Nurt

The Current
kryminał, sensacja, thriller
Karolina Iwaszkiewicz
literatura amerykańska

Bardzo interesująca pozycja. Mocno klimatyczny thriller psychologiczny, trzymający czytelnika w napięciu przez cały czas choć akcja toczy się raczej powoli. Dobra lektura na zimową porę.
Poprzez ciekawe studium postaci książka dobrze oddaje atmosferę małego miasteczka w Minnesocie. Opis rzeki i jej nurtu powoduje, że momentami lekko przypomina "Rzekę tajemnic" Lehane.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poprzednia książka autora bardzo przypadła mi do gustu. Niestety, z "Nurtem" jest inaczej. Nadal można doświadczyć surowego, brutalnego klimatu, atmosfery senności oraz niedomówień. Autor tworzy prostą historię budując ją na psychologicznym napięciu i ciągłej niepewności - i to mi się podoba. Jednak tym razem czytanie dłużyło mi się, chwilami czułam przesyt klimatu i...

Do czytelniczego podsumowania 2021 roku jeszcze daleko. A już dziś mogę przyznać, że „Nurt” Tima Johnstona śmiało mogę umieścić w zestawieniu Najlepszych Interesujących Książek.
Amerykański pisarz stworzył historię, która porywa nas niczym nurt wezbranej rzeki. A my zatapiamy się w fabule książki po same brzegi, a przy każdym odwracaniu strony nabieramy powietrza, by pełną...

• 2021
  • Legimi