Wielki napad na mózg

Okładka książki Wielki napad na mózg P. G. Bell
Okładka książki Wielki napad na mózg
P. G. Bell Wydawnictwo: Mamania literatura dziecięca
368 str. 6 godz. 8 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Tytuł oryginału:
The Great Brain Robbery
Wydawnictwo:
Mamania
Data wydania:
2021-01-20
Data 1. wyd. pol.:
2021-01-20
Liczba stron:
368
Czas czytania
6 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366750081
Tłumacz:
Jowita Maksymowicz-Hamann
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,4
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...
Okładka książki Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół (i wrogów) Jonna Björnstjerna, Siri Spont
Ocena 7,7
Poradnik Emreg... Jonna Björnstjerna,...
Okładka książki Strażniczka Słońca Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,2
Strażniczka Sł... Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Jedyna taka Ester Emma Adbåge, Anton Bergman
Ocena 7,3
Jedyna taka Ester Emma Adbåge, Anton ...

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1259
752

Na półkach: ,

Suzy się zmieniła. Z dobrej uczennicy, która kocha fizykę ponad inne przedmioty, stała się dwunastolatką ze zbyt bujną wyobraźnią. Bo jak inaczej wytłumaczyć chociażby to, że dziewczynka próbuje obliczyć prędkość z jaką jedzie samochód, gdy w połowie drogi zmieni się kierunek grawitacji? Przecież nikt by jej nie uwierzył, gdyby opowiedziała o Niemożliwym Ekspresie Pocztowym i tym jak działa fikzyka... Całe szczęście jej przygoda z Niemożliwymi Miejscami wcale nie została zakończona! Jeszcze dwie minuty! Jeszcze jedna! I oto nagle zaklęcie snu znowu zostaje rzucone na domowników, a transport pojawia się, by zabrać Suzy do Trollowic. Trollowic, które znajdują się w poważnym niebezpieczeństwie.

P. G. Bell kolejny raz zachwycił mnie swoją wyobraźnią. Pewne elementy świata, który stworzył, pachną zagraniami jakie można zaakceptować tylko w książeczkach dla dzieci, ale Autor rozbudowywuje je z na tyle dużą dawką realizmu magicznego, że jego powieści mogą łączyć pokolenia. Odnajdą się w nich bowiem młodsi czytelnicy, ale również Ci, którzy już dawno zostali obsypani zmarszczkami. Bohaterowie są starannie nakreśleni wieloma odceniami szarości, akcja od początku ma swoje tempo, którego stara się trzymać, a świat rządzi się prawami, w których nie ma zgrzytów. Dodatkowo w całości jest wiele ciepła, a wszystko to daje cudowne połączenie.

„Wielki napad na mózg" stanowi drugi tom „Pociągu do Miejsc Niemożliwych", a zmiana jaka zachodzi w bohaterach na przestrzeni tych książek jest widoczna i jak najbardziej mile widziana. Wilmot staje się jakby odważniejszy, Suzy zdaje się dorastać na naszych oczach, a Frederick krok po kroczku otwiera się na innych. Dorosłych bohaterów natomiast poznajemy lepiej i nawet jeśli początkowo nie każdy jest sympatyczny, to w końcu można zobaczyć jego bardziej pozytywną stronę. Zło nie zawsze jest złe, a sojusznikami okazują się ci, po których byśmy tego nie oczekiwali. Wszystko to jest dla mnie bardzo ważne w książkach, a już zwłaszcza w tych dla młodszych czytelników. Zostawia to człowieka z ogromem pozytywnych uczuć w sercu.

