cóś

2021-04-12
2021-02-18
Karolina Zaremba

Okładka książki 143-piętrowy domek na drzewie Terry Denton, Andy Griffiths
143-piętrowy d... Terry Denton, Andy ...
Okładka książki Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę Grzegorz Kasdepke, Joanna Kłos
Mruczando na t... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Kocia Szajka i duchy w teatrze Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia Szajka i... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Jedyna taka Ester Emma Adbåge, Anton Bergman
Jedyna taka Ester Emma Adbåge, Anton ...

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Młoda ostatnio wpadła w szał czytania z czego bardzo się cieszę, na targach kupiła zapas książek, za które od razu się zabrała.
Na pierwszy rzut poszło "Cóś" i uwierzcie mi było mnóstwo zabawy przy czytaniu.

Co byście zrobili gdyby Wasze dziecko miało wszystko a nadal chciało coś i to nie byle jakie coś.
W takiej właśnie sytuacji zostali postawieni Państwo Potulni, których córka Pelargonia mając wszystko co mogłaby sobie wymarzyć dalej chce więcej, ona pragnie mieć CÓŚ.
Ale czym jest owo Cóś 🤷‍♀️ tego właśnie muszą dowiedzieć się Potulni, dlatego w poszukiwaniu odpowiedzi udają się do biblioteki a odpowiedź jaką znajdą wcale nie będzie taka różowa, gdyż okazuje się że aby zdobyć Cóś będą musieli udać się na wyprawę i to w głąb najdżunglastej dżungli.

W książkach Davida zaczytuje się u mnie już drugie pokolenie, dlatego też wiem że Jego książki są świetną zabawą potrafiącą dostarczyć masę uśmiechu.
Serio bardzo się cieszę, że powstają takie książki dla dzieci z jajem, przedstawiające świat z przymrużeniem oka i można by nawet sie pokusić o stwierdzenie, że z odrobiną czarnego humoru, gdyż idealnie wpasowują się w gusta moich gnomów (cóż humor ewidentnie mają porąbany po mamie 😜)
Super się patrzy na dziecko, które z nieskrywaną radością łapie za książkę i z pasją i uśmiechem na twarzy się w niej zaczytuje.
Książka napisana jest w bardzo przyjemny dla dziecka sposób, bardzo podoba mi się zastosowanie różnych rodzai i wielkości czcionek, ogromną rolę robią też ilustracje doskonale uzupełniające treść.
Autor zdążył przyzwyczaić swoich małych czytelników do nieprawdopodobnych historii często nawet zakrawających o absurd ale to właśnie dzięki nim książki zapadają w pamięć.

Polecam każdemu dziecku, które pragnie przeżyć niesamowitą przygodę, książek Davida jest mnóstwo więc na pewno każdy znajdzie coś co go zainteresuje.
A ja już wiem, że w najbliższym czasie trzeba będzie zaopatrzyć się w kolejne tytuły bo coś czuję, że młoda nie odpuści 😁

Na pierwszy rzut poszło "Cóś" i uwierzcie mi było mnóstwo zabawy przy czytaniu.

W takiej właśnie sytuacji zostali postawieni Państwo Potulni,...

To było nasze drugie spotkanie z twórczością autora i muszę przyznać, że równie owocne jak poprzednio. Sposoby wychowawcze są różne jak różni są ludzie. Nikt nie wychowuje gorzej bądź lepiej po prostu po swojemu a owoce tego widzimy po kilku latach.
Przedstawiam Wam rodzinę Potulnych którym urodziła się córka Pelargonia. Niby nic nadzwyczajnego, ale w tej małej osóbce drzemie coś czego nie da się opisać słowami. No takiej hardej kobitki to ja w życiu nie widziałam. Jednym spojrzeniem potrafi postawić cały dom na nogach, jednym krzykiem sprawi, że rodzice biegają koło niej jak zaczarowani, ale więcej to już zostawię do waszego odkrycia. W kwestii chodzenia do szkoły Pelargonia była tak leniwa, że rodzice nosili leniucha na rękach, bo dziecko nie chciało chodzić na własnych nogach.
To, że rodzice dla własnych pociech są wstanie zrobić wszystko to nie podlega dyskusji, ale to co zrobił Pan Potulny to sprawia, że chylę czoła przed nim. Nie będę dłużej męczyć was i przedstawię dziewczynkę, która bez względu na to, ile dostała to wciąż było mało i mało! Pierwszym słowem małej buntowniczki było słowo JESZCZE!
Pelargonia od zawsze chciała mieć cóś i tutaj historia zaczyna się w szukaniu tego czegoś co chciała dziewczynka. Rodzice dopytywali, jak wygląda to cóś co chce córka, ale ona była nieugięta i mega uparta w tym, żeby nie ułatwiać odnalezienia tego czegoś.
W książce nie ma strony, na której nie byłoby ilustracji i tych wszystkich COŚIÓW, AHÓW, ŚWISTÓW, PACH, AUA itp. To najbardziej podobało się mojej Helence i na pewno spodoba się waszym pociechom. Mnóstwo przygód, śmiechów i nerwów jak można być tak źle wychowanym mając tak dobrych rodziców. Koniec końców jest fantastyczny.
Za swój egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Mała Kurka, która sprawiła, że uśmiech nie schodził nam z buzi.

Cóś to była bardzo osobliwa książka. Zwłaszcza jak na literaturę dziecięcą którą czytałam dotąd
Najdziwniejsza jaką miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie i zupełnie inna niż początkowo sądziłam, że będzie
To była literacka przygoda i jazda bez trzymanki. Dużo rysunków, krótkie rozdziały i dużo czczionka sprawiają że czyta się błyskawicznie

Momentami bardzo śmieszna, momentami zadziwiająca w swym przekazie w taki sposób że cieszyłam się że czytam ją sama a nie ze swoimi dziećmi ;) Momentami obrzydliwa
Naprawdę przedziwna ale w tej całej dziwności mocno intrygująca.

Jest bardzo specyficzna, na pewno nie trafi do każdego czy to dorosłego czy dziecięcego czytelnika. Uważam że jest dla dzieci minimum 10+ ze względu na pewien meta poziom w treści która tam jest prezentowana i bardzo specyficzne żarty a także morał końcowy ;)

Ostrzegam że zachowania Pelargonii nie mieszczą się w żadnych standardach bycia niegrzecznym,. irytującym dzieckiem - przekraczają wszelkie normy ;)

Momentami bardzo śmieszna,...

wciągająca książka, również zabawna

wciągająca książka, również zabawna

Bardzo śmieszna ! Polecam !

Bardzo śmieszna ! Polecam !

• Przeczytane w 2022
  • Artur
  • Książki mojej córci

Dodaj cytat z książki cóś