Duma i uprzedzenie

2006-10-01
Magdalena Moltzan-Małkowska
posiadłość rodzina posag miłość pan Darcy Liz Benett
Inne

Być może to kwestia formy (audio), ale pogubiłam się w uczuciowych zawiłościach bohaterów - i w nich samych 🤡 Taki trochę syndrom "Małych Kobietek".

Na półkach: , , , , , , , , ,

Narracja / Styl / Humor 9/10
Przesłanie / Problematyka 8/10
Klimat / Subiektywne odczucia 8/10

PODSUMOWUJĄC 8/10

Książka na Wyzwanie czytelnicze w kwietniu.

Dumę i uprzedzenie oglądałam w wersjach filmowych naście razy więc nie spodziewałam się nowości po książce. Utwierdziłam się w przekonaniu że jest to jedna z lepszych historii miłosnych jakie znam, świetnie się czyta ten klasyk. I współczuję Elżbiecie matki, sama bym uciekła z domu ;)

Książka na Wyzwanie czytelnicze w kwietniu.

niewiele z niej pamiętam, dużo bardziej zapadł mi w myślach film - ale to wciąż ta sama historia, stąd przychylna ocena :)

Jedna z moich ulubionych pozycji, często do niej wracam. Klasyk.

Jedna z moich ulubionych pozycji, często do niej wracam. Klasyk.

"Duma i uprzedzenie" to kolejny klasyk, który trzeba przeczytać, żeby móc wyrobić sobie własną opinie o nim.
Przyznam szczerze, że początek bardzo mi się dłużył i był nudny... Już zwątpiłam, że może się w tej książce dziać coś ciekawego... Ale jednak im dalej tym ciekawiej.
Mówi się, że od miłości do nienawiści jeden krok, a czy możliwe jest żeby było odwrotnie?
Poznajemy tu różne historie miłosne, a szczególnie dwie- jakże różne od siebie.
Podobały mi się wszystkie, nie przerysowane, niby przełom XVIII i XIX wieku, ale jakby ciągle aktualne...
I kto wie, może jeszcze sięgnę po twórczość Jane Austin.
Polecam!

Poznajemy...

Jest to powieść, do której wciąż wracam. Te uczucia, ta etykieta, ten romantyczny nastrój...
To książka, którą przeczytałam już bardzo dawno i którą wciąż czytam i odkrywam na nowo.
Jej nie można nie znać!

Jej nie można nie znać!

Świetna na bezsenność

Świetna na bezsenność

Klasyka. O tej książce zapewne słyszał każdy z Was. Niebanalna miłość ukazana w przepiękny sposób. Jane Austen to jedna z moich ulubionych autorek. Mam do jej dzieł ogromny sentyment. Polecam przeczytać. Bardzo życiowa książka opisująca prawdziwe życie rodzinne z przeplatającym się wątkiem miłosnym córek. Polecam!

Niesamowita powieść, uśmiałam się najbardziej z tekstów ojca panien Bennet :D
Polecam każdemu kto lubi takie klimaty