Rączka rączkę myje

Okładka książki Rączka rączkę myje Olga Rudnicka Patronat LC
Okładka książki Rączka rączkę myje
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Matylda Dominiczak (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Matylda Dominiczak (tom 3)
Prószyński i S-ka
2021-05-04
2021-05-04
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Rączka rączkę myje

przeczytanych książek 2241 napisanych opinii 546

Trochę postrzelona ,ale ze zdolnością łączenia faktów nasza pani detektyw podąża śladami oszustów. Tak jak dotąd z przyjemnością poczytywałam książki autorki- dziś będzie ale, jedna sprawa rozwiązana, druga przechodzi do następnej części brrr coś mi się dłużyła czyli jest rozwlekle, a po za tym sympatyczna ta nasza bohaterka i mus czytania kolejnej część ...( nie lubię jak wątek się urywa bo dla mnie jest to naciąganie by zdobyć kolejną książkę, a nie przyjemność czytania, czy sympatia np.do bohaterów)

Każda kolejna książka o tej wyrazistej pani detektyw wchodzi coraz szybciej! Zdecydowanie najlepiej czyta się je jedna za drugą, ponieważ opowiadają bezpośredni dalszy ciąg historii.
Matylda już się rozgrzała i zdobyła pierwsze doświadczenia w swoim wymarzonym zawodzie i teraz naprawdę się rozkręca! Dociera do niej, że porusza się w strefie, która nie jest czarno-biała, musi podejmować trudne decyzje i dobrze dobierać sobie sojuszników. A także nie dać sobie wejść na głowę i podciąć skrzydeł. Nadal dużo rozmawia sama ze sobą, ale to jest właśnie jej siła, bo stąd biorą się niestandardowe pomysły, które w efekcie pomagają jej rozwiązywać zagadki. Trzymam kciuki za jej karierę i sięgam od razu po kolejną opowieść!

Przerosła mnie. Po nastepny tom nie siegnę. Po trzech tomach: Jaka ta Matylda głupia. Detektywi też nie grzeszą inteligencją. Sprawa rozwiązuje się sama, albo przypadkiem. Szukanie nieporozumień, dwuznaczności na siłę.

Trzy tomy już za mną. Fajne, lekkie, świetne na rozluźnienie komedie kryminalne. Można się dobrze przy nich bawić i trochę się pośmiać.

Na półkach: , , , , ,

Oj, zabawne te przygody Matyldy, człowiek się chichra a inni na niego patrzą jak na ... Kolejny tom przygód pani detektyw za mną, przede mną jeszcze dwa, na razie. Naprawdę odstresowująca lektura.

Bardzo dobrze napisana komedia kryminalna. Uwielbiam twórczość tej autorki, więc z pewnością nie jestem obiektywna. Czytałam jej wszystkie książki i większość po 5-6 razy. Niektóre dialogi znam na pamięć. Traktuję czytanie jej powieści jak włączanie ulubionej muzyki - od razu poprawia mi się humor. Sama nie rozumiem tego fenomenu - wiem, że są inni autorzy, nawet lepiej oceniani. Ale dla mnie Rudnicka najbliżej zbliżyła się do Chmielewskiej i właśnie w jej powieściach znajduję tę specyfikę, że potrafi rozbawić czytelnika do łez 😉 A przynajmniej potrafi mnie rozbawić do łez 😉

Świetna dawka humoru, z zagadką w tle.

Świetna dawka humoru, z zagadką w tle.

Na półkach: , , , ,

Seria dostarcza świetnej rozrywki, sporej dawki dobrego umoru. Akcja mknie i wciąga czytelnika w wir niesamowitych wydarzeń, dziwnych zbiegów okoliczności, zabawnych pomyłek i intryg...

Moje drugie podejście do autorki i Matyldy po bardzo nieudanym pierwszym tomie. Niespodziewanie lektura okazała się przyjemna a główna bohaterka mniej irytująca i zabawna.

Nie byłam w stanie przeczytać książki do końca,chociaż bardzo się starałam.Męczyłam się przy czytaniu,ponieważ akcja mnie nie wciągnęła.Najgorszy dla mnie jest sposób jej napisania-głównie dialogi,które ani nie są interesujące,ani zabawne.

Video

Video