wykonują niezwykle odpowiedzialnie i skrupulatnie sprawdzają warunki w jakich miałaby żyć mała kicia, co budzi naprawdę ogromny podziw i powinien być przykładem dla niejednej osoby, która bez przemyślenia, postanawia przygarnąć sobie zwierzątko, bądź podarować własnemu dziecku, bo ono tak chce. Ale niestety, takie sprawy powinny być naprawdę dobrze przemyślane i pod kątem warunków i czasu jakie powinno się poświęcić potencjalnemu, nowemu domownikowi... Na ogromny plus, przecudowne ilustrację, które są idealnym uzupełnieniem tej historii.

"To Twój dom, Lulu" to zimowa opowieść będąca trzecim tomem serii o zwierzątkach poszukujących nowych domów.

W książeczce spotykamy rodzeństwo, chłopca i dziewczynkę, którzy są bliźniakami i wspólnie prowadzą agencję, która odnajduje nowe domy dla zwierząt, które tego potrzebują.
Tym razem w ich ręce trafia mała kotka, będąca płochliwym i wrażliwym czworonogiem. Jak można się spodziewać, fabuła opiera się na poszukiwaniu dla Lulu nowego opiekuna.

Jest to literatura dla bardzo młodego czytelnika, więc do mnie niekoniecznie trafiła, jednak moja siostra szczerze przejęła się losem małej kotki. Z zainteresowaniem śledziła tę historię, która dla dorosłego czytelnika jest przewidywalna, jednak trafia do serca młodym miłośnikom zwierzaków.

Książeczka posiada wiele ilustracji i bardzo dużą czcionkę, więc jest wprost idealna dla dzieci, które uczą się czytania. Jest osadzona w zimowej i rodzinnej atmosferze, która również przemówi do młodszych.

Zauważyłam też parę nieodpowiedzialnych zachowań osób dorosłych i niezbyt przekonali mnie do siebie główni bohaterowie, którzy zachowywali się zbyt dojrzale jak na swój wiek, przez co może trochę mało wiarygodnie.

Jednak dziecko skupi się przede wszystkim na poszukiwaniach domu dla pupilka i z pewnością przejmie się losem małego, wystraszonego kotka. I to właśnie powinno być głównym elementem przy ocenie tej książki, ponieważ po swojej siostrze widziałam, że bardzo spodobała jej się ta historia.

Cała seria z pewnością przypadnie młodym miłośnikom zwierząt, wrażliwym na ich los, a do takich dzieciaków należy właśnie moja siostra 😉

Gabrysia i Jacek uwielbiają pomagać potrzebującym zwierzątkom i odnajdywać dla nich odpowiednie domy.
Pewnego dnia dzieci znajdują bardzo płochliwego kotka. Postanawiają mu pomóc i znaleźć dla niego dobrą rodzinę . Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe zadanie. Samo włożenie kotka do transportera okazuje się nie lada problemem...
Czy rezolutne dzieci odnajdą dom dla nowego podopiecznego?
_______________________
Chyba każde dziecko kocha kotki, co tu dużo mówić wielu dorosłych nie wyobraża sobie bez nich życia🤗. Jeśli uwielbiacie te słodkie zwierzątka, to jest to pozycja obowiązkowa dla Was i Waszych pociech. Książka z racji przystępnego języka i sporego druku idealnie nadaje się do nauki czytania.
Myślę, że małe dzieci chętnie będą wsłuchiwały się, w treść czytaną przez rodzica (nasz przypadek).
Bohaterowie nauczą dzieci opiekuńczości i bezinteresownej pomocy innym. Sympatyczne dzieci pokażą, że nigdy nie można się poddawać!
Książeczka zawiera bardzo klimatyczne ilustracje przypominające szkice.
Sama treść jest bardzo urocza i przyjemna.
Książka zawiera ciekawy dodatek, który odnajdziecie na samym końcu tej historii.

Czy rezolutne dzieci odnajdą dom dla...

To opowieść o 9-letnich bliźniakach, Gabrysi i Jacku, którzy nie są obojętni na krzywdę zwierząt.
Razem z mamą prowadzą ośrodek, w którym pomagają biednym, porzuconym zwierzętom znaleźć dobry dom.
Tym razem pod ich skrzydła trafia Lulu, delikatna i wrażliwa kotka. Dzieci muszą znaleźć jej dom gdzie będzie jedyną kocią rezydentką.
Czy i tym razem Gabrysi i Jackowi uda się pomóc bezbronnemu zwierzakowi?

Książka idealnie nadaje się do nauki czytania. Duża czcionka i prosty język na pewno ułatwią im to zadanie.
Historie opowiedziane w serii „To Twój dom” uczą dzieci odpowiedzialności i empatii.
Czarno-białe ilustracje dodają uroku tej książeczce.
Nas urzekła ta mała i płochliwa kotka i z chęcią byśmy dały jej dom.

