Chomik Minimalista

TomaszKoziol.net
2020-04-10
2020-04-10
12 min.
rymowanka minimalizm sprzątanie chomik owca krawiectwo bajka

Bardzo pouczająca historia z jednym z najsłodszych bohaterów jacy kiedykolwiek powstali. Ilustracje są piękne i dodają życia już i tak żywej historyjce. Z wrażenia przekazałem siostrze, by przeczytała siostrzeńcowi - jej przydał się minimalizm, a jemu cudowny bohater ;)

Trudno mówić o moich wrażeniach, mogę o swoich dzieci, które Chomiczka uwielbiają! :) i za każdym razem, jak czytamy uśmiechają im się twarze :) Polecam ze szczerego serca :)

Kiedy pierwszy raz przeczytałam historię Chomika, przewrotnie nazwanego "Minimalistą", uśmiech nie schodził mi z ust, a głośny śmiech rodził się w gardle mimowolnie! Autor wspaniale bawi się słowem i rymem, miesza style wypowiedzi, stosuje niebanalne słownictwo i dzięki tym zabiegom niesamowicie barwnie opisuje perypetie Chomika. Sama postać zwierzątka wzbudza ciepłe emocje i łatwo się z nim utożsami wiele osób, które mają szafy pełne 'przydasiów". :]

Ilustracje niesamowicie oddają klimat bajki, są bardzo estetyczne i dopracowane w każdym szczególe. Podoba mi się to w jaki sposób emocje zostały pokazane na sympatycznej twarzy Chomika, nie da się go nie polubić.

Bardzo też doceniam miły gest autora, który udostępnił bajkę do pobrania w formie .pdf w tych trudnym okresie społecznej kwarantanny. Każda tak pozytywna rozrywka dla dzieci jest obecnie "na wagę złota". :D
Podsumowując, bardzo polecam tę lekturę zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

• Napisane przeze mnie :-]
  • Slow Life / Minimalizm / Simplicity / Household Management / Be Organized