Również i ta część została wzbogacona ilustracjami Flavii Sorrentino, które niezmiennie cieszą moje oczy. Tekst sam w sobie jest dobry, ale gdy zostaje przyozdobiony pracami tej artystki, to daje to czytelnikowi wielopoziomową przyjemność. I może okładki stworzone jej ręką niekoniecznie do mnie trafiają (sugerują treść dla znacznie młodszych czytelników, niż docelowo książki te są przeznaczone),ale i one z czasem nabierają uroku. Teraz na ich widok zaczynam się automatycznie uśmiechać i nic poradzić na to nie mogę ani nawet nie chcę. A wszystko przez to, że naprawdę polubiłam świat stworzony przez P. G. Bell i bardzo dobrze wspominam każdą chwilę, jaką w nim spędziłam.

Nie zostaje mi nic innego, jak czekać na moment, gdy Jowita Maksymowicz-Hamann przetłumaczy kolejny tom i będę trzymać kciuki, by P. G. Bell wyjaśnił w nim całemu światu, gdzie znikają te wszystkie skarpetki! Nie tylko te z kart jego książki, ale też te z naszych pralek! Wypatruję odpowiedzi, Autorze!

Suzy się zmieniła. Z dobrej uczennicy, która kocha fizykę ponad inne przedmioty, stała się dwunastolatką ze zbyt bujną wyobraźnią. Bo jak inaczej wytłumaczyć chociażby to, że dziewczynka próbuje obliczyć prędkość z jaką jedzie samochód, gdy w połowie drogi zmieni się kierunek grawitacji? Przecież nikt by jej nie uwierzył, gdyby opowiedziała o Niemożliwym Ekspresie Pocztowym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
323
323

Na półkach:

„Mamo... a nie możemy napisać do Autora i zapytać, czy będzie kolejna część, bo ja nie wytrzymam” - zawodzenie dobiegło moich uszu i już wiedziałam, że książka się podobała i że moje dziecko lubi i rozumie fantastykę. Dzisiaj chcemy opowiedzieć o drugiej części serii „Pociąg do Miejsc Niemożliwych”, która wzbudziła w dziewięciolatce same pozytywne wrażenia, głównie dlatego, że zafundowała jej czytelniczą podróż do prawdziwie Niemożliwych Miejsc i wspaniałą przygodę związaną z walką dobra ze złem.. W lekturze po raz kolejny spotykamy Suzy, tym razem wykwalifikowaną Listonoszkę, która na pamięć zna treść podręcznika szkoleniowego dla pracowników poczty, ma prawdziwy mundur listonosza i jest bardzo pewna swoich umiejętności. Tym razem nasza bohaterka zostaje zaproszona na Terytorium Trolli i zabrana na stację Wielkie Hamowanie, gdzie ma odbyć się uroczystość związana z powrotem na kolejowy szlam Niemożliwego Ekspresu Pocztowego. Dziewczynka podczas przyjęcia spotyka swoich najbliższych przyjaciół, jednak uroczystość psuje niespodziewane trzęsienie ziemi, które stanowi zagrożenie dla mieszkańców. A kiedy jeszcze przypadkowo staje się świadkiem tajemniczego spotkania przestępców i podsłuchuje ich rozmowę o planie wyburzenia Trollowic – Listonoszka po prostu musi zrobić wszystko, aby bliscy jej sercu nie stracili dachu nad głową i byli bezpieczni. W tym celu wyrusza w kolejną podróż po Miejscach Niemożliwych, w której towarzyszą jej przyjaciele i tym razem podróż okaże się jeszcze bardziej niebezpieczna, niż poprzednia. Pojawią się nowe postacie, niekoniecznie dobre i dziewczynka będzie musiała wykazać się odwagą i znajomością psychiki napotkanych stworzeń. Poleci olbrzymim balonem, nauczy się śmigać w siedmiomilowych butach oraz znajdzie się wewnątrz ogromnego robota. Pozna prawdziwego chmurodzieja, będzie ciągle gubiła skarpetki i spotka prawdziwego Burzę Mózgów. Pomoże jej znajomość ukochanej fizyki, ale także własny spryt, dociekliwość i odwaga. No i zawsze będzie mogła liczyć na bezwzględną pomoc przyjaciół, tym bardziej, że gdy dojdzie do decydującego starcia, przyjdzie jej się zmierzyć z o wiele potężniejszym przeciwnikiem, niż ktokolwiek przypuszczał.
Fantastyczna powieść o walce dobra ze złem, ratowaniu przyjaciół w potrzebie, skutkach chciwości i pogoni za bogactwem, ale także o wzajemnej współpracy, zachowaniu zimnej krwi oraz przyjaźni i wybaczeniu.. Młodym czytelnikom zapewni niesamowitą przygodę i prawdziwą podróż do miejsc, których istnienie nie mieści się w głowie.
Wydana dzięki Mamania ma miękką, kolorową okładkę ze skrzydełkami. W środku mnóstwo tekstu drukowanego mała czcionką i kilka (szkoda, że nie więcej!) czarno-białych ilustracji.
Ze względu na trudniejsze i bardziej skomplikowaną fabułę zdania polecamy starszemu czytelnikowi, takiemu 12+. Nie oderwiecie się!

