Materiał na chłopaka

Data 1. wydania:
2020-07-07
Martyna Tomczak
LGBT

Żałosne poczucie humoru, zero chemii między postaciami, fabuła niczym się nie wyróżnia, sam temat naprawdę słabo podjęty. Książka miała potencjał, ale jej humor polega na tym, ze dwóch typów, którzy ze sobą chodzą, nazywają się dokładnie tak samo (ha ha, bo przecież w parach heteronormatywych takie idiotyzmy by nie wystąpiły, a że to dwóch chłopaków to śmiechawka), główny bohater działa tak jakby posiadał całą jedną szarą komórkę, a Oliver jak przez 99% książki był super, tak pod koniec zrobił tak bezsensownego fikoła, że się rzygać chce

Niby fajna, niby iskrzy między bohaterami, ale jakoś tak mało mnie wciągnęła i w sumie czytałam, bo szkoda mi było porzucić i chciałam się przekonać, skąd te wysokie oceny.

Przed nami kolejny uroczy męsko-męski romans! Tym razem w roli głównego bohatera jest Luc - syn popularnej pary muzyków, których drogi rozeszły się wkrótce po urodzeniu się syna. Ojciec - gwiazda rocka ubiegłego wieku i matka - ekscentryczna piosenkarka mieszkająca we Francji. Luc pracuje w fundacji zajmującej się ochroną żuków gnojowych. Pracuje, chociaż nie chce, ale z braku innych perspektyw i faktu, że przez jego przeszłość nikt inny nie chciał go zatrudnić wciąż próbuje odnaleźć się w tej pracy. Jednak po kolejnej imprezie, po której jego szefowa, widząc zdjęcia paparazzi, omyłkowo je rozumie stawia mu ultimatum - jego wizerunek ulega poprawie albo żegna się z pracą. Postawiony niejako pod ścianą prosi o pomoc przyjaciół, którzy umawiają go na randkę z uroczym prawnikiem Oliverem, który, a jakżeby inaczej, nie pała sympatią do Luca.

Historia dość zabawna, skupiona w większości na relacji Luca i Olivera, chociaż przemykają tam wątki pozostałych postaci. Występuje tutaj motyw enemies to lovers oraz fake relationship, które osobiście bardzo lubię. Książka jest lekka do czytania, co ostatnio jest moim priorytetem przy czytaniu dla odstresowania. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo chociaż jest to książka skierowana raczej do grupy wiekowej young adult, to myślę, że każdy będzie zadowolony, gdy sięgnie po tę pozycję.

Książka opowiada o dwóch homoseksualnych mężczyznach, którzy są jak ogień i woda. Jeden jest wykształcony i inteligentny, a drugi jest idiotą, jeden jest dobrze wychowany, a drugi jest chamem, jeden stara się żyć etycznie, a drugi nawet nie stara zachować wokół siebie czystości i traktować dobrze ludzi wokół siebie.

Autor łączy tych bohaterów poprzez potrzebę udawania przez nich partnerów. Zależy na tym głównie chamskiemu bucowi, bo jego sposób życia odstrasza darczyńców od Fundacji w której pracuje.

Jak widać książka tworzy świat niepodobny do naszego. Sama Fundacja również jest absurdalna. Co gorsze książka jest skrajnie przystępna i wszystko w niej jest podane na tacy. Mamy bardzo krótkie rozdziały, które właściwie są krótkimi scenami, lub kilkoma scenkami o obszerności kilku do kilkunastu stron. W świecie książki wszystko jest homofobiczne, a ludzie zajmują się kupowaniem rzeczy w rzemieślniczych barach, pubach, restauracjach itp. Znajomi znają wszystkich potrzebnych ludzi. Nie ma żadnych realnych problemów.

Można się nurzać w takiej "bajce" przez kilka wieczorów, bo przynajmniej obscenicznych momentów jest mało.

Autor łączy tych bohaterów poprzez potrzebę udawania...

nie jestem zbyt zachwycona ta książką, romans między głownymi bohaterami był sensownie rozprowadzony i UWIELBIAM aspekt fałszywego randkowania - przyjemna odmiana od zwykłego friends to lovers. mam zastrzeżenia do 'brytyjskiego humoru' przedstawionego w książce, przedstawienie postaci współpracownika Luca jako głupiego bogatego mężczyzny bardzo mnie irytowała i zniechęcała do czytania ksiązki

Miałam taki zastój a ta książka mnie pochłonęła. Wiadomo ze to słodka komedia romantyczna i ze czasem bohaterowie zbyt wiele mówią i zbyt słodko i że czasem postacie są zbyt głupie lub zbyt ekscentryczne a sytuacje zbyt nieprawdopodobne. Ale uśmiałam się i w końcu trudno brać każda książkę na powaznie bo może właśnie chodziło żeby było surrealistycznie i nie z tej bajki. W każdym razie czasem wszystko było aż za proste j emocje i fabuła ale chyba tego było mi trzeba wiec nie widze sensu czepiania się. Bawiłam się dobrze wiec książka spełniła swoją funkcje.

Zrobiłam sobie krótką przerwę od fantastyki i w żadnym stopniu nie żałuję, że skusiłam się właśnie na ten tytuł. Pochłonęłam całość w jeden dzień. Zabawna, uczuciowa i niezwykle wciągająca komedia. Miłość buduje się stopniowo, dzięki czemu nie zostajemy rzuceni na głęboką wodę (a także bohaterowie). Oprócz kilku smutniejszych oraz...lekko irytujących momentów, uśmiech nie schodził mi z twarzy. Jedynie liczyłam, że zakończenie będzie odrobinkę bardziej rozbudowane, jednak i tak, ta książka znajdzie się w moich ulubionych.

To jest ten rodzaj książki, gdy podczas czytania każdej ze stron nie schodzi uśmiech z twarzy. A to dzięki wybitnemu poczuciu humoru jakim jest przepełniona cała historia. No i jeszcze ta miłość rosnąca z każdym słowem. Idealne połącznie.

Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Luc to dosłownie ja

Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Luc to dosłownie ja

Jestem odrobinę zaskoczona faktem, jak bardzo podobała mi się ta książka mimo początkowej niechęci. Pierwsze strony w ogóle mnie nie porwały, a główny bohater wręcz mnie zmęczył po zaledwie kilku zdaniach. Raz nawet porzuciłam tą historie po pierwszym rozdziale. Cieszę się, że wróciłam i żałuję, że tak późno. Nie ukrywam - mam żenująco niskie poczucie humoru i ta książka bawiła mnie przeokropnie. Te wszystkie żarty sytuacyjne i o penisach i też te przekomiczne dialogi i postacie sprawiły, że praktycznie co kilka stron nie mogłam się ooanować i płakałam ze śmiechu. Trafiła do mnie idealnie. Do tego byłam absolutnie zakochana w relacji Luca i Olivera. Rozwijała się tak dziwnie, powoli i romantycznie, że miałam ochotę wyć do księżyca. Zakochałam się w nich chyba bardziej niż oni w sobie. Uwielbiałam to jak różni są, jak złożone mają osobowości i w jaki sposób zostali wychowani. To było absolutnie piękne i 5 minut po skończeniu książki już miałam ochotę zacząć ją ponownie.