Czy i tym razem Gabrysi i Jackowi uda się...

Gabrysia i Jacek powracają przed świętami, by znaleźć dom kolejnemu potrzebującemu stworzeniu.

Tym razem jest to mała i płochliwa kotka o imieniu Lulu. Zwierzę potrzebuje spokojnego kąta, ciszy i troskliwej opieki. Załoga To Twój Dom robi więc wszystko, by trafiła w dokładnie takie miejsce.

Jak zwykle zbiegi okoliczności zdają się sprzyjać rodzeństwu w ich staraniach.

Czy Lulu znajdzie kochającego opiekuna?

***

"To Twój Dom, Lulu" to piękna i ciepła opowieść. Jej ogromnym walorem jest edukacja w zakresie adopcji zwierząt. Autorka od podszewki pokazuje jak się to odbywa. Od obserwacji zwierzęcia, jego charakteru i indywidualnych potrzeb, przez dokumenty, do wizji lokalnej w domu potencjalnego opiekuna.

Podoba mi się także akcent na to jak ważną decyzją jest adopcja zwierzęcia, że powinna być przemyślana i rozważna. Może bowiem sprawić radość lub cierpienie.

Bardzo polecam całą serię ❤️

Jak zwykle zbiegi okoliczności zdają się sprzyjać rodzeństwu w ich...

Moje pierwsze spotkanie z tą serią nastąpiło przy okazji tomu drugiego TO TWÓJ DOM, PTYSIU i zaraz poczułam, że to miłe, ciepłe historie - idealne dla dzieci, które np. uczą się czytać. Nie są to książeczki drogie i myślę, że każdy rodzic może dziecku zebrać całą serię.
TO TWÓJ DOM, LULU opowiada o małym kotku. Znane z poprzedniej części bliźniaki Gabrysia i Jacek ponownie wkraczają do akcji i robią wszystko, by znaleźć LULU nowy dom. Te dzieci naprawdę potrafią dla zagubionych stworzeń zrobić wszystko. Są też odpowiedzialne i tej odpowiedzialności nasze pociechy mogą się z tych książeczek nauczyć.
Walor edukacyjny jest oczywiście nie do przecenienia. Po pierwsze dziecko nabiera szacunku do wszystkich żywych istot. Po drugie, może w nim się narodzić miłość do... np. weterynarii - a to przecież świetna ścieżka kariery. Po trzecie, dostaje wskazówki, jak postępować z danym zwierzątkiem, czego nie robić, jaki dom będzie dla kotka idealny.
Linda Chapman postawiła na prosty język i równie prostą historię. To jednowymiarowa opowieść i właśnie dlatego spełnia swoją rolę bardzo dobrze. Jest przeznaczona dla dzieci, a już najbardziej dla tych, które uczą się czytać i pragną same poznawać nowe, literackie przygody.
Na końcu książki zawsze znajdziemy jakieś dodatkowe informacje, jest test opieki nad kotkiem i parę zwierzęcych dowcipów, które stanowią ciekawy dodatek.
Książeczka posiada też sporo uroczych ilustracji Spohy Williams i jest ładnie wydana. Lekka, tekturowa okładka sprawia, że dziecko może ją zabrać wszędzie. Jak już wspomniałam - cena niska, a seria bardzo przyjemna. Dobry pomysł na prezent pod choinkę.

* książeczki można czytać w dowolnej kolejności i nie trzeba znać poprzednich tomów, by dobrze się bawić

LULU szuka kochającego człowieka
6/10
tom 3
seria To Twój dom
Wydawnictwo Wilga

Kolejna część serii książek o rodzeństwie szukającym nowego domu dla zwierzaków. Tym razem pod ich opiekę trafia szylkretowa kotka Lulu. Lulu jest bardzo małym i płochliwym kotkiem, do tej pory przebywała w domu, w którym grasowały dwa duże koty, których Lulu bardzo się bała. Obecna właścicielka uznała, że lepiej jej będzie w nowym domu, dlatego zgodziła się przekazać małą kotkę bliźniakom.

Lulu potrzebuje domu, w którym nie ma dzieci oraz innych zwierząt i który usytuowany jest w spokojnej okolicy. Jej nowy opiekun także musi posiadać delikatne usposobienie, ponieważ Lulu boi się głośnych i hałaśliwych osób. To będzie bardzo trudne zadanie dla Gabrysi i Jacka.

Książki z serii To twój dom nadają się do samodzielnego czytania dla dzieci wczesnoszkolnych. Na końcu zajedziemy quiz, z którym czytelnik sprawdzi jak rozumie koty oraz kilka zwierzęcych dowcipów.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca