Pride and Prejudice

Okładka książki Pride and Prejudice
Jane Austen Wydawnictwo: Penguin Books Seria: Penguin Drop Caps literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
angielski
Inne

Okładka książki Mansfield Park Jane Austen, Gemma Barder
Ocena 7,6
Mansfield Park Jane Austen, Gemma ...
Okładka książki Perswazje Jane Austen, Gemma Barder
Ocena 8,2
Perswazje Jane Austen, Gemma ...

więcej Więcej

Jestem zakochana w historii oraz stylu Jane Austen. Zdecydowanie za długo zwlekałam z jej przeczytaniem. Myślałam, że język sprawi mi trudność, ale dla mnie okazał się lekki i przyjemny. Jestem gotowi poznać inne powieści Jane Austen i zabiorę się za nie z ogromną przyjemnością!

POV czytającego tę książkę -> jesteś przekupką w chustce na głowie na targu i wszystkimi uszami łapiesz wszystkie ploteczki.
Klimat jest cudowny. Zdecydowanie wzbudził we mnie ochotę na więcej a'la historycznych ploteczek. Zasadom funkcjonowania w ówczesnym społeczeństwie przyglądałam się z ogromną ciekawością. Kiedyś prędzej mnie nudziły takie wyobrażenia, więc to, że...

Za każdym razem wracam do tej książki z wielką przyjemnością. Styl jakim jest napisana, dodaje jej uroku, bohaterowie są ciekawie przedstawieni, a ich losy potrwają mnie tak samo, za każdym razem, gdy czytam tę powieść. Uwielbiam klimaty tamtejszych czasów - dialogi, stroje kobiet i mężczyzn. Opis przepięknego krajobrazu jest dodatkowym atutem, ciężko znaleźć coś o co...

Pięknie napisane :) od czasu do czasu lubię przeczytać klasyka, a nie tylko kryminały ;)

Książka posiadająca wiele uroku, czytało się ją na jednym wdechu. Niestety największą słabością lektury były dość częste streszczenia scen, zwłaszcza tych, które mogłyby zawierać ciekawe dialogi. Trochę też zabrakło mi pogłębienia uczuć między Elizabeth i Darcym, można by też lepiej dopracować charakter Darcy'ego.
Na pewno najlepszymi momentami były ich rozmowy oraz ludzka...

Nie sądziłam, że mnie tak wciągnie.

Na półkach: , , , ,

Od nienawiści do miłości krótka droga.

Ujmująca historia miłosna okraszona ironicznym humorem, sążną drwiną oraz filuterną niechęcią nieświadomie zakochanych.

Kultowy tytuł z klasyki literatury, a jednocześnie współcześnie przyjemna lektura.

Długo się zbierałam do twórczości Austen i nie wiem jak się uchowałam nie znając adaptacji filmowej "Dymu i uprzedzenia" (oczywiście wiedziałam o ich istnieniu). Powieść na prawdę mi się podobała, a szczególnie sarkazm. Kilka razy po prostu głośno się śmiałam.

Może moja opinia będzie mało merytoryczna, ale Duma i uprzedzenie to jedna z najlepszych powieści Jane Austen po prostu 😃 Jane Austen albo się kocha albo nie znosi- ja zdecydowanie należę do tych pierwszych. Uwielbiam ironiczny styl autorki, ale także klimat tamtej epoki tak świetnie oddany na kartach powieści. A poza tym - Pan Darcy ❤️

Od tej książki rozpoczęła się moja przygoda z literaturą klasyczną. W wieku około 13 lat sięgnęłam po tą książkę zachęcona opiniami na jej temat, ogólnym zachwytem nad twórczością Austen. Po latach nadal dobrze ją wspominam i planuję wrócić do niej, tym razem w oryginalnej wersji językowej. Polecam miłośnikom XIX-wieku, romantycznym duszom, wszystkim zaciekawionym...

34 033
    14 438