Przeminęło z wiatrem

Margaret Mitchell Wydawnictwo: Albatros Cykl: Przeminęło z wiatrem (tom 1-3) klasyka
Gone with the Wind
2020-11-12
1990-01-01
Data 1. wydania:
1999-04-01
Celina Wieniewska
Albatros
Celina Wieniewska literatura amerykańska literatura kobieca wojna secesyjna Południe miłość kobieta Stany Zjednoczone XIX wiek
Gone with the Wind
Przeminęło z wiatrem (tom 1-3)
klasyka
2020-11-12
Celina Wieniewska
Inne

Świetnie spędzony czas. Nie mogłam oderwać się od tej powieści. Zaniedbane obowiązki ale już mogę je nadrobić☺️. Nie spodziewałam się, że tak spodoba się mi obyczajowa powieść. Polecam.

ARCYDZIEŁO!
Klasa sama w sobie, przepiękna i pouczająca historia. Od teraz jedna z moich najukochańszych książek.
TO TRZEBA PRZECZYTAĆ

10 gwiazdek wydaje się zbyt niską oceną dla takiej powieści. Mogłabym przeczytać kolejne 1000 stron i nadal by mnie to nie znudziło. Scarlett dała mi tak wielką siłę, aby się nie poddawać, dążyć do swoich celów mimo przeciwności życia. ,,Niepowodzenia tworzą ludzi albo ich łamią". Niesamowita historia

Klasyka romansów. Tak chyba najprościej i jak najbardziej oddanie da się określić tę książkę.

Niezmiernie cieszę się, że Scarlett nie jest kryształową bohaterką. Wręcz można powiedzieć, że jest bohaterką negatywną. I myślę, że właśnie dlatego lubimy tę powieść. Nie znajdziemy tu niczego, co usprawiedliwia zachowanie. Tak jak powiedział Rhett, Scarlett to duże dziecko...

Chyba najbardziej egoistyczna, okrutna i irytująca bohaterka literacka - Scarlett O'Hara. Ma się po prostu ochotę wziąć nią potrząsnąć i powiedzieć, że świat nie kręci się wokół niej :0 Jej historia wciąga i, mimo swojej objętości, ani razu mnie nie znudziła. Czyta się jednym tchem. Bardzo cenię również za tak dokładne i wnikliwe spojrzenie na wojnę secesyjną, można...

Na półkach: , , , ,

„Przeminęło z wiatrem” to książka, która trochę przerażała mnie swoją objętością. Jakby nie patrzeć to potężna cegła, licząca ponad 1000 stron w większym formacie. No i klasyk. Rzadko kiedy sięgam po klasyki, jednak po przeczytaniu tej książki całkowicie przepadłam, żałuję, że tak późno poznałam tę historię na papierze i już wiem, że po powieść klasyczną będę sięgać...

Książkę czytałam lata temu, pamiętam, że zdobyta była spod lady w czasach kryzysu. Muszę przyznać, że zrobiła na mnie duże wrażenie. Powieść o kobiecej sile. Później obejrzałam film i niestety zawiodłam się.

Wciąż wracam do tej książki i wracam. Mój numer jeden.

Scarlett... jedyna w swoim rodzaju. NIewiedząca czym jest miłość, która dopiero gotowa zagnieździć się w dotąd z przymusu zimnym dwudziestoośmioletnim sercu. Czy naprawdę za późno? Myślę, że nie !

Żadna ze stron tej książki nie okazała się nudna. „Przeminęło z wiatrem“ to dowód na to, że nie należy bać się sięgać po długie książki. Tak naprawdę ta historia jest zbyt krótka, chociaż wiadomo, że musiała się kiedyś skończyć.

Dyskusje

10 233