To Twój dom, MIMI

TO TWÓJ DOM (tom 4)
Wilga
2022-01-01
2022-01-01

Gabrysia i Jacek są bliźniakami, mają po dziewięć lat i bardzo kochają zwierzęta, dlatego starają się im pomagać. Przed nimi kolejne zadanie, muszą odnaleźć nowy dom dla pewnego uroczego kociaka. Jednak ten kotek jest zupełnie inny, niż można się spodziewać, a pewne jego zachowania nie są akceptowane przez innych. Jakie? Czy uda się znaleźć dom dla tego kotka?

Historia w książce jest dość ciekawa i wciągająca.

Tekst jest napisany większą czcionką, a to sprawia, że doskonale zda egzamin dla dzieci dopiero zaczynających przygodę z czytaniem.

W książce znajdziemy czarno – białe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„To twój dom, Mimi. Tom 4” to według mnie ciekawa propozycja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/08/totwojdommimiwydawnictwowilga.html

Historia w...

Po raz kolejny Gabrysia i Jacek będą poszukiwać idealnego domu dla swojego podopiecznego. Tym razem pod ich opiekę trafi urocza kotka Mimo, której łowiecki instynkt nie współgrał z dotychczasowymi właścicielami. Bliźnięta zatem będą musiały odnaleźć dla niej odpowiedni dom, w którym zarówno kotka jak i nowy właściciel będą do siebie pasować.

Posiadanie zwierzaka wiąże się z obowiązkami i odpowiedzialnością, z czego też doskonale zdają sobie sprawę bohaterzy książki, dlatego sumiennie i bardzo rzeczowo podchodzą do swojego zadania.

Niezwykle przyjemna seria, którą samodzielnie mogą czytać już te starsze dzieci, ale i kilkulatek z chęcią posłucha tej opowieści .

Urozmaiceniem każdej książki są proste ilustracje, a także informacje o zwierzakach oraz quizy wiedzy zamieszczone na końcu.

Posiadanie zwierzaka wiąże się...

W kolejnym tomie "To twój dom..." Gabrysia i Jacek - bliźniaki zajmujące się znajdowaniem idealnych domów dla niechcianych zwierząt - mają przed sobą trudne zadanie. Młoda, piękna kotka Mimi, która mieszkała wraz z dużą rodziną bardzo lubiła polować, a swoje ofiary często przynosiła do domu, co powodowało duże poruszenie wśród dzieci. Właścicielka zdecydowała, że musi oddać kotkę osobie, której nie będą przeszkadzać takie makabryczne podarunki i poprosiła rodzeństwo, by wybrali Mimi dobry dom.
Czy i tym razem nasi bohaterowie poradzą sobie z tym zadaniem? A może to Mimi zdecyduje do kogo będzie należeć?

To już moje trzecie spotkanie z serią Lindy Chapman TO TWÓJ DOM. Tym razem naszą główną bohaterką jest kotka MIMI. Są to bardzo urocze, miłe, ciepłe książeczki, które uczą najmłodszych empatii, szacunku dla wszystkiego, co żyje oraz przekazują masę ważnych informacji.
Tym razem bliźniacy Gabrysia i Jacek muszą znaleźć dom MIMI, a musicie wiedzieć, że nie będzie to proste. Dzieci przykładają się do swojego zadania i dokładnie sprawdzają, czy konkretny człowieka pasuje do konkretnego zwierzaka i jest w stanie mu zapewnić szczęśliwie życie.
Linda Chapman stworzyła serię prosta, nieskomplikowaną, z fabułą zrozumiałą i bez metafor. Są to lektury idealne dla początkujących czytelników a ich wielką zaletą jest wartość edukacyjna. Mogą też inspirować dzieci, rozniecać zainteresowanie światem zwierząt, co może w przyszłości zaowocować wyborem konkretnej ścieżki życiowej.
Seria TO TWÓJ DOM jest miło wydana. Lekka, tekturowa okładka, ilustracje Sophy Williams, które są dużym atutem i niewielki format sprawiają, że te książki będą świetnym rozwiązaniem dla małych czytelników. Warto się zainteresować tą serią i zatroszczyć się, by dziecko od małego miało kontakt ze słowem pisanym.

MIMI szuka swojego człowieka
6/10