„Mamo... a nie możemy napisać do Autora i zapytać, czy będzie kolejna część, bo ja nie wytrzymam” - zawodzenie dobiegło moich uszu i już wiedziałam, że książka się podobała i że moje dziecko lubi i rozumie fantastykę. Dzisiaj chcemy opowiedzieć o drugiej części serii „Pociąg do Miejsc Niemożliwych”, która wzbudziła w dziewięciolatce same pozytywne wrażenia, głównie dlatego,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
386
361

Na półkach:

Wielki napad na mózg to kontynuacja książki pt. ,,Pociąg do Miejsc Niemożliwych", w której poznaliśmy Suzy oraz jej nowych przyjaciół. Tym razem dziewczynka wybrała się na umówioną wcześniej podróż z Trollami i dotarła z nimi do stacji Wielkie Hamowanie, gdzie miało odbyć się krolewskie przyjęcie. Przerwało je jednak trzęsienie ziemi. Kiedy mieszkańcy świata Trolli szukali rozwiązania problemu, Suzy natknęła się na przestępców i podsłuchała ich rozmowę, z której dowiedziała się o ich planie, który mógł zniszczyć całe Trollowice. Jak na dziewczynkę przystało, postanowiła włączyć się do uratowania Trollowic, tym samym zaczynając kolejną niebezpieczną, ale i fascynującą przygodę.

Ta część jest równie fantastyczna jak pierwsza. Wciąga, czyta się naprawdę dobrze, a Suzy to przesympatyczna, odważna i pomysłowa dziewczynka. Pokazuje jak ważne jest aby zachować spokój w trudnych sytuacjach, jaki jest pomocny w doborze działania, ale i w powodzeniu całej akcji. Suzy wykazuje się niezwykłą odwagą, a cała historia pokazuje jak wielką siłę może dać przyjaźń. Widzimy też ile spustoszenia może zasiac chciwość oraz egoizm. Kolejny raz pomocna była jej pasja, jaką jest fizyka. Uważam, że ta seria jest niesamowitą ucztą czytelniczą dla początkujących, ale samodzielnie już czytających czytelników, jak i dla nas, dorosłych.

Wielki napad na mózg to kontynuacja książki pt. ,,Pociąg do Miejsc Niemożliwych", w której poznaliśmy Suzy oraz jej nowych przyjaciół. Tym razem dziewczynka wybrała się na umówioną wcześniej podróż z Trollami i dotarła z nimi do stacji Wielkie Hamowanie, gdzie miało odbyć się krolewskie przyjęcie. Przerwało je jednak trzęsienie ziemi. Kiedy mieszkańcy świata Trolli szukali...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    7
  • Chcę przeczytać
    5
  • Posiadam
    3
  • Do biblioteki
    1
  • Zuśka
    1
  • Dla Mateusza
    1
  • 2023
    1
  • Samodzielne
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wielki napad na mózg


Podobne książki

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,8
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,2
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...

Przeczytaj także