Dziewczyna, która klaszcze

horror
Uroboros
2021-06-30
2021-06-30
spadek dom tajemnica duch nawiedzony dom horror literatura polska

Okładka książki Chomik Minimalista Tomasz Kozioł, Vincent Venoir
Ocena 9,7
Chomik Minimal... Tomasz Kozioł, Vinc...

Wyróżniona opinia i

Dziewczyna, która klaszcze

przeczytanych książek 1428 napisanych opinii 663

6⭐

Nie jest urokliwie zabawna, ani też totalnie przerażająca jak mówi rekomendacja na okładce, ale ma w sobie coś co przyciąga. Chciałam poznać zakończenie i nie mogłabym jej odłożyć jako DNF. Bawiłam się nieźle, ale nie zabójczo dobrze stąd ocena 3 ⭐

Dam też autorowi kolejną szansę przy następnej książce.

6⭐

Dam też autorowi kolejną szansę przy następnej książce.

Sięgając po książkę "Dziewczyna, która klaszcze" ubzdurało mi się, że to jakiś kryminał/thriller. Nie wiem czemu, ale liczyłam na kawał dobrej lektury właśnie w tym gatunku, a co otrzymałam> Otrzymałam kompletną miazgę. Od tej książki nie sposób był się oderwać. Fenomenalna fabuła wywołująca dreszcze na ciele sama w sobie, a jeśli dodamy do tego jeszcze fakt, że książkę tę odsłuchałam sobie na audiobooku, to z tymi dodatkowymi dźwiękami i melodyjkami to jest po prostu kompletna petarda.

Autor stworzył wspaniałą historię przyprawiającą o większe bicie serca, a wszystko miało być takie piękne. Chłopak ma dziedziczyć posiadłość, przyjeżdża ją obejrzeć i ...... i dzieje się tyle, że po prostu trzeba sięgnąć po książkę i się dowiedzieć samemu. Nie będę i nawet nie chcę spojlerować, to trzeba przeżyć, a w tej sytuacji polecam szczególnie audio..... Mistrzostwo!!!! Ja chcę więcej takich książek <3

Kto z Was już czytał? Dajcie znać czy też mieliście dreszcze na całym ciele i palpitacje serca? A może słyszeliście klaskanie?

"Dziewczyna która klaszcze" Tomasz Kozioł.

Rzadko oglądam horrory, a książek w tym gatunku przeczytałam dosłownie kilka.
To, czego najbardziej się boję to duchy. Dlaczego więc postanowiłam sięgnąć po tę książkę? Przyciągała mnie okładką od pierwszego spojrzenia, po zapoznaniu się z opisem po prostu poczułam, że to jest to czego mi potrzeba! Znudzona romansami, ich przewidywalnością, zapragnęłam całkowitej odmiany. I to był doskonały krok!
Adam dowiaduje się, iż po biologicznej matce, otrzymał w spadku dom. Kobiety tej nie znał, nic o niej nie wie, gdyż jako dziecko został adoptowany.
Wraz z przyjacielem Mirkiem wyruszają w podróż na zwiedzanie majątku, leżącego na Podlasiu.
Przerażająca, tajemnicza posiadłość, mieszkańcy wsi jakby zawieszeni w czasoprzestrzeni. Brak zasięgu i awaria auta zmuszają chłopaków do pozostania w tym domu na noc.
Co przed laty wydarzyło się w tym wielkim, dziwnym domu ? Dlaczego mieszkańcy mieściny unikają przyjezdnych? Dlaczego zachowują się tak niezwyczajnie? Kim jest pojawiająca się klaszcząca dziewczyna?
Ten dom chce im coś powiedzieć, czy kiedy rozwikłają tajemnicę jaką kryje w swych murach, pozwoli im odjechać?
Tu dzieją się naprawdę przerażające rzeczy, to miejsce jest nawiedzone, a nad miejscowością wisi klątwa.

