Chomik Minimalista

TomaszKoziol.net
2020-04-10
2020-04-10
12 min.
rymowanka minimalizm sprzątanie chomik owca krawiectwo bajka

Okładka książki Wierszyki dla dzieci Wanda Chotomska, Stanisław Jachowicz, Czesław Janczarski, Maria Kownacka, Hanna Ożogowska, Stefania Szuchowa, Hanna Zdzitowiecka
Ocena 6,6
Wierszyki dla ... Wanda Chotomska, St...
Okładka książki Niezwyciężone. Antologia opowiadań science fiction Ewa Białołęcka, Bartek Biedrzycki, Krystyna Chodorowska, Marta Kisiel, Magdalena Kucenty, Romuald Pawlak, Magdalena Świerczek-Gryboś, Jakub Szamałek, Jakub Żulczyk
Ocena 6,8
Niezwyciężone.... Ewa Białołęcka, Bar...

Bardzo pouczająca historia z jednym z najsłodszych bohaterów jacy kiedykolwiek powstali. Ilustracje są piękne i dodają życia już i tak żywej historyjce. Z wrażenia przekazałem siostrze, by przeczytała siostrzeńcowi - jej przydał się minimalizm, a jemu cudowny bohater ;)

Trudno mówić o moich wrażeniach, mogę o swoich dzieci, które Chomiczka uwielbiają! :) i za każdym razem, jak czytamy uśmiechają im się twarze :) Polecam ze szczerego serca :)

Kiedy pierwszy raz przeczytałam historię Chomika, przewrotnie nazwanego "Minimalistą", uśmiech nie schodził mi z ust, a głośny śmiech rodził się w gardle mimowolnie! Autor wspaniale bawi się słowem i rymem, miesza style wypowiedzi, stosuje niebanalne słownictwo i dzięki tym zabiegom niesamowicie barwnie opisuje perypetie Chomika. Sama postać zwierzątka wzbudza ciepłe emocje i łatwo się z nim utożsami wiele osób, które mają szafy pełne 'przydasiów". :]

Ilustracje niesamowicie oddają klimat bajki, są bardzo estetyczne i dopracowane w każdym szczególe. Podoba mi się to w jaki sposób emocje zostały pokazane na sympatycznej twarzy Chomika, nie da się go nie polubić.

Bardzo też doceniam miły gest autora, który udostępnił bajkę do pobrania w formie .pdf w tych trudnym okresie społecznej kwarantanny. Każda tak pozytywna rozrywka dla dzieci jest obecnie "na wagę złota". :D
Podsumowując, bardzo polecam tę lekturę zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Tomasz Kozioł Chomik Minimalista Zobacz więcej