Podstawy jazdy na łyżwach, rolkach i wrotkach

Okładka książki Podstawy jazdy na łyżwach, rolkach i wrotkach Agnieszka Dobrowolska
Okładka książki Podstawy jazdy na łyżwach, rolkach i wrotkach
Agnieszka Dobrowolska Wydawnictwo: BIS poradniki
poradniki
BIS
2021-03-04
2021-03-04
łyżwiarstwo rolki wrotki jazda poradnik

Na wszystkie sezony poradnik, dla młodzieży i rodziców

Na wszystkie sezony poradnik, dla młodzieży i rodziców

Zawsze chciałam nauczyć się jeździć na rolkach. Kiedy je kupiłam, zaczęłam podejmować pierwsze próby, jednak po bardzo niedługim czasie okazało się, że jestem w ciąży. Pierwszy rok macierzyństwa nie dał mi nawet chwili o tym, by pomyśleć o powrocie do nauki, a co dopiero to zrobić. Kiedy w końcu zaczęłam podejmować kolejne próby - kolejna ciąża. Aż strach teraz z powrotem je zakładać :D

W poradniku znajdziemy informacje dotyczące m.in. doboru sprzętu i jego konserwacji. Przybliżono po krótce historię łyżwiarstwa, rolkarstwa i wrotkarstwa. Od podstaw napisano na co należy zwrócić uwagę przy nauce jazdy: od postawy do kolejnych figur. Zwrócono uwagę na kolejne etapy treningu i nie zapomniano o uwagach dotyczących dzieci i ich jazdy na określonym sprzęcie.

Podstawą jest przeczytanie informacji na temat łyżew, ponieważ jazda na nich jest bardzo podobna do jazdy na rolkach i choć nieco inna od jazdy na wrotkach - autorka skupiła się w dalszych podrozdziałach na różnicach, by nie powtarzać tych samych informacji.

Mogłoby się wydawać, że w dobie internetu, filmików na YouTube taki przewodnik jest zbędny. Nic bardziej mylnego! Książka zawiera w moim odczuciu wiele cennych porad od specjalisty, a tego w filmikach może braknąć. Co ciekawe, sama obserwacja kogoś może nie wystarczyć - potrzebna jest też wiedza i świadomość własnego ciała. Bo mimo tego, że ktoś potrafi jeździć - może popełniać błędy, o których nie zdaje sobie nawet sprawy - jak się okazało.

Polecam dorosłym i młodzieży. Każdemu, kto chciałby się nauczyć lub poprawić swoją technikę.

• Zaległości
  • » motoryzacja

Dodaj cytat z książki Podstawy jazdy na łyżwach, rolkach i wrotkach