Ta historia jest po prostu fenomenalna! Powieść wciąga od pierwszych stron, trzyma w napięciu do ostatniej kartki.
Autorowi udało się stworzyć niesamowity klimat, duszną, gęstą atmosferę, oraz prawdziwy żar upalnych dni.
Realistyczne opisy, przez które czytelnik czyje jakby stał obok, uczestniczył w wydarzeniach.
Tu jawa miesza się ze snem, czy przywidzeniami, tak że w pewnym momencie już sama nie wiem co jest prawdą, a co majakami. Aż trudno uwierzyć że to wszystko wydarzyło się w tak krótkim czasie.
Wspaniale wykreowani bohaterowie, zarówno główni jak i wszyscy mieszkańcy opisanej mieściny. Na szczególną uwagę zasługuje Mirek, choć nie jest główną postacią, to on robi tu robotę, jego postać pcha tę historię do przodu. Niesamowity, oddany przyjaciel, na podziw zasługuje jego chęć niesienia pomocy. To ile będzie w stanie znieść, ile zaryzykować i poświęcić w imię pomocy kumplowi.
Do końca kibicowałam, wierzyłam, że uda się pomyślnie wybrnąć z tego traumatycznego miejsca.
Nie obyło się też bez łez, tak przyznaję, autor nie jednokrotnie mnie zaszokował, a na koniec zostawił ze złamanym sercem.
Jestem zachwycona, tą książką, aż trudno uwierzyć iż to debiut ! Mam nadzieję, iż autor nie każe długo czekać nam na kolejne dzieło.
Polecam gorąco!

"Dziewczyna która klaszcze" Tomasz Kozioł.

Rzadko oglądam horrory, a książek w tym gatunku przeczytałam dosłownie kilka.

Horrorów ogólnie nie lubię. Chyba tylko z babskiej przewrotności sięgnęłam po ten gatunek .Wolę realistyczne, nawet najbardziej mroczne kryminały. Czytało mi się średnio. Nie czułam atmosfery strachu ani niepokoju.Zakończenie rozczarowało. Bohaterowie zachowywali się bardziej jak nastolatkowie niż dojrzali mężczyźni. Ale to tylko moja opinia, ktoś inny może będzie się bać...

No cóż... Ta książka pokazuje, że nie wystarczy mieć pomysł, żeby opowiedzieć (napisać) ciekawą historię. Potencjał był duży - motyw szpitala psychiatrycznego, obłędu nie tylko pacjentów ale i lekarza, zagubienie w czasie, koszmary senne etc - to naprawdę mógł być świetny horror. Niestety, wykonanie jest tak groteskowe, że aż strach. No chyba, ze autorowi przewrotnie o taki właśnie strach czytelnika chodziło ;) Książka jest nudna, przegadana. Przy czym dialogi bohaterów są masakryczne - nienaturalne do granic możliwości. Nie wiem czy autor jest takim geekiem (no offence) czy jest tak oderwany od rzeczywistości i nie ma pojęcia jak rozmawiają 25-latkowie?
Przesłuchałam w audiobooku. Gdybym czytała tradycyjnie pewnie byłby DNF.
Niestety, nie polecam :(

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

4.5 ⭐

***

Zacznijmy od tego, że nie lubię horrorów w żadnym wydaniu, bo ciężko znaleźć mi taki, który naprawdę by straszył, większości brakuje tego elementu i zwyczajnie nudzą. W wersji książkowej nigdy się nie zaprzyjaźniliśmy - te kilka, które liznęłam były zwyczajnie nudne. I choć do gatunku mnie nie ciągnie, to przyznaję, że w tym przypadku i okładka i tytuł przykuły moją uwagę. Dziewczyna, która klaszcze brzmi niedorzecznie, trochę absurdalnie, a ja miałam nieodpartą potrzebę dowiedzenia się, co kryje się za tym tytułem.

A kryje się naprawdę dużo! Zaczyna się niepozornie - od młody chłopak dowiaduje się, że jego biologiczni rodzice zostawili mu w spadku dom we wsi, o której istnieniu nie wiedział. Wraz z najlepszym przyjacielem wybiera się w podróż, aby obejrzeć posiadłość i dowiedzieć się czegoś o kobiecie, która wydała go na świat. Tuż po przyjeździe na miejsce zaczyna się robić dziwnie - atmosfera niemalże grobowa, ludzie się nie odzywają, jakby zatrzymani w czasie, a ja już się wyrwą to praktycznie przeganiają młodzieńców z widłami w rękach.

