Dziadek Tomek

Okładka książki Dziadek Tomek
Mafra GagliardiŠtěpán Zavřel Wydawnictwo: Tatarak Cykl: Ja Europejczyk (tom 1) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
Ewa Nicewicz
4-6 lat dziadek dzieci przygody

Okładka książki Złodziej kolorów Mafra Gagliardi, Štěpán Zavřel
Ocena 8,0
Złodziej kolorów Mafra Gagliardi, Št...
Okładka książki Zaczarowana Rybka Mafra Gagliardi, Štěpán Zavřel
Ocena 9,0
Zaczarowana Rybka Mafra Gagliardi, Št...

Dzieci i starsi ludzie mają kilka wspólnych cech – są beztroscy, każdą chwilę chcą wycisnąć jak cytrynę i nie przejmują się błahymi sprawami. Dzieci – bo po prostu są dziećmi i nie zdążyły skazić się stereotypowym myśleniem dorosłych, a seniorzy – bo wiedzą, że szkoda czasu na przejmowanie się tym, co od nich niezależne i, że trzeba podążać za marzeniami. Relacja między wnukami a dziadkami opisywana była wielokrotnie, ale to właśnie „Dziadek Tomek” uświadamia, jak bardzo te dwa światy się przenikają. Mafra Gagliardi i Štěpán Zavřel opowiadają o tym w sposób szalony, magiczny i dowcipny.

Na pełną recenzję i zdjęcia ze środka ksiązki zapraszam tutaj: https://mamabasiczyta.pl/dziadek-tomek-stepan-zavrel/

Dodaj cytat z książki Dziadek Tomek