Kreol

Okładka książki Kreol Meghan March
Okładka książki Kreol
Meghan March Wydawnictwo: Editio Cykl: Magnolia [Meghan March] (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Magnolia [Meghan March] (tom 1)
Editio Red
Creole Kingpin
Editio
2021-07-14
2021-07-14
2020-03-10
Olgierd Maj
romans wspólczesny

Magnolia Marie Maison właśnie porzuca swój nielegalny biznes i chce przejść na lepszą stronę, czyli zacząć normalnie żyć. Jednak duchy przeszłości doganiają ją na każdym kroku. Ktoś bardzo chce się jej pozbyć, a kobieta nie ma pojęcia, kim owa osoba jest.

Tymczasem do miasta, po piętnastu latach nieobecności, wraca Moses - mężczyzna, który wyjechał przez Magnolię, a teraz przez nią wraca. Nie wyobraża sobie życia bez niej, lecz czy Magnolia po takim czasie, nadal coś do niego czuje?

Kreol to romans mafijny. On jest przestępcą, ona miała swój nielegalny biznes, zakochali się w sobie, rozeszli się na długie lata, by teraz wrócić do siebie. Tylko czy jest to możliwe? Czy można stworzyć relację, kiedy ma się przed sobą tyle tajemnic? Kiedy ktoś czyha na Twoje życie i zawsze musisz oglądać się za siebie?

Na początku nie mogłam się wciągnąć. Dopiero kiedy ktoś próbował zamordować Magnolię, zaczęło robić się ciekawie. Książka skończyła się w kluczowym momencie, ale na szczęście zaraz zacznę czytać drugi tom, który mam nadzieję, że ocenię jeszcze wyżej.

Kreol to książka nawiązująca do trylogii Mounta (którą czytałam wieki temu) i serii Gabriel Legend (którą miałam teraz zacząć ale zostawiłam ją na później, mam nadzieję że nic mnie takiego nie omija). I co tu dużo mówić to kolejna książka mafijna.

Magnolia to niesamowicie silna, twarda kobieta z zasadami. Piętnaście lat temu jej świat się zmienił. Zakochała się, przeżyła cudowny romans i została sama. To zmieniło ją na zawsze. Dawna szefowa pewnego ukrytego przybytku porzuciła swoje dawne życie, sprzedała interes i chce w pewnym sensie zacząć od nowa choć w obecnym miejscu. Moses kiedyś zostawił Magnolię, bo nie miał innego wyboru. Teraz gangster postanowił ją odzyskać i nie spocznie dopóki nie będzie jego. I chociaż minęły lata to uczucie nie minęło, między tą dwójką ciągle jest ogień, któremu wystarczy tylko iskra by rozniecić go na nowo.

Sama historia w sobie raczej mocno średnia. Nijak nie wyróżnia się na tle innych mafijnych książek, jest jedną z wielu przeciętnych opowieści pewnej dwójki o wspólnej przeszłości. Bez wyrazu, większego wrażenia się robi, ale czyta się nieźle 6/10.

P.S. Och wiem że Magnolia była brzydko mówią Burdel Mamą, ale jej ksywa Mamuśka doprowadzała mnie do szewskiej pasji.

​Wydawałoby się, że to typowy romans z oczywistym zakończeniem, ale nic bardziej mylnego! W tej historii zaskoczyło mnie WSZYSTKO! Absolutnie WSZYSTKO! Dlaczego? Otóż... Magnolii i Mosesowi daleko to przeciętności. Ba, ich historia jest daleka od nudnej, oczywistej. Mogłoby się wydawać, że między nimi ciąży tylko jedna niewyjaśniona sprawa. Nic bardziej mylnego. Sytuacja zmienia się z sekundy na sekundę, czując emocje każdego z bohaterów. Nawet... nie przeszkadzało mi to, że rozdziały były pisane z perspektywy dwóch bohaterów, a raczej z osób "dodatkowych".

Chcesz sięgnąć po coś nieoczywistego? 👇

Koniecznie sięgnij po "Kreol". 😉

Magnolia, była burdelmama znana z serii Mounta, pozbywa sie interesu i zaczyna nowe życie. I wtedy, po 15 latach pojawia się Moses, jej dawna miłość. Jednocześnie ktoś czyha na jej życie. Na razie sporo tajemnic, mało faktów.

Czytając serię „Sekrety i namiętności” polubiłam pióro autorki i uznałam, że warto przeczytać inne jej książki. Niestety, ale ta historia nie przypadła mi do gustu.

Magnolia Marie Maison — silna kobieta, przyciągająca wzrok wielu mężczyzn, na których nie zwraca uwagi. Dla niej istniał tylko jeden mężczyzna, którego nie widziała piętnaście lat. Kobieta oszukuje samą siebie, wmawiając sobie, że Moses nic dla niej już nie znaczy.

Sprzedała swój nielegalny interes i wycofała się z branży, jednak przeszłość nie daje jej o sobie zapomnieć. Ktoś pragnie jej śmierci, ale Magnolia potrafi o siebie zadbać i nie jednego przechytrzyć.

Moses Buford Gaspard — typowy gangster, pewny siebie, z ładną buźką i wyrzeźbionym ciałem. Mężczyzna nieoczekiwanie pojawił się w życiu Magnolii, rozkochał ją w sobie i zniknął na kilkanaście lat.

Upływ czasu nie zmienił ich uczuć, ale oboje będą grać w swoje gierki. Żadne z nich tak po prostu nie przyzna się, że nadal kocha drugie. To by było zbyt łatwe i nie w ich stylu.

Ogólnie jest to niezbyt interesująca historia byłej burdelmamy i byłego gangstera. Szczerze nie wiem, co w tej książce miało być ciekawego. Książek mafijnych przeczytałam już sporo i ta na ich tle wypada bardzo słabo.

Kupiłam od razu całą serię, więc za jakiś czas możecie wypatrywać recenzji drugiej części, może ona bardziej mi się spodoba. Czy polecam tę książkę? Sama nie wiem, ale raczej nie. Po opisie spodziewałam się czegoś innego, a otrzymałam zupełnie inną historię. Dodatkowo nie rozumiem, o co chodzi w tym całym Mountem, dlaczego wszyscy się go bali i liczyli z jego zdaniem.

🌸 I tom dobrego romansu z mafijnym światem w tle. Wciągająca fabuła. Bohaterowie świetnie wykreowani. Rewelacyjny pomysł na opowiadanie historii z dwóch perspektyw, przez co łatwiej wczuć się w klimat panujący w książce. Zdecydowanie polubiłam Magnolię. Jest niezależną,silną kobietą po przejściach, która doskonale wie czego chce. Jednak mam wrażenie, że staje się bezbronną kobietą kiedy ON powraca. Wszystkie emocje z NIM związane powracają. Magnolia wzbrania się przed tym, aby ponownie mu zaufać, jednak w końcu ulega. Czy to dobry wybór? Przecież raz już ją zostawił. Czy jego intencje są szczere? Sama z chęcią się dowiem i sięgnę po II tom, bo zakończenie pozostawiło niedosyt. 🥺

w sumie nic zaskakującego, ale całkiem dobrze się czyta.

w sumie nic zaskakującego, ale całkiem dobrze się czyta.

Niby słuchane, ale nie wiem o czym. Kompletnie bez wyrazu, emocje jakieś niewielkie, wszystko takie mechaniczne.

Jest to pierwsza część dylogia tej znanej i lubianej autorki. ❤️

Magnolia w swoim życiu przeszła i poświęciła dużo, by zacząć żyć normalnie, bezpiecznie. Kiedy na horyzoncie widzi już cel swoich planów, do jej świata wraca ktoś, kto dawno temu z niego zniknął zostawiając tylko złamane serce kobiety.
Moses po 15 latach postanowił naprawić swój błąd i odzyskać Magnolię.
Czy ona, kobieta niezależna o stalowej woli pozwoli mu wrócić, kiedy jest już tak blisko spełnienia swoich marzeń?
Zwłaszcza, że jej życiu zaczęło zagrażać niebezpieczeństwo, a ona sama nie umiała znaleźć jego źródła?

Ta romantyczna historia o wątku mafijnym czyta się praktycznie sama. Opowiada z pewspektywy obojga bohaterów pozwala na ich głębsze poznanie.
Dynamicznie rozwijająca się fabuła podtrzymuje napięcie podczas czytania, a bohaterowie są pełni niespodzianek.
Niektóre zachowania Magnolii wydają się niezrozumiałe, ale biorąc pod uwagę w jaki sposób kończy się ten tom mam pewność, że odpowiedzi na swoje pytania znajdę w kolejnym 😁

Bardzo mi się podobała i polecam jako lekka lekturę na wieczorny relaks ❤️

PS. Już się nie mogę doczekać aż sięgnę po następną część 🙈

Jest to pierwsza część dylogia tej znanej i lubianej autorki. ❤️

Moses po 15 latach postanowił naprawić swój błąd i odzyskać Magnolię.
Czy...

Beznadzieja.