Historia opisana tutaj nie wydaje mi się nie wiadomo jak odkrywcza, ale klimat? Klimat to ta książka ma niesamowity! Ja akurat słuchałam, ale audiobook wykonany nieziemsko! Siedząc samemu w pomieszczeniu niejednokrotnie podnosiłam gwałtownie głowę i choć do strachu było mi daleko, to zdecydowanie towarzyszył mi swego rodzaju niepokój podczas lektury. Nawet starając się, nie byłam w stanie przewidzieć, co się wydarzy i co rusz byłam zaskakiwana, aż do ostatnich minut.

Jestem naprawdę pod wrażeniem i choć mija już ponad tydzień od lektury, ja wciąż gdy o niej myślę, czuję niepokój w piersi, ale nie mogę się też nie uśmiechać, bo to był kawał naprawdę dobrej lektury. Niejednokrotnie książka przywodziła mi na myśl ulubioną bajkę z dzieciństwa - Chojrak, tchórzliwy pies, może przez ten nawiedzony, zrujnowany domek? Nie wiem, ale jak dla mnie mają podobny klimat, a ja na pewno jeszcze długo nie będę w stanie zapomnieć o tej książce.

4.5 ⭐

***

Fantastyczna 😊

Fantastyczna 😊

Słuchałam na audiobooku i nie mogłam się doczekać kiedy ten pastiż się skończy. Doznania jak na pseudohorrorze klasy C na Pulsie 2 . Strasznie słaba fabuła, której poziom autor starał się podnieść kilkoma wyszukanymi słowami...
Przykro mi, że wystawiam taką opinię, jednak zdecydowanie NIE polecam. 🤯🤯🤯🥺

Przykro mi, że wystawiam taką opinię, jednak zdecydowanie NIE polecam. 🤯🤯🤯🥺

Horrory to nie moja bajka, więc nie wystawię oceny, ale napiszę o swoich odczuciach dotyczących całkiem udanego debiutu autora. Aczkolwiek mam wrażenie, że jako horror jest średni.

To typowa opowieść o nawiedzonym domu, w którym można spodziewać się przebiegu zdarzeń - od pewnego momentu możemy przewidzieć dalszy ciąg wypadków i choć końcówka może nas zaskoczyć, o tyle mam wrażenie, że przebieg akcji jest dość charakterystyczny dla horrorów. Także dialogi i relacja pomiędzy głównymi bohaterami wydaje mi się zbyt sztuczna - może tak jakby zbyt idealna?

Natomiast w horrorach nie chodzi o dialogi, tylko o klimat i atmosferę, a to akurat autorowi się udało, przynajmniej w pierwszej części. Muszę przyznać, że nie lubię horrorów nie tylko dlatego, że nie lubię niewyjaśnionych do końca tajemnic (a tak mi się kojarzy ten gatunek), ale także bać się. A tutaj były momenty, w których odczuwałem lęk przed dalszą wieczorną lekturą. I gdy już myślałem, że przecież książka nie jest w stanie mnie przestraszyć, to okazało się, że ma ona ilustracje. Od razu uspokajam - nie są przerażające, ale ich nagłe pojawienie się na czytniku e-booków kazały na jakiś czas odłożyć lekturę do czasu pojawienia się promyków słońca.

Podsumowując, nie jest to zła książka, ale dość szablonowa - nawet ja, niemający za wiele wspólnego z horrorami, mogłem wykoncypować dalszy rozwój wypadków. Tym niemniej, tajemnica tutaj zawarta jest dość satysfakcjonująca.

Dwóch młodych mężczyzn jedzie na głuchą prowincję obejrzeć dom, który jeden z nich niespodziewanie dziedziczy po swojej zmarłej matce. Matce, której nie poznał, ponieważ dodano go do adopcji.
Niechęć mieszkańców, popsuty samochód, brak zasięgu, przerażający dom a na domiar złego wszędzie słychać upiorne klaskanie.
Jakie tajemnice kryje to przerażające miejsce, z czym przyjdzie się zmierzyć dwójce przyjaciół?
Totalnie przerażający i wciągający klimat książki, ciekawy pomysł na film. Miałam stracha jak ją czytałam, to było dobre😱😱😱. Polecam❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Jakie tajemnice kryje to przerażające miejsce